Která pevná pračka je lepší: tajemství kvalitní volby

Pračka je považována za jednu z hlavních položek vybavení domácnosti v každém domě. Získává se na prvním místě, zařizuje nové bydlení. Dalším důvodem ke koupi je prolomit staré auto. V každém případě, k výběru, musíte se rozhodnout: která společnost pračka je lepší a lepší, a jaká kritéria mají zásadní význam při výběru.

Vzhledem k různorodosti domácích spotřebičů je při volbě snadné zmást

.

Základní charakteristiky praček a popis funkcí

\ t

Zařízení s nejvyšším zatížením se považují za nejprodávanější na světě. Liší se v rozumné ceně a spolehlivosti. Modely s čelním typem nakládání umývají věci lépe a vyznačují se zvýšenou účinností.Konzumují malé množství pracího prostředku a vody a jsou také schopny odolat značnému zatížení.

Schéma standardního modelového zařízení

Rozhodování o tom, která pračka bude nejlépe podpořena odbornými posudky, stejně jako znalost základních parametrů, které jsou uvedeny na prodávaných modelech.

Všechny funkce lze nastavit pomocí předního panelu

Následující ukazatele mají význam:

 • Objem náplně - zobrazuje, kolik prádla lze vložit do stroje. Pro běžnou tříčlennou rodinu je vhodná jednotka určená pro hmotnost 4-5 kg, ale pro rodinu s malými dětmi je lepší zvolit možnost 5-7 kg. Stroj je vybaven systémem, který se spoléhá na požadovanou hmotnost prádla pro potřebné množství vody, pracího prostředku a spotřebované elektrické energie;
 • rychlost odstřeďování - ukazatel počtu otáček bubnu za minutu, standardní provedení předpokládá tisíc otáček;
 • znát množství spotřebované energie pomůže takové charakteristice, jako třída spotřeby energie. Třída A ++ a třída A se liší v nižší spotřebě;
 • nedávné funkce zahrnují ochranu před únikem, která zastaví přívod vody v případě problémů s únikem nebo během výpadku proudu;
 • Objem pěny reguluje speciální senzor.

Nastavení vhodného režimu

Jak si vybrat výrobek s tvarem a velikostí?

Při rozhodování, která pračka je nejlepší koupit, je velikost zařízení důležitým parametrem. Než si koupíte vybavení, musíteprovádět měření místa, kde bude instalace provedena.

Správný výpočet všech velikostí umožní umístit zařízení na požadované místo

Pro malé prostory jsou nabízeny úzké konstrukce, jejichž hloubka se pohybuje od 33 do 35 cm, nebo je kompaktní model instalován pod dřezem .

Pro rychlou instalaci zvažte tyto rozměry

Přední modely jsou snadněji umístěny v každém interiéru . Horní prvek lze použít jako polici pro koupelnové doplňky. Tento design lze umístit pod pult a vestavěné varianty dokonale zapadají do designu malých prostor.

Rozměry týkající se zabudovaných zařízení

Zařízení praček: co je uvnitř?

Stanovení, která firma pračky je vhodnější zvolit, by měla být věnována zvláštní pozornost vnitřní struktuře.

Nejdůležitějším prvkem je buben, který je umístěn uvnitř válcové nádoby. Nádrže jsou vyrobeny ze spolehlivých a pevných materiálů. V tomto případě se používají nerezové slitiny a vysoce pevné kompozitní materiály. Výhody plastových prvků zahrnují bezhlučný provoz a nízkou hmotnost. Plast je odolný vůči chemikáliím a korozi.

Konstrukce zevnitř

I když je nádrž vyrobena z vysoce plastického materiálupevnost, pak se pro buben používá vysoce kvalitní ocel. Může to být nerezová ocel.

Užitečné informace!Pro usnadnění nakládání prádla je buben nastaven na určitý sklon. Důležitou funkcí je řízení pohybu prádla, které umožňuje rovnoměrné rozložení věcí uvnitř zařízení.

Která firma je lepší než pračka: možnosti výběru

Při výběru pračky je vhodné zvážit názor odborníků.Před výběrem vhodné varianty musíte najít informace o výrobci. Je lepší zvolit produkty těch výrobců, kteří jsou známí nejnovějším vývojem v oblasti inteligentních technologií.

Plnění prádla do vertikálního stroje

Při výběru vysoce kvalitních technologií mají prvořadý význam tato kritéria:

 • vyberte, kolik programů potřebujete;
 • zaznamenávají třídu odstřeďování, praní a spotřebu energie. Je lepší zvolit jemné odstředění, vysoce kvalitní praní a třídu A s úsporou energie;
 • Důležitým ukazatelem je úroveň výkonu, která je třeba věnovat pozornost;
 • není třeba honit maximální hodnotu třídy otáčení, což značně ovlivňuje náklady. Pamatujte si, že pro normální push-up věcí je dost tisíc otáček;
 • Litr vody je ukazatelem, který snižuje spotřebu prášku a elektřiny.

Zařízení různých firem se liší konstrukcí, designem a rozměry

Při výběru dbejte také na další ukazatele a provozní parametry zařízení. Hodně je důležitá hladina hluku, která produkuje pracovní produkty. Důležité funkce jsou: zrychlený režim praní, režim ručního mytí a zpožděný start.

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky, aby se zvýšila životnost zařízení.

Hodnocení praček pro kvalitu a spolehlivost: srovnávací charakteristiky

Která pračka v pračce nejlépe vyzývá k přezkoumání jednotlivých výrobců a modelů. Země vyrábějící toto zařízení lze rozdělit takto:

 • Německé modely: AEG, Miele, Bosch;
 • Italské vybavení: Ariston, Candy, Ardo;
 • Evropský: Hoover, Hansa, Asko;
 • Jihokorejská zařízení: LG, Samsung;
 • Turečtina: Beko, Vestel;
 • Rusové: Evgo, Vyatka.

Tabulka 1. Průměrné ceny praček

Obrázek Označit Model Náklady, tření.
Indesit Indesit IWUB 4085 14000
LG LG A - 1096 ND3 24770
Bosh Bosh WLG 20060 20 000
Samsung Samsung WF8590NLW8 21400
Zanussi Zanussi ZWY 51004 WA 21000
Electrolux Electrolux EWT 0862 TDW 22000
Siemens Siemens WS 10 G 160 21500
Candy Candy Aquamatic 2D1140-07 19500
Víčko BEKO WKB 61001 Y 15800

Nelze jednoznačně říci, která firma je lepší zvolit. Každá značka má pozitivní i negativní stránky. Při výběru modelu se tedy řiďte svými přáními a možnostmi.

Pokud je vaším hlavním cílem nákup možnosti rozpočtu s maximálním množstvím užitečných vlastností, pak se musíte podívat na produkty Beko, Ariston, Indesit, Candy nebo Samsung. Jedná se o levné varianty s přijatelnou kvalitou. Tato technika bude fungovat bez problémů asi čtyři roky. Nízké náklady díky nekomplikovanému softwaru a levným materiálům pro komponenty.

Dražší varianty jsou modely Mari Electrolux, Kaizer nebo Bosch. Tyto produkty se vyznačují výkonným softwarem, vysoce kvalitními komponenty a dlouhou životností.

K výběru vhodné varianty stojí za to se podívat na seznam značek praček automatů a jejich výrobců:

 • Německé pračky Miele jsou drahé a spolehlivé. Podobné produkty mohou sloužitvíce než 20 let;

Model této společnosti

 • V sortimentu LG jsou prezentovány modely různých cenových kategorií. Tato společnost využívá ve své výrobě pouze nejnovější technologie;

Ergonomický model společnosti LG

 • Korejské korejské modely jsou pozoruhodné nízkou cenou, jednoduchým řídicím systémem a dlouhou životností;
 • Německý výrobce Bosch nabízí modely v různých cenových kategoriích. Dokonce i nejlevnější modely této značky mají dobrou kvalitu;
 • Indesit vyrábí pračky do mnoha zemí světa. Tato technika se vyznačuje významným souborem programů pro praní. Právě tato společnost vyrábí úzké a vestavěné modely praček;

Model společnosti Indesit

 • levné výrobky známé společnosti Zanussi. Tato technika je snadno použitelná a spolehlivá;
 • Electrolux ze Švédska nabízí modely různých cenových kategorií, které se vyznačují různými funkcemi a vysokou kvalitou.

Electrolux s vertikálním zatížením

Při sestavování žebříčku nejlepších praček s nejvyšším zatížením stojí za zmínku modely Zanussi, Candy a Electrolux.

Pro každý interiér můžete zvolit vhodnou možnost

Shrneme-li to, stojí za zmínku, že pochopit - jakou značku pračky zvolit není snadné. Každá značka má své výhody a nevýhody. Ale objektivní hodnocení jednotlivých modelů a individuálních preferencí vám umožní najít perfektní variantu.

Přezkoumání 10 praček: názor velitele nebo která pračka (video)