Materiál dřevotřískové desky - co to je a co jí?

Je těžké si představit dům, byt, kancelář, kancelář atd. bez nábytku. A pokud předtím, než to bylo vyrobeno výhradně z přírodního dřeva, vytvářet krásné věci, a někdy i skutečná mistrovská díla, pak při výrobě stolů, skříněk, lůžek a mnohem více bylo kladeno na proud, musel jsem hledat materiály, které by snížily náklady výrobního procesu a samotných výrobků. Zpočátku se jednalo o takzvané nábytkové panely, tlusté překližky, a pak je nahradily materiály, jako jsou dřevotřískové desky, laminované dřevotřískové desky, MDF atd. Jednoduchý člověk na ulici, daleko od stavby a nábytku, se zeptá na přirozenou otázku: je to dřevotřísková deska, dřevotřísková deska a MDF? V tomto článku se pokusíme odpovědět a rozluštit tyto zkratky, zjistit výhody a nevýhody, nejlepší výrobce a také jaký druh nábytku lze z tohoto materiálu vyrobit.

Laminovaná dřevotřísková deska je hlavním materiálem pro výrobu nábytku

Dekódování, co je to dřevotřísková deska: rozdíly oproti ostatním materiálům a výrobní technologii

V zásadě většina lidí ví, že dřevotřísková deska je dřevotřísková deska, která se vyrábí lisováním přírodních dřevěných pilin pomocí speciálního lepidla (různých formaldehydových pryskyřic). A otázka - jaký druh dřevotřískového materiálu, nebo jak se také nazývá " laminát ", odpovíme - stejná dřevotřísková deska, pokrytá speciálním dekorativním filmem aplikovaným pod vysokým tlakem.

Desky se vyrábějí v různých tloušťkách a barvách

Může však nastat druhá logická otázka: jaký je rozdíl mezi dřevotřískovou deskou a laminovanou dřevotřískovou deskou? Je to jen přítomnost dekorativní vrstvy? Celkově - ano! Tento rozdíl však předurčil rozsah těchto materiálů. Dřevotříska se používá ve stavebnictví, výrobě nábytku atd., Ale pouze v případechkdyž není krásný vzhled nebo jako základ. LDSP je díky svému dekorativnímu nátěru používán ve výrobě nábytku, stejně jako ve stavebnictví jako obkladový materiál.

Pro výrobu nábytku, která je lepší - dřevotřísková deska nebo MDF

Před uvedením toho, jaký materiál je nejvhodnější pro výrobu nábytku, musíte nejprve zjistit jejich vlastnosti, silné a slabé stránky, naslouchat názorům odborníků a teprve poté vyvodit závěry. A pokud jsme již zjistili, že výrobní technologie laminované dřevotřískové desky spočívá v lisování dřevní štěpky pomocí adhezivní kompozice a následně nanesení dekorativní vrstvy. Nyní zvažte, jak je MDF provedeno, nebo přesněji MDF.

Desky MDF se používají hlavně pro výrobu fasád

Zkratka MDF v ruské verzi by měla být chápána jako jemná disperzní frakce dřevní štěpky. Ale pravé anglické jméno dává poněkud odlišný koncept:

 • Médium- médium;
 • Hustota- hustota;
 • Dřevovláknitá deskaje vláknitá deska.

To znamená, že MDF není v podstatě ničím jiným než vláknitou deskou se střední hustotou.

„Naked“ MDF deska bez obvyklého dekoru

Při výrobě MDF se používají piliny a hobliny, mleté ​​do stavu jednotlivých vláken, což umožňuje odebírat prakticky veškeré odpady dřevozpracujících podniků jako suroviny.Hlavní složka je rozdrcena na velikost strouhanky, po které je čištěna horkou párou a rozemleta na nejmenší částice. V poslední fázi se připravená surovina smísí se speciálními pryskyřicemi a lisuje se horkým způsobem. Výstupem je materiál, který podle některých charakteristik není horší než přírodní dřevo. Abyste pochopili, co je nejlepší pro nábytek - MDF nebo dřevotřískové desky, musíte porovnat jejich hlavní vlastnosti.

Hustota a pevnost

Tyto parametry jsou přímo závislé na použitých surovinách. Vzhledem k tomu, že LDSP se vyrábí z celých hoblin uspořádaných v libovolném pořadí, průměrná hustota bude v poměrně širokém rozmezí - 350-650 kg /m3 . Při výrobě MDF je hlavní složka rozemleta na téměř homogenní hmotu, proto jsou rozdíly v indexech průměrné hustoty menší - 720–870 kg /m3 .

Materiál je velmi trvanlivý a vhodný pro výrobu výrobků z regálů do objemných skříní

šetrnost k životnímu prostředí

Nyní je vhodné zvážit, jak se dřevotřískové desky liší od MDF z hlediska bezpečnosti životního prostředí. Zde dřevotřísková deska zřejmě ztrácí MDF, protože formaldehydové pryskyřice se používají jako lepidlo, které se aktivně odpařuje a je škodlivé pro lidské tělo. Podle evropské environmentální bezpečnosti je dřevotřísková deska rozdělena do dvou tříd - E1 a E2. Domácí výrobci se řídí GOST, který neumožňuje provádětklasifikace. Desky třídy E2 nemohou být použity pro výrobu nábytku určeného pro obytné prostory (zejména pro děti) a v některých zemích jsou obecně zakázány a přerušeny.

Technologie výroby MDF předpokládá suché lisování hlavní složky za vysokého tlaku a vysoké teploty za použití karbamidových pryskyřic, které nejsou tak škodlivé pro člověka, jako pojivo.

Odolnost proti vlhkosti

Deska z dřevotřískových desek je sama o sobě špatně odolná vlhkosti - při mokré aktivitě absorbuje vodu, bobtná a zvyšuje objem až o 30%. LDSP je díky vrstvenému povlaku odolnější vůči vlhkosti a v některých případech je dokonce používán jako stolek v rozpočtových modelech. Pokud je však vnější povlak poškozen, působí vlhkost na materiál, stejně jako běžná dřevotřísková deska.

Povlak poskytuje materiálu dobrou ochranu proti vlhkosti (za předpokladu, že není porušen)

Vzhledem k tomu, že desky MDF jsou samy o sobě poměrně hustým materiálem, i bez dekorativní vrstvy, materiál dobře odolá vlhkosti. I když vstupuje do vody, může si MDF zachovat svůj původní tvar několik hodin, což dokonce překonává některé druhy přírodního dřeva.

Odolnost proti vlhkosti je důležitým parametrem, který je třeba vzít v úvahu při určování toho, co je pro kuchyni nejlepší: dřevotřískové desky nebo MDF. Znát základnívlastnosti, stává se mnohem jednodušší zvolit materiál pro výrobu kuchyně, postele, skříně atd. Kromě toho je možné kombinovat desky, například rám může být vyroben z jednoduché nebo laminované dřevotřískové desky, a MDF může být použit pro zdobení a výrobu fasád.

Každý druh má své výhody a nevýhody. Porovnávací tabulka lépe ukáže rozdíly mezi LDSP a MDF:

Materiál Důstojnost Nevýhody
Dřevotříska pevnost

tuhost

praktičnost

nízká cena

bohatý výběr barev a

textury

jednoduchost zpracování

možnost barvení
\ t
nemožnost dekorativního frézování
nízká odolnost proti vlhkosti

větší hmotnost ve srovnání s MDF

uvolňování formaldehydu, škodlivého a dokonce nebezpečného pro lidské tělo

deformace při dlouhodobém statickém zatížení

s časovou slabou retencí spojovacích prvků

potřeba lemování
MDF bezpečnost životního prostředí

schopnost používat téměř jakýkoli druh ošetření

má některé vlastnosti přírodního dřeva

odolnost proti vysokým nárazům

vysoká odolnost proti vlhkosti

dokonale hladký povrch

dlouhá životnost

schopnost provádět dekorativní frézování
vysoké náklady ve srovnání s dřevotřískovými deskami, dřevotřískovými deskami

moment není takový velký výběr dekorativních nátěrů jako laminovaná dřevotřísková deskaSouvisející článek:

Z tohoto článku se můžete dozvědět o MDF: co je to, důležité vlastnosti tohoto materiálu, jeho výhody oproti alternativám a mnoho dalších užitečných informací .

Jak závisí cena dřevotřískové desky na velikosti a tloušťce plechů

Projektant, po vytvoření konstrukce skříně, kuchyně apod., Je nutné materiál rozřezat, a proto je nutné znát rozměry laminované dřevotřískové desky 16 mm. Mimochodem, tloušťka laminované dřevotřískové desky se volí podle provedení výrobku.

Tloušťka desek může být různá, ale suspenze je 16 mm

Říci, že existuje jediná norma pro plechy z vrstvené dřevotřískové desky, může to být pouze úsek. Standardní list má rozměry 2800 × 2070 mm.

Níže uvedená tabulka uvádí standardní velikosti dřevotřískové desky 16 mm, tloušťku, plochu a hmotnost:

Rozměry, mm Tloušťka, mm Plocha, m2
Hmotnost, kg
2440 * 1830 16 4,7 52,1
2750 * 1830 16 5,03 58,7
2800 * 2070 16 5,79 59,8
3060 * 1830 16 5,60 65,3
3060 * 1220 16 3,73 43,5
3060 * 610 16 1,87 21,8

Průměrná hmotnost dřevotřískové desky 16 mm je v průměru 1 m2- 10,36 kg.

Populární tloušťky a rozsah použití

Níže uvedená tabulka ukazuje, jaká je tloušťka dřevotřískové desky a kde se používají tyto desky:

Tloušťka, mm Rozsah použití
8 Používá se na opláštění stěn, dveří, dekorativních nábytkových prvků, na výrobu přepravních beden a obalů, jakož i na dno zásuvek
16 Používá se k výrobě nábytku, vnitřních příček a podkladu
18 Používá se při výrobě nábytku a jako základ pro podlahové krytiny
20 Používá se hlavně pro zařízení podkladu
22 Používá se k výrobě pracovních desek, stolů, kuchyňských souprav a židlí
25 Používá se pro výrobu dveří, stolů, parapetů a různých nosných prvků komerčních konstrukcí
32 Všechny výše uvedené prvky, ale určené pro vysoké zatížení
38 Používá se k uspořádání barových regálů a kuchyňských pultů

Kde je použita dřevotřísková deska

Jak již bylo uvedeno, dřevotřískové desky se používají hlavně pro výrobu nábytku. To je způsobeno tím, že tento materiál je odolný, levný ve srovnání se dřevem, má širokou paletu barev a textur. Pro každý typ nábytku potřebuje dřevotříska určité tloušťky a třídy.

Výroba kuchyně z dřevotřískové desky

\ t

KuchyněNáhlavní soupravy s laminovanými dřevotřískovými deskami jsou nejoblíbenější a cenově dostupnou variantou. To je do značné míry dáno bohatým výběrem barev a textur, promyšleným designem a dlouhou životností za předpokladu řádné péče.

Kuchyně vyrobená výhradně z dřevotřískové desky vypadá docela dobře

Hlavní výhodou kuchyní z LDSP je nízká cena. I přes svůj rozpočet má tento materiál několik vlastností, a to:

 • navzdory skutečnosti, že samotná deska není příliš odolná vůči vlhkosti, zajišťuje ochranná fólie bezpečnost materiálu;
 • síla je průměrná, ale pro hlavní zátěže, kterou je nábytek vystaven doma, stačí.

Kuchyně s laminovanými dřevotřískovými deskami s postformingovými fasádami

Rozhodnete-li se koupit, objednat nebo vyrobit z laminované dřevotřískové desky vlastními rukama, musíte nejprve rozhodnout o rozložení, abyste přesně věděli, kolik modulů bude potřeba a kde je budete instalovat. Záleží na tom, zda standardní konfekční sada z obchodu zapadá, zda máte sestavu různých modulů, nebo zda potřebujete objednat nábytek pro individuální projekt. Mimochodem, poslední možnost je nejoptimálnější, a to navzdory skutečnosti, že taková kuchyně bude stát víc než připravena, ale v ideálním případě zaujme své místo, aniž by zůstal prázdný prostor.

Kuchyně na dřevěné štěpkyDesky vypadají skvěle, zatímco nové, ale s nesprávnou péčí, rychle ztratí svůj vzhled a stanou se zbytečnými. Aby každá kuchyně z laminovaných dřevotřískových desek, které jsou ve většině případů pozitivní, sloužila po dlouhou dobu, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel péče:

 • Při čištění povrchů, mycích prostředků s abrazivem nepoužívejte drátěné drátky a měli byste se snažit, aby byl laminát méně v kontaktu s vodou, a pokud k tomu dojde, okamžitě jej otřete do sucha;
 • Zabraňte vniknutí vlhkosti do spár pracovních ploch a na okrajích budov a fasád. V ideálním případě by měly být konce dřevotřískové desky pokryty PVC hranou a spoje ošetřeny těsnící hmotou a pokryty speciálním obložením;
 • chrání povrchy před mechanickými účinky a vysokými teplotami.

Hlavní věcí je řádná péče o nábytek a zachová si svůj původní vzhled po mnoho let

Pokud se budete řídit těmito pravidly, nábytek vydrží mnoho let a zachová si svůj původní vzhled. Ve fotografii kuchyně z dřevotřískové desky nevypadají jako low-end modely.

Atraktivní a cenově dostupné: nábytek z dřevotřískové desky

Nejen kuchyně jsou vyrobeny z laminované dřevotřískové desky. Vzhledem k tomu, že materiál je velmi snadno zpracovatelný, můžete si z něj vyrobit nábytek sami. Můžete například snadno vyrobit vlastní postele z dřevotřískové desky. K tomu potřebujete pouzepouze vrták s vrtákem a tryskami, šestihrannými klíči, šroubováky a samozřejmě materiálem. Výkresy lze snadno nalézt na internetu nebo provést sami (pokud máte zkušenosti), a můžete si objednat materiál, řezání a řezání na požadované velikosti ve specializovaných prodejnách nebo firmách. Mimochodem, kromě postele, můžete udělat noční stolek z dřevotřískové desky, zejména proto, že 1-1,5 velké listy materiálu bude stačit na to, a police pro knihy nebo barvy by měly být postaveny od zbytku.

Zásuvky a laminované dřevotřískové desky

V zásadě platí, že pro každý kus nábytku, ať už se jedná o skříň střední velikosti, standardní skříň LDSP se 4 zásuvkami, stůl a mnohem více, stačí jeden list „laminátu“. Jak již bylo zmíněno, velikost kresby lze snadno nalézt na internetu, nebo si můžete spočítat všechno sami, zejména proto, že znát rozměry listu a jeho tloušťky, to není těžké. Obecně platí, že do-it-yourself nábytek z laminované dřevotřískové desky je nejen zajímavé a nákladově-efektivní zaměstnání, ale také přináší radost z toho, že můžete vytvořit jedinečnou a originální věc, která nikdo nemá.

Skříň kabiny z laminované dřevotřískové desky vypadá skvěle

Důležité!Když se rozhodnete udělat si to sami nebo si koupíte dětský nábytek z dřevotřískové desky v obchodě, musíte se ujistit, že materiál patří do třídy E2 a má odpovídající certifikát.

Sanitární příčky z dřevotřískových desek pro sociální zařízení

Relativně nedávno sanitární příčky v domácích a veřejných hygienických zařízeníchvytvořené z cihel, pěnových bloků nebo sádrokartonových desek. Takové designy vyžadovaly spoustu času na vytvoření a nákladné. V současné době jsou lehké oddíly, které lze rychle instalovat, alternativou k těmto oddílům.

Moderní instalatérské příčky z laminované desky nejsou jako staré cihlové konstrukce

Moderní sanitární příčky se skládají z lehkého rámu, výplně z listového materiálu a speciálního kování. Obvykle je rám vyroben z hliníku s eloxovaným povlakem. Jako výplň se používají LDSP, tvrzené sklo nebo plastové panely. Hardware je nábytkové rukojeti, zámky a háčky.

Z velké části se dřevotříska používá pro příčky, protože se jedná o trvanlivý materiál s bohatou paletou barev a nízkou cenou.

Řezání a štěpkování dřevotřískové desky

\ t

Při výrobě nábytku se nedá bez řezání materiálu. Aby však výrobek mohl být hladký, krásný a bez štěpkování, je zapotřebí určitých zkušeností a vybavení. Vzhledem k jeho velké velikosti je poměrně obtížné řezat materiál doma, ale existují specializované obchody a společnosti, které řezají LDSP podle velikosti zákazníka.

Samozřejmě je obtížné řezat list velké velikosti s běžnou skládačkou a na stroji je zcela jiná záležitost

Řezání doma Řezánídomácí podmínky

Je možné řezat „laminát“ doma, ale je nepravděpodobné, že by se čipy mohly vyhnout, i když je možné snížit jejich velikost a množství. Více či méně kvalitní řez může být proveden doma, pokud:

 • řezání na tvrdém, rovném povrchu (pokud potřebujete řezat jeden list velké velikosti, můžete se přizpůsobit pro tyto dvě tabulky stejné výšky);
 • , aby se zabránilo vzniku odštěpení, je nutné lepicí pásku nebo běžnou lepicí pásku nalepit podél řezné linie;
 • řezání malých částí, můžete použít pilou s dobře naostřenými jemnými zuby;
 • při řezání pomocí skládačky můžete škrábnout linii řezu průchodem laminované vrstvy;
 • nejlépe použít soubory s malými zuby;
 • při práci s elektrickou pilou je nutné nastavit maximální rychlost a režim kyvadla;
 • Pila musí být pevně přitlačena k povrchu listu.

Malé části lze také řezat ručním elektrickým nářadím

Tyto tipy pomohou snížit počet třísek, ale zcela se jim vyhnout a vytvořit dokonale rovnou řeznou linii bez speciálního vybavení, které si mohou dovolit pouze specializované firmy.

Video: jak řezat materiál bez třísek

Co je lemování a proč je to nezbytné

Lemování jepovinné použití na koncích částí ochranného pásu z různých materiálů. Edge plní několik důležitých funkcí:

 • dodává materiálu a samotnému výrobku hotový vzhled;
 • poskytuje dodatečnou ochranu proti pronikání vlhkosti do středu dílu;
 • zabraňuje uvolňování formaldehydových a jiných pryskyřic, které jsou v pojivové složce použité při výrobě dřevotřískové desky.

Dřevotřískovou desku můžete provádět vlastními silami, nebo si tuto operaci můžete objednat také ve specializované firmě, která k tomuto účelu používá speciální lemovací stroje.

Hrana může mít různou tloušťku a může být vyrobena z různých materiálů

Pro hranování použijte papír (melamin) nebo PVC hranu. Doma je snazší pracovat s melaminovým páskem, který má lepivou vrstvu. Okraj se aplikuje na konec dílů, žehlí se horkým železem nebo se zahřívá průmyslovým vysoušečem vlasů a otře se barem zabaleným v plsti nebo hadříku. Odstraňte vyčnívající hrany ochranného proužku (tak, aby nedošlo k náhodnému odříznutí laminované vrstvy) nožem na boty nebo tupou stranou čepele z řezačky papíru. Po tom, projít "null" řez značky, také se snaží nedotýkat laminátové vrstvy desky.

Stroj na pilování

Nábytek společnosti používají hlavně PVC lemování a ruční dokončovací zařízení.(speciální frézy).

O typech koncových hran se můžete dozvědět z tohoto videa:

Software pro řezání laminovaných dřevotřískových desek a on-line zdrojů

Po vypracování návrhu nábytku byly vypočteny velikosti všech nezbytných prvků a byly zpracovány podrobné údaje, je nutné vytvořit mapu řezání materiálu. To je nezbytné pro optimální umístění všech dílů na desce, aby se usnadnila práce pily a především minimalizace odpadu. Pokud si objednáte nábytek ve firmě, designér ví, co má dělat a může snadno krájet dřevotřískovou desku podle velikosti zákazníků, ale když vše děláte doma sami, budete potřebovat speciální program.

Takto vypadá mapa hnízdění v Astra

Existuje několik populárních programů pro řezání plechů nebo rolí - Bazik-Mebelshchik, Astra, Řezání a další. Všechny tyto programy jsou placené, ale můžete si také stáhnout "cracked" možnosti, i když existuje velké riziko zachytit ne příliš příjemné překvapení do vašeho počítače, který může být dražší, než odstranění platby za nákup licencovaného softwaru. Má licenci na nákup pouze v případě, že výroba nábytku je pro vás prostředkem vydělávání, a pro jeden případ můžete provádět online řezání dřevotřískových desek na internetu, což je přínosem těchto zdrojů.

Master Bazik usnadňuje a zpřesňuje řezací materiály, snižuje plochu odpadu

Nyní na internetu existuje mnoho specializovaných stránek, kde můžete najít výkresy jakéhokoliv nábytku s podrobnými detaily a podrobným popisem montážního procesu. Najdete zde také online kalkulačky pro řezání dřevotřískových desek.

Sledováním videa níže můžete získat představu o tom, jak je vytvořena mapa řezání materiálu:

Tabule dřevotřískových desek: fotografie s názvy

Jak již bylo řečeno, laminovaná dřevotřísková deska od různých výrobců má bohatou barvu a strukturu. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější barvy "laminátu".

Obrázek Název barvy
Dubová Sonoma dřevotřísková deska
dřevotříska „bílý dub“
LDSP "Ash-Shimo" světlo
Dřevotřísková deska Oak Atlanta
dřevotříska „italský ořech“
Dřevotříska "Walnut Guarneri"
LDSP "Ash-Shimo" tmavý
Světlo do dřevotřísky Wenge
Osvětlení dřevotřískové desky Oak Sonoma
Barevná dřevotřísková barva z Milánského ořechu je světlá
Dřevotřísková deska
Barevná dřevotřísková barva Wenge
Buková dřevotřísková deska
Dubová dřevotříska

Výrobcilaminovaná dřevotřísková deska

Při nákupu „laminátu“ je třeba vzít v úvahu třídu materiálu, jeho kvalitu, výrobce a že prodávající musí mít všechny potřebné certifikáty. Jedním z důležitých prvků je výrobce, který je garantem kvality a environmentální bezpečnosti dřevotřískových desek, zakoupených pro výrobu nábytku nebo pro jiné účely. Níže uvádíme možnost seznámit se s nejoblíbenějšími a předními výrobci dřevotřískových desek.

EGGER

Rakouská společnost Egger byla založena v roce 1961. Zpočátku, spíše skromná rodina-vlastnil společnost nakonec vyrostla k jednomu ze světových vůdců v průmyslu. Vysoká kvalita, rozsáhlý katalog barev dřevotřískových desek Egger a cenová dostupnost byly dosaženy díky dostupnosti vlastních kapacit v sedmi evropských zemích, včetně Ruské federace. Desky jsou vyrobeny z jehličnatých stromů a splňují evropské standardy kvality a ochrany životního prostředí.

Poptávka po výrobcích společnosti roste každým rokem. Zákaznické recenze výrobků této společnosti zaznamenávají vysokou odolnost materiálu vůči opotřebení, vynikající kvalitu a minimální obsah formaldehydových pryskyřic. Přední dodavatel na ruském trhu dřevotřískových desek Egger - Basis, společnost, která spolupracuje s předními výrobci deskových materiálů.

giga1106, Rusko, Pskov: Laminovaná dřevotřísková deska Egger - Worthy plate.

Plusy: Dobrý

Nevýhody: Drahé

Při výrobě nábytku musí být použita deska různých výrobců. A proto mohu říci, že LDSP Egger je vynikající materiál pro výrobu nábytku a pro výzdobu. Bohatá řada dekorů skladového programu. Tam jsou velmi atraktivní struktury, které napodobují dřevo a dokonce i kameny ...

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_4642063.html

LAMARTY

Výroba továrny na překližky Syktyvkar úspěšně konkuruje zahraničním partnerům. Laminátová dřevotřísková deska je vyrobena z vysoce kvalitních surovin z jehličnatých a břízových druhů dřeva bez jakýchkoliv inkluzí, má certifikát o environmentální bezpečnosti a výborných technických vlastnostech. Materiál má vysokou odolnost proti opotřebení, nebojí se vlhkosti a vysokých teplot, je trvanlivý, šetrný k životnímu prostředí a dlouhodobě si zachovává svůj původní vzhled. Rozsáhlé barevné katalogy dřevotřískových desek Lamartie umožňují konstruktérům vytvořit nejoriginálnější návrhy.

Od roku 2012 zvládla společnost výrobu dřevotřískové desky třídy E 0,5. Materiál splňuje nejvyšší požadavky EU na obsah formaldehydu.

KRONOSPAN

Další společnost z Rakouska, která vznikla v roce 1897 v Salcburku v malé rodinné pile. V současné době se obchodní činnost společnosti rozšiřuje do 24 zemí celého světa. Mezi výhody produktů této společnosti stojí za to zdůraznit:

 • zvýšená odolnost proti vlhkosti, takže nábytek z dřevotřískové desky "Kronospan" lze použít v kuchyních a koupelnách;
 • vysoká odolnost proti opotřebení;
 • rozsáhlé katalogy barev dřevotřískové desky Kronospan;
 • environmentální bezpečnost;
 • antistatický;
 • přiměřená cena;
 • dlouhá životnost.

IgorST1984, Ukrajina, Kyjev: Dřevotřísková deska Kronospan - levná, ale kvalita není horší než zahraniční výrobci.

Výhody: cena a kvalita. Odolnost vůči vlhkosti a pružnost.

Nevýhody: nebezpečné a velmi škodlivé.

Dobrou noc všem. Chci vám ukázat a říct vám o takové nepostradatelné věci, jakou je firma "Kronospan". V mé produkci je to prostě nenahraditelná věc. Pokud někdo potřebuje šatní skříň nebo skříňku na boty, a nejčastěji skříňka na akvárium nebo aqua terárium (a obecně se dřevotříska často používá v různých směrech), objednám si tuto velmi populární dřevotřískovou desku nebo laminovanou dřevotřískovou desku ve výrobě velmi slavné firmy v Kyjevě. deska se nazývá zkratka ...

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_3813783.html

Ruský laminát

Ruský laminát - přední domácí výrobce

Společnost Russian Laminate byla založena v roce 1993 na základě malé dílny na výrobu dřevotřískových desek, která byla rekonstruována a vybavena novým zařízením Bison. V současné době je "ruský laminát" jedním z lídrů Ruské federace v tomto odvětví. Výrobce mávlastní ekonomiku těžby, kvůli které nejsou problémy s dodávkami surovin.

Společnost se zabývá výrobou vysoce kvalitních materiálů pro výrobu nábytku:

 • dřevotřísková deska;
 • laminovaná dřevotřísková deska;
 • dřevovláknitá deska;
 • rafinovaná dřevovláknitá deska (DVPO).

Kromě výroby desek se „ruský laminát“ zabývá výrobou komponentů a příslušenství pro výrobu nábytku.

Kvalitní materiály a velký počet barev umožňují projektantům realizovat nejoriginálnější projekty

V rozsáhlém katalogu barev dřevotřískové desky "ruský laminát" je více než 120 různých dekorů laminovaného povrchu. Celá výzdoba je rozdělena do 3 skupin, ve kterých jsou prezentovány klasické dřevostavby, látkový potah a jednobarevné barvy.

Nábytková laminovaná dřevotřísková deska vyráběná společností Russian Laminate je poměrně výhodným řešením pro ty, kteří vyrábějí skříňový a čalouněný nábytek. Vysoce kvalitní materiál a řada dekorativních nátěrů uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka.

Nevský laminát

laminát Něvský - záruka kvality

Společnost Nevsky Laminate nabízí svým zákazníkům kvalitní dřevotřískové desky a šetrné k životnímu prostředítyto materiálové náklady jsou srovnatelné se zahraničními analogy. Laminované desky tohoto ruského výrobce jsou odolné vůči vlhkosti a mechanickému poškození a liší se také odolností proti opotřebení a poměrně dlouhou životností.

Bohatý výběr barev umožňuje vytvořit nábytek pro jakýkoliv interiér a design

V katalogu laminovaných dřevotřískových desek „Nevsky Laminate“ je velký výběr nástěnných panelů, lesklých desek a desek, které mají vysoké pevnostní vlastnosti a vynikající vzhled. Řada barev umožňuje designérům navrhnout nejoriginálnější design nábytku.

Internetové adresy oblíbených výrobců dřevotřískových desek

\ t \ t \ t
Společnost Produkty Oficiální stránky
Egger Nábytek, dřevotříska, nábytek, stavební materiály, podlahyhttps://www.egger.com/shop/ru_RU
Lamarty Dřevotříska http://www.lamarty.ru/lamarty
Kronospan Laminovaná dřevotřísková deska, MDF, hrany a příslušenstvíhttp://kronospan-express.com
Ruský laminát Laminovaná dřevotřísková deska, MDF, hrany a příslušenstvíhttp://www.ruslaminat.ru/zavod-ldsp
"Koše vlasti" Laminovaná dřevotřísková deska, dřevotřísková deska, dřevovláknitá deska, MDF, DVPO, profil, hrana, překližka http://www.zakroma.spb.ru
LLC ShKDP Laminovaná dřevotřísková deska, dřevotřísková deska, MDF http://www.skdp.ru
Monzensky Dřevozpracující závod Dřevotříska http://www.pm96.ru
"Credo" Deskové materiály, příslušenství, hranymateriály http://www.kredo-m.ru
Nevský laminát Laminované desky, pracovní desky, hranové materiály http://dspnd.ru

Náklady na materiál od různých výrobců

Když se rozhodnete, že nábytek vyrobíte doma, je nejlepší koupit laminovanou dřevotřískovou desku s řezem pily, zejména proto, že je praktická