Měkká střecha: typy a ceny, fotografie nejlepších možností a způsobů instalace

Moderní měkké střešní krytiny jsou založeny na použití tradiční střešní krytiny. Ekologicky šetrná a přirozeně odlišná měkká střecha, typy a ceny jsou prezentovány ve velkém sortimentu. Tyto povlaky mají nízkou hmotnost, snadnou manipulaci a jasnou přítomnost. Měkké typy střech mají společný znak: jsou upevněny pouze na pevný podklad. Často pro takový povlak nevyžaduje dodatečnou ochranu proti vlhkosti. Měkké střechy jsou silnější a trvanlivější než běžné střešní lepenky.

Možnosti měkké střešní krytiny mají estetické vlastnosti

Měkká střecha: typy a ceny asfaltového nátěru

\ t

Asfaltové šindele jsou analogické s konvenčními dlaždicemi, i když mají plochý povrch.

Různé typy šindelů budou perfektní dekorací pro každou budovu

Pružný povlakúspěch aplikován na kulaté, komplexní a kombinované typy střech. Moderní druhy materiálu na bázi asfaltu jsou odolné vůči mechanickému namáhání i tepelnému šoku.

Navzdory elastické struktuře mají tyto povlaky vynikající vlastnosti spolehlivosti a trvanlivosti

.

Ve složení materiálů existují modifikátory vyrobené z kaučuku, které umožňují přidávat pevnost v ohybu, jakož i odolnost vůči negativním teplotám. Pro speciální pevnost nátěru v jeho složení se nachází výztužná vrstva ze skleněných vláken. Jako ochranná vrstva se použil kamenný obvaz ve formě drobků z čediče.

Užitečné informace!Tento materiál se nedoporučuje používat na střechách se sklonem menším než 11 stupňů. V těchto případech je lepší použít svarový plech.

Na horní části jakéhokoli měkkého materiálu se používá speciální prášek, který pomáhá zvýšit životnost tohoto nátěru

.

Vlastnosti volby měkké střechy TechnoNIKOL: typy a ceny

Měkká střecha má různé typy a ceny. Je nutné rozlišovat hrubozrnné, jemnozrnné, povrchy, stejně jako vícevrstvé, jednovrstvé nebo pokovené.

Materiál TechnoNICOL je populární díky svým zvláštním vlastnostem, pevnosti a dostupné ceně

Skleněné vlákno je přítomno ve složení materiálu TechnoNIKOL, který dodáváodolnost povlaku proti deformaci, odolnosti proti roztržení, stejně jako nehořlavost. Materiál má také nízkou hmotnost, což činí opravy méně časově náročné a také bez odpadu.

Charakteristika spodní vrstvy

Spodní část měkké dlaždice má zvláštní vlastnosti, typy a ceny mohou být různé. Tato část má adhezivní vlastnosti, takže je shora chráněna speciální fólií. Materiál se lepí při kombinování asfaltových látek. Pokud se nátěr předehřeje, dojde k rychlejšímu procesu.

V diagramu můžete vidět, kde se nachází spodní vrstva a jaké zbývající vrstvy tvoří

Užitečné informace!Pro skladování by měly být listy izolovány od sebe navzájem. Stojí také za to, že tuto střechu nelze pokládat při teplotách pod mínus pět.

Vlastnosti některých typů povlaků

Dlouhotrvající a spolehlivý provoz bude zajištěn měkkou střechou, jejíž typy a ceny lze nalézt ve velkém sortimentu na internetu. Měkké materiály s dodržením technologie pokládání se mohou proměnit ve stabilní a nerozbitný design.

Šindele jsou vhodné pro nejsložitější ohyby střešní krytiny

Kvalitu výrobků můžete určit na horní vrstvě strouhanky. Pokud je rozlitý rovnoměrně a pevně přilepen, pak je povlak kvalitní. Desky musí být také elastické a mají rovnoměrnou tloušťku vrstvy.

Měkkášindele: typy a ceny

\ t

Náklady na měkký povlak závisí na kvalitě materiálu a konkrétním výrobci. Tabulka ukazuje zastřešení měkkých rolí různých výrobců, jejich typů a cen.

Výrobce a země Rusko (Tegola Nordland) Finsko (Katepal) Finsko (Ikopal) Spojené státy americké (Sertidy) Rusko (Ruflex)
Záruční doba 15 16-25 15 30–50 30
Cena, rub /m2 380-530 480-560 410-570 350-1900 460-1600

Měkká střecha TehnoNIKOL, jejíž typy a ceny jsou velmi rozmanité, je prezentována v širokém sortimentu na ruském trhu. Prémiové náklady na materiál od 100 rublů za metr čtvereční. Ekonomický kryt lze zakoupit za 50 rublů. V tomto případě se náklady na instalaci liší od 150 do 350 rublů za metr čtvereční.

Výrobky každého výrobce mají jak pozitivní aspekty, tak určité nevýhody

.

Tipy: Jak kontrolovat kvalitu materiálu

Slabé výrobky lze identifikovat svou silnou nepružností. Při instalaci je nutné zajistit dobré větrání mezi zpožděními nebo deskami. Tím se materiál chrání před hnilobou. Větrání je další vrstvou izolace.

Výhody měkké střechy

\ t

Pružný materiál má následující výhody:

 • není velká hmotnost, což vám umožňuje ušetřit na nosné konstrukci;
 • vynikající tepelně izolační vlastnosti;
 • vynikající odolnost proti hluku;
 • dobrá odolnost proti korozi;
 • není vyžadována instalace uzemňovacích zařízení;
 • jsou odolné vůči šoku;
 • se vyznačuje jednoduchostí a snadnou instalací.

Instalace měkké střechy je jednoduchá

Materiálové nevýhody

Flexibilní nátěr má určité nevýhody:

 • mírná mrazuvzdornost;
 • hrubý povrch je snadno kontaminovatelný;
 • jako základ, musíte použít dřevěné desky nebo překližky.

Meze pružné střechy

Při rozhodování, jak pokládat měkké dlaždice, stojí za to vědět, že tento materiál má vynikající houževnatost. Lze ji namontovat pod úhlem 90 stupňů. Tento materiál lze použít pro střechy se složitou konfigurací. Lze je pokládat na zakřivené základny s vysokou přesností spojování.

Instalace měkkých povlaků vyžaduje přesnost a správné výpočty

Jak je instalace provedena?

Pokládání měkkých dlaždic je snadné. Jako podklad pro tento materiál je použito překližkové plátno s odolností proti vlhkosti, OSB plátno nebo oříznuté desky jsou připevněny k nosným prvkům. V tomto případě by švy spodní kůže měly mít mezery nejméně - 2 mm.

Pro pokládku střešní krytiny se vyžaduje montáž lišty

Důležitým bodem je větrání střech. Který obsahuje následující prvky:

 • ventilační kanály;
 • vzduchová mezera mezi hydroizolací a základnou;
 • dýchacích cest v převisech okapů.

Pokládání střešních desek se provádí po instalaci ventilačních prvků

Uspořádání měkkého povlaku zahrnuje pokládku těsnicí vrstvy. Montuje se na konec střechy, konec a prvky na římse ve směru shora dolů. Pro kvalitní utěsnění místa by mělo dojít k chybě značky s bitumenovým tmelem. Pro ochranu okrajů soustruhu se používají kovové pásy.

Při montáži střešní krytiny se používají další díly

Při instalaci této možnosti se ze spodní plochy odstraní speciální fólie. Odkapávací kryt je položen ve vzdálenosti několika centimetrů podél jeho převisu. Montáž hlavní části střešní krytiny se provádí od středu přesahu až po koncové části. Za normálních podmínek jsou desky upevněny nehty. Pokud je nátěr silným ohybem, měli byste použít nejméně pět nehtů.

Montáž střechy se provádí pomocí tmelu

Počáteční řada je provedena tak, aby umístění jejích hran bylo ve vzdálenosti nejvýše centimetru od \ thrany dlaždic. Spojení obrazů je maskováno speciálními prvky. Na okraji tohoto nátěru je řezán a lepen v šířce nejméně 10 cm.

Spojovací body k různým prvkům střechy jsou zpracovány izolačními materiály

Před instalací odborníci doporučují, aby byly střešní plochy označeny vodorovnými čarami. Tím se materiál položí do hladkých linií.

Práce na instalaci takové střechy vyžadují v některých případech zvláštní pojištění

Chcete-li vytvořit dlaždici pro hřeben, musíte rozdělit římsu na tři části podél linií perforace. Materiál položte na hřeben v paralelním směru. Každá část je upevněna nehty. Upevňovací prvky zapadají do překrytého plechu.

Místo hřebene je dodatečně zpracováno

V některých případech se místo šindele používá eurofonní materiál. Lze jej namontovat na plochou střechu. Podklad pro tento materiál by měl být dobře očištěn od nečistot a prachu.

Je mnohem jednodušší pokrýt střechu eurofonním materiálem než jednoduchou střešní krytinou

Na výstupních bodech komína by měla být provedena dodatečná izolace s pryžovými těsněními.

Výchozí bod komínů vyžaduje dodatečné zpracování

Užitečné informace!Aby se podkroví udržovalo dobře větrané, větrací otvoryotvory musí být umístěny pod převisem okapu podél hřebene.

Střešní krytiny se vyznačují různorodou konstrukcí

Použití měkkých dlaždic vám umožní vytvořit pevnou a krásnou střešní konstrukci.

Video: Pohledy a charakteristiky měkké střechy