Materiály dokončovací pro vnitřní stěny: typy a charakteristiky

S jsou moderní dokončovací materiály pro vnitřní stěny úžasné. Není divu, že je snadné si vybrat začátečníky, protože v tomto bodě je důležité zvolit design a typ nátěru. Ne všechny typy stavebních materiálů prezentované v železářstvích jsou vhodné pro stěny, a proto bude užitečné naučit se jim mnoho.

Tekutá tapeta na stěnách

Požadavky a provozní podmínky

\ t

Materiály povrchové úpravy vnitřních stěn je důležité zvolit podle zásady jejich použití v konkrétní místnosti. Pro kuchyň a chodbu by proto mělo být jiné pokrytí kvůli různým podmínkám prostředí. Parametry, které se mají řídit při výběru nátěrového materiálu, jsou:

 • Vlhkost (koupelna, kuchyně, koupelna);
 • Teplota vzduchu (kuchyně, děti);
 • Pevnost (vstupní hala);
 • Požární bezpečnost (všechny místnosti);
 • Vybraný styl pokoje.

Parametry výběru materiálů pro konečnou úpravu

Tak téměř všechny typy tapet a desek z dřevotřískových desek, dřeva nebo tkanin nemají rádi vlhkost, takže je lepší je nepoužívat v místnostech s vysokou vlhkostí. Ale budou vypadat skvěle v jiných místnostech. Pro koupelny a kuchyně je lepší zvolit PVC panely, kamenné nebo keramické obklady. Stejné materiály jsou vhodné pro chodbu, která je nejpřístupnější místnost v domě.

Zdobení stěn místnosti laminátem

Úprava koupelny s PVC panely pro obklady

Požární bezpečnost je velmi důležitá, když si vyberete dokončovací materiál vnitřních stěn domu. Mezi nejodolnější z hlediska požárních materiálů patří kámen, keramika, omítka.

Výhodou použití dlaždic je požární odolnost

Jiné materiály, bohužel, nejsou v tomto ohledu tak silné. Trvanlivost při opotřebení a nárazu je důležitá pro chodby a chodby, které jsou nejlépe opatřeny kamennými, dřevěnými nebo plastovými panely a také stará dobrá barva.

Z hlediska trvanlivosti je texturovaná omítka ideální pro chodbu

Podle vašich preferencí si vyberete styl a design materiálů, jejichž rozmanitost je prostě úžasná.

Klasifikace materiálů a jejich vlastností

\ t

Dokončovací materiály pro výzdobu vnitřní stěny jsou rozděleny na klasické a moderní,ale všechny jsou vybrány na základě vašich preferencí. Vezměme podrobně populární směry.

Tapeta - nejoblíbenější dokončovací materiál

Možná je to nejpoužívanější dekorativní dokončovací materiál pro vnitřní stěny, používají je všichni a v každé místnosti. Často se používají v obytných místnostech a ložnicích. Výběr tapety je obrovský, od základů až po koncové barvy. Populární jsou papírové a netkané základy, z nejmodernějších materiálů jsou oblíbené tkaniny a skleněné obklady stěn.

Moderní trh nabízí širokou škálu typů a barev tapet

.

Výhody tapety jsou jejich velká rozmanitost, jednoduchost použití - pouze lepidlo a hladký povrch, stejně jako estetický vzhled a nízké náklady. Mezi nevýhody patří zvýšená abraze a křehkost. Zvýrazněte omyvatelnou tapetu odolnou proti vlhkosti, vhodnou pro kuchyně, tapety a tapety pro malování. Základní nátěr speciálním způsobem můžete získat původní barvu a dokonce i reliéf stěn.

Tapeta v interiéru

Související článek:

Tekutá tapeta vlastníma rukama. Z čeho jsou vyrobeny? Jak aplikovat na zeď? Jaké mají výhody? Odpovědi na tyto a další otázky v samostatné publikaci.

Barva - krása v jednoduchosti

Pokud jsou vaše stěny hladké, můžete je jen namalovat. Nebo se musíte nejprve obléknout sádrokartonovou deskou a pak malovatv odpovídající barvě. Barvy jsou na bázi oleje, polymerů, vodní emulze, smaltu nebo lepidla.

Ideálně hladké natřené stěny

Výhody nátěrových hmot zahrnují různé barvy a snadnou aplikaci, nevýhodami jsou dlouhé čekání na sušení a silný zápach u některých druhů, preventivní opatření, pokud provádíte opravy již s podlahou a stropem.

Barva v interiéru

Panely - Pohodlí a spolehlivost

Jsou považovány za neméně populární typ dekorace než tapetu. Různé panely také umožňují zvolit správný odstín a vzhled. Panely by měly zahrnovat PVC, MDF, dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, dřevo, sklo, sádrovec a sádrokarton.

Výběr PVC panelů

Mezi nejmodernější materiály patří 3D panely s trojrozměrným vzorem. Dokonce i laminát může být připevněn ke stěně, což bude také považováno za panel a vypadat velmi ušlechtile. Výhody panelů zahrnují požární bezpečnost, odolnost proti opotřebení, snadnost aplikace, odolnost a odolnost proti vlhkosti. Nevýhody mohou být náklady a zvýšené náklady.

Panely v interiéru

Dekorativní omítka - šlechta a lesk

Obtížná možnost, ale dokonale odlišená v interiéru. Nejodolnější způsob dokončení. Typy omítek jsou strukturální, texturované, benátské a minerální. Každý z nichmá své vlastní vlastnosti aplikace, ale všechny vyžadují spoustu času a nákladů.

Použití dekorativní omítky v interiéru

Dlaždice - praktičnost a široké možnosti

Pro výrobní materiály se rozlišují obklady z PVC, keramiky, skla, polystyrenové pěny nebo křemenného vinylu. V závislosti na zvoleném materiálu bude mít dlaždice vyšší estetické a pevnostní vlastnosti. Mezi jeho výhody patří široký výběr, šetrnost k životnímu prostředí, snadná údržba v každodenním životě. Nevýhody při kreslení na zeď a náklady.

Dlaždice v interiéru

Článek na toto téma:

Obklady do koupelny. Foto, design . Samostatná publikace poskytuje užitečné informace o výběru dlaždice a řádném zdobení koupelny.

Kámen - útulnost a originalita

Při výběru obkladového materiálu získává stále větší oblibu přírodní kámen. To není překvapující, protože to vypadá ušlechtilý a je považován za nejodolnější materiál. Nevýhody zahrnují vysoké náklady, styling a hmotnost. Často nelze celou stěnu oříznout samotným kamenem kvůli jeho velké hmotnosti, což může vést k ochabnutí nebo zničení stěny.

Složení kamene v interiéru

Tipy a tipy pro povrchovou úpravu stěn

Volba nejvhodnějšího z dokončovacích materiálů pro vnitřní stěny za cenu, vzhleda barev, pečlivě si přečtěte jeho aplikaci a instalaci. Často je nutné znát malé triky pro ideálně hladkou aplikaci vybrané varianty povrchové úpravy, která v budoucnu nevede k problémům. Pokud pochybujete o svých vlastních schopnostech, můžete se vždy obrátit na profesionály - stavební týmy vám pomohou dokončit byt na vaši žádost, a to rychle a profesionálně.

Některé užitečné tipy:

 • Dodržujte teplotní a vlhkostní podmínky pro každý dokončovací materiál;
 • Pečlivě zvolit materiály pro konečnou úpravu - měly by být vyrobeny přesně a kvalitativně, neměly by mít skvrny nebo celistvost;
 • Ihned v soupravě s materiály vezměte vhodné pomůcky, které vám pomohou položit je na zeď a dosáhnout dokonalého účinku.

Proces pokládky dlaždic na stěny

Závěr

Takže, co je třeba pamatovat při výběru materiálů pro konečnou úpravu:

 • Výběr materiálů pro povrchovou úpravu, musí se řídit ukazateli odolnosti proti opotřebení a požární bezpečnosti,
 • Mnoho druhů povrchových úprav poskytne široký výběr interiérů;
 • Při volbě možností pro dokončovací materiály se seznamte s jejich správným použitím, aby vypadal profesionálně a esteticky.

Video: recenze možností dekorace na zeď