Měkká péče z kolébky: vyberte si pohodlné a krásné nárazníky v postýlce pro novorozence

První dětská postýlka by měla vypadat jako útulné hnízdo, láskyplně zařízené rodiči. Kromě toho, co je nutné k nákupu pro dítě, to je postel a jeho design, které jsou v první řadě. Dříve nebylo tolik příležitostí vytvořit dětem pohodu a pohodlí, tak proč neužít toho, co je dnes v provozu s budoucími rodiči? V této recenzi, HomeMyHome.ru editory zjistit, proč potřebujeme nárazníky v postýlce pro novorozence. Fotografie pomohou vizuálně prezentovat, jaké nárazníky jsou a pro které postele jsou vhodné.

Péče o pohodlí dítěte je nezbytná pro rodiče

Potřebujeme nárazníky v postýlce pro novorozence

Strany jsou zařízení vyplněná tkaninou, která je připevněna k lůžku a chrání dítě před různými zraněními. Další důležitou funkcí nárazníků je ochrana proti průvanu. Všechna lůžka jsou dnes otevřená, ale jejich žebra, kterými je tak pohodlné sledovat dítě, zasahují do pohybu dítěte. Hbitý fidget může klepat na zadní stranu lůžka, neúspěšně se drží na žebrech postýlky s rukojetí nebo nohou a zranit se.

Je zajímavé, aby dítě poznalo svět mimo postýlku, začalo se točit a spřádat, což je plné pohmožděných hlav

.

Zvýšení počtu vybavených lůžek je v tom, že děti nejsou tak rozptýlené, rychleji se uklidňují a snáze usínají, což unavenou matku a otce velmi těší. Dospělé děti nadšeně studují obrázky na okraji. Hlavním úkolem nárazníků je proto chránit malého muže před zraněním.

Kdykoli je to možné, každé neklidné dítě se bude snažit prozkoumat ložní plochu, ale měkká ochrana slouží jako spolehlivá překážka. Spolu s touto výhodou existují nevýhody: stále ještě není slabý sběrač prachu, který nedává volněcirkulovat vzduch uvnitř postele. Kromě toho neúspěšné provedení některých desek nebrání tomu, aby dítě tlačilo končetiny mezi pruty.

Typy stran v kulatém, oválném nebo klasickém lůžku

Volba typů stran je dána tvarem lůžka a obecným tónem ložního prádla.

Volba, kterou je třeba učinit, není tak snadná mezi množstvím sortimentu v obchodech

.

Je možné zvolit čtyřstranné strany - pohodlně pokrývají všechny stěny. Polovina uzavřená neuzavře všechny, ale pouze část povrchu. Měkké polštáře mají rozdílný design a tvar, kvalitu, počet polštářů v ceně. Také uvnitř jiného výplně, a různé druhy upevnění jsou nabízeny.

Geometrické tvary, které jsou oblíbené: čtverec a obdélník. Takové příslušenství z textilií dokonale zapadne do standardní obdélníkové postele. V tomto případě budou obdélníkové a čtvercové strany těsně spojeny, bez mezer.

Pohodlí čtvercových zdí spočívá v jejich schopnosti kombinovat se navzájem

.

Původní návrhy polštářků jsou zajímavé: různé tvary zvířat, hrdinové pohádek, postavy, symboly. Jejich tvar odpovídá popisu "čtverec nebo obdélník", což je nepochybně pohodlné.

Rozměry a konstrukční varianty tvaru stran lůžka

V zásadě jsou nabízeny sady dvou nebo čtyř částí. Pokud je dítě nadměrně aktivní, pak ochrana před otlaky slouží jako vynikající ochrana proti modřinám.stran stěn. Rozdíly v takových textilních zařízeních nejsou omezeny na počet polštářů v sadě: různé strany mají značné rozdíly v tloušťce stěny. Desky jsou zvláštní nárazníky, které by měly vykonávat svou funkci a neinterferovat s pohodlnou existencí malého malého muže.

Kojenci budou vybaveni plochými polštáři

Starší děti si mohou kupovat nárazník skvěle, a je také vhodné použít je jako mini křesla. Výška a šířka různých stěn je odlišná. Oční kontakt s matkou je důležitý pro ležící dítě, takže jsou vytvořeny nízké strany. Dítě bez jakýchkoliv problémů se bude moci podívat na vnější „zakatny“ svět. Vysoké zdi se ale hodí pro hbité děti, které již začaly sedět a pohybovat se po posteli.

Je-li to možné, je možné předem a nízkou sazbu zakoupit předem

.

Šířka je také proměnlivá. Při výběru stran pro standardní lůžko o délce 80–95 cm a šířce 45–50 cm vznikají obtíže. Pro kulatou nebo oválnou postýlku je poněkud obtížnější najít soubor, který je vhodný ve všech ohledech. K tomu je souprava šitá ve svazcích odpovídající velikosti lůžka. Výška se obvykle shoduje s výškou stěn.

Korálky ve tvaru polštářků bez velkého objemu jsou vhodné pro oválná lůžka

Kulatá postel v interiéru vypadá skvěle a široký výběr textilií vám umožní vybrat to nejlepší pro vaše dítě

Materiáltkanina a výplň pro nárazníky v postýlce

Látka pro vnější design by měla být pouze přirozená, není obtížné se o ni starat. Kvalitní materiál bude odolný proti mechanickému poškození. Obyčejné, osvědčené látky vylučují jakoukoliv syntetiku z řady: kaliko, bavlna, kolo, chintz nebo flanel. Syntetický materiál může vyvolat alergickou reakci u kojence a narušovat cirkulaci vzduchu.

Výše ​​uvedené tkaniny jsou příjemné na dotek a na dítě a jeho rodiče

.

Na rozdíl od přírodních materiálů vnějších textilií je plnivo často umělé. Lídrem v seznamu výplní je syntetický zimovník: jeho nízká cena a snadná údržba a péče jsou příjemně doplněny rychlostí sušení a vynikající regenerací po mytí. Pěnové plnivo má podobné vlastnosti. Neměli byste se obávat kontaktu dětské kůže s pěnovou gumou nebo polstrováním polyesteru. Taková plniva jsou často umístěna v samostatném obalu.

Fayber je dražší: je hustší, objemnější, perfektně slouží jako výplň pro děti i starší děti. Někdy se používá přírodní vlna. Mezi jeho přednosti patří možnost uchování tepla a nevýhody - možnost alergické reakce u kojence.

Dětská postýlka v postýlce pro novorozence v barvě a potisku materiálu polštáře

\ t

Konstrukce je vybrána pouze podle chuťových preferencí rodičů: není těžké najít nárazníky, které dokonale zapadajív barevné škále a interiéru školky.

Výběr textilního příslušenství je opravdu skvělý - mladí rodiče mohou strávit spoustu času před výběrem sady v postýlce

Barvy by v ideálním případě měly být dokonale kombinovány s tónem ložního prádla a neměly by kontrastovat s designem místnosti. I když, pokud chcete, a speciální chuť rodiny, můžete si vybrat zcela neobvyklé odstíny a kombinace. Hlavní věc, že ​​to nebylo nepříjemné barvy. V případě, že byt nenarazí s širokým prostorem, nebo dětský pokoj je kombinován s ložnicí rodičů, pak je lepší zůstat v neutrálních barvách a nenápadný obraz - nebude tam žádný zřejmý důraz na dětský koutek v místnosti.

Poradenství!Boky, které odpovídají záclonám na oknech, vypadají dobře.

Nalezení dokonalé kombinace barev, jako na fotografii, je umění

.

Volitelné boční možnosti pro připevnění na dětskou postýlku

\ t

Zabezpečení mohou zajišťovat pouze bezpečně namontované nárazníky. Existuje několik typů spojovacích prostředků: suchý zip, struny, zámek, knoflíky, háčky, knoflíky.

Důležité!Držák by měl být silný, jinak by nepříjemný pohyb spícího dítěte mohl přispět k tomu, že na jeho obličej padne strana.

Je lepší, když je montáž neviditelná. Měli byste vždy vzít v úvahu vynalézavost malých dětí: nestabilní knoflíky lze roztrhnout a spolknout s radostí. Ale potěšenírodiče nebudou.

Další detaily postranního polštáře pro dětskou postýlku

Doplńujícím prvkem, ać je nepovinný, je baldachýn. Nejedná se jen o dekorativní závěs, ale o zvláštní lehký dělič pro postel z jiné zóny.

Komáři neletí přes baldachýn a také chrání spící dítě během otevřených oken

Druhý zajímavý doplněk lze nazvat kapsy. Jsou v zóně přístupu dítěte a je pro něj zajímavé, aby si jejich obsah rozložil a vložil do něj hračky.

Postavení chlapců v postýlce

Není nutné, aby chlapci vybrali pouze modré, modré a šedavé barvy. Děti jako měkké hnědé tóny, tyrkysové, zelené odstíny. Chlapci rádi zvažují lodě, auta, různá zvířata. Můžete si jednoduše vyzvednout originální výtisky, aniž by to představovalo něco konkrétního.

I když jsou chlapci od dětství zvědaví, rodiče by měli všemi prostředky podporovat zvědavost

.

Postavení postýlky pro dívky

Jemné dívky spí klidněji pod baldachýnem, obklopené uklidňujícími barvami. Zajímavé je, že dívky, které překročily věk jednoho a půl roku, budou s větší pravděpodobností spát, když budou v postýlce strany. Zdá se, že ovlivňuje lásku k pohodlí, začleněn do dívek. Můžete si vybrat libovolné měkké barvy. Není nutné se zabývat variantami bílo-růžové. NěkteréMalé hooligans se cítí velmi dobře se žlutozelenými tóny nebo světle fialovou.

Pouze rodiče si mohou pro své dítě vybrat to nejlepší

Jak si vybrat nárazníky - doporučení

Všechny nárazníky musí splňovat řadu požadavků:

  • možnost praní, aniž by byla ohrožena kvalita výrobku;
  • přírodní textilie šetrná k životnímu prostředí;
  • při výběru vzpomenout na efekt jasných barev na psychiku. Přizpůsobení barev je důležitým krokem;
  • výkresy jsou vybrány nenápadně a nenápadně;
  • na základě očekávání rozhodnout, jaká výška by měla být na straně. Vrcholy zasahují do přezkumu, ale slouží jako nejlepší obrana. Nízké nárazníky jsou ideální pro děti do 4 měsíců;
  • zohledňují pevnost a pohodlí upevnění: zámky jsou považovány za nejspolehlivější. Dítě bude schopno zvládnout zbytek bez problémů, když se stane o něco starší a mobilnější;
  • kapsy umístěné vně mohou vyvolat pád dítěte - zvědavá drobenka se pokusí dosáhnout hračky a může neúspěšně selhat.

Na základě nekomplikovaných doporučení si mladí rodiče vyberou nejbezpečnější a nejlepší nárazníky.

Jak umýt strany postýlky pro novorozence

Bez udržování čistoty nelze dělat. Mytí stran je prováděno pravidelně spolu s výměnou prádla, nejméně jednou týdně. Nezáleží na tom, zda se nosí na rukou nebo v pračce.Dobrý výplň jako pěnová guma neztrácí svůj tvar, nezasekne a nebude poškozen.

Syntheponové nárazníky se doporučuje prát ručně. Při praní ve stroji existuje možnost vzniku hrudek. Pro mytí použijte dětské hypoalergenní prášky. Umyté nárazníky se suší na ulici nebo na balkóně. Pěnová pryž po dlouhou dobu schne, takže se tyto strany v žádném spěchu nevracejí do postele, dokud si nejsou jisti, že jsou zcela suché.

Poradenství!Pro praní v pračce nastavte jemný režim.

Svazky v postýlce pro novorozence vlastníma rukama

Není nutné kupovat hotový výrobek, pokud máte zlaté ruce. Vždy si můžete koupit různé tkaniny a pokusit se vytvořit jedinečný textilní výrobek, mimo jiné s láskou. S dovednostmi a řemeslnými schopnostmi můžete šít strany bez vzoru, což značení na tkanině.

Jaké nástroje a materiály jsou potřebné pro práci

Pro šití budete potřebovat centimetr nebo metrový pravítko, velký papír nebo grafický papír, křídové nebo bílé mýdlo, jednoduchou tužku, stůl, šicí stroj, špendlíky. Nejprve proveďte měření budoucího produktu na základě obvodu postele, děleno počtem polštářů. Nabízíme přibližné velikosti:

  • 4 díly 43 × 63 cm;
  • 4 podrobnosti 43 × 123 cm.

Nezapomeňte na kudrlinky, které mohou být jak ze stejného materiálu jako nárazníky, tak z krajky.

Jak udělat vzor pro nárazníky v postýlce pro novorozence a jak je šít

Vhodnějšívizuální instrukce v tabulkové formě:

\ t
Ilustrace Popis akce
Připravte si vše, co potřebujete, odvrátte se od ostatních záležitostí a obav. Na stole by měla být látka, tužka, křída, papír a metr pravítko. Vyklopte výplň poblíž tak, aby nezasahovala do počáteční fáze práce.
Všechna měření se přenášejí tužkou a pravítkem na papír.
Vzorek strihejte přesně podél čar. Pokud je to nutné, nebo ve formě pravoúhlých polštářů, všimněte si, kde dno.
Je nutné přehnout látku špatnou stranou ven.
Vzor je aplikován na složenou tkaninu a připevněn kolem obvodu kolíků švadlena.
Nyní, s křídou nebo tužkou, udělejte značky na tkanině - je důležité vzít v úvahu přídavky švu. Od okraje vzoru ustupuje ne více než 1 - 1,5 cm.
Tkanina je úhledně řezaná podél čar.
Vzor je odstraněn a ponechán stranou, dokud není potřeba.
Saténové pásky upevňují železo a měří požadovanou délku.
Všechny oblouky a hrany musí být spojeny kolíky.
Pásy skládáme na polovinu a aplikujeme na rozvinutou hranu od spodního rohu, odjíždíme 1 cm pro šev. Připevněte kolík ato samé na druhé straně.
Zbývá sešit výrobek ze tří stran a otočit ho na přední stranu.
Polštář je vložen do polštáře.
První podložka je připravena! Nyní musíte všechny kroky zopakovat s ostatními částmi.

Jak sešít volán na boku

Průměrná šířka kudrlinek je 7 cm a délka 180 cm, což by mělo být 1,5 násobkem délky dílu, pokud potřebujete středně načechrané záhyby.

Frilátory vypadají velmi krásně

Sbírejte ruff ze stuhy ručně, skládáním akordeonové tkaniny a šitím. Po rovnoměrném rozložení plisování lze detail psát na psacím stroji. Zůstane jen tak, aby se límec mezi vrstvami látky složil lícem dolů.

Video: do-it-yourself nárazníky

Kolik jsou hotové nárazníky v postýlce pro novorozence - přehled cen

Ceny mohou potěšit někoho, a kohokoliv, kdo by se hádal. Babyton nabízí dobrou kvalitu za rozumnou cenu - od 900 rublů za sadu. Hranice Italbaby bude stát 3.500 - 5.000 rublů. Strany Karapuz lze zakoupit za 750 rublů a textilní doplňky Idea Kids- za cenu 1325 rublů.

V průměru stojí nárazníky v postýlce 900–1200 rublů (baldachýn není součástí dodávky). Než začnete nakupovat, stojí za to počítat, zda je levnější dostat si postel do novorozené postelevlastní výroby. V každém případě je to výhradně péče o milující rodiče nebo prarodiče.