Levné teplo pro každou domácnost: elektrické topení energeticky úsporný kotel

V naší zemi stále existuje poměrně málo soukromých sektorů, které nejsou zplyňovány. Na jedné straně je možné vařit jídlo na elektrickém sporáku nebo dováženém plynu a na druhé straně v chladném období a někdy v noci je to docela v pohodě. Jak ohřívat obytný prostor, aniž by prolomil mezeru v rodinném rozpočtu? Výstupem může být energeticky úsporný kotel s elektrickým ohřevem, který vytvoří příjemnou teplotu. Dnes budeme hovořit o výhodách a nevýhodách těchto zařízení, analyzovat jeho možnosti a zjistit, kde je možné s největším přínosem zakoupit.

Takto vypadají elektrody s energeticky úspornými kotli pro vytápění

Elektrický energeticky úsporný kotel: zařízení a princip činnosti

Energeticky úsporné elektrické kotle pro domácnost mají jeden významný konstruktivní rozdíl od obyčejných. V nich není TEN. Jeho úloha je prováděna elektrodou nebo induktorem. Kapalina v takovém zařízení působí nejen jako chladivo, ale také jako vodič. Uvnitř kotle prochází elektrický proud z elektrody ke stěnám vodou, čímž se ohřívá - to je v případě elektrody. Pokud je jeho funkce prováděna indukční cívkou, voda se ohřívá magnetickými vlnami, které jím procházejí.

Výhody a nevýhody energeticky úsporných elektrických topných kotlů

\ t

Výhody tohoto vybavení jsou mnohé. Hlavní jsou:

  • Malé rozměry, které umožňují instalaci energeticky úsporného kotle na vytápění 220 V, a to i v malých místnostech;
  • Nedostatek hluku během provozu, který umožňuje instalaci iv malých bytech;
  • Plná automatizace procesu, která nevyžaduje pravidelnou údržbu;
  • Možnost zajištění zásobování teplou vodou dvouokruhová jednotka ;
  • Snadná instalace. Tuto práci může vykonávat domácí mistr bez jistých znalostí a dovedností.

Schematické znázornění energeticky úsporného kotle v kontextu

Pokud jde o výhody úsporných elektrických kotlů pro vytápění soukromého domu, nelze zmínit nevýhody. Ve skutečnosti je to jen jedna - neschopnost používat zařízení během výpadku proudu.

Parametry kotlů, které stojí za to věnovat pozornost

Aby tato zařízení fungovala účinně, měli byste věnovat pozornost některým technickým parametrům, které má. Elektrický kotel by neměl být příliš velký - jeho velikost je určena podle plochy místnosti, kde bude instalován. Je důležité určit počet fází. Pro byt s 220 V domácí sítí je potřeba jednofázové zařízení, ale pro soukromý dům, kde je 380 V dodáván, bude výhodnější nakoupit třífázové zařízení - to poskytne další úspory.

Můžete tak dokonale umístit všechna potřebná zařízení pro topný systém

Velkou úlohu hraje také systém. Pokud je uzavřen, pak zmizí potřeba periodického doplňování chladicí kapaliny. A samotný takový systém je efektivnější. Dalším parametrem je intenzita provozu. Pokud se plánuje použít kotel pouze jako záložní topení, pak velkýzařízení je k ničemu.

Jaké druhy energeticky účinných elektrických kotlů mohou být

\ t

Takové zařízení lze rozdělit podle konstrukčních prvků - na elektrodu a indukci a na způsob instalace - na podlahu nebo na stěnu. Můžete také zvolit počet okruhů - s jedním nebo dvěma. Nejprve se podívejme na metodu instalace.

Podlahové elektrické energeticky úsporné topné kotle mají větší rozměry než stěnové. Toto zařízení by mělo být vybráno, pokud je prostor areálu velký a je zde místo pro instalaci elektrického kotle. Obvykle je pro takové zařízení přidělena samostatná místnost. Stěnová verze je kompaktnější - může být instalována v každé koupelně bez poškození užitného prostoru.

Řada elektrických kotlů Galan je poměrně široká

Podle konstrukčních prvků lze poznamenat, že indukční elektrické kotle jsou méně populární. Důvodem je nemožnost jeho použití v otevřených topných systémech. Takové zařízení však má řadu nepopiratelných výhod. Například v indukčním kotli může být jako nosič tepla použit i olej. Důležitou roli hraje nedostatek vzdělání v rozsahu. Ale na elektrodě zařízení stojí za to zůstat více.

Související článek:

Existují situace, kdy není možné použít plynárenskou soustavu, například pokudprochází plynovým potrubím. V tomto případě se doporučuje vytápět dům elektřinou. Nejekonomičtější způsob lze vybrat analýzou všech navrhovaných možností. Tohle uděláme v tomto přezkumu.

Kotle na ohřev elektrod a jejich vlastnosti

\ t

Tento druh je nejběžnější, což není překvapující. Ve většině starých domů soukromého sektoru se vytápění provádí otevřeným způsobem. A jaký je smysl předělat celý systém pod indukčním ohřívačem, pokud můžete instalovat pouze elektrodové zařízení.

Takový malý elektrodový kotel má výkon 5 kW

.

Elektrolýza se zde používá jako topení. Samotný kotel je připojen k „nule“, zatímco „fáze“ je aplikována na elektrodu uprostřed (tři elektrody při napětí 380 V). Ukázalo se, že je to nějaká "studentská" nebo "armádní" konvice. Takové systémy jsou v porovnání s topnými tělesy nejbezpečnější. V případě odstavení vody může uzavřený elektrický topný článek (v případě poruchy automatiky) jednoduše explodovat. Elektrodové vybavení je bez těchto rizik. Nedostatek kapaliny v kotli vede k přerušení kontaktu, což znamená, že elektrický kotel přestane fungovat.

Rozlišujícímu čtenáři nabízíme možnost seznámit se s jedním z recenzí o elektrodovém kotli pro vytápění soukromého domu.

Gvoz4D, Rusko, Ussuriysk:Instalace a spuštění dostatečně základních znalostí fyziky ve služběúroveň 8 a schopnost rozlišovat mezi nulou a fází. Nejdříve udělejte vše podle instrukcí a věnujte zvláštní pozornost chladivu, respektujte jeho parametry. (...) Od konce prosince do současnosti provozuji elektrodový kotel Galan a jsem s ním naprosto spokojen. Předpokládám, že účet vznesený na elektřinu, ale to bude více pravděpodobně výsledkem hraní se solí ve vodě, jak jsem nastavit kotle "ručně", to znamená, bez nástroje měření zatížení ... konstantní napětí-sporák kamna pět měsíců v roce ...

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_4396925.html

Kotel elektrod v analýze - není v něm nic složitého

Počet okruhů v ohřívačích vody

Jednookruhové elektrické topné kotle umožňují ohřívat pouze chladicí kapalinu. Mohou vytápět dům, ale s rozvodem teplé vody, v tomto případě budou muset něco rozhodnout. Typicky, majitelé domů instalovat samostatný ohřívač vody, který řeší tento problém. Je však mnohem snazší ji odstranit jiným způsobem.

Dvouokruhové topné kotle - poměrně pohodlná věc. Obzvláště potěšeni, že v přítomnosti druhého okruhu pro zařízení teplovodní soustavy nedochází k žádné dodatečné spotřebě energie. Důvodem je skutečnost, že voda je ohřívána topným médiem topného systému. Všechno se děje následovně. V nádrži, kde je voda teplá voda, se nacházícívka, skrz kterou je teplonosná tekutina zahřívána na určitou teplotu. Současně dává trochu tepla do vody a ohřívá ji. Ukazuje se, že pokud instalujete jednookruhový elektrický kotel pro vytápění domu o velikosti 100 metrů čtverečních a porovnáte ho s analogem s dvojitým obvodem, který umožňuje připojení teplé vody, rozdíl ve spotřebě energie nebude patrný.

Elektrické kotle pro vytápění mohou být také namontovány na zeď - takové jsou kompaktnější

Některé nuance výběru ohřívače vody pro vytápění

Při řešení otázky, co je pro dům nejekonomičtější elektrický kotel, je třeba rozhodnout o intenzitě, s jakou se očekává jeho provoz. Pokud je to jen dodatečné topení, pak bude dostačující 2-3 kW výkonu. Měli byste také přemýšlet o potřebě druhého okruhu. Pokud potřebujete teplou vodu v domě, bude mnohem výhodnější koupit dvouokruhový ohřívač vody pro vytápění, než aby si koupil samostatný pro ohřev teplé vody. Ano, a během operace budou jasné úspory.

Pro mnoho z nich je nejdůležitějším ukazatelem kvality značka, ale nedůvěra věří tomu, co je napsáno na obalu. Dnes je dost falšování. Ale i když jsou všechny dokumenty a certifikáty v pořádku, je možné, že vedle kotle je elektrický kotel se stejnými charakteristikami a ne nejhorší kvalitou, ale za nižší cenu. To se děje z důvodu předražování "značky". Čím více povýšil, tím vícenáklady na zboží budou také vyšší, což není vždy odůvodněno kvalitou a vybavením.

Některé elektrické kotle jsou tak kompaktní, že se prakticky neliší od hlavních trubek

Přezkum nejznámějších výrobců a cen za energeticky úsporné kotle na elektrické topení

V Rusku existuje poměrně málo známých značek elektrických kotlů. Ale dnes se budeme snažit zvážit nejznámější z nich, jistě tuzemskou produkci. Samozřejmě, že do přezkumu bylo možné zahrnout i zahraniční značky, ale jejich náklady jsou mnohem vyšší, což je nutně narušeno.

Domácí značka: Elektrické energeticky úsporné kotle Galan

Poměrně známá firma, která vyrábí vysoce kvalitní a levné vybavení. Samozřejmě existují lidé, kteří nejsou nadšeni svými produkty, ale zde je třeba pochopit specifika použití elektrodových kotlů. Znalým lidem se doporučuje, aby do chladicí kapaliny přidali trochu soli, aby se dosáhlo efektivnějšího provozu.

„Galan Ochag-2“ s regulátorem teploty je nejoblíbenějším modelem

Velmi důležité!Nepřidávejte sůl bez specifických výpočtů a znalostí. Je lepší požádat o pomoc ty, kteří tomu rozumějí. V opačném případě hrozí nebezpečí zkratu a zařízení zcela selže.
Foto Model Výkon, kW Připojení Náklady, tření.
FOCUS-2 2 Jednofázová 4000
GEYSER 9 9 Třífázová 7800
Sopka 25 Třífázová 8500
FOCUS-5 5 Jednofázová 4000
Gejzír 6 Třífázová 7100

Jak vidíte, odpověď na otázku „jak vytápět dům s elektřinou levně“ leží na povrchu. Nezapomeňte však na jeden důležitý detail.

Užitečné informace!Aby bylo vytápění domu elektřinou levnější, je nutné mít kvalitní izolaci budovy. Pouze v tomto případě budou tepelné ztráty minimální a vytápění je nejefektivnější.

Další domácí výrobce - značka "EOU"

Tento výrobce nabízí širší sortiment ohřívačů vody. V tomto případě se náklady příliš neliší od předchozí značky. Pokud jde o kvalitu výrobků, názory uživatelů sítě byly rozděleny, ale výsledkem bylo více pozitivních recenzí.

Model Výkon, kW Připojení Náklady, rub.
EOU 3/6 6 Třífázová 6800
EOU 1/4 4 Jedna fáze 4700
EOU 1/5 5 Jedna fáze 4800
EOU 1/7 7 Jednofázová 5000
EOU 1/10 10 Jednofázová 5300

A takto vypadá elektrický energeticky úsporný kotel pro vytápění „EOU“

„ECO“: vysoce kvalitní ohřívače vody pro topné systémy

Kvalita výrobků tohoto výrobce nezpůsobuje žádné stížnosti. Kupující, kteří instalovali takové vybavení, jsou s nákupem spokojeni. Ale co říkají o nich mistři montéři.

Vyacheslav:I obchod s kotly a pěnovým sklem. Kotle, zpravidla, na záložní vytápění. Jednoduchý a spolehlivý design. Zatímco všichni zákazníci jsou spokojeni. Jako chladicí kapalina se používá buď osolená voda, nebo speciální nízkrzavá kapalina (pro letní chaty). Volitelně můžete použít elektrický kotel s ohřívačem filmu. vše k ošklivosti je velmi snadné. Při použití jakýchkoliv miniaplikací můžete skutečně ušetřit na vytápění (denní a tak dále. Režimy, zapnutí telefonu atd.). Při normálně zahřátém domě náklady nejsou tak velké. Při instalaci podle instrukcí se nevypouští plyn. Na malých objemech můžete čerpadla odmítnout. Výrobci garantují 15 let normálního provozu, po kterém je nutné elektrodu vyčistit

Přečtěte si vícena Pokoj.su: https://izba.su/forum/forum/main-struktury- inženýrské systémy-systémy /technika- systémy /topení /132- elektroda -share-experience? p = 5649 # post5649

Model Výkon, kW Připojení Náklady, rub.
Eco-2 2 Jednofázová 6000
Eco-5 5 Jednofázová 6500
Eco-10 10 Jednofázová 7500
Eco-15 15 Třífázová 11000
Eco-21 21 Třífázová 12300

Kotle dobré kvality, ale jejich náklady jsou vyšší než náklady konkurentů

Související článek:

nuance montáže elektrických kotlů pro vytápění

Instalace elektrického kotle pro vytápění domu je snadná. Tato práce je zcela realizovatelná bez pomoci profesionálů vlastními rukama. Je nutné pouze postupovat podle pokynů, které jsou nutně připojeny k technické dokumentaci.

Je důležité vědět!Než začnete připojovat elektrické zařízení, musíte ze vstupního stroje odebrat napětí ze síťového kabelu. Pamatujte, že elektrický šok nemůže jen poškodit vaše zdraví - je to život ohrožující!

Při instalaci kotle musíte být velmi opatrní - napětí musí být vypnuto

Jedinou domněnku lze říci, že mnoho výrobců porušilo dohodu o záruce, kdyžsamoinstalaci. Jejich hlavním požadavkem je instalace zařízení licencovanými specialisty. Pokud jste si tyto produkty zakoupili, je lepší, abyste to neriskovali a svěřili veškerou práci profesionálům.

Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, je lepší hledat pomoc odborníků

Kde koupit elektrické energeticky úsporné kotle na vytápění

To vše závisí na kupujícím. Podobný nákup můžete provést ve specializovaném obchodě, ale v tomto případě byste měli být připraveni na přeplatek ve výši 15-20% nákladů ve srovnání s online obchodníky. Ale tady jsou úskalí. Při nákupu zařízení prostřednictvím internetového obchodu musíte být velmi opatrní, abyste nepadli pro podvodníky. Doporučujeme, abyste si co nejpřesněji prostudovali recenze prodávajícího a pokusili se s ním shromáždit co nejvíce informací.

Toto je způsob, jak je energeticky úsporný topný kotel uvnitř

Poradenství!Nejsou-li na internetových stránkách internetového prodejce žádné náležitosti, podle kterých může být ve státním rejstříku zkontrolován, měl by být upozorněn a neměli byste kontaktovat prodávajícího.

Místo epilogu

Při nákupu zařízení pro vytápění domu byste neměli chápat první dostupný návrh. Dokonce i když se zdá, že to nejlepší už není možné nalézt. K volbě je třeba přistupovat co nejopatrněji a záměrně. Pouze v tomto případě bude elektrický kotel pracovat po dlouhou dobupohodlí a teplo pro vás a vaše blízké.

Elektrické kotle vyrobené z nerezové oceli jsou považovány za nejodolnější

Doufáme, že informace, které byly dnes předloženy, byly užitečné pro respektovaného čtenáře. V případě jakýchkoliv dotazů Vám rádi zodpovíme v diskusích k tomuto článku. A konečně, malé video na dnešní téma:

Video: instalace elektrodového kotle