Květinové záhony a květinové zahrady do-it-yourself z odpadů materiálů: fotografie a krok-za-krokem návod

To Lumbas jsou tvořeny lidmi jako drobná díla krajinářského umění. Jejich jediným účelem je výzdoba. Zahradníci a pěstitelé květin jsou připraveni strávit v nich hodiny a dny, zdobit a transformovat malé plochy. Praxe ukazuje, že záhony a květinové zahrady, zdobené improvizovanými prostředky, nejsou nižší než dekorace z obchodu. Květinové záhony a květinové zahrady s vlastníma rukama z odpadních materiálů, jejichž fotografie jsou v tomto článku - to je skvělá příležitost ukázat vynalézavost a kreativní vynalézavost.

Na záhonu - instalace zbytečných věcí v domě

Typy záhonů

\ t

Existuje mnoho druhů květinových zahrad. Jejich rozdělení do typů je velmi podmíněné, ale v terminologii krajinářských architektů jsou vyslovovány typy:

  • květinová zahrada bez volného designu, napodobování divokých křovin;

Květinový záhon bez výrazného designu

  • záhon - květinová zahrada s výrazným designem, jasným geometrickým tvarem, jasnými hranicemi;

Květinová zahrada s jasnými hranicemi

  • hranice rabatki nebo květin - dlouhé úzké květinové záhony umístěné podél cest, trávníků, předzahrádek;

Lůžko z růžiček

  • Mixborder je rabat z různých druhů květin s různými výškami, může mít rytmický vzor nebo napodobovat divoké houštiny;

Mixborder

  • modulární záhon - uspořádaný ve zpevněném prostoru, pro tento účel se odstraní část dlažebních desek a na tomto místě se rozbije květinová zahrada;

Modulární záhon

  • záhony v mini formátu - to jsou oddělené nízké hrnce s rostlinami;

Vázy s květinami

  • Volumetrické 3D kompozice jsou květináče před výsadbou, které tvoří trojrozměrné tvary půdy, varianta takového záhonu je alpská skluzavka.

Květinový záhon

Samozřejmě, v praxi nejčastěji existuje směs stylů a tvůrčí přístup.

Video: krásné a neobvyklé nápady květinových záhonů

Plánování lůžek

Postel se nevyrábí na jednu sezónu, proto musí být pečlivě naplánován s přihlédnutím k případné práci na staveništi nebo nadcházející přestavbě. Ještě jednaKritériem, které je třeba zohlednit ve fázi vývoje záhonu, je přítomnost dětí. Je-li pro ně otevřen přístup do květinové zahrady, je lepší takové materiály odmítnout jako kov, protože dítě se může vážně zranit.

Projektování květinového domu

Záhony v pneumatikách pro automobily

Nejoblíbenějším materiálem pro výzdobu jsou staré pneumatiky. S určitou představivostí můžete proměnit hrubý zdrojový materiál v neobvykle krásnou kompozici. Neměli byste se omezovat na banální zbarvení pneumatik v různých barvách. Z tohoto plastového materiálu si můžete vytvořit stylové sochy, napodobit na jeho povrchu kámen a mech.

Záhonu v kole

Složení pneumatik

Závěsné záhony pneumatik

Plastové ploty na láhve

Plastové láhve se hromadí v domácnostech ve stovkách, a pokud je to žádoucí, můžete stavět krásné uzavřené stavby nebo jejich sochařské skupiny. Květinové záhony a květinové zahrady s vlastníma rukama ze šrotu - fotografie s plastovými lahvemi:

Obrubník

Složení lahví

Dřevo, klády a pařezy

Strom je lepší než cokoli, co zapadá do rostlinné kompozice. U dachy jsou vždy zbytečné klády, pne nebo klády trčí v nepohodlných místech, která jsou sotva užitečná. Tyto věci mohou být zahrnuty do kompozice na záhonu a získat opravdu báječnévýsledky. Květinové záhony to udělejte sami ze šrotu fotografie s polenou a konopím:

Dekorace na pařezech

Květinový záhon v kládě

Kamenná výzdoba

Někdy po výstavbě nebo demontáži budov, kamenů, konglomerátů cementu a cihel zůstávají, které jsou vhodné pouze pro jejich vyhazování. Z těchto objektů získáte velmi krásnou scenérii, která vypadá přirozeně a umožňuje napodobovat alpské louky. Mohou být rozloženy hranic, ale v každém případě je lepší nejprve natřít, aby se získal přirozenější vzhled.

Kameny v záhonu

Cesty a cesty

Ploché kompozice lze zdobit, pokud vyplníte stopy a vytvoříte impozantní hranu. Materiálem pro koleje mohou být piliny, trosky, rozbité cihly, písek. Ohradové prvky mohou být vytvořeny z jakýchkoliv dostupných materiálů - kusů polykarbonátu, břidlice, dokonce ze skleněných lahví.

Cesty v záhonu

Plot z barevných skleněných lahví

Postele v trubkách

Zbytky a ořezávání trubek o průměru větším než 10 cm jsou výborným materiálem pro dekoraci. S jejich pomocí vytvářejí expresivní objemové kompozice, žebříky a spirály květin.

Květinový záhon trubek

Lůžka zbytečných věcí

Květinový záhon s vlastními rukama z nepotřebných odpadních materiálů, jejichž fotografie níže jsou skutečnémistrovská díla nápadů na design. Tyto skladby jsou rozkošné, je těžké se od nich odtrhnout, zejména pokud se původní účel věci hraje v květinové zahradě jako na fotografii níže:

Záhonu na lůžku

Wattle

Wattle - tradiční forma obálky budovy. Kromě toho, že je krásný a stylový, koš je velmi trvanlivý a žije dlouho. Je vyroben z proutí. Výrobní proces je jednoduchý a technologie připomíná tkaní. Ty by neměly být omezeny na tradiční formy, protože větvičky, můžete vytvořit tyto sochy.

Straight wattle

Vytvořte vlastní záhon s květinovým záhonem

Takže plánovací fáze byla schválena, myšlenka byla sestavena a materiál byl připraven. K lůžkům zařízení existují dva přístupy. Můžete vyzdobit již existující výsadby, a můžete nejprve nainstalovat prvky, a pak pouze rostliny. Druhá etapa se používá k vytvoření objemových kompozic a dekor v rovině lze provádět v jakémkoli stadiu života rostlin.

Fázovaná zařízení lůžka kamenů

U zařízení postele se používají vícebarevné detaily a světlé barvy. Pokud jsou kvetoucí rostliny a letničky, nebo potřebujete přilákat včely na spiknutí, je třeba dát přednost světlým tónům - žluté a bílé. Pro nátěry je lepší použít stavební nátěry pro venkovní práce, které nejsou omyty vodou, okamžitě zasychají a nepáchnou.

Barva pro dekoraci

Postele z sudů natřených v různých barvách

Zásady krajinného designu

Za účelem vytvoření záhonku v venkovském domě vlastníma rukama, jehož fotografie v několika variantách je uvedena v tomto článku, je celá letní sezóna příjemná pro oko, je třeba současně zohlednit zvláštnosti zemědělské techniky a architektonických principů:

  • Vegetační období všech rostlin by mělo mít stejnou dobu trvání. Současně se období květu nemusí shodovat, ale od dubna do října musí být stonky a výhonky drženy neporušené, jinak budou plešatá místa viditelná na záhonu.
  • Je třeba dodržovat proporcionalitu: ploché kompozice vypadají na velké ploše dobře a v omezeném prostoru je lepší vytvořit vertikální objemové motivy.
  • Aby se zachovala vytvořená krása, je třeba neustále se starat a upravovat, a proto musí být možná možnost úpravy zavlažovacích systémů.

Video: zdobení záhonů ze šrotu