Kvalitní garáž sendvičových panelů: tajemství dovedností a krok za krokem stavební návod

Velká garáž ze sendvičových panelů slouží k ukládání různých věcí, organizování domácí dílny a řešení dalších domácích úkolů. S pomocí doporučení redaktorů HomeMyHome.ru můžete vybudovat kvalitní strukturu vlastními rukama. Pomůžeme vám připravit technický úkol a dát jasná doporučení ohledně toho, co potřebujete vědět při stavbě stavby "na klíč".

Krásná funkční garáž ze sendvičových panelů může být instalována rychle a levně

Výhody a nevýhody garáže sendvičových panelů

Tyto stavební materiály jsou vytvořeny za výrobních podmínek s důkladnou kontrolou technických parametrů každé šarže. Odpovědní výrobci zajišťují životnost hotových výrobků do 50 let a více. Kromě trvanlivosti je třeba poznamenat další důležité výhody:

 1. Nízká hmotnost konstrukčních částí, což znamená snížení nákladů během přepravy a snížení požadavků na pevnost základu.
 2. Snadná instalace a demontáž. Přijatelné sekundární použití sendvičových panelů pro daný účel.
 3. Vynikající izolační vlastnosti nemusí být zlepšeny, pokud je proveden správný předběžný výpočet s ohledem na klimatické vlastnosti regionu.
 4. Dokonalý vzhled také nemusí být změněn, pokud neexistují žádné zvláštní požadavky.
 5. Složky šetrné k životnímu prostředí neznečišťují životní prostředí a atmosféru v areálu.
Informace!Pokud připravujete nadaci v létě, lze stavbu budovy přemístit na libovolné období.

V případě potřeby provádějí montážní práce i při silném mrazu

Nevýhodou je vysoká cena kvalitních výrobků. Nicméně při zohlednění podobných nákladůvýstavba bydlení z jiných materiálů, náklady na garáž sendvičových panelů lze nazvat demokratické. Například cihlové zdi musí být izolovány.

Existuje názor na omezenou pevnost panelů. Tento problém je však zcela vyřešen, pokud použijete vhodný rámeček napájení. Také práce na těsnicích spojích by neměla způsobit potíže. Koneckonců, tato práce se provádí téměř během instalace mnoha struktur.

Jasný důkaz spolehlivosti řádně navržené velké garáže sendvičových panelů

Co určuje výkon sendvičových panelů pro garáž

Vnější tenké stěny jsou vyrobeny ze silných materiálů. Mezi nimi je umístěn výplň s dutinami, se zlepšenými izolačními vlastnostmi.

Složky typického provedení

Z těchto desek vytvořte stěny a střechy. V nízkopodlažní konstrukci byla použita vertikální instalace prvků. Vysoké konstrukce postavené pomocí horizontálního schématu.

Zajišťovací spojení zajišťuje pevnost a těsnost sestavy, odstraňuje chyby při montáži

Materiály pro izolaci

Cena modulární garáže sendvičových panelů závisí do značné míry na vybraném výplni.

Norma pro materiál /výrobu (GOST) Výhody Nevýhody
Minerální vlna /32603-2012 Požární bezpečnost, přiměřené náklady, těsnostvyplnění dutin složitými tvary Nízká pevnost. Rychlá degradace příznivých vlastností vlhkosti. Významná hmotnost.
Polystyrenová pěna /15588-2014 Minimální náklady, nízká hmotnost, odolnost proti vlhkosti. Bez speciálních přísad (samozhášecích přísad) je pěna hořlavá. S použitím těchto komponent zvyšujte teplotu vznícení.
Polyuretanová pěna /23486-79 Nízká tepelná vodivost. Materiál neprochází vodou, proto je schopen plnit funkce hydroizolační vrstvy. Vysoká pevnost. Zničeno ultrafialovým zářením.
Polyisokyanurátová pěna /23486-79 Zvýšená odolnost proti slunečnímu záření, otevřenému plameni, agresivním chemickým sloučeninám. Vynikající tepelně izolační vlastnosti. Náklady na materiál jsou ve srovnání s výše uvedenými možnostmi vyšší.

Opláštění sendvičových panelů

Demokratická cena prefabrikovaných garáží jejich sendvičových panelů je způsobena nízkými náklady na typické pokovování. Použijte profilovaný ocelový plech o tloušťce 0,4-0,5 mm. Je chráněn proti korozi za studena nebo za tepla. Dále vytvořte ochrannou a dekorativní vrstvu práškové barvy, polymerních materiálů. Často používejte speciální ohnivzdorné materiály.

Vyrábět také panely s rámem z kůže a vnitřního dřeva

Technické parametry sendvičových panelů

Chcete-li vybudovat vysoce kvalitní garáž sendvičových panelů, musíte pečlivě prostudovat zatížení a vlastnosti použití. Stěnové a střešní sendvičové panely pro garáž jsou široké 100 a 120 cm, délka je v rozsahu od 50 cm do 13,5 m. V dostatečně velkém pořadí vytvoří výrobce výrobek s požadovanými rozměry.

Izolační materiál Typ panelu Hmotnost s různou tloušťkou sendvičového panelu, kg /m²
50 100 150
Minerální vlna Stěna 16,5 22 27,2
Zastřešení 17,5 24 30,5
Polystyrén Zeď 11,7 12,5 14,2
Zastřešení 12,2 13,5 14,7
Polyuretanová pěna, pěnový polyisokyanurát Stěna 9,2 11,2 14
Střešní krytina - 12,4 14,4

S účinnou zvukovou izolací nebudou hlučné práce v dílně garáže rušit obyvatele a sousedy

\ t
Izolace Vlastnosti sendvičových panelů o tloušťce 100 mm
Hustota, kg /m³ Tepelná vodivost, W /Mk Zvuková izolace, dB Tepelný odpor (Rt)
Minerální vlna105-140 0,05 32 2,08
Polystyrén 10-25 0,042 32 2,56
Pěnová polyuretanová pěnapolyisokyanurát 41 0,022 32 4,76

S takovou tloušťkou požární odolnost sendvičového panelu z minerální vlny /expandovaného polystyrenu splňuje normu EI 90 /EI 15. To znamená, že při působení ohně nebo vysokých teplot je integrita udržována po dobu 90/15 minut.

Důležité!Tabulky ukazují příklady z rozsahu jednoho domácího výrobce. Obrázky jsou specifikovány pomocí oficiální doprovodné dokumentace na sendvičových panelech určité značky.
Délka rozpětí střechy, cm Únosnost při rovnoměrném zatížení sendvičových panelů různé tloušťky, kg /m²
50 mm 100 mm 150 mm
150 214 115 95
250 251 172 141
300 272 213 188

Vzdálenost mezi podpěrou stěny není nastavena více než níže uvedené hodnoty. Výpočet se provádí pro zatížení větrem nepřesahujícím 45 kg /m²:

 • tloušťka sendvičového panelu - 50 mm, rozpětí - do 390 cm;
 • 100 mm, 600 cm;
 • 150 mm, 735 cm.

Výběr správných stavebních materiálů zajišťuje bezpečnost v extrémních situacích

Přehled projektů garáží sendvičových panelů a kovového rámu

Když si zakoupí kompletní sadu garážových sendvičových panelů s instalací, zkontrolujte cenuoddělené pozice. Podrobné výkresy vám pomohou vytvořit seznam materiálů.

Jednopatrové garáže sendvičových panelů

Takové struktury nevytvářejí velké zatížení. V některých situacích použijte hotovou asfaltovou podložku nebo jiný povrch s poměrně tvrdým a rovným povrchem.

Je třeba uvažovat o dokování s hlavní budovou

V této variantě je přídavná podpěra tvořena hlavní stěnou domu. Praskliny se však mohou objevit během provozu z následujících důvodů:

 • různé koeficienty tepelné roztažnosti sousedních materiálů;
 • posunutí základní linie ;
 • nedostatečná pevnost rámu pro skutečné zatížení větrem a sněhem.

Samostatná konstrukce je snadnější vytvořit bez chyb

Délka stěn se volí tak, aby po umístění vozu uvnitř byla volná vzdálenost 100-150 cm ze všech stran, standardní roztok je 400 × 600 cm s šířkou vrat 2,4-2,7 m.

Výška je dostatečná pro montáž zvedacích mechanismů a pohonů

Výkonový diagram

V budově lze vytvořit několik funkčních zón

Pomocí takového výkresu je snadné určit, kolik stěnových a střešních sendvičových panelů bude zapotřebí pro stavbu garáže

Nezapomeňte na projekty elektroinstalace,větrání a ostatní inženýrské systémy

\ t

S nedostatkem volného prostoru se používají podobné úzké struktury. Zvažte způsob použití pro minimalizaci nepříjemností během provozu

Dvoupodlažní garáže sendvičových panelů

V této konstrukci zabere stavba méně místa na pozemku. Další užitečný prostor je vhodný pro umístění dílenských, skladových a jiných technických prostor.

Pokud chcete, můžete ve druhém patře vytvořit plnohodnotné obývací pokoje

Tento příklad ukazuje žebřík, který je instalován vně. Je třeba si uvědomit, že taková řešení jsou vhodná pro jižní šířky. Využívání otevřeného stoupání v mrazivé zasněžené zimě je značně obtížné.

Dvoupodlažní budovy jsou postaveny z pevných sendvičových panelů, které jsou instalovány vertikálně. V tomto provedení zesilují překrytí, které je vypočítáváno na určitých zatíženích s rezervou. Nezapomeňte vzít v úvahu hmotnost nábytku, vybavení.

Přípravná fáze výstavby garáže sendvičových panelů

Pokud zakoupíte montovanou garáž sendvičových panelů, bude zahrnuta cena standardního projektu. V případě samostatné výstavby využívají hotová řešení nebo připravují přípravu projektové dokumentace na základě individuálního technického zadání.

Nářadí a spotřební materiál

Vhodné pro garážesendvičové panely s ocelovým profilovaným obložením. Pro zvýšení požární odolnosti se doporučuje zvolit výplň čedičových vláken. V domácích klimatických podmínkách zajistí spolehlivou ochranu proti chladu stěny z materiálů o tloušťce 100-150 mm. Střecha je však dodatečně izolována.

Typické technické řešení umožňuje skrýt napájecí prvky

Je však třeba chápat, že na místech vyznačených na obrázku jsou vytvořeny studené mosty. Výrazně zhoršují izolační vlastnosti konstrukce. Ocelové kanály a další části rámu jsou vybírány s ohledem na požadavky projektu. Musíte se nejprve připravit:

 • elektrické vrtačky, vrtačky a trysky pro utahování upevňovacích prvků;
 • bruska s kotouči (hacksaw);
 • ruleta, úroveň budovy, značkovače a další značkovací nástroje;
 • tmel určený pro provoz v širokém teplotním rozsahu.
Informace!Pokud si zakoupíte kompletní sadu garáží pro sendvičové panely, potřebujete pro montáž pouze nářadí.

Vypočtěte počet sendvičových panelů, betonu a výztuže

Výrobci nabízejí na svých oficiálních internetových stránkách speciální kalkulační programy. S jejich pomocí můžete provést přesný výpočet spotřeby materiálu a jeho nákladů. Dejme příklad. Předpokládejme, že potřebujete vytvořit budovu s následujícími zdrojovými parametry:

 • délka - 600cm;
 • šířka - 300 cm;
 • výška stěny - 300 cm;
 • typ a výška střechy - štít, 100 cm;
 • šířka s sebou - 50 cm;
 • druh výplně - čedičová minerální vlna o hustotě 100 kg /m³;
 • tloušťka sendvičových panelů pro stěny /střechy - 150/200 mm.

Pokud si objednáte garáž ze sendvičových panelů, cena soupravy bude určena následující tabulkou.

Název produktu Množství, ks. Průměrná cena (k červnu 2018), v rub.
Stěnový sendvičový panel 3000 × 150 mm 12 (36 m²) 61920
Nástěnný sendvičový panel 3700 × 150 mm 4 (14,8 m²) 25456
4000 × 150 mm sendvičový panel 2 (8 m2) 13760
Střešní sendvičový panel 2300 × 200 mm 14 (32,2 m²) 67298
Pozinkovaný kanál 3000 × 38 × 152 mm 6 3900
Vnější plocha 3000 × 180 × 180 mm 4 2800
Vnitřní roh 3000 × 40 × 40 mm 7 1050
Střešní koncové uzávěry 14 3640
Horní brusle 3 2250
Spodní brusle 3 1800
Izolační těsnění pro střechy 14 700
Samořezné šrouby pro nástěnné panely 100 1700
Závitové zátky 100 1200
Šrouby pro střešní panely se zátkami 100 9800
8x16 šrouby 1000 800
CELKEM 201674

Výpočet spotřeby betonu lze provést pomocí nejjednodušších matematických vzorců. Pro instalaci jednopodlažní garáže ze sendvičových panelů je vhodná pásková základna o šířce /výšce 30/40 cm, kterou lze snadno spočítat (300 × 2 + 600 × 2 = 1800 cm) a objem malty (0,3 × 0,4 × 18). = 2,16 m³). Podobně se získají hodnoty pro deskovou základnu: 3 × 6 × 0,2 = 3,6 m³. Množství výztuže se vypočítá s ohledem na velikost vytvořené prostorové mřížky. Pro dotčené stavby se používá krok tyčí 15–20 cm.

Související článek:

Základ pásky s vlastními rukama: instrukce krok za krokem. V tomto článku se podíváme na klady a zápory tohoto základu, na nuance jeho správného odlévání, stejně jako na to, která značka betonu je nejlepší zvolit, abychom získali kvalitní konstrukci.

Jak postavit garáž sendvičových panelů vlastníma rukama

Po pečlivé přípravě nebude montáž konstrukce trvat déle než dva dny. Jediným zpožděním je lhůta pro založení nadace. V létě, při teplotě +18 až + 22 ° C, bude přibližně 14% nominální pevnosti dosaženo za 14-20 dní. Pro přesný výpočet použijte specializované tabulky. Níže jsou uvedeny funkce nejdůležitějších montážních operací.

Vytvoření základu sendvičové garáže

Pro označení základny použité dřevěné kolíky a lano vhodné délky. Vykopejte příkop svelikosti podle vypočteného základu. Spodní řádek usne s vlhkým pískem. Ložní prádlo je vrazil do husté vrstvy 10-12 cm. Vytvořená struktura zajišťuje tlumení při silných mrazech, což zabraňuje poškození základu zvedáním půdy. Dále je získán místní drenážní systém.

Namontujte bednění a silový rám

Dno a stěny jsou pokryty střešní lepenkou nebo jiným izolačním materiálem. Naplňte betonovou směs, vyrovnejte povrch. Alternativně můžete vytvořit pevný základ betonových bloků. Na slabých půdách se používají základové desky a piloty.

Konstrukce rámu pro garáž sendvičových panelů

Výkonová část konstrukce může být vyrobena z dřevěných tyčí o průřezu 10 × 10 cm. Bude však muset být dobře chráněn před hnilobou. Pro tento účel se používají speciální hloubkové impregnace.

Kovové části rámu jsou přišroubovány nebo svařeny. V prvním případě použijte standardní jednoduché nástroje. Ve druhém budete potřebovat specializované procesní vybavení.

Vybudovat velkou dvoupatrovou strukturu

Montáž nástěnných a střešních prvků

\ t

Při provádění těchto pracovních činností je třeba věnovat pozornost následujícím nuancím:

 1. Hrany sendvičových panelů pro garáž jsou izolovány od přímýchkontakt s nadací.
 2. Pro spojení použijte horní a dolní profil. Ve vysoké nadmořské výšce použijte další horizontální propojku.
 3. Použijte samořezné šrouby s pryžovými podložkami, které zabraňují pronikání vlhkosti.
 4. Vzdálenost mezi nimi není větší než 50 cm.
 5. Na spoje mezi deskami se nanese těsnicí hmota. Použijte také speciální těsnicí pásku.
 6. Na konci převisu střechy je instalován skluz pro sběr a vypouštění dešťové vody.

Rohové jednotky jsou uzavřeny na vnější straně /uvnitř se zvláštním obložením

Odlivy jsou namontovány na vhodných místech

Polymery jsou snadno poškozeny vysokými teplotami, takže bruska se používá pouze na ocelovém plášti. Pro vyloučení nesprávných úkonů se doporučuje objednat výrobky s požadovanými rozměry přímo u výrobce (prodejce).

Vlastnosti provozu garáže sendvičových panelů

Sendvičové panely se nepoužívají jako nosné konstrukce, musí být upevněny k rámu! Je lepší zvolit materiály se speciálním povlakem, který zabraňuje korozi. Pro odstranění nečistot použijte čisticí prostředky, které neobsahují agresivní chemické látky a abrazivní složky.

Související článek:

Větrání v garáži vlastníma rukama. V tomto článku podrobně zvažujeme, proč potřebujeme ventilaci, různá schémataorganizace a řádné instalace.

Cena garáže od sendvičových panelů na klíč - přehled návrhů trhu s komentáři

Model Délka × Šířka × Výška, cm Průměrná cena (k červnu 2018), v rub. Další informace

K dispozici 1M
600 × 400 × 350 230000 Stěny sendvičových panelů o tloušťce 60 mm, střecha - kov.

Eco 896
600 × 400 × 320 260000 Balení neobsahuje vrata se zdvihacími mechanismy.

Tandem +
800 × 600 × 300 395000 Tloušťka izolace pro stěny a střechy - 100 mm.

Je třeba mít na paměti, že při stavbě garáže ze sendvičových panelů závisí konečná cena nejen na zařízení. Základní náklady neznamenají dodání, montážní práce. Určený typ nadace, složení inženýrských zařízení a sítí má určitou hodnotu.

Pro více informací použijte poznámky k publikaci. Uveďte své vlastní poznámky k tématu a tipy zde.

Video instalace garáže ze sendvičových panelů vlastníma rukama