LED stropní svítidlo pro domácnost: pomocná zařízení

Při konstrukci víceúrovňových stropů hrají významnou roli LED stropní svítidla. Pro domácí jsou perfektní. Obvykle se používají jako pomocné zdroje světla, které umožňují vizuálně určit určité oblasti v místnosti.

Použití LED spotřebičů v obývacím pokoji

Důležité výhody světelných prvků

Pro zařízení pomocného osvětlení v interiérech jsou populární zařízení LED sestávající z polovodičového prvku a vhodného zdroje napětí s napětím. Seznam jejich výhod je poměrně široký:

 • dlouhá životnost;
 • úspory energie;
 • absence silného ohřevu během aktivního provozu;
 • kompaktní rozměry;
 • jasný směr paprsku;​​
 • žádné blikání.

Svítidla instalovaná v ložnici po obvodu stropu

Užitečné informace!Nejvýznamnější nevýhodou může být relativně vysoká cena. Pokud jde o ostatní nedostatky, nelze je považovat za významné.

Posouzení hlavních typů zařízení

\ t

Klasifikaci stropních ledových svítilen LED lze provádět v závislosti na obsazené poloze. Typicky jsou zařízení uložena přímo ve struktuře, navrstvena na povrchu nebo zavěšena v určité výšce. Jiné možnosti neexistují.

Na svítilně kulatého tvaru

Stropní svítidla LED pro stropní domov

Taková zařízení jsou upevněna přímo do horní části místnosti samořeznými šrouby nebo hmoždinkami. Mají tělo s kazetami, dráty a regulačními zařízeními. V samotném případě se obvykle vkládá obyčejné sklo nebo difuzní mřížka.

Přístroje s povrchovou montáží různých výkonů

Hlavní výhodou zařízení je snadná instalace. Montážní základna však musí být spolehlivá. Upevňovací prvky po zašroubování jsou skryty vrchlíkem. Připojení k elektřině se provádí po konečné instalaci.

Svítidla stropní zapuštěná LED stropní

\ t

Existujízařízení, která jsou uložena přímo ve stropní konstrukci. S touto možností se musíte předem rozhodnout o umístění prvků. V tomto případě jsou vodiče umístěny pod kůží. Hlavní výhodou těchto zařízení je estetická přitažlivost systému osvětlení.

Světla LED zabudovaná do povrchu stropu

Přiložená fotografie stropního zabudovaného LED reflektoru vám pomůže vyhodnotit vnější vlastnosti. Po montáži zařízení můžete vidět pouze přední plochu, kterou prochází proud světla.

Přední strana zůstane mimo

Speciální otvory se připravují přímo pod nástroji. Přes ně jsou položeny dráty. V konečné fázi je výrobek připojen k elektřině, poté je vložen do připraveného otvoru a upevněn v něm.

S pomocí kulatých LED stropních svítidel zabudovaných ve stropě můžete změnit vnímání prostoru. Vizuálně rozložit úzký prostor může být, pokud instalujete celou skupinu prvků na obou stranách bočních ploch.

Instalační schéma zabudovaného svítidla

Stropní svítidla pro zavěšení LED

Závěsná zařízení jsou ideální pro místní osvětlení. Jejich zvláštnost spočívá ve zvláštním způsobu fixace. Namontovánospeciální suspenze. Výšku výrobku lze nastavit změnou délky kabelu.

V posilovně jsou nástroje zavěšeny na speciálních kabelech

Svítidla LED pro zavěšený strop se používají v případech, kdy potřebujete vytvořit speciální efekty. Mají stylový vzhled a kompaktní rozměry. Těleso těchto světelných prvků je vyrobeno z kovu nebo polymerních materiálů. Difuzní čočka může být vyrobena z polykarbonátu nebo obyčejného skla.

Při návrhu kuchyně se používají závěsná světla

Některé pokyny pro výběr

S váženým přístupem k nákupu zařízení LED pro strop lze dosáhnout kvalitativního výsledku zvýrazněním úspěšně funkčních zón nebo vytvořením určitého pozadí. Při výběru je nutné se řídit technickými vlastnostmi a estetickými možnostmi.

Zařízení LED pro zdobení velkých místností

Při nákupu stropních svítidel LED by měly být upřednostňovány vestavěné výrobky. Po instalaci vypadají velkolepě. Zavěšené protějšky mohou být použity ve spojení s nimi k osvětlení konkrétních oblastí.

Užitečné informace!Nedoporučujeme nakupovat zařízení za příliš nízkou cenu. Náklady mohou být zpravidla sníženy díky nízkým kvalitním komponentům.

Přibližná cena stropních svítidel LED

\ t

Aby se usnadnila navigace v cenových kategoriích, navrhuje se podívat se na zvláštní tabulku, která odráží pokročilé výrobce a náklady na jejich výrobky.

Světla v interiéru dětského pokoje

Tabulka 1. Průměrné náklady na LED lampy

Obrázek Model Výkon ve wattech Cena v rublech
Gaussův kov CA001 50 110
Era St1 Wh 50 70 50 70
Lightstar 011930 50 320
Gauss Strass CA021 50 340
Éra St1 Sn 50 80

Na chodbě se používá reflektor

Věnujte pozornost!Organizace bodového osvětlení se zapuštěnými prvky přímo do horní konstrukce je levná. Jedno zařízení je obvykle nastaveno na 1,5 m2. m čtvereční strop.

O zapojení

Pokud jsou zařízení zvolena pro instalaci do místnosti, bude i nadále správné uspořádání schématu zapojení. Při jeho vývoji je třeba vzít v úvahu hlavní body a metody připojení kabelů se světelnými zařízeními. Před pokládkou by měly být vodiče uvedeny na stropěumístění prvků.

Základní schéma zapojení prvků

Pokud jsou zařízení LED navržena pro napětí 12 nebo 24 voltů, je nutné zakoupit napájecí jednotku pro připojení k hlavní síti. Jeho výkon je zvolen s ohledem na zatížení generované všemi zařízeními. Schéma paralelního zapojení osvětlovacích prvků se používá hlavně v případech, kdy existuje několik skupin, z nichž každá bude řízena samostatně dvěma tlačítkovými spínači.

Vestavěné zařízení je připojeno k elektřině

Další doporučení

 • pro koupelny a jiné místnosti s vysokou vlhkostí by měly být použity speciální přístroje odolné proti vlhkosti;
 • zařízení musí být instalována tak, aby světelný tok nespadl na povrch stropu;
 • pro zapuštěnou montáž je nejlepší zakoupit výrobky s nízkým napětím a nejvyšší kvalitu;
 • Při výběru výrobků je nutné vzít v úvahu spotřebu energie, úroveň světelného toku, teplotní rozsah a stupeň ochrany;
 • je-li potřeba koupit napájení, je třeba věnovat zvláštní pozornost výstupnímu napětí;
 • zapojení by mělo být provedeno v souladu s obecnými bezpečnostními pravidly, aby se vyloučila možnost požáru;
 • pro držení kabelů je žádoucí použít speciálníplastové a nehtové spony;
 • k dosažení silného estetického efektu mohou být bodové prvky úspěšně kombinovány s LED pásy nebo panely.

Při tažení drátů lze použít speciální svorky

Shrnutí

Použití stropních svítidel LED v domácnostech a bytech umožňuje organizovat efektivní a vícestupňové osvětlení. S jejich pomocí vytvářejí unikátní a bezpečné systémy osvětlení, které mohou fungovat po mnoho let.

Video: Testování LED osvětlení