Meteorologické stanice pro dům: volba nejlepší varianty a správný provoz zařízení

Špatná kvalita předpovědí specializovaných poskytovatelů informací o počasí nepotřebuje podrobné připomínky. Stejně jako v mnoha jiných případech musíte použít osvědčenou spolehlivou metodu: „Pokud chcete získat dobrý výsledek, vyřešte praktický úkol sami.“ Pro úspěšnou realizaci plánu musíte zakoupit vhodné vybavení. V dnešním přehledu povíme o moderních meteorologických stanicích pro domácnost. Kromě technických parametrů v něm naleznete mnoho praktických doporučení. Pomohou ušetřit peníze při nákupu, zvolit optimální model, zabránit chybám při instalaci a během provozu.

Načechrané zvíře, bohužel, dává ideální předpověď pouze v případě příchodu jara. Chcete-li získat údaje o počasí online, budete muset zakoupit specializovaná zařízení

Potřebuji meteorologickou stanici pro dům

Techniky, kterými odborníci provádějí výpočty, nemají smysl podrobně uvažovat. Běžný uživatel nemá přístup k pracovním údajům meteorologických družic, specializovaných pozemních stanic. Může však vybavit vlastní majetek měřicími přístroji. Pro dostatečně správné předpovědi se používá osvědčená metodika, která bere v úvahu aktuální stav /změnu atmosférického tlaku.

Moderní meteorologická stanice s barometrem

Takové zařízení, navzdory svému jednoduchému názvu, je schopno vykonávat mnoho užitečných funkcí. Tam je hodiny a budík, kalendář. V samostatném okně může vlastník umístit fotografii. Kromě předpovědi počasí na několik dní technik ukazuje provozní hodnoty teploty a vlhkosti uvnitř, venku. Ve vhodném zařízení na obrazovce se zobrazí síla větru. Režimy dálkového ovládání, nastavení jednotlivých uživatelských nastavení.

Údaje o počasí jsou nezbytné pro správné rozhodnutí o vhodném místě setkání s přáteli.

Průměrné hodnoty v regionu nejsou dostatečně přesné. Po instalaci příslušných senzorů bude problém vyřešen. Některé meteorologické stanice pro dům jsou schopny zobrazit teplotu chladícího větru. Tento kombinovaný ukazatel byl poprvé použit v polovině minulého století k posouzení subjektivního vnímání výše uvedených komplexních efektů člověkem.

\ t
Skutečná teplota na chráněném místě před větrem, vlhkost ze slunce na místě měření, ° C Rychlost větru v otevřeném prostoru, km /h
0 10 25 40 50 90
+10 +10 +8,6 +6,9 +6 +5,5 +4,1
-15 -15 -21,2 -25,2 -27,4 -28,6 -31,8
-35 -35 -45.1 -50,9 -54.2 -55,8 -60,5

Hodnoty indexu uvedené v tabulce se odhadují na základě regulačních prahových hodnot:

 • bezpečná úroveň - nad nulou;
 • s nízkým mrazem (do -10 ° С) - minimální riziko přehřátí lidského těla
 • v rozsahu od -10 ° C do -48 ° C - malé a střední.

Další snížení ukazatele je považováno za mimořádně nebezpečné. V takových podmínkách se během několika minut objeví omrzliny nechráněné kůže. Moderní digitální meteorologická stanice s bezdrátovým senzorem je nutnávýpočty automaticky.

Některé modely varují majitele před nepříznivými povětrnostními podmínkami se speciálními signály

Informace!Poměrně často je ukazatel IceAlert nastaven v technice této kategorie. Zapne se, když se teplota vzduchu pohybuje kolem nuly (± 2 ° C). V takové situaci je na silnicích možná tvorba ledové kůry nebezpečné pro dopravu a chodce.

Zařízení a princip provozu meteorologické stanice pro domácnost

Sada zařízení

Pro informaci specializované snímače. Jsou instalovány uvnitř budovy, na ulici (vzdálenost od hlavní části do 90 ÷ 100 m). Data jsou elektronickou jednotkou zpracovávána standardním algoritmem. Výsledky se zobrazí na obrazovce. Prognóza, v závislosti na softwaru a vybavení, vybavení kategorie domácnosti dává v rozmezí od několika hodin do týdne. Některé modely, jak je uvedeno na obrázku, lze připojit k notebooku (stolnímu počítači).

Elektrické schéma meteorologické stanice pro dům s hodinami

Informace!Jak je uvedeno výše, technika v této kategorii je schopna provádět mnoho různých funkcí. Skutečné schopnosti jsou určeny účelem, počtem a složením připojených měřicích přístrojů.

Moderní meteorologické stanice pro domácnost: hlavní parametry, technické parametry, přídavná zařízení

Displej

Dokonce i velká obrazovka, vytvořená s použitím "tekutých" krystalů, je levná

Tato technologie předpokládá minimální spotřebu energie, kterou uživatelé mobilních zařízení vysoce oceňují. Pro zlepšení viditelnosti jsou tyto výrobky standardně vybaveny vestavěným osvětlením. Kontrastní čistý obraz usnadňuje čtení.

Barevný displej se vyznačuje zlepšenými informacemi

V tomto provedení můžete upozornit uživatele na důležité detaily. Různé odstíny na malé obrazovce není těžké vytvořit jasný obraz několika prvků. Výrazně zvýší dekorativní možnosti. V odpovídajícím výkonu je meteorologická stanice pro dům schopna plnit funkce plnohodnotného fotorámečku. Jedinou nevýhodou tohoto řešení je zvýšení spotřeby energie ve srovnání s černobílým LCD displejem.

Jaké jsou výhody domácí meteorologické stanice s bezdrátovým senzorem

Instalace takového zařízení na správném místě nebude spojena s nadměrnými obtížemi a vysokými náklady

.

Výhody bezdrátové technologie jsou zřejmé. Není třeba položit trasu, poškodit stavební konstrukce, obnovit poškozené dekorativní nátěry. Lehký výrobek lze upevnit pomocí dostupných nástrojů. Moderní senzory jsou energeticky úsporné, a proto nahrazují bateriezřídka.

Vlastnosti napájení

Mnoho moderních uživatelů preferuje mobilní zařízení s autonomním výkonem

.

Tato možnost má dobré estetické vlastnosti. Meteorologická stanice může být zřízena na různých místech, aby platila v pochodových podmínkách.

Informace!Nezapomeňte vzít v úvahu informace uvedené v pokynech oficiálního výrobce. Někdy se nedoporučuje použití baterií z důvodu omezené nosnosti. V takových případech použijte jednorázové standardní baterie.

Modely napájené 220 V jsou vybaveny samostatnou jednotkou. Ve schématu zapojení je zpravidla instalována baterie s malou kapacitou nebo energeticky nezávislá paměť, aby se při odpojení od standardní sítě uložila uživatelská nastavení.

Doplňkové vybavení

V konfiguraci meteorologických stanic na profesionální úrovni existuje mnoho různých měřicích přístrojů

.

S jejich pomocí dostávají provozní údaje o těchto pozicích:

 • vlhkost, teplota a tlak uvnitř místnosti (nebo v několika místnostech);
 • venkovní teplota (na místě chráněném před přímým slunečním zářením a jinými vnějšími vlivy);
 • rychlost větru a jeho směr;
 • intenzita (množství) srážek;
 • teplota, při které se objeví povrchvlhkost (rosný bod).

Teplotní vjemy, které byly vzaty v úvahu při foukání větrem, se vypočítají na základě získaných údajů. Velmi zřídka produkují meteorologické stanice pro domácnost, vybavené senzorem ultrafialového záření. Tato technika zobrazuje speciální index od 1 do 7. Určuje stupeň nebezpečí, doporučená preventivní opatření:

Hodnota indexu UV záření Úroveň rizika Požadované akce
1 Nízká V této situaci není zapotřebí speciální ochranné vybavení. Výjimkou je individuální intolerance nebo lékařská pomoc při používání určitých farmaceutických léčiv.
2
3 Střední Aby se snížily škodlivé účinky na kůži, aplikujte krém a jiné léky s ochranným faktorem podle standardních jednotek SPF10-30. Používejte také klobouky, které vytvářejí odstín, tmavé sluneční brýle.
4
5
6 Vysoká Při těchto hodnotách platí účinná specializovaná kosmetika (SPF od 30 jednotek a více). Doporučuje se omezit nebo vyloučit vystavení se slunci.
7
Informace! Je chybou věřit, že mraky blokují ultrafialové záření. I husté mraky (mlha) přenášejí v tomto rozsahu až 80% nebo více záření.

Сpomocí laserové technologie jsou jednotlivá data promítnuta na stěny a strop

V tomto souboru jsou signály přenášeny prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi

Vlastnosti vnějšího zařízení

Speciální kovová tyč se spolehlivým antikorozním nátěrem zjednodušuje instalaci se zvednutím měřidla na dostatečně velkou výšku. Vysílací elektronika a spínače jsou umístěny ve vzduchotěsném plastovém pouzdru , které zabraňuje pronikání vlhkosti. Napájení offline zajišťuje solární panel

.

Typická a rozšířená funkčnost

Současná úroveň rozvoje umožňuje snížit na rozumnou úroveň náklady na elektroniku, skříně a jiné součásti zařízení pro domácnost. Dobře vybavená domácí meteorologická stanice s dálkovým senzorem lze zakoupit levně bez dlouhého vyhledávání. Nárůst cen ovlivňuje rozšířené vybavení: Wi-Fi jednotka, solární baterie, další senzory. Pro zjednodušení výběru musí být v následujícím seznamu uvedeny následující funkce:

 • Teplotu lze měřit uvnitř i vně, v několika místnostech s požadovanou frekvencí. Popis meteorologické stanice udává, kolik senzorů odpovídající model podporuje.
 • Podobně v místnostech a pod širým nebem řídí úroveň vlhkosti. V tomto případě stačí nainstalovat dva vlhkoměry.
 • Pokud si koupíte meteorologickou staniciprofesní kategorie, musí platit více. Výrobci ale přidávají do rozšířeného balíčku nástroje pro měření síly větru, atmosférického tlaku a dalších meteorologických ukazatelů.
 • Kromě předpovědi počasí může uživatel uchovat maximální /minimální hodnoty v paměti elektronických zařízení.
 • Typické hodiny s budíkem v meteorologických stanicích pro domácí doplněk astrologický kalendář, plán fází měsíce a informace o přílivu a odlivu.
 • Pro přesné zobrazení času není třeba pečlivě sledovat. V odpovídajícím zařízení se synchronizace se standardem provádí automaticky speciálním rádiovým signálem.
 • Fotorámeček, laserový displej, dálkové ovládání - tyto a další doplňkové funkce mohou být užitečné v praxi. Snímač pohybu například aktivuje podsvícení displeje. Speciální indikátor zobrazuje úroveň nabití baterie.
 • V některých meteorologických stanicích je přípustné, aby dům přenášel data uživateli prostřednictvím internetu pro vzdálené vyhledávání informací pomocí smartphonu nebo jiného přístroje.
 • Připojení počítače pomocí kabelu USB (bezdrátové připojení) umožňuje používat specializovaný software. To je užitečné pro kompilaci meteorologických grafů, hloubkové analýzy dat, vzdáleného monitorování a dalších úkolů.
Informace!Synchronizace času vV evropském regionu přepněte do vhodné polohy („EU“) nebo proveďte další nezbytné úkony v souladu s pokyny výrobce pro meteorologickou stanici pro dům. Signál vysílá vysílač z Frankfurtu. Garantovaný rozsah spolehlivého příjmu z tohoto města nepřekročí 1,5 tisíce km.

Jakou meteorologickou stanici pro dům zvolit: algoritmus pro stanovení jednotlivých kritérií

Estetické světelné zařízení nenarušuje vzhled objektu, vytváří minimální zatížení na výkonovém rámu budovy

Roztomilá meteorologická stanice pro dům vypadá harmonicky v obytném interiéru

Kromě vzhledu byste měli pečlivě zkontrolovat funkčnost. Možné příležitosti jsou uvedeny v předchozích částech článku. Použití těchto materiálů není obtížné vytvořit seznam osobních preferencí. Poznamenejte si následující fakta:

 • Nejvhodnější jsou meteorologické stanice pro dům s bezdrátovými senzory. Potřebné instalační práce jsou prováděny bez pomoci najatých odborníků, což urychluje realizaci plánů, snižuje náklady na projekt.
 • Je nezbytné vyjasnit složení a počet měřicích přístrojů.
 • Pro získání předpovědí je nutné zakoupit meteorologickou stanici s barometrem.
 • Kromě základních parametrů je nutné studovat další funkce. S jejich pomocí můžete výrazně rozšířit základní možnosti, zjednodušit monitorování,přesnější zpracování dat.

Hodnocení domácích meteostanic s bezdrátovým dálkovým senzorem 2017-2018 s komentáři

\ t

Tento seznam zobrazuje výrobce profilů této technologie:

 • RST;
 • La Crosse;
 • Oregon;
 • EA2;
 • HAMA.

Toto rozdělení je založeno na komplexním posouzení popularity, šířky modelové řady a dalších významných faktorů. Podrobné informace o jednotlivých položkách jsou uvedeny v následujících částech článku

Meteostanice pro domácí RST

\ t

Pro prokázání velkého množství různých dat je třeba vybavit meteorologickou stanici pro dům velkým barevným displejem

Pohodlně, když základní konfigurace obsahuje vše, co potřebujete k práci. Meteorologické stanice pro domov tohoto švédského výrobce jsou populární v Evropě. Je třeba zdůraznit, že v doplňkovém balení jsou vlhkoměry a další zařízení profesionální úrovně. Vyznačují se přesností měření, trvanlivostí a vysokou odolností proti nepříznivým přírodním vlivům.

La Crosse Lineup

Široká modelová řada zjednodušuje volbu varianty s ohledem na osobní preference

Tato švýcarská značka nabízí široký sortiment kvalitních profilů. Pozornost kupujících přitahuje rozšířená funkčnost. Čidla s dlouhým dosahem usnadňují vybavení velkých objektů.nemovitostí. Data jsou aktualizována ve standardním režimu na vysokou frekvenci (každých 5 ÷ 10 sekund), aby se zvýšila přesnost měření.

Oregon: moderní výrobce s bohatými zkušenostmi

Tento výrobce vyrábí modely s jedinečnými vlastnostmi

Fotografie ukazuje model, který generuje předpověď ve formě vizuálního trojrozměrného obrazu. Oregon Scientific vydal mnoho nových produktů. Takže tato společnost poprvé nabídla na trhu vhodné meteorologické stanice pro dům s laserovými projektory. V moderních modelech značky instalovat zařízení pro bezdrátové nabíjení smartphonů, další užitečné doplňky a speciální designové prvky.

Vlastnosti meteorologických stanic EA2

Nové modely značek (Hong Kong) plně odpovídají požadavkům moderního trhu

Výrobky tohoto výrobce mají dobrou rovnováhu mezi parametry nákladů a spotřebitelů. Zvláštní význam má specializace společnosti na výrobu klimatických zařízení. Charakteristickým rysem moderní řady je minimalistický design s dobrým základním vybavením.

Výhody a nevýhody HAMA

Mnoho meteorologických stanic pro dům této značky lze připojit k počítači pomocí specializovaného softwaru

Tento čínský výrobce aktivně rozšiřuje svou přítomnost na trhu. Kromě agresivních cen se uplatňuje i zvýšení standardních funkcí.Problémy se stavbou, které byly zmíněny dříve, jsou nyní stanoveny.

Přezkum současných tržních nabídek s cenami, další užitečná doporučení

Nejlepší meteorologické stanice pro dům podle ratingu 2017-2018 jsou uvedeny v následující tabulce:

Foto Značka /Model Cena, rub. Dokončení, funkčnost, důležité nuance
La Crosse /WS9057 3700-5200 Autonomní napájení, aktualizace dat každých 6 sekund, rozsah měření od -40 ° C do + 60 ° C, normální /lunární kalendář, připojení ke 3 senzorům.
Oregon Scientific /BAR206 2800-5600 Meteorologická stanice pro dům s vestavěnou ledovou sirénou. Standardně jeden bezdrátový senzor. Obnovení dat každých 40 sekund.
RST /02523 4900-8500 Vzdálenost připojení snímače - ne více než 30 m. Rozšířený rozsah pracovních teplot: od -50 ° С do + 60 ° С. Zobrazí se nabití baterie. Je třeba poznamenat, že v porovnání s alternativními nabídkami jiných značek je to trochu předražené.
Ea2 /BL502 1700-3700 Kompaktní meteorologická stanice pro domy s dobrými funkčními vlastnostmi. Podle nastaveného časového plánu se data aktualizují po 36 sekundách.
HAMA /EWS-800 1800-3200 Jedna z nejdražších meteorologických stanic pro domácnost. Kromě rozumné ceny, je třeba poznamenat, dobrérozsah příjmu signálu ze senzorů (do 100 m).

Bez chyb bude jednodušší koupit si meteorologickou stanici pro domácnost, pokud si přečtete názor současných vlastníků:

Yury, majitel RST /02523:Výhody: vlastní, velký informační displej, budík, montáž na stěnu, poměrně přijatelná předpověď počasí, teplota, vlhkost, indikace tlaku (mm.rt. Art. ).

Nevýhody: (ve srovnání s běžnými alarmy) je méně vhodné používat budík a hodiny.

Přečtěte si víceo IReccomend: http://irecommend.ru/content/kachestvennaya-tsifrovaya-meteostantsiya-podrobnyi-obzor

Anatoly L, Nižnij Novgorod, Ea2 BL502:Výhody: Nízká cena a optimální množství informací na velké obrazovce. Dny v týdnu v ruštině: Tento termohygrometr EA2 BL502 je velmi pohodlný, protože zobrazuje velké údaje o velkých číslech ve 3 řádcích na velké obrazovce a nepoškozuje obrazovku se všemi druhy nadměrných hodnot, jako je vlhkost na ulici, fáze měsíce a předpověď počasí, která obvykle trvá déle. části obrazovky a mají přesnost generátoru náhodných čísel.

Nevýhody: Hygrometr přeceňuje hodnoty o 10%. Někdy za oběma stěnami ztrácí kontakt s pouličním senzorem.

Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_4429984.html

Oleg-1966, Murom, HAMAEWS-800:Výhody: Přesné měření teploty a tlaku vzduchu v každém ročním období. V jednom případě byla všechna známá zařízení sjednocena: barometr, teploměr, vlhkoměr a jako bonus- hodiny s kalendářem a budíkem. Plastové tělo odolné, nikdy ohnout.

Nevýhody: Žádné významné nedostatky.

Vícena Otzovik: https://otzovik.com/review_5008742.html

Doufáme, že toto přezkoumání pomůže učinit správné rozhodnutí, ale hlavní akce budeme muset provést sami. Připravte si důkladný seznam osobních požadavků. Vyhodnoťte operace instalace s ohledem na architektonické prvky vašeho domova. Pro více informací zeptejte se v komentářích k článku. Zde můžete také sdílet své vlastní dojmy z meteorologických stanic pro dům, které jste osobně zkontrolovali během provozu.

Video s pokyny pro instalaci meteorologické stanice