Loft styl - co to je, jeho vlastnosti a tipy pro tvorbu

Moderní designéři interiérů ve svých dílech používají různé styly: jedná se o klasiku, zemi, rokoko a moderní. Loft styl byl nedávno narozen - co to je? Kombinace modernosti a továrního nastavení, tento trend se objevil na přelomu 19. a 20. století. Podívejme se podrobněji na vlastnosti interiéru v tomto stylu, na to, jak jej vytvořit a jaké materiály nejlépe použít, a také vyhodnotit fotografie nejlepších podkrovních studií nebo apartmánů.

Prostor ve stylu podkroví

Trocha historie: podkroví - co je to

Původ loftového stylu padl na krizi továren v Americe (1940), kdy mnoho podnikatelů opustilo centrum a přestěhovalo se na okraj měst, protože za úložný prostor nemohli platit více. Opuštěný prostor byl postupně zaplněn tvůrčí bohémií, která změnila nepopsané cihlové zdi na otevřené výstavy děl.

Ideální kombinace s cihlovými stěnami

Odpovědi na otázku, podkroví - co to je, pojďme se obrátit na překlad slova. Z angličtiny to bude podkroví, druhé patro nebo podkroví.Samotné jménoznamená vysoké stropy, nepřítomnost příček a maximální volný prostor.

Velký prostor

Prostor si zachoval svou pravěku, když se přesunul do obytného prostoru: před našíma očima se nacházely trubky a cihlové zdi, které nebyly považovány za skryté s materiály pro konečnou úpravu.

I ložnice může být transformována

.

Koncem 19. století měl půvabný styl neuvěřitelnou prevalenci. Teď ho našli nejen v bytech umělců, ale i mezi finančníky či právníky.

Loft Descendant - Grunge

Průmysl a grunge se stali potomky loftu a loft vytvořil vynikající možnosti pro levné interiéry. Dnes tento styl patří k elitě a je častěji používán při přepracování továrních prostor pro drahé bydlení. Využití jeho funkcí v bytech, venkovských domech nebo jednotlivých místnostech je však docela přijatelné a snadné, pokud si vyberete všechny materiály správně a zkombinujete je do jedné kompoziční myšlenky.

Vlastnosti půdního stylu v interiéru venkovských domů s fotografiemi

Tento styl má výrazné rysy:

  • Větší prostor, je lepší kombinovat všechny zóny (kuchyně, obývací pokoj, jídelna).
  • Vysoké stropy žádoucí zdůraznit nosníky.
  • Na oknech lze použít žaluzie nebo téměř průhledné záclony. Velké množství přirozeného světla.

Okenní otvory

  • Přítomnost průmyslovýchprvky (holé trubky, železobetonové konstrukce a další).
  • Použití specifických materiálů - cihel, neupraveného dřeva a dalších, které jsou vlastní skladovacím a výrobním prostorům.
  • Kombinujte nové vybavení a staré neošetřené povrchy.

Loft Office

Chcete-li vytvořit interiér ve stylu podkroví, měli byste se těchto vlastností držet. Zde je několik příkladů designu (loft) interiéru s fotografií:

Možnost kuchyně

Nebo uspořádat jídlo mírně odlišným způsobem

Obývací pokoj může být přeměněn na nepoznání

Použijte maximum toho, co je

Styl je ideální pro kanceláře umístěné pod střechou

Druhá verze kancelářských prostor

Jak vytvořit půdní styl v interiéru bytu: fotografie a doporučení

Po pochopení konceptu podkroví a toho, co je na příkladu interiéru venkovských domů, přistupujeme k bezprostřední otázce, jak vytvořit takový styl v bytě.

V malém prostoru můžete vytvořit "tovární" styl

.

Nejprve objasníme, komu je vhodná představa půdního stylu:

  • Styl „továrny“ a moderní lze nalézt v kreativních lidech. Atmosféra pohody a pohodlí pomáhá produktivně pracovat a relaxovat. Umělci, sochaři a fotografové často využívají půdorys v designu dílen a bytů.
  • Kombinace surového prostoru a technologie je u mladých lidí běžná.Tento styl je však sotva vhodný pro rodiny s dětmi.
  • Pokud ne tolik peněz, pak takový tok v designu bude dobrým řešením pro vytvoření útulnosti a pohodlí. Aspoň na výzdobu stěn a stropů ušetřit.
  • Při koupi studia je podkrovní byt jedním z nejlepších řešení.Nebude nutné vytvářet dodatečné příčky nebo drahé zavěšené stropy, volný prostor a jeho vlastnosti jsou brány jako základ.

Samozřejmě neexistují žádná přesná omezení pro styly v interiéru, takže můžete realizovat půdní vestavbu v bytě. Zde jsou některé příklady apartmánů ve stylu loftu s fotografií:

Minimální prostor, ale skvělý způsob provedení stylu

Lze provést takto

Stěny jsou zdobeny nejen objekty, ale také kresbami

Obrázky slouží jako doplněk

Původní lustr a maximální světlo

Improvizace pod cihlovou zdí

Jak provádět opravy

Aby byl pokoj ve stylu podkroví nebo v celém bytě, není nutná žádná zvláštní oprava. Prioritou bude bílá barva, takže stropy vybarvte nebo natřete, můžete použít i tahové struktury. Toto řešení umožňuje vizuálně zvětšit prostor místnosti.

Ložnice bude moderní a pohodlná

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku
"Pokud jste si koupili nemovitost v cihel."domu, pak problémy s výzdobou zdí nevznikne. V jiném případě je nutné provést simulaci zdiva. Všechny ostatní povrchy lze také natřít bílou barvou nebo omítkou ve velké vrstvě. “

Kuchyně

Pro podlahové krytiny, dřevo nebo laminát je nejlepší volba, ale musíte ottsiklevat, nebo zvolit možnost, která je vyrobena pod přírodním materiálem lehkého tónu.

Obývací pokoj

Pro zónování prostoru postačí použít nábytek nebo skleněné konstrukce, stejně jako nátěr, který zvýrazní konkrétní oblast barvou.

Výběr nábytku

Výhodou stylu podkroví je schopnost kombinovat nekompatibilní. Moderní stůl bude vypadat dobře vedle staré pohovky nebo židle. Vnitřní skříň nebo komoda se vejdou do interiéru místnosti.

Kombinace stěn a nového nábytku, jednoduchý konferenční stolek a vysoce módní židle

Velké množství oceli a skla bude dobře vypadat v kuchyni. Takové nuance stylu půjčil od high-tech. Pokud spojíte stylové pokrmy a neopatrnou omítku, ocení vás lidé kolem vás.

Cihla, lakovaná a lesklá deska stolu - jeden příklad stylu

Zvláštní pozornost věnujte osvětlení. Mělo by to být hodně, nejlépe velká okna a přítomnost přirozeného světla. Lze použít různé lustry a lampy. Nezapomeňte na dostupnost moderních technologií. Velké reproduktory perfektně zdůrazňujístylu

Co je třeba věnovat zvláštní pozornost

Nepotřebujete záclony, maximum je tyl, je lepší použít žaluzie. Čím více světla, tím lépe.

Tolik světla, kolik je možné v každé místnosti

Většina nestandardních triků je nejlepším řešením. Graffiti na zdi nebo dopravní značky, reklamní plakáty nebo houpačka židle uprostřed. To vše dokonale zvýrazní interiér v půdním stylu. Přidejte prvky starověku nebo sochařství.

Vložit neobvyklý nábytek

Obrovský lustr neobvyklého tvaru nebo podlahové vázy s jiným potiskem - to vše se hodí. Čím více představivosti, tím lépe, nezapomeňte na volný prostor a že pocit lehkosti a lehkosti by měl být zachován.

Některé tipy

Je snadné vytvořit půdní styl v domě nebo bytě, zejména pokud již máte nějaké potřebné prvky (otevřené komunikace nebo cihlové zdi). Neměli byste to přehánět naplněním bytu, měla by se zachovat lehkost a pocit velkého prostoru.

A nezapomeňte: i malý byt může být přeměněn

Představte si nebo používejte vzorky nejlepších bytů, a pokud se nerozhodnete vytvořit sami sebe, můžete se vždy obrátit na profesionály a svěřit nemovitost návrhářům interiérů.

Nabízíme sledovat video o vlastnostech tohoto směru v designu.

Video: jak vytvořit půdní styl v interiéru