Lepení vinylové netkané tapety

H drahé komponenty, snadná aplikační technologie, životnost 10 let - všechny tyto výhody se stávají hlavními argumenty při nákupu vinylového povlaku. Při opravách vám sdělíme vše, co potřebujete vědět. Po přečtení článku si budete uvědomovat výhody a nevýhody, charakteristické rysy různých typů. Přesvědčte se, že lepení vinylové tapety na netkané bázi bude jednoduché a ziskové.

Vinylová tapeta v interiéru

Druhy tapet

Tapetový papír se skládá ze dvou vrstev: krytiny umělého původu a základny. Vinyl je vrstva PVC, která se aplikuje na podklad z netkané textilie. Tento materiál je vyroben z papírových a textilních nití a je již dlouho používán v textilním průmyslu.

Vinyl snadno napodobuje širokou škálu textur a kreseb, a proto poskytuje dostatečné možnosti designu. Je to levný a trvanlivý materiál, z něhož lze vytvářet různé typy nátěrů.

 • Tuhá látka. Odolná vůči vlhkosti, těsná a zároveň prodyšná, protože její konstrukce se skládá z ventilů.
 • Pěna. To se neliší v odolnosti vůči vlhkosti, ale díky své úlevě, umožňuje v lepší vzduch, pomáhá skrýt nedostatkystěny.
 • Byt. Kontinuální vrstva potištěného materiálu a ražba.
 • Sítotisk. Má speciální technologii kreslení vzorů a lesk.
 • Pro malování. Bílý povlak na bázi netkané textilie. Můžete změnit barvu, pokud chcete změnit styl místnosti.

Vinylová vrstva má řadu výhod

.

Druhy netkaných tapet

Jak najít tapetu z netkaných textilií? Vidíte-li při přetržení vláknitý okraj, použili tento materiál. Jedná se o 2 typy:

 • bez přísad čistých netkaných textilií;​​
 • na bázi netkané textilie, která je nahoře pokryta vinylem.

Vlastnosti lepící vinylové tapety na netkané bázi a další výhody

Standardní tapeta musí být potřena lepidlem, položena na podlahu, jemně nanesena na zeď. Ve srovnání s papírovými výrobky, vinyl revoluci ve světě nátěrů.

Takové tapety jsou skutečnou záchranou nových budov a starých domů. Mikrotrhliny, které se mohou objevit na stěnách během smrštění nebo jiných příčin, budou neviditelné pod vinylovým povlakem.

Vinylové tapety mohou skrýt všechny mikrotrhliny a nedokonalosti stěn

Výhody povlaků na netkané základně:

 • zeď je potřena lepidlem a plátno je suché;
 • proces lepení je jednodušší a rychlejší;
 • může být překreslen 5-10 krát;
 • jsou odolné proti otěru, termínslužby od 7 do 10 let;
 • splňují hygienické normy;
 • se nedeformují ani nezrážejí.

Hlavní nevýhodou těchto tapet po mnoho let byla vzduchotěsnost. Vinyl je dostatečně hustý materiál, který neumožňuje průchod vzduchu. Pod ním se může vytvořit forma nebo houba. Mnozí výrobci již tento problém vyřešili, aniž by změnili ostatní charakteristiky tapet.

Vlastnosti procesu lepení: příprava a kroky

Skladujte stavební nářadí!

 1. Nůž a nůžky - pro řezací válce.
 2. Malířský váleček - pro nanášení lepidla na stěny.
 3. Plastová stěrka nebo váleček - pro vyhlazení tapety.
 4. Kapacita - pro míchání lepidla.
 5. Linka na potrubí a tužka - na označení stěn.
 6. Malý gumový váleček - pro válcování spojů.

Příprava pracovního nástroje

Díky jedinečným vlastnostem materiálů mohou být lepeny i v koupelně a v kuchyni. Lepení vinylu na non-tkané základny má velmi málo společného se standardním procesem skládání tapety na podlaze, namáčení s lepidlem, atd.

Tapety lze připevnit na téměř jakýkoliv povrch, ale před tím stojí za to připravit zdi. Měl by být suchý, hladký, jednotný. Odstraňte veškerou starou povrchovou úpravu (papír, dlaždice, omítka ) a poté musí být stěna tmelena a opatřena základním nátěrem. Pro úplné vyrovnání naneste vrstvu tmelu. Propro dosažení správné barvy by měly být použity neutrální odstíny.

Nespotřebujte lepidlo. Prodám speciální typ lepidla pro netkané základní tapety - bude bezpečně držet povlak jakéhokoliv druhu. Měli byste také zkontrolovat všechny role pro absenci manželství, identitu obrázku.

Stupně

Vlastnosti přípravy, lepení vinylové tapety na netkané bázi - to jsou jednoduchá a snadno proveditelná pravidla.

 • Řez.

Je nutné vyříznout tapetu tak, aby se obrazy na sousedních pruzích „skládaly“ podél vzoru. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je řezání kusů z několika rolí současně. Délka pásu by měla být o 5-7 cm delší než výška místnosti.

Řezná tapeta s montážním vzorem

 • Lepidlo.

Směs se smísí podle doporučení výrobce. Lepidlo se nanáší na stěnu válečkem, povrstvuje spoje, rohy, vrchní vrstvu další vrstvou.

Naneste lepidlo na stěnu

 • Tapetování na stěnách.

První pruh se lepí podél svislé čáry. Není tak důležité, kde začít vkládat, protože lepidlo takové tapety end-to-end. Připevněte plátno ke zdi a zarovnejte od středu k okrajům. Svislost se kontroluje na olovnici. Široká plátna se nejvhodněji používají z nejvýraznějšího úhlu. Monochromatický lze při vkládání a odřezávání u podlahy odvalit. Povlak je navíjen válečkem, aby se odstranil vzduch abubliny.

Lepení tapety na zeď

 • Vkládání rohů.

K lepení rohu lepidlem lze použít kartáč. Butt uvízl tapetu nebude fungovat, takže v rozích se to překrývá. Po tom, ostrý nůž je držen podél linky rohu a odříznout další pásky.

Lepení tapet v rozích

 • Lepení okenních výklenků a dveří.

V blízkosti dveří je nutné pečlivě odříznout část plátna, která pokrývá dveře. Současně drží tapetu pásu, způsobené otevření. Na okenních otvorech jsou přebytky odříznuty podél okraje okna.

Zvláštní pozornost by se měla věnovat lepení okenních svahů

.
 • Malba.

Takové tapety jsou často vybírány pro další malbu. Jaký typ barvy můžete vidět na obalu nebo na webových stránkách výrobce. Pro získání požadovaného odstínu barvy v kolektoru.

Malířské tapety

Související článek:

Jak lepit vinylovou tapetu na papírový podklad. Tajemství kvalitních lepicích vinylových desek na papíře v samostatné publikaci našeho portálu.

Chcete se stát vlastníkem takového povlaku a zapomenout na rozruch s papírovými rolkami? Znát všechny funkce procesu a vlastní základní informace o netkané tapety, můžete snadno učinit rozhodnutí.

Master-třída na lepení netkaných tapet

\ t