Kuřák s uzeným kouřem to udělá sám: video, foto - návod pro vlastní produkci

Skvělý způsob, jak vytvořit kvalitní produkty na vašich stránkách pro celou rodinu, je skvělý uzený udírna. S ním můžete zpracovávat ryby a všechny druhy masa. Kouření vám umožní dlouhodobě šetřit potraviny. Abychom takovou jednotku vytvořili, seznamte se s technologií její výroby a zjistěte, jak správně postavit kouřovou skříňku se studeným kouřením vlastníma rukama. Video, fotografie a kresby pomohou s jeho konstrukcí. Navíc, pro jeho umístění nepotřebuje spoustu místa.

Vybavení pro kutily

Video, fotografie a rozmanitost studeného uzeného kuřáka

Charakteristikou domácího kouřového zařízení je jeho nízká cena. Můžete ji postavit z různých materiálů - starých sudů, ocelových plechů, kusů z cihel : vše se vejde do užitečného příslušenství.

Schéma jednoduché udírny

Užitečnéinformace!Vzhledem k tomu, že když se kouří z různých produktů, vypouští se tuk, pak se za gril nachází speciální pánev. Zároveň by mezi nádobou a stěnami měly zůstat mezery. Také nad ohništěm stojí za to umístit vlhkou hmotu, přes kterou produkty spalování odejdou, ale žádné znečišťující látky neproniknou.

Jak smontovat komín z nerezové oceli

\ t

Obdobně je kouřovna uzenářská uzenářem často vyráběna z nerezové oceli vlastníma rukama. Vnitřky těchto zařízení se podobají krabici s rošty, které jsou upevněny na svařovaných rozích. Jedná se o přenosnou možnost, která vypadá jako kufr. Pro kempování použitý piliny a malé dřevo.

Z nerezové oceli lze postavit celou konstrukci nebo pouze některé prvky

.

Cihlová konstrukce

\ t

Kouřovny se týkají stacionárních možností. Chcete-li jej vytvořit, musíte nejprve vybrat vhodné místo na webu. Před zahájením práce je třeba uvést výkres výrobku se značkami všech velikostí. Ujistěte se, že přemýšlíte o umístění zdroje kouře. V některých případech se na dříví používá kamna na dřevo. Současně se pec s kamerou kuřácké haly spojuje pomocí trubky.

Cihlová konstrukce se vyznačuje důkladností

Model z plynové láhve

\ t

Z nepotřebné a prázdné láhve si můžete vytvořit vlastní kouřovou lampu uzenou za studena. Video, fotografie a výkresy jednotlivých projektů vám umožní vybrat možnost pro vaše stránky. Na dostupnoststarou láhev s plynem, můžete udělat užitečnou věc podle těchto bodů:

 • zbytky benzínu musí být vypouštěny z válce;
 • vyjměte kohoutek a nalijte vodu do otvoru. Teprve pak může být nádoba řezána;
 • ke stažení produktů potřebujete velké dveře. Za prvé, řezy nejsou až do konce, takže dveře se nevaří;
 • vyčistit místa pro závěsy, které je třeba přivařit ke dveřím a hlavní části kontejneru;
 • pásek je vyříznut na dně a potom na dně;
 • Pec musí být vyrobena ze železných plechů. Pec je přivařena k válci.

Výrobek používající prázdnou plynovou láhev

Před zahájením prvního kouření je nutné zapálit konstrukci palivovým dřevem.

Užitečné informace!Pamatujte, že zbytky benzínu a jeho par jsou velmi nebezpečné.

Jak se kouření v domácnosti provádí doma: design udírny

Výkresy samonosné udírny s uzeným kouřem pomohou vybudovat správnou instalaci. Přístroj můžete namontovat vlastníma rukama, pokud znáte jeho konstrukční vlastnosti a jak to funguje.

Konstrukce z chladničky

Zásada takového kouření spočívá v tom, že výrobek je vyfukován kouřem, který má teplotu nejvýše 30 stupňů. Kouř prochází chlazení v potrubí, které kombinuje spalovací komoru s kapacitou udírny.Výrobky v tomto designu mohou být kouřeny na několik dní.

Kuřácké zařízení se skládá z těchto součástí:

 • přepážky;
 • kryty, spojovací s jazýčky;
 • komín;
 • komora sestávající z sudové nádrže;
 • kolena;
 • konstrukce komínů.

Výkres kouřovodu

Výrobek obsahuje dvě kamery. Prvním z nich je spalování palivového dřeva a druhým je maso a další produkty. Při instalaci by měla být vzdálenost mezi nádržemi delší než v zařízení s horkým kouřem, protože kouř musí vychladnout. Ve spalovací komoře je další trubka, která odstraňuje přebytečný kouř.

Univerzální vybavení je dýmová lampa s uzeným kouřem vlastními rukama. Video, fotografie jednotlivých modelů umožňují zobrazit jejich zařízení. Kouř může nejen masné výrobky nebo ryby, a některé zeleniny a ovoce.

Funkční dřevěná konstrukce

Užitečné informace!Nejlepší možností pro soukromý dům je cihlové zařízení. Před prací musíte vypočítat komínovou linku.

Jak vyrobit udírnu s uzeným kouřem vlastníma rukama: etapy práce

Existuje mnoho způsobů výroby udírny s uzeným kouřem. Nabízíme následující metodu. Konstrukce vypadá jako nosná konstrukce. Na přední straně jsou umístěny dveře, které slouží výrobkům. Dole jsou dveře, kde je instalovánasběrná nádoba na tuk.

K montáži budete potřebovat ocelový plech o tloušťce 1 mm, obložení, latě a dřevo.

Tabulka 1. Výroba udírny uzené za studena vlastníma rukama

Obrázek Pracovní etapy
Stavíme konstrukci ze dřeva, která by měla odpovídat velikosti kuřácké komory.
S pomocí šindelů plášť podlahy, stěny střešní rámové konstrukce. Současně je třeba pevně nastavit desku. Stěny jen v případě vyztužují distanční lišty.
Tam, kde kouř projde, je vyříznut otvor. Měla by být rovna průřezu komína. A ve střeše udělejte díru pro výstup kouře.
Tam jsou také pevné pásky, kde budou háčky zavěšeny.
S pomocí desek jsou dveře vyrobeny a pak zavěšeny na závěsech. Dveře jsou umístěny pod střešní konstrukcí.
Na dně je vytvořen otvor, kde bude namontován zásobník pro hromadění maziva uvolňovaného z výrobků. Uvnitř kamery jsou namontovány rohy, kterými se zásobník posouvá.
Podnos je vyroben z oceli, ke které jsou přivařeny dveře s rukojetí.
Jako ohniště můžete použít sporák, například sporák. Pokud není k dispozici vhodné vybavení, je možné vytvořit základnu potrubí nebo balónu. K tělu je nutné přivařit nohy. Kachle musíumístěna níže než komora pro kuřáky. Trubka je přivařena k zadní části kamen a do otvoru je umístěn adaptér pro potrubí. Pro dveře ohniště je řez, ve kterém by měl být otvor pro vytvoření lepší trakce.
Rohový adaptér je připevněn k otvoru v kuřácké komoře.
Nádrž olejové lampy a ohniště jsou kombinovány pomocí trubek. Nezapomeňte, že komín musí být proveden s určitým sklonem. Takové zkosení zvýší trakci v kouřovém kontejneru.
Po montáži je třeba přístroj zkontrolovat. Pro kouření je lepší použít dříví ze surového dřeva. Můžete použít mokré čipy pro kouření vlastníma rukama.
Toto je výsledek
Užitečné informace!Pokud se kouří správně, produkty budou mít výbornou trvanlivost a vynikající chuť. Tyto výrobky nemají škodlivé vlastnosti, zejména pokud jsou vyráběny doma.

Tipy a triky

Předkládáme vašim pozornostem doporučení, která vám pomohou s kouřením:

 • Nezapomeňte sledovat teplotní indikátory uvnitř komory;
 • kouří v suchém počasí, je důležité, aby nedošlo k žádnému srážení;
 • neotevírají dveře komory příliš často, protože tím se proces zpozdí;
 • Můžete přidat jalovce, třešně nebo hrozny pro lepší chuť;
 • tak, aby chuť produktu byla příjemná, pečovalarovnoměrné zahřívání a fumigace produktu;
 • nepoužívají jehličnany, protože poškozují chuť produktů.

Domácí udírna se snadno vyrábí ze šrotu

Pokud je proces výstavby udírny pro vás příliš složitý, můžete si zakoupit hotovou variantu.Současně věnujte pozornost materiálu výrobku. Nesmí obsahovat škodlivé nečistoty.Záleží na tloušťce konstrukce. Pokud je materiál příliš tenký, produkt rychle zreziví. Speciální senzory umožňují regulovat teplotní režimy.

Jednotlivé položky lze zakoupit v obchodě

Teď už víte, co je kuřák s chladným kouřením. Pokud budete postupovat podle jednoduchých doporučení, můžete vytvořit kvalitní domácí jednotku bez větších potíží a zbytečných finančních nákladů.

Video: do-it-yourself kuřák