Krok za krokem instalace vlečky udělat sami: pokyny pro figuríny

Při dokončování fasád je nutné zvolit takový materiál, který zajistí vysoký stupeň ochrany stěn proti negativnímu vlivu prostředí a bude schopen udržet dekorativní vlastnosti po celou dobu provozu. To je důvod, proč si mnoho lidí volí vlečky pro dokončování nejen nových budov, ale také restaurování postavených budov a objektů, jednoduchá montážní technika „designérského“ typu vám umožní rychle a cenově efektivně instalovat vlečky vlastníma rukama - instrukce pro figuríny podrobně popisují všechny fáze práce.

Popularita vlečky je obtížné přeceňovat vzhledem k její všestrannosti, přístupnosti a estetice

.

Výhody použití panelů pro fasády

\ t

Dokončení obkladových panelů budov ve srovnání s jinými materiály má tyto výhody:

 • Vysoká odolnost proti účinkům negativních vnějších faktorů: srážky, náhlé změny teploty, některé chemické sloučeniny a ultrafialové záření. Materiál si zachovává pevnost a dekorativní vlastnosti po celou dobu provozu deklarovanou výrobcem.
 • ​​

Exteriér domu pokrytého vlečkou

 • Konstrukce opláštění a soustružení má minimální hmotnost, což umožňuje dokončit objekty s nedisponovanými základy bez dodatečného vyztužení nosné konstrukce.
 • Není nutné vyrovnávat stěny fasády z důvodu montáže na plášť. To výrazně zkracuje dobu práce a umožňuje také pokládku tepla a hydroizolačních vrstev do prostoru mezi stěnou a obložením.
 • Nedostatek péče o péči nebo jakýkoli druh údržby.
 • Vysoká úroveň požární bezpečnosti a odolnost vůči drobným mechanickým účinkům.
 • Přítomnost široké škály dekorativních barev vám umožní vybrat si bez problémů bez problémů a vytvořit jedinečný design domu, aniž by utrácet peníze na nákup a malování v požadované barvě. K dispozici jsou také jedinečné texturované obrazy s imitací přírodních materiálů s jasnými a bohatými vzory.
 • Jednoduchá instalační technika, kterou mohou využít lidé, kteří dosud nezažili stavební práce.

Druhy příslušenství

\ t

Pro zjednodušení montáže fasádních obkladů se vyrábí mnoho dalších komponentů, aby bylo zajištěno těsné spojení s různými prvky domu, aby byly instalovány povrchy složitých tvarů a aby se bezpečně spojily s hlavní stěnou. na vnitřní straně materiálu.

Typy přídavných konstrukčních prvků

Důležité informace!Materiálové komponenty se musí shodovat s vlečkou, aby se zajistil rovnoměrný tepelný výkon a zabránilo se deformacím v důsledku rozdílu teplotních koeficientů roztažnosti. Proto se doporučuje používat pouze originální upevňovací a upevňovací prvky.

Seznam příslušenství:

 • Spouštěcí a dokončovací pásek vám umožní vyhnout se deformacím a dalším chybám během instalace a také zlepšit dekorativní vlastnosti povrchu.
 • Rohové prvky. Navrženo tak, aby navrhlo rohy budovy a schovalo bedny. Chraňte před prachem a vlhkostí na vnitřním povrchu panelů.
 • Okenní a dveřní rámy jsou určeny pro dosednutí příslušných otvorů. K tomuto účelu mohou být také použity J-profily, které však mají horší estetické vlastnosti.
 • Okenní a dveřní profily se používají k oříznutí a ochraně svahů před vnějším prostředím. Vzhledem ke svému použití vypadají svahy přirozeně a esteticky.
 • J-profil. Slouží k upevnění sériových panelů v boku. Má všestrannost, proto se používá i místo platbů, dokončovacích a rohových profilů, i když existují specializované prvky.
 • J-zkosení. Speciální prvek určený k instalaci jako římsa. Jedná se o specializovanou výměnu profilu J při montáži na střechu.
 • Odlivy. Používá se k odstranění vlhkosti ze střechy, stejně jako konstrukce okenních a dveřních otvorů.
 • Stropní podhledy. Jsou určeny pro dokončování stropů otevřených konstrukcí: verandy, terasy, letní kuchyně atd. Mohou být zhotoveny jako pevné nebo perforované. Vyznačují se nejen dekorativními funkcemi, ale také větráním prostoru mezi stěnou a vlečkou podél lišty, jakož i ochranou vnitřních struktur před škůdci.
 • Lišty. Slouží k propojení horizontálních a vertikálních rovin panelů.
 • H-profil. Používá se k výrobě panelů na délku.

Bez těchto prvků není možné dům s vysokou kvalitou a krásnou pochvou

.

Montáž ceny vlečky za m2 pro práce

Vlečení objektů za účasti profesionálních týmů stavitelů bude provedeno kvalitativně a v co nejkratší době. Není nutné objednávat provedení celé řady prací, alepostačují pouze jednotlivé služby.

Náklady na práci budou záviset na následujících faktorech:

 • Počet okenních a dveřních otvorů, jejichž skříň vyžaduje značnou ztrátu času a použití zvláštních přídavných prvků.
 • Čtvercové stěny.
 • Složitost práce. Tento koncept zahrnuje přítomnost stěn s komplexními přechody letadel, potřebu instalovat izolační vrstvy, typ materiálu stěn a další faktory.
 • Druh vybraného materiálu.

V každém případě bude nesprávný výpočet proveden odborníkem vybrané společnosti. Níže uvedená tabulka ukazuje náklady na instalaci vlečky, cena za m2na jedno dílo.

Přibližné náklady na hlavní a pomocné práce při instalaci vlečky pro Moskvu\ t \ t \ t \ t \ t
Fasádní práce Jednotka rev. Cena, rub.
Instalace vinylové obklady na stěny m2 250
Montáž vinylové desky na lemování střechy m2 300
Montáž vláknitého cementového obkladu m2 680
Montáž hydroizolační fóliem2 60
Montáž dřevěných beden na dřevom2 100
Montáž dřevěných beden na cihly nebo beton m2 200
Montáž izolace 50 mm m2 90
Montáž izolace 100 mm m2 170
Ošetření požárem a biopalivem rm 14
Zpracování biomasy požáremdřevěné povrchym2 80
Zpracování biopalivarm 19
Zařízení pro lití kovůrm 100
Instalace větracích mřížek kusů 140

Přípravné práce

Před zahájením instalačních prací na obložení fasády je nutné provést řadu přípravných prací. Zahrnují následující kroky: výběr typu panelů a lišt, výpočet materiálů a přídavných prvků, jakož i stanovení počtu tepelných a hydroizolačních vrstev.

Výběr typu panelů

Volba materiálu pro pokovování do značné míry určuje životnost celé konstrukce, pevnosti a výkonových charakteristik. V současné době je volba omezena na následující možnosti:

 • Dřevo.Má vysokou tepelnou izolaci, šetrnost k životnímu prostředí a vynikající dekorativní vlastnosti. Jeho cena je minimální ve srovnání s jinými typy vleček. Má však krátkou životnost (až 8 let) a vyžaduje pravidelnou údržbu (ošetření antiseptiky a malování).

Vzhled dřevěných panelů

 • Metallic.Má pevnost a trvanlivost, odolnost vůči plísním, plísním a škůdcům a je schopen odolat významným teplotním rozdílům. Velmi citlivý na poškození, protože i malé škrábnutí na ochranné vrstvě může vést ke vzniku korozních procesů.

Kovové panely

 • Vinyl.​​Je to nejvýhodnější varianta, protože nemá všechny nevýhody dřevěné a kovové vlečky. Má minimální hmotnost, je odolný vůči jakémukoliv srážení, šetrný k životnímu prostředí, má maximální životnost až 50 let. Má širokou škálu barev. S takovými výhodami je cena tohoto materiálu poměrně nízká, proto ho odborníci doporučují. Video instalace vinylové obklady vlastníma rukama umožní vyhodnotit všechny výhody tohoto materiálu.

Vinylové panely

Výpočet množství materiálů

Množství materiálu lze vypočítat jednoduše pouhým provedením stavebního projektu. V opačném případě budete muset změřit délku a šířku každé stěny, jakož i otvory oken a dveří. Na základě získaných dat je třeba vytvořit náčrt nebo výkres. Poté je určeno množství materiálu, který bude použit pro vytvoření latě, s přihlédnutím k jednotnému uspořádání vertikálních nebo horizontálních vedení s intervalem 40-50 cm a upevněními podél vodítek se stejným intervalem.

Užitečné informace!Konstrukce budovy může být použita pro výpočty pouze tehdy, pokud byla postavena nejpozději 2-3 roky. Je to způsobeno možným výskytem závad na stěnách (např. Trhliny způsobené poklesem základu), které mohou po odstranění způsobit zvětšení stěn o několik centimetrů.Obvod fasády budovy je kritický v tom, že je nutné najít cestu ven ze situace během procesu instalace.

Po výpočtu množství materiálu pro latě je třeba spočítat počet panelů. Toho lze provést jednoduše rozdělením celkové plochy stěn, mínus otvory, do rozměrů jednoho panelu. K získané hodnotě se doporučuje přidat zásobu asi 10-15%, která zohlední případné poškození během dodávky nebo instalace.

Doporučuje se vytvořit seznam doplňkových prvků s uvedením jejich množství, aby se nezapomnělo zakoupit současně s čelními panely.

Kalkulačka pro výpočet výše a nákladů vlečky na domě

Seznam potřebných nástrojů

Pro instalační práce jsou vyžadovány následující nástroje:

 • Nůžky na řezání obkladů nebo vodítek.
 • Bubnová nebo laserová úroveň pro kontrolu správné polohy panelů.
 • Šroubovák se sadou bitů pro samořezné šrouby pro upevnění latě.
 • Křída nebo značka pro značení.
 • Stavební plocha pro hladké úhly.
 • Plumb a lano pro nastavení polohy vodítek při montáži lišty.

Nástroje pro práci

Příprava stěn pro instalaci

\ t

Nejdříve musíte demontovat střešní krytinu, okenní a dveřní části, které vyčnívají mimo rovinu stěny: sokly, odbočky, drenážní potrubí s uzávěry ze střechy atd.umožní snadný přístup ke stěnám. Pokud byly nainstalovány nebo naneseny všechny dokončovací vrstvy, doporučuje se také vyčistit materiál podkladové stěny.

Pečlivá kontrola pevnosti a spolehlivosti nosných konstrukcí zaručí absenci problémů při provozu vlečky, které jsou spojeny s plněním nebo částečným demontáží. Pokud se zjistí praskliny, nepravidelnosti nebo jiné vady, je třeba je opravit.

Montážní vlečka - instrukce pro figuríny

Po úspěšné přípravné práci je nutné naplánovat montážní práce. K tomu je třeba umístit do blízkosti stavebních materiálů snadný přístup k nim. Kroky instalace jsou následující:

 • Instalace bedny.
 • Montážní profily
 • Montáž přídavných prvků.
 • Obložení.

Struktura instalace hlavních prvků

Montáž opláštění

Obložení panelů se doporučuje instalovat vodorovně, protože s takovým uspořádáním je poměrně snadné vytvořit obložení. Vodicí pláště by proto měly být umístěny svisle. Samozřejmostí je také vertikální pokovování, ale v tomto případě bude mít budova neestetický vzhled v důsledku vizuálního efektu zúžení stěny.

Značení úrovně pro latě

Montáž vlečky pod vlečkou může být prováděna na hřebících, hmoždinkách nebo samořezných šroubech v závislosti namateriál stěny. Za prvé, stěna je označena křídou nebo značkou podle výkresu, který je uveden ve výpočtech. Při upevnění na hmoždinky předvrtáme otvory ve zdi.

Reiki z jednoho z koutů budovy. Nejdříve přidržte horní část a poté zarovnejte polohu svislé čáry s olovnicí. Po konečném upevnění vodítka. Pak na spodní úrovni pevné kolejnice napneme lano v přísně horizontální poloze, což zjednodušuje vyrovnání všech následujících kolejnic.

Následující značky jsou umístěny na značce s kontrolou jejich polohy.

Ukotvení kovové latě na rohu budovy

Důležité informace!Všechny vodící lišty na každé stěně by měly být umístěny ve stejné rovině. Jakékoliv zkreslení, dokonce i více než 2-3 mm, je nepřijatelné, protože tyto vady se objeví na vlečce ve formě zhoršení estetiky vzhledu nebo nemožnosti řádného upevnění lamel.

Dřevěná bedna instalovaná

Je-li nutné instalovat hydroizolační a tepelně izolační vrstvu, je třeba ji provést na horní straně instalované lišty. V tomto případě je hydroizolace položena na stěny a lišty, poté jsou izolační rohože pevně vloženy mezi vodítka a v případě potřeby uzavřeny druhou vrstvou hydroizolace. Je-li jako izolace použita polystyrenová pěna nebo polystyrenová pěna, může být hydroizolace uložena, ale zvláštní pozornost by měla být věnovánaspoje a opěry tak, že mezery jsou zcela nepřítomné. Pokyny pro čajové konvice pro instalaci vlečky vlastníma rukama nutně musí brát v úvahu zařízení hydroizolační bariéry před instalací fasádního materiálu.

Montáž tepelné izolace par pod přepravkou

Související článek:

Izolace stěn domu venku pod vlečkou. Jak si vybrat kvalitní izolaci a jaké typy existují Přečtěte si více v samostatné publikaci našeho portálu.

Instalace profilů

V horní části opláštění namontujte J-profily, na které budou namontovány obkladové panely. Protože všechny konstrukční prvky byly přesně vyrovnány s napnutým vodorovným lanem, nebudou problémy s instalací profilů.

Instalace začíná na spodní straně konstrukce. Výchozí profil vezmeme a upevníme ve výšce opláštění 5 cm poté, co jsme jako vodítko pootočili dva samořezné šrouby v této výšce na obou stranách stěny. Zároveň poskytujeme dostatek prostoru pro instalaci úhlových profilů. Odříznutí přebytečné části může být provedeno přímo po upevnění nebo do instalace. Samořezné šrouby nebo hřebíky by měly být umístěny přibližně uprostřed speciálního otvoru určeného k zajištění profilu.

Užitečné informace!Mezi horizontálními a úhlovými profily by měl být dodržen interval 8-10 mm, který zohlední tepelnou roztažnost kovu. Odsazení je možné a nedělat, pokud je řádně oříznutý rohna správných místech a poté řeznou linii odřízněte ochrannou vrstvou.

Nastavení profilu startu

Po upevnění výchozích profilů přejděte k instalaci vnějšího úhlového úhlu. Nejprve provedeme označení bodových světel pro určení hran prvků a pak nastavíme úhlový profil s mezerou 3 mm na podhled nebo střechu. Upevnění se provádí stejným způsobem jako u výchozí desky. Ujistěte se, že profil je vycentrován až do utažení, vnitřní rohové profily se montují podobně jako vnější.

Montáž úhlového profilu

V některých případech, s výškou budov z jednoho patra na délku, mohou být úhly větší než 3 m a je nutné vybudovat profil. V takových situacích je nutné upravit každý následující profil tak, aby mohl být vložen do předchozího profilu. K tomu je třeba odříznout nůžky na kov z bočních dílů pro montáž vlečky a ponechat pouze přední rohový díl. Délka řezu musí být nejméně 25 mm. Kromě toho je třeba ponechat mezeru mezi oběma prvky asi 9 mm.

Metoda zvýšení profilu

Montáž přídavných prvků pro okenní otvory

Okna v různých typech budov mohou být instalovány v různých typech otvorů, na kterých závisí způsob montáže a aplikace dalších prvků. Proto má instalace okenních obložení lišt následující vlastnosti:

 • S velikostí svahů otvoru o rozměru větší než 19 cm musí být stanovenovnější rohy po obvodu a na nich namontovat čelní lišty. Svahy na vnější straně jsou zdobeny standardními prvky. V některých případech musí být oříznuty mírně. Obkladový panel je vložen do rohového profilu a zámkového spoje výchozího pásu a poté připevněn k latě.

Montáž profilů v případě svahů

 • Je-li velikost svahu od 5 do 19 cm, pak se europlan se standardní délkou 220 mm, které jsou odříznuty na místě, používá pro montáž vlečky v horní a dolní části. Aby se ušetřilo povolené použití profilů J a plastových obložení. Namontujte stejný jako první možnost.
 • Nejsou žádné svahy a okno je zarovnáno se stěnou, nebo jeho velikost je do 5 cm, v tomto případě jsou instalovány ozdobné desky o šířce 62 mm. Alternativou mohou být profily J, které jsou instalovány a upevněny stejným způsobem, jak je popsáno výše. Pro pečlivé připojení profilů je nutné na každé straně provést malé řezy, ohnout dolů, vyhladit zbytečné části materiálu a provést spojení.

Montáž profilů bez svahů

 • Otvory s obloukovými nebo šikmými otvory jsou opatřeny opláštěním a stěnami na J profilech, ale jsou jemně složeny pod otvorem.

Příklad zakrytí otvoru oblouku

Vlečná vlečka

\ t

První prkno je obvykle umístěno na straně budovy, která je nejméněpři pohledu z ulice a nádvoří. To je nezbytné pro začátečníky, aby se trochu obeznámili s řádným upevněním lamel. Montáž se provádí ve startovací liště ve speciální svorce s upevněním na šrouby v místech kontaktu s vodítky lišty.

Je důležité provést správné zapojení, aby se zabránilo zkreslení a ztrátě pevnosti konstrukce. Dodržujte technologické odsazení 6-9 mm. Při utahování šroubů je přísně zakázáno deformovat panely, protože se pak stanou nevhodnými pro použití.

Instalace prvního panelu

Následující pásy se zvětšují překrytím se záběrem na spodní řadě na speciálních zámcích. Je třeba zkrátit zámky a upevňovací rámy. Každý třetí řádek musí kontrolovat nepřítomnost zkreslení. Při přiblížení k otvoru je přebytečná část pásu odříznuta.

Pravidla pro upevnění vinylových panelů

Okna jsou opláštěna pouze po instalaci odlivu. Za tímto účelem změřte otvor a rozřízněte prvky tak, aby se ohyb v místě upevnění v pravém úhlu a ze strany odtoku. Poté je reflux připojen k rámu pomocí lepidla nebo tekutých nehtů, aby se dosáhlo vysoké vzduchotěsnosti a hustoty kontaktů.

Hydroizolace okenních otvorů

Na bocích okenního otvoru je instalován J profil. Změřte výšku rámu okna a poté řezte velikost profilu. Spodní části mírně ohnuté pro těsné dokovánís odlivem. Na spodním profilu cílové čáry je upevněn na šířku otvoru a nahoře - startování.

Rámování okenních rámů

Pro zakrytí dveří postupujte stejně jako v případě oken - nastavte J-profily a rohové přídavné prvky v přítomnosti svahů. Přesněji řečeno, instalace vlečky vlastníma rukama popisuje instrukce ve formátu videa.

Při přiblížení se ke křižovatce střechy ve vzdálenosti jedné nebo dvou lamel je nutné zastavit kryt a zamyslet se nad příslušným provedením spoje. K tomu změřte vzdálenost od zámku předposlední řady k cílové liště. Ze získané hodnoty je nutné odečíst 10-20 mm na jednu odrážku. Pak byste měli označit celý panel a odříznout od něj horní spojení zámku. V horní části zhotovujeme háčky (řezy s ohnutím na stranu přední části) s roztečí 200 mm. Hotový pruh vložte do předposledního panelu se západkou v zámku.

Montáž dokončovací lišty

Pro štítové štípání instalujeme rohový vnitřní prvek na křižovatce se stěnou a vnějším na střešním konci nebo J-profilu. Fólie se vyrábí stejným způsobem jako u stěn.

Lemování štítů se svislými lamelami

Doporučení a tipy pro instalaci panelů

Instalační montáž vlečky podle pokynů pro figuríny vyžaduje dodržování následujících pravidel a doporučení:

 • Při instalaci kovových nebo vinylových panelů dbejte na jejich dodržovánímezeru spojovacími prostředky, protože mohou být rozšířeny v důsledku tepelných vibrací.
 • Při připojování vinylových panelů používejte pouze speciální otvory a v žádném případě je nevytvářejte sami.
 • Hradní spoje by měly být těsné, ale neměly by být značně zatěžovány.
 • Při upevňování profilů na hřebíky se doporučuje ponechat mezi nimi a hlavou mezeru 1 mm.
 • Překrytí kůže se nedoporučuje utěsňovat těsnicími materiály, protože to může způsobit nežádoucí deformace v důsledku rozdílu koeficientů tepelné roztažnosti, a také je obtížné provést demontáž v případě potřeby ke kontrole stavu stěny.
 • Všechny upevňovací prvky musí být umístěny přesně ve středu otvorů.
 • Opláštění probíhá zdola nebo zleva doprava.

Závěr

Podrobně popsána instalace vlečky vlastníma rukama - pokyny pro figuríny s tipy a triky. Říká se, jak správně provádět přípravné práce a vyhnout se mnoha problémům při instalaci. Zvláštní pozornost je věnována obložení otvorů a navazování na střechu. Hodně štěstí s opravou!

Video: instalační technika vlečky