Materiály pro stěny uvnitř domu

Do Světle zdobený dům není jen obraz. Útulná atmosféra vytváří příjemnou náladu, obyvatelé se vždy chtějí vrátit ke své „pevnosti“. Správně vybrané materiály pro výzdobu stěn uvnitř domu - klíč k úspěšnému designu interiéru. Pro každý pokoj je vybrán vlastní typ provedení. Zároveň je vždy nutné spoléhat na vaše chutě a preference.

Příklad výzdoby zdí venkovského domu

Druhy dokončovacích materiálů

\ t

Pro vnitřní práce je technologie zásadně odlišná od zpracování fasád. Nejprve se provede hrubá povrchová úprava, během které je substrát připraven k aplikaci následujících vrstev - dekorativních.

Druhy používaných nátěrů:

 • Různé typy omítek (sádra, cement-písek, křída, cement, dekorativní atd.)
 • Sádrokartonové desky.
 • Tapeta.
 • Povlaky na laky.
 • Panely (PVC, plast).
 • Dlaždice.
 • Přírodní kámen a jiné textury.

Plastové panely

Obklady

Dlaždice je nejlepším materiálem pro zdobení kuchyní a koupelen. Z hlediska trvanlivosti, funkčnosti a doby používání nemá žádný význam. V každém specializovaném stavebním obchodě najdete více než 100 položek obkladů, barev a textur. Populární typy jsou žula, jeden-vystřelil dlaždici, bílé hliněné povrchy, majolite, etc.

\ t

Jedinou nevýhodou je cena, ale vzhledem k dlouhé životnosti se tento materiál platí sám.

Dlaždice v kuchyni

Materiály pro povrchovou úpravu zdí dřevěného domu z přírodního kamene

Hlavní výhodou této povrchové úpravy je netoxický a rafinovaný vzhled. Pro dekoraci z drahých kamenů - mramoru, žuly, dlážděné dlažby. Břidlice, pískovec a vápenec mohou být použity k vytvoření jedinečného designu. Náklady na materiál jsou poměrně vysoké, takže návrháři často navrhují použití umělých materiálů. Jsou téměř identické s originály, které se používají v místnostech s krby, jídelnami a kuchyní.

Použití obložení

Pro výzdobu používejte dřevo s vysokými funkčními vlastnostmi - bříza, osika, borovice, lípa atd. Spolu s přírodním dřevem aplikujte umělou imitaci pod stromovou strukturu. Tato metoda je velmi populární vzhledem k tomu, že plasty nemají takové nevýhody jako dřevo.

Dokončovací šindel

Obkladový plášť - světloSnadný proces, který se obvykle provádí na vlastní pěst. Výkonnost nevyžaduje pokročilé dovednosti se stavebními materiály.

Ostatní nátěry

 • Vinyl. Unikátní materiál. Vypadá skvěle na stěnách. Má vysoké technické vlastnosti. Neodebírá prach a snadno se čistí.
 • Textilie. Přírodní materiál. Slouží k uspořádání jedinečných interiérů. Obvykle v kombinaci s jinými nátěry.
 • Korkové vlákno. Ekologický materiál, ideální pro venkovské domy a dřevěné chaty. Harmonicky zapadá do celkového interiéru. Má vynikající zvukovou izolaci, pružnou, nedává trhliny a praskliny. Přispívá k normalizaci nálady a zklidnění nervů.
 • Linoleum. PVC nátěry vypadají skvěle jak na podlaze, tak na stěnách.

Povrchová úprava PVC panely

Lakování laků

\ t

Po nanesení tmelu lze použít laky a nátěry. Pro vnitřní zpracování se používají vodní, akrylové, latexové a olejové suspenze. Hlavní výhodou této léčby je široká paleta barev. Dokonce i když najdete hotovou barvu, můžete vždy míchat barvy, abyste získali očekávaný odstín. Správně natřené stěny mohou sloužit jako kvalitní zónování místnosti.

Panely

Panely mohou být použity pro výzdobu. Existují list, typ a dlaždice. Každý druh tedy nese určitou funkčnostmusíte se rozhodnout pro dokončovací materiál:

 • Přírodní dřevo. Spolehlivý materiál je naprosto netoxický. Dává šlechtě jakýkoliv interiér. Nejčastěji se používá v jídelnách, kancelářích a obytných místnostech. Nedoporučuje se používat v místnostech s vysokou vlhkostí.
 • Plast. Používá se v kuchyních a chodbách. Skvělá volba, pokud je v domě zvíře - slabě přístupné mechanickému opotřebení. Důležitým bodem je absolutní vodoodpudivost.
 • Dřevěné štěpky. Spíše praktický materiál. Používá se v obytných místnostech.
 • Dřevovláknité struktury. Nalezené použití v kuchyních a koupelnách, za předpokladu, že materiál nepřijde do styku s vodou. Silnější než plast, šetrnější k životnímu prostředí.

Tapeta

Nejoblíbenější dokončovací materiály pro výzdobu stěn uvnitř domu. Zařazeno podle následujících prvků:

 • odolnost proti vlhkosti;
 • hustota;
 • struktura;
 • přítomnost vzorů.

Rozmanitost barev a odstínů

Papír(klasická verze) nebrání přirozenému oběhu vzdušných hmot v místnosti. Správně zvolená barevná schémata mohou vizuálně zvětšit nebo zmenšit prostor místností. Použití několika barev pomáhá provádět vysoce kvalitní zonování

Akryl- spojit pozitivníkvalitní vinyl a papír.

Vinyl . Odolný materiál odolný proti vlhkosti. Sítotisk se provádí na vinylových povlacích.

Textilie- vyrobené z přírodních materiálů (viskóza, hedvábí). Doporučuje se pro lepení stěn v obytných místnostech. V kuchyních neplatí kvůli absorpci vlhkosti a pachů.

Nástěnné fototapetysestavují část stěny. Používá se k vytvoření exkluzivních interiérů.

Velur . Používá se k zdobení kanceláří a obytných místností, materiál netoleruje kontakt s vodou.

Flizelinovye . Odolné a praktické. Většina druhů může být několikrát překreslena.

Netkané tapety

Povlaky ze skleněných vlákeni. Nepodporujte hoření. Vhodné pro kuchyně a haly.

Tekutá tapeta. Populární materiál. Snadné použití. Zvyšte zvukovou izolaci v místnostech. Nemáte švy.

Woody . Použitý v domech jejich barů udržovat eko-stil. Prodává se o pevné panely.

Linkrustje plastový materiál, který se nanáší na papírový substrát. Po lepení pomocí stavebních nástrojů, můžete vytáhnout různé vzory.

Omítky

Rozlišení mezi suchým a mokrým vyrovnáváním. Nevýhodou je vysoká složitost procesu a tvorba velkého množství prachu. Nyní si můžete koupit dokončovací omítky jakékoli barvy, která nevyžadujepo zpracování. Tato dekorace zvyšuje zvukovou izolaci místnosti a izoluje ji. Sádra - vynikající materiál pro nástěnné dekorace uvnitř domu.

Povrchová úprava omítkou

Tipy a triky

 • Pokud je práce plánována v dřevěném domě, pak byste se měli postarat o kvalitní izolaci proti vlhkosti, například aby se vytvořila vrstva pěny nebo koudel.​​
 • Pokud se budova skládá z pěnových bloků, potom je materiál pro konečnou úpravu vybrán tak, aby nebyl citlivý na změny teploty, například aby izoloval povrchy sádrokartonovými deskami, které mohou být dodatečně zpracovány jakýmkoliv materiálem.
 • Pro místnosti s vysokou vlhkostí zvolte stavební materiály odolné proti vlhkosti.
 • Pro obytné místnosti použijte ekologicky šetrné tapety a další.
 • Vypočítejte náklady na opravy pro každý z očekávaných typů. Pokud je interiér často aktualizován, pak byste neměli kupovat příliš drahé výrobky.

Závěr

Na výzdobu zdí dřevěného domu uvnitř pokojů můžete použít různé materiály. Postarejte se o harmonickou kombinaci barev a struktur, jen tehdy bude interiér vašeho venkovského domu vypadat skvěle.

Všechny stavební materiály mají své kladné i záporné strany. Práce s materiály šetrnými k životnímu prostředí vytváří optimální mikroklima a zlepšuje kvalitu života.

Článek prezentuje hlavnítypy a materiály pro zdobení povrchů.

Videozáznam materiálů pro výzdobu zdí uvnitř domu