Který laminátový substrát je lepší: proč je potřeba a jaká kritéria je třeba vzít v úvahu při nákupu

Každý, kdo kupuje byt nebo provádí opravy, čelí problému nákupu podlahy. Existuje mnoho možností, než položit podlahu, jeden z nejpopulárnějších je laminát. Tento materiál je považován za trvanlivý a levný. Aby bylo možné správně položit, musíte postupovat podle všech kroků, včetně přípravných. V této fázi práce vyvstává otázka, který substrát je pod laminátem lepší.

Podklad podestýlky

Proč potřebuji pokládku pod laminát

Použití podkladu je založeno na vlastnostech samotného nátěrového materiálu na podlaze. Vyrábí se z odpadních dřevozpracujících podniků. To znamená, že se piliny lisují pod vysokým tlakem a teplotou.

Na horní části hotových listů položte dekorativní vrstvu, opakující se texturu dřeva. Poté celý povrch zakryjte lakem, aby se zvýšila životnost. Na spodní straně laminátových desek je vrstva polymerů, která chrání materiál před vlhkostí a mechanickým poškozením.

Takto můžete ležet na betonové podlaze

Zámky pro upevnění jsou instalovány na všech stranách získaného panelu, proto není obtížné položit laminát. Desky položte na potěr.

Pozor!U pokládky laminátových desek by rozdíl nerovností na podlaze neměl být větší než 1 mm u dvoumetrových metrů.

Současně by desky neměly být pokládány přímo na beton, jinak budou při chůzi klepat na potěr a rychle se opotřebovávají .Pro tyto účely bylo vyvinuto obložení, které působí jako tlumič nárazů a také zvyšuje úroveň zvukové izolace v místnosti. A také zajišťuje nezbytnou úroveň parotěsné zábrany, takže se nátěr během provozu nedeformuje.

Který podklad pod laminátem je lépe založen na jeho vlastnostech

Mezi podlahou a podlahou jsou různé možnosti pokládky:

 • z korku;
 • polymery;
 • fólie;
 • jehly;
 • kombinované opce.

K výběru substrátu pod laminátem na betonové podlaze je třeba vzít v úvahu zvláštnosti každého z uvedených typů.

Korkové nátěry

\ t Hlavní výhodou je šetrnost k životnímu prostředí. I v dětském pokoji můžete bezpečně používat korkovou podšívku, nevydává žádné škodlivé látky. Tento materiál má také dlouhou životnost, dobré odpisy a zvukovou izolaci.

Cork verze

Kroměpozitivní momenty, jsou negativní. Mezi ně patří:

 • vysoká cena;
 • se bojí vlhkosti, takže se nepoužívá pro podlahové vytápění.

Je vyroben ze strouhanky z kůry dubu. Někdy používají nejen přírodní materiál, ale také přidávají kaučuk nebo asfalt, což snižuje náklady.

Proto se doporučuje použít takový nátěr na suché prostory, bez instalace podlahového vytápění. Nejčastěji je korek kombinován s levným laminátem, aby celkové náklady na podlahovou krytinu byly optimální.

PE pěnová podložka

Substráty pod laminátem (plechem) jsou vyrobeny z polyethylenu v několika provedeních. Všichni mají pozitivní stránky, mezi něž patří:

 • Vysoká schopnost neprocházet vlhkostí;
 • Dobře se udržuje teplo;
 • Nepoškozené bakteriemi a různými chemickými látkami;
 • Nízká hmotnost a nízká cena.

Podklad z polyethylenové pěny pod podlahou

Nevýhodou však je, že toto vše převažuje - krátká životnost a rychlá ztráta formy. To znamená, že takový substrát bude přijatelný v místnosti s vysokou vlhkostí a na podlaze desek, což samo o sobě vyžaduje pravidelné opravy.

Polystyrén

Materiál je uznáván jako zlatý prostředek pro cenu a kvalitu. Tato varianta se skládá ze dvou vrstev: polystyrenové pěny a fólie. Jsou také vytlačovány (jednovrstvé).

Extrudovaný polystyren

Substrát se snadno montuje, nepropustí zvuk a teplo, skrývá různé vady podlahy a za cenu je to cenově dostupná volba pro mnoho spotřebitelů.Existuje pouze jedna nevýhoda - v procesu dlouhodobého provozu může ztratit svůj tvar.

Pokud zvolíte podklad pod laminátem na teplé podlaze, který je vhodnější pro takový povlak, pak je vhodným materiálem pro tyto struktury polystyrenová pěna.

Ze dřeva

\ t

Tato možnost je vyrobena z přírodních materiálů, schopných "dýchat" a cena je mnohem vyšší. Navzdory nákladům jsou plechy z dřevařského průmyslu velmi žádané díky trvanlivosti a izolačním vlastnostem, ve kterých jsou porovnávány s měkkou izolací.

Jehličnatý substrát

Například jehličnatý substrát pod laminátem má následující hodnocení zákazníků:„Často nepíšu recenze, ale tento substrát prostě zasáhl. Je to už se mnou déle než tři roky, během této doby nevznikly ani alergie, ani jiné problémy. Myslel jsem, že nátěr začne "chodit", ale nic takového se nestalo. Velmi spokojen. “

Možnost pokládky pro jehličnaté obložení

Další recenze:„Jeden přítel si vyrobil takový přírodní substrát pro sebe, byl nepříjemně překvapen vůní z něj. Nemohl jsem to vydržet, předal jsem ho do obchodu, jak se ukázalo, jehly dokonale absorbují všechny pachy. Nahrazeno novýmibylo všechno v pořádku. “

Je tedy poměrně obtížné odpovědět na otázku, který substrát je pro laminát lepší. Pro každého zákazníka bude dobře zvolená volba dobrá, založená na účelu použití, vlhkosti v místnosti a plánovaných nákladech na peníze.

Jaký substrát pro laminát (cena za m2) bude výhodnější

Pro určení toho, která z různých možností je vhodnější, doporučujeme, abychom se podívali na tabulku s orientačními cenami.

Obrázek Firma (článek) Odrůda Cena (rub. /M2)
Tefofol Pěna (2 mm) 15
Tepofol Pěna (4 mm) 30
Wicanders Korek (2 mm) 120
Tuplex (RT-011) Kombinovaná (extrudovaná polystyrenová pěna a dvě vrstvy polyethylenové fólie) 130
Steico Přírodní jehly (7 mm) 575
​​ Coeksribas (CR-105-10) Korek (10 mm) 514

Tefofolová fólie

A také při výběru, můžete se podívat na hodnocení výrobců, podle názoru kupujících:

 • Nejlepší přírodní substráty. Na prvním místě je prémiový korek (Portugalsko), tento materiál má vysokou hustotu a nízkou tepelnou vodivost. Vyrobeno zlisované kůry stromu korku. Cena: 90 rub. za čtvrtletí. metr (2 mm). Dále přichází PARCOLAG (bitumen-korková verze). Vztahuje se na odvzdušněný materiál. Cena: 95 rublů o tloušťce 3 mm.

Prémiový korek

 • Z extrudovaného polystyrenu vybrali kupující VTM, IsoPolin. Toto těsnění je považováno za nejlepší z hlediska ceny a kvality. Má vysokou míru hluku a tepelné izolace. Cena: 55 rub. za metr čtvereční.

VTM, IsoPolin

 • Spotřebitelé z možností polyethylenu identifikovali Tuplex v hodnotě 99 rublů. Vyrobeno jako podklad moderních materiálů, které umožňují větrání prostoru.

Tuplex

Když tedy přemýšlíte o tom, který substrát pro laminát je lepší zvolit, můžete se spolehnout nejen na výrobní materiál, ale také na uživatelské hodnocení, jakož i na cenovou politiku.

Tipy pro styling

Existuje několik doporučení, která vycházejí z výběru materiálu pro výrobu substrátu:

 • Pokud používáte přirozené provedení, položte fólii na černo-černou povrchovou úpravu (200 mikronů). To je nezbytné pro úplnou izolaci od vlhkosti a ochranu před výskytem plísní.

Pokládání podkladu

 • Umělý substrát lze pokládat přímo na ponor, rovnou podlahu, jejíž vlhkost následujea případně zpracovat speciálními prostředky.
Věnujte pozornost!Spoje by neměly být stejné pro spojování v substrátu a laminátu.

Měkké povlaky, které se skládají v rolích nebo listech, často překrývají stěny. Výška by však neměla překročit 5 mm. Tato volba není vhodná pro pevný substrát, jako je Isoplat.

Pořadí sekvencí na příkladu jehličnatého substrátu

Abychom vám usnadnili výběr, nabízíme sledování videa o výhodách a nevýhodách různých materiálů a také o tom, jak položit podklad.

Video: jak položit podklad pod laminát