Lázeňský dům: projekty, fotografie, popis stavebních etap

Máte-li svůj vlastní pozemek, pak jeden z objektů krajinné oblasti může být sauna s vlastními rukama. Projekty, fotografie a funkce stavebních prací jsou prezentovány na našich webových stránkách. Pro výstavbu si můžete z naší recenze vybrat libovolnou zajímavou možnost nebo projekt.

Pro vybudování kvalitní budovy je tedy třeba uvažovat o následujících bodech:

 • vybrat perfektní projekt;
 • přemýšlet v každé fázi práce;
 • nákup vhodného materiálu;
 • naplánovat veškerou komunikaci;
 • Důležitým bodem je vnitřní výbava.

Krásnou vanou na místě může být nejen funkční budova, ale i luxusní prvek krajinářského designu

.

Volba optimálního místa pro stavbu vany

Aby bylo možné koupel správně a správně zvolit místo jejího umístění, musíte dodržovat všechny normy SNiP. Důležitou pozornost je třeba věnovat materiálu pro výstavbu budov. Volba umístění musí být provedena s ohledem na určité vzdálenosti s ohledem na jiné objekty.

Zde jsou:

 • vzdálenost od lázně k sousednímu území k plotu musí být nejméně jeden metr;
 • jakákoli konstrukce ze dřeva by měla být umístěna ve vzdálenosti nejméně 15 metrů;
 • stojí za to zvážit odlehlost od garáží, studní a bazénů, jakož i od dětských hřišť ;
 • z obytných budov by lázeň měla být umístěna ve vzdálenosti nejméně 8 metrů;
 • vzdálenost od vozovky nebo ulice musí být nejméně 5 m;
 • tato struktura, stejně jako každá jiná, by neměla vrhat stín na sousedskou sekci.

Dobrou možností je umístění budovy v blízkosti vodní nádrže

Před vybudováním lázně zvažte vlastnosti lokality: návrh, klimatické podmínky a vlastnosti půdy, rysy místní krajinné oblasti a půdních vlastností.Pokud je území nerovnoměrné, pak je lepší stavbu realizovat na vyvýšeném terénu, protože to zajistí optimální průtok vody. Neměli byste instalovat podobnou budovu na písčité půdě. V každém případě by měl být základ posílen. Čím tvrdší je vrstva půdy, tím lépe. Nejčastějivýstavba těchto budov je plánována na závětrné straně hlavních budov. Toto umístění chrání před silnými dešti.

Taková konstrukce může být velkým doplňkem k krajinnému designu

Informace!Zvláště pečlivě naplánujte rozvržení na rybník. Není možné, aby se odpadní voda dostala do čisté vody rybníka nebo jiného vodního útvaru.

Koupelny na dachě: přehled možností

Jakmile se rozhodnete, kde postavíte podobnou stavbu na zahradním pozemku, zamyslete se nad vhodným materiálem pro stavbu. Na vlastní pěst můžete stavět různé budovy. Na fotografii můžete vidět tyto typy budov:

 • rámové budovy;

Krásná verze rámové konstrukce

 • lázně z kulatiny nebo dřeva ;

Spolehlivá konstrukce ze dřeva

 • budovy z kamene, cihel a tvárnic;

Kombinovaná verze s kamenem

 • struktury arbolity.

Stavba arbalitů

Při výběru materiálů je nutné sledovat kvalitu. Pokud je řezivo nestandardní, ovlivní to životnost budov. Nepoužívejte neleštěné desky pro police a police. Také neukládejte na materiály pro střešní konstrukce.Všechny dřevěné prvky musí být ošetřeny zvláštním způsobemantiseptické formulace.To je třeba provést, i když probíhá rekonstrukce.

Dřevěné prvky musí podléhat dodatečnému zpracování

Hledisko odborníka
Andrei Starpovsky
Vedoucí skupiny "Topení, větrání a klimatizace" GRAST LLC
Položit otázku\ t
„Je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, pokud instalujete saunová kamna. Současně je nutné dodržovat všechny požadavky SNiP. Uvnitř udržujte vzdálenost mezi ohřívačem, policemi a stěnami. Při instalaci komínových konstrukcí a krbových vložek je zapotřebí tepelně izolačních materiálů. “

Jak připojit koupel do domu

Při rozhodování o způsobu koupání zvažte možnost s terasou. Ve videu níže vidíte vlastnosti tohoto projektu:

Tento design je praktický a populární. Vana v domě s doplňkovým pokojem umožní jeho použití ve všech povětrnostních podmínkách.

Možnost rozšíření hlavní konstrukce

Fotografie ukazuje řadu podobných návrhů. To poskytuje odpočinek v teple, nepřítomnost hmyzu, kromě místnosti pro odpočinek, můžete nainstalovat ledničku, bar, TV a dokonce i stereo systém. Proto je v rámové budově postavena sauna. Ve fázi návrhu je třeba vyčlenit další prostor pro místnost.

Varianta stavebního plánu s terasou, parní lázní, čekárnou a prádelnou

Tradiční homebath zahrnuje křoviny, parní lázeň a šatnu. Současně byla šatna nevyhřívaná a sloužila k výměně oblečení. Kromě toho, že držel různé nádobí. Často je v této místnosti uspořádána společenská místnost, kde si můžete posedět a pít čaj. Mimochodem, v létě bude k dispozici terasa.

Přiložená vana ušetří místo na místě. V tomto případě může být odpočívárna umístěna v obytném domě. V tomto případě lze saunu umístit, v blízkosti domu, ve vzdálenosti 1-1,5 metru a budovy by měly být propojeny teplou chodbou.Pokud je přístavba v blízkosti domu, měla by být hloubka základu stejná jako hloubka hlavní budovy. Kanalizační systém však musí být vybaven zvlášť.

Prodloužení malé lázně do domu

Užitečné informace!Pokud je chalupa malá, může být odpočívárna umístěna v podkroví budovy. V tomto případě je tato část izolovaná a vyhřívaná. Můžete použít pěnu nebo minerální vlnu. Kromě toho by podkroví mělo mít dodatečné překrytí výztuže.

Jak vhodně vytvořit uspořádání koupelny pro dachu

Při určování způsobu vybudování lázně zvažte různé projekty. Důležitým bodem je rozvržení uvnitř. To bere v úvahu počet lidí, kteří budou v místnosti najednou. Ve videuNíže můžete vidět, jak udělat rozvržení sami.

Praktická řešení zahrnují systém, ve kterém je mini parní místnost pro dvě osoby a kompaktní šatna.

Kompaktní konstrukce

Mini-vana je vhodná pro malou rodinu, její plocha je 3 × 4. V tomto případě by měla budova obsahovat další prostor. I malá vana by měla mít šatnu a prádelnu. Na fotografii vidíte miniaturní budovy, jejichž velikost je 2 × 3. Výstavba prostorných prostor zahrnuje zvýšení parní místnosti a polic.

Diagram ukazuje projekt malé lázně 2 * 3

Lázeňský dům v kombinaci s penzionem je také populární. Připravené výkresy vám pomohou vybrat nejlepší projekt, podle kterého můžete vytvořit strukturu vlastníma rukama. Můžete si objednat i stavbu na klíč. V tomto případě bude cena záviset na použitém materiálu a verzi projektu. To může být mini sauna nebo prostorná vana s dalšími pokoji.

Kombinace s penzionem

Související článek:

Projekty sauny s odpočívárnou a terasou. V samostatné publikaci se dozvíte o nejúspěšnějším plánování koupelí s přístavbou ve formě verandy nebo terasy.

Přezkum materiálů pro stavbu lázní, které mají být vyrobeny

Po zvážení různých myšlenek na fotografii a výběru vhodného projektu pro výstavbu můžete přistoupit k výběru materiálů:

 • levné můžete vytvořit rámovou volbu. Tento ekonomický způsob je charakterizován nízkou hmotností a nemusí vynakládat peníze na nadaci;
​​

Konstrukce na rámové technologii

 • můžete stavět dřevěné konstrukce vlastníma rukama. Pokud neznáte rám nebo převýšení si vybrat, pak nezapomeňte, že pro dobrou budovu ze dřeva nebudete potřebovat další izolace ;

Malý projekt z baru

 • cihly a kámen se pro tyto budovy používají mnohem méně často, protože vyžadují pevný základ , stěny mohou značně zamrznout a zahřátí bude trvat hodně času. Místo nich se často používá konstrukce z bloků ;

Cihlová konstrukce na staveništi

 • se často používá a rozpočtové arbolit. Zároveň je budova teplá a trvanlivá.

Arbolit není tak vzácně používán jako materiál

Vana z baru

Jak stavět takové budovy závisí na možnostech materiálu. Projekty mohou být vyrobeny z těchto materiálů:

 • přírodní dřevo;
 • řezané dřevo;
 • vrstvené dýhované řezivo;
 • profilovaný nosník;
 • kulatiny.

Existuje několik způsobů, jak to udělat sami. Ve videu je vidět jednoduchá verze:

Nejčastějistavba se provádí pomocí kulatiny a dřeva. Dřevěné lázně jsou jednodušší než kulaté kulatiny. Dřevo je levnější materiál než kulatina.Konstrukce dřeva se provádí pomocí sloupového základu .

Projekt s terasou z baru

Při rozhodování o provedení stavby z baru musíte dodržovat některá pravidla. Taková konstrukce se vztahuje ke světelným strukturám, takže můžete použít mělký nebo nekrytý základ.

Jak správně a jak vytvořit základ závisí na typu půdy. Pro hlínu a bažinatou půdu není vhodná možnost sloupu. V tomto případě se použijí patky nebo pásové základny.

Projekt z protokolu

Než se rozhodnete, jak položit dřevo, je nutné provést hydroizolaci. K tomuto účelu se na povrch základu nanese vrstva kapalného asfaltu a nahoře se vytvoří vrstva střešního materiálu. Poté se aplikuje druhá vrstva. Desky přiléhající k základu jsou ošetřeny antiseptickými roztoky. Takže stavíme koupel bez ohledu na to, zda je malý nebo velký. Společnou verzí stavebních prací je malá sauna z polodřeva.

Malá konstrukce z polobarevníku

Při určování, jak si vybudovat saunu, musíte nejprve vybrat kvalitní dřevo. Materiál je nejčastěji sklízen od prosince do března. Přípravky 150 × 150 nebo 100 × 150 jsou vyrobeny z pokácených stromů. Stoto musí být očištěno od kůry. Je důležité zkontrolovat materiál před stavební prací. Neměla by vykazovat známky hniloby nebo praskání. Dřevo by mělo být hladké a hladké. Výběr tyčí, výkresů a rozměrů je třeba předem připravit. Zároveň je důležité přiřadit materiál, například podlahu z řezané desky. Při samočinné montáži potřebujete vědět, jak se provádí krok za krokem a jak spojovat 3 × 4 nebo 4 × 4 kulatiny.

Výkres lázně z tyče

Je důležité vědět, jak instalovat desky 50 × 150 na hraně, jakož i možnosti pro zvýšení délky. Tam jsou možnosti pro sloučeniny v tlapce a v burce. Pro konstrukci profilované tyče připevněte způsob podle Oblo, ve kterém je provedeno spojení při vytváření blokovacích drážek.

Rámová vana v zemi

Zvažte různé projekty týkající se technologie rámu. Stěny jsou mřížové konstrukce. Stěny budou vyžadovat:

 • dřevo různých průměrů a rozměrů;
 • izolační zařízení s vysokou tepelnou izolací;
 • Materiál opláštění uvnitř i vně. Rychle a levně, můžete dokončit obložení z desek, vlečky nebo obložení.

Robustní provedení rámové technologie kompozitních materiálů

Jak stavět podobnou strukturu závisí na hlavním projektu. Tato stavební technologie má mnoho výhod. To je vysoká rychlost instalace a nízká pracovní náročnost.Podle recenzí je to ekonomická stavba. Hotová budova se vyznačuje rychlým vytápěním prostor. Mini-vana nebo dokonce 4 × 6 nebo 6 × 6 konstrukce nevyžaduje delší smrštění. K dispozici je také velký výběr materiálů pro interiér i exteriér.Lze použít různé verze základu, například pásy nebo piloty.

Jednoduchý projekt mini stavby pro příměstskou oblast

Jak provést takovou konstrukci dokládá fotoreportáž, kde fotografie zobrazuje podrobné schéma a vlastnosti konstrukce těchto konstrukcí. Tyto struktury mají určité nevýhody. Především je nutná pečlivá tepelná izolace podobných konstrukcí. Také tato zařízení mají krátký život. V závislosti na projektech: 3 × 4, 2 × 4 nebo 3 × 5 jsou vybrány výkresy. Hotový projekt by měl obsahovat pracovní výkresy se správnou montáží stavby, inženýrskou komunikací a specifikací materiálů.

Konstrukce tažného rámu

Koupeli jsme vlastními rukama: stručný popis etap výstavby

Jakákoli výstavba vany na chatě znamená pečlivé plánování. Než začnete stavět, musíte provést značení na webu. K tomu potřebujete projekt, na kterém jsou na zemi vytvořeny značky. Jak začít označovat velikost závisí na tom, kde roh budovy. V tomto místě je zpráva od nuly. Současně je kolík zatlouknut a od něj jsou měřeny délkystran. Pak jsou instalovány kompaktní kolíky a jsou měřeny i další stěny.

Výstavba budovy začíná základem a uspořádáním bednění

Konstrukce lázně a rozměry jsou uvedeny v souladu s údaji projektu. Poté se provede značení v závislosti na typu základu. Při stavbě sauny s vlastními rukama z kamene, cihel nebo bloků je nutné vyrovnat základ podle úrovně. Současně se položí cementová malta a nahoře se pak vytvoří střešní krytina.

Jak stavět budovu bude záviset na materiálu, ze kterého bude stavěna - od desek nebo od OSB. Specialisté mohou zobrazit instalační funkce. Užitečná videa naleznete na YouTube.

Diagram ukazuje úplnou strukturu rámové konstrukce

Pokud se používá zdivo, mělo by se spustit z rohů. V tomto případě se první bloky nanesou na cementovou maltu. Měly by být umístěny ve stejné rovině. Pokud nevíte, jak na to správně - použijte vodítko.

V níže uvedeném videu můžete sledovat postupné zobrazování stavebních prací:

Po namontování překladů nad okny nebo dveřmi je bednění namontováno a následně pancéřováno. K této části jsou připevněny základové šrouby. Jednoduchá nebo panelová konstrukce zahrnuje konstrukci dřevěného rámu. Tento prvek je opláštěn a izolován různými typy dokončovacích materiálů. Chcete-li rám použít deskyz osiky, lipy nebo modřínu, protože tyto varianty se vyznačují nízkou tepelnou vodivostí .

Konstrukce ze dřeva

Na základech se vyrábí dřevěné páskování ze dřeva. Současně na koncích tyčí se řezy zhotovují a upevňují k sobě samořeznými šrouby. Pro malé tyče používaly kovové rohy.

Uveďme si hlavní fáze výroby rámové základny:

 • na koncích je upevněna spojovací deska a jsou k ní připojeny klády;
 • kulatiny jsou vyříznuty tak, že obkladový panel může být instalován od konce;
 • izolace je položena mezi zpožděními a pak jsou spojovací desky přibity;
 • kostra pro stěny je sestavena z nosníku a pak připevněna na místo.

Každá sauna je vystavena vysoké vlhkosti, takže parní lázeň je upravena parotěsnou fólií.To bude chránit proti hromadění vlhkosti zevnitř. Jako tepelně izolační materiál lze použít laminát nebo minerální vlnu. Tyto možnosti poskytují vynikající úroveň utěsnění. Oteplování a zakrývání stěn se provádí po instalaci střechy. Tento přístup ochrání dřevo a izolační materiály před vlhkostí.

Zvláštní pozornost by měla být věnována stavbě s manzardou. Než si vyberete vybavení pro koupel, musíte dokončit kompletní stavební práce. Hotová budova je vybavena nábytkem a veškerým potřebným vybavením. Country sauna můžebýt vyrobeny z různých materiálů, ale ne z desek.

Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Při označování obvodu je důležité zkontrolovat, jak rovné jsou úhly. Proveďte zkoušku nápravy - od jednoho kolíku k druhému. “

Základ pro koupel vlastníma rukama: instrukce krok za krokem

Jak stavět lázeňský dům závisí na typu použitého základu. Za zmínku stojí následující možnosti:

 • základna desky se často neprovádí. Je vhodný pro masivní a komplexní stavby. Značení se provádí podle rozměrů budovy nebo o něco větší;
 • můžete vytvořit základ pro pásy pro koupel 4 × 4 vlastními rukama. V tomto případě se značení provádí tak, že páska prochází po obvodu budovy;
 • Sloupec se používá pro instalaci staveb ze dřeva. V závislosti na rozměrech 3 × 4, 3 × 5 nebo 3 × 6 se označení provádí podle počtu podpěr;
 • Zakládání šroubů. Výhodou této možnosti je snadná instalace. S ním je možné instalovat na základ, i se šikmým úsekem. Značení se provádí počtem pilot.

Možnost pevné základny pro koupel

Snad dokonce stavba bez základu. Mělký základ lze použít, pokud je půda tvrdá a suchá, stejně jako nízká hladina podzemních vod abudovy nejsou příliš těžké. Možnost nejmenší hloubky je nejjednodušší. Zde jsou hlavní body, které je třeba zvážit:

 • protože tam je vnější značení, vnitřní značka je dělána;
 • okamžitě určete umístění kamen a vytvořte pro něj základ;
 • v rozích se doporučuje nastavit design stromu. Musí to být výška jednoho bednění;
 • Hloubka výkopu závisí na průchodu jílu. Nejčastěji - tato hodnota je 50-60 cm;
 • je důležité, aby zákopy měly ploché dno, které je třeba kontrolovat vodorovnou rovinou;
 • se potom nalije broušení;
 • další vrstva suti;
 • bednění je provedeno, jeho výška musí dosahovat k napnutému lanu;
 • pak je rámová konstrukce vyrobena z výztuže ;
 • jestliže komunikace jsou vedena přes základ, pak díry by měly být zanechané pro je;
 • Nadace by měla být denně vylévána, aby nedošlo k přerušení. V tomto případě bude páska monolitická;
 • po vylití betonu by měl být podklad zhutněn. Bednění je odstraněno pouze za týden.

Design pásky

Jak je upevněn šroubový základ, můžete vidět na videu níže:

Lázeňský dům se sprchou v zemi: jak přivádět a odvádět vodu

\ t

Existují různé způsoby, jak vybavit sprchu v lázni vlastníma rukama. Existuje dokonce speciální návod. Photo report ukazuje jinou instalaci sprchy. Nejjednodušší volba prochlazení se montuje na stěnu jednoduchého dřevěného vědra. Voda tam může být nalita přes vodovodní potrubí s kohoutkem. V tomto případě není nutné žádné speciální vytápění. Na fotografii níže můžete vidět sprchu s hydromasážními tryskami.V tomto případě je nutné zvážit ohřev vody, jakož i tlak pomocí čerpacího zařízení.

Projekt se sprchou

Pro sprchu není nutná velká plocha, postačí přidělit malý prostor v čekárně. Povinné navržené kanalizace. Nutné vybavení odtoku pro koupel. Také uvnitř vany lze provést i letní sprchu. V tomto případě nemusíte vybavit samostatnou kabinu ve dvoře. I v již postavené budově najdete úhel pro mytí. Ale budete muset postavit umyvadlo ve vaně.

Uspořádání jednoduchého odtoku

Pokyny pro stavbu střechy lázně vlastníma rukama

Při stavbě vany je nutné zjistit způsob montáže střechy. Stádia takové konstrukce lze zobrazit níže:

Možnosti pro vytvoření střechy mohou být různé, ale v každém případě je třeba zvážit hydroizolaci a tepelnou izolaci.Bez vodotěsnosti se pára dostane do podkroví a usadí se na krokvích a trámech.V tomto případě může kondenzát proudit do izolace, která je zobrazena na trvanlivosti materiálu. Je důležité zvážit některé vlastnosti budov:

 • je-li budova umístěna mezi vysokými stromy, je možné postavit sedlovou střechu ;
 • pokud je postavenv stepní zóně může být sklon minimální;
 • jestliže velikost budovy je malá, pak střecha může být jeden-rozteč.

Střešní konstrukce

Organizace vnitřního zařízení ke koupání v venkovském domě

Důležitým bodem je uspořádání vnitřní situace. Rozhodování o tom, jak vytvořit vnitřek interiéru, pomůže při fotografování v prostorách. Všechny projekty by měly začít instalací ventilačního systému. Taková konstrukce sníží koncentraci horkého vzduchu.

Vnitřní vybavení koupelny

Po dokončení stavby je dokončena vnitřní úprava a venku vlastními rukama. Dalším důležitým bodem je instalace pece. Při nedostatečné ventilaci způsobí elektrický ohřev snížení hladiny kyslíku.

Je třeba mít na paměti neustálé řízení teplotního režimu.Neinstalujte rtuťový teploměr. Lepší je dostat teploměr do vany. Pro regulaci vlhkosti se použije - vlhkoměr.

Vnitřní dekorace ze dřeva a cihly

Zvláštní pozornost si zaslouží povrchová úprava uvnitř. Nejvhodnějším materiálem je dřevo. Dobré řešení a ekonomická varianta - obložení. Nástěnná dekorace by měla být provedena v pastelových barvách. Je třeba myslet na podlahu ve vaně.

Varianta neobvyklého osvětlení

Instrukce krok za krokem zahrnuje krokydokončovací práce, jakož i dispoziční řešení osvětlení a větrání. Zapojení musí mít vysokou kvalitu. Zvažte také koupelnové doplňky. Krok-za-krokem průvodce také zajišťuje konstrukci dobré zvukové izolace.

Související článek:

Dokončení lázně uvnitř. Fotky a příklady. V samostatné publikaci naleznete zajímavé nápady pro dokončování parních místností a odpočíváren, jakož i základní etapy instalace.

Jak vybudovat lázeňský dům pro poskytování vlastních rukou levně: studujeme ekonomické ukazatele

Uvažujme, jak vybudovat levnou saunu vlastníma rukama. Dobrá rozpočtová lázeň je vyrobena na rámové nebo monolitické technologii. Pokud chcete vědět, co je levnější. Můžete si vyzkoušet možnost na dřevěném rámu, který je opláštěn deskami, překližkou nebo OSB. Mezi pláštěm je vložena izolace.

Levná monolitická konstrukce je vyrobena z dřevěného betonu. Jedná se o směs pilin a cementu. Zároveň je po obvodu budovy bednění. Levná můžete postavit budovu z polystyrénového betonu.Ne všichni preferují pěnový plast pro stavbu vany, ale taková varianta ekonomické třídy vám umožní získat praktickou a levnou konstrukci.

Rozpočet budovy s malým bazénem

Jak si vybudovat rozpočtovou budovu s vlastními rukama si můžete prohlédnout níže:

Zajímavé možnosti jsou uvedeny na obrázku níže. V některých regionech je levná variantales V tomto případě bude nejlevnější stavba získána ze dřeva. Ale tento projekt má určité nevýhody. Musíte počkat na zmenšení struktury. Z tohoto materiálu můžete stavět malé a funkční budovy. Některé společnosti nabízejí podobná zařízení na klíč. Jak rychle a levně stavět budovu závisí na vlastnostech nadace. Můžete použít lehké možnosti.

Tato volba se vejde na malou chatu

Jako volitelné příslušenství lze použít mini-koupele. V tomto případě se používá parní lázeň a malá šatna. Ke snížení nákladů na výstavbu se používá rozpočet končí. Například obložení. V tomto případě vám pomůže speciální instrukce.

Kompaktní provedení

Doufáme, že vám naše hodnocení pomůže. Nejdůležitější je vybrat správný projekt a řídit se pokyny. S řádným výběrem materiálů můžete vytvořit možnost rozpočtu a kvality.