Mini vana pro dávání: jak se liší od obvyklé a je těžké ji postavit vlastníma rukama

Pokud věnujete pozornost pozemkům dachy, které byly přiděleny obyčejným občanům v sovětské éře, pak tato myšlenka okamžitě vyvstává o výsadbě zeleniny. Koneckonců, není tam žádný prostor pro nic kromě malý dům. Ale trávit letní čas v zemi, chci si parní lázeň po náročném dni práce na místě. Málokdo ví, ale i na malé ploše je možné umístit parní lázeň. A bude to čistě rozpočtová možnost, která nevyžaduje zvláštní investice. Někteří již jistě uhodli, že dnes budeme o takové stavbě hovořit jako o mini lázni pro dachu, stejně jako o tom, jak dělat veškerou práci vlastníma rukama.

Minigolf na chatě je opravdu velmi potřebný

Mobilní lázeň v domku ze dřeva je jednoduchá a vkusná

Mini lázně v zemi v 6 akrech - mýtus nebo realita?

Jaké jsou zpravidla důvody, proč letní rezident nerozhoduje o vybudování lázně na svém místě? Samozřejmě, že tento nedostatek finančních prostředků na jeho výstavbu a potřebné místo na místě. Pokud jde o mini-koupel v zemi, může být perfektním řešením těchto dvou otázek. Pojďme se pokusit zjistit, zda stojí za to začít stavět takhle, nebo to může být snazší získat ready-made a instalovat na místě.

Začněme tím, že koupě hotového pokoje pro koupel je snadnější cestou, ale zároveň je tu další problém, kterému čelí letní rezident - konec konců, opravdu potřebujete možnost rozpočtu. A to nelze připsat na nákup dokončených budov. Z tohoto důvodu budeme dnes uvažovat o výstavbě samotné lázně. I když se určitě zastavíme za cenu hotových, ale o něco později.

Každý pojímá pojem „malá koupel v zemi“ s jiným významem. Koneckonců, pro některé, a na ploše 20 hektarů je považován za malý. Budeme ale uvažovat o průměrných zahradních parcelách o rozloze 6-8 akrů. To znamená, že koupel na nich by neměla trvat déle než 4-6 m na šířku a 2-3 m na šířku. Nejprve se podívejme, jaké koupele mohou být na letní chatě, ze kterémohou být postaveny, a poté se rozhodneme, jak dělat veškerou nezbytnou práci.

Materiály, ze kterých je možné v letním domku udělat malou koupel

Nejdříve musíte pochopit, z čeho se bude struktura skládat. Mohlo by to být:

Nejběžnějším materiálem pro tuto stavbu byl a zůstal strom. Koneckonců, pokud si myslíte, že o tom, jaký druh z plastu a podobných materiálů k němu. Samozřejmě, že se o kovech nedá mluvit vůbec, i když to někteří doporučují pro stavební rámec. A přesto ne každý ve dvoře má možnost zpracování a svařování kovů, a proto se zaměříme na variantu skládající se výhradně ze dřeva.

Mini-vana může být také na takovém kovovém rámu

Důležité informace!Mnoho výrobců nabízí nafukovací mini lázně s parním generátorem. Je možné, aby někdo měl dostatečně podobnou parní lázeň, ale v plném smyslu lázně nelze uvažovat. To je subjektivní názor a my nepředstíráme, že bychom jej přijali za pravdu, ale v Rusku jsou lidé zvyklí na něco jiného.

Rámové lázně jako nejjednodušší typ konstrukce

Určitě v dětství si každý stavěl „ústředí“ v lese mezi stromy. Něco podobného v tomhlepřípadu. Výchozím stupněm je sestavení kostry, jako by se jednalo o kostru budoucí struktury. Je zajímavé postavit rámovou mini koupel s vlastníma rukama tak, abyste mohli dělat i bez nadace jako takové. Samozřejmě to nebude horší, že bude vytvořen dobrý základ, ale hlavním úkolem je hustý sediment rámce na půdě. Nyní se pokusíme ve fázi vysvětlit, jak by měla výstavba pokračovat. Aby to bylo jasnější a objemnější, na příkladu rámce, vezmeme větší koupel, ale v algoritmu akcí nebudou žádné změny, a proto by při výstavbě neměly být žádné problémy.

Ihned proveďte rezervaci, že veškerá práce se provádí na počítači, jedná se o kompletní projekt. To se však týká pouze vaničky. Vše, co se týká dokončování a pokovování, bude pozorováno na fotografických příkladech.

\ t . . .
Foto Opatření, která mají být provedena
První věc, kterou jsme udělali, byla jízda piloty do půdy, do hloubky 2-2,5 m. I když je s hustou půdou dostačující jeden a půl
Další postup vychází ze základny
Dřevo je zároveň propojeno tímto způsobem, po kterém je svisle sešroubováno maticemi a podložkami
Sbírejte podlahové ...
... a poté je doplňujeme shora
Nyní začneme zvedat zdi. Můžete je sestavit samostatně, ale způsobem znázorněným na obrázku můžete tuto práci provéstsám
Montáž střešních sloupů ...
... a spojit je dohromady
Nyní musíte nainstalovat centrální nosník
Začněte montovat střechu. Krokve jsou spojeny jako
Taková konstrukce by se měla ukázat jako
Nyní je nutné jej uzavřít plechy z izolačního materiálu ...
... a nahoře sestavit rám pro upevnění kovové dlaždice nebo břidlice
Nakonec to vypadá takto.
Zbývá zavřít střechu. Další, dlažba mezi vertikální sloupky izolace jít do interiéru dekorace
Podlaha, po izolaci, uzavřeme parotěsnou zábranu, která by měla jít trochu na zeď.
Po zakrytí stěny zevnitř vrstvou plsti ji upevníme pomocí lišt
Něco takového by mělo vypadat jako
Překryjte podlahu deskami a vytvořte „vzduchový polštář“. Pomůže to lépe se udržet v teple
Ve středu je vyříznut otvor pro vodu
Nyní je to obrat bytové břidlice - podlaha musí být posílena. Místo toho můžete použít tlusté překližky nebo desky. Břidlice jsme položili, protože podlaha bude obloženakachlová
Nezapomeňte na základ pece
Nyní také uzavřeme stěny bariérovou fólií. Neměli byste to dělat dříve - pokud na něj nemáte silný materiál, můžete podlaha tlačit nebo trhat
Ponecháme holé izolace u kamen - film se může roztavit s teplotou
Vše je stejné jako u podlahy - film je upevněn dřevěnými lamelami - opouštíme vzduchový polštář
Je čas začít finální podlahu
V blízkosti pece pro místo bez fólie připevňujeme azbestovou desku
Případ je ponechán na malé. Po obložení stěn šindelem by to mělo vypadat.

Na první pohled se zdá, že je vše velmi obtížné. Ale když začnete pracovat, můžete pochopit - oči se bojí a ruce dělají. Vlastní ruce, mini-rám mini-vana, i když těžké sestavit, je docela možné.

Bathhouse z desek - je to mnohem těžší postavit?

Ve skutečnosti je o něco složitější sestavit koupelnu z desek vlastníma rukama než rámem. Algoritmus funguje takto. Pro start, stejně jako pro rám, jde o suterénní lem nosníku, který se vejde na základ. Připevnění podlahy. V tomto případě může být podlaha ihned sestavena - bude to pohodlnější. Dalšími kroky jsou zvedání zdí, které jsou vyrobeny z prken, které jsou spojeny „do špice“.

Stěny se tak zvednou do požadované výšky. Poté je můžete zpevnit zevnitř, položit izolaci, parotěsnou fólii a šindel. Střecha se podobá předchozí verzi. Ale pokud je to, jak postavit koupel z desek s vlastními rukama, je více či méně jasné, pak s ještě složitější možností stačí přijít na to.

Lázeňský dům - co to je a jak provádět jeho stavbu

Sud s mini vanou je poměrně zajímavá stavba, která zdobí krajinu jakéhokoliv pozemku. Pokud dáte srovnání, pak nejvhodnější bude malá nádrž s vyříznutými okny a dveřmi. Zkusme pochopit, jak jde.

Z těchto výhod, kromě vzhledu, můžete uvést i neexistenci základu pro takovou budovu, což znamená, že struktura bude mobilní. Samozřejmě za předpokladu, že je pevně smontován. Pro stěny budete potřebovat hranovou desku (je lepší použít smrk nebo modřín), který je spojen metodou spike-in-groove, jako je šindel. Ale deska by měla být mnohem silnější. Podstavec je vyroben z 5-6 desek o tloušťce nejméně 5 cm, stojícího okraje s půlkruhovým zářezem.

Sud s vanou je obtížné postavit, ale vypadá to nejlépe

Důležité informace ! Desky základny musí být důkladně impregnovány lněným olejem nebo jiným prostředkem, který zabraňuje hnití.

Dále jsou na nosnících položeny desky připravené pro stěny. Po sestavení dnačásti stěn jsou sestaveny kruhovými příčkami stejným způsobem jako vybrání pro dveře. No, pak už můžete montovat stěny až do konce v kruhu. Pokud jde o vnitřní výzdobu, zde je úplná svoboda fantazie. Nabízíme několik příkladů, které vám pomohou vysvětlit, jak si vyrobit vlastní sud.
W, něco takového se děje. Ale bez ohledu na to, jak je vana postavena, je velmi důležité, že má uvnitř.

Komponenty a zařízení - co je třeba instalovat uvnitř

Samozřejmě každý ví, že sporák je hlavní věc v lázni. Kromě požadovaných prvků však můžete přemýšlet o tom, co jiného lze přidat. A přesto pro začátek hlavní věci.

Mini sporák pro koupelnu - koupit nebo vyrobit?

Odpověď na tuto otázku rozhodně nebude fungovat. Pokud má domácí řemeslník zkušenosti s výrobou takového vybavení, pak bude výhodnější mini sauna se sporákem na dřevo. Pokud ne, budete muset koupit podobný generátor tepla. V tomto případě by dobrým a relativně levným řešením bylo koupit saunový sporák „Barbara mini“.

Kamna do lázně „Barbara mini“ jsou velmi dobrou volbou

Potřebuji bazén v mini lázni a jak to zařídit

Bazén s mini lázní dává smyslzískat pouze tehdy, pokud to velikost budovy dovoluje. I když je někdy instalován přímo u budovy. Samozřejmě, že je to docela dobrý způsob, jak relaxovat po parní lázni, ale v případě, že místo je příliš malý, to může být přehnané.

Sauna v lázni - co je tato možnost vhodná

Mini-sauna v zemi bude velmi užitečná pro ty, kteří v rodině nemají rádi horkou parní lázeň.Poté, co se na zadní straně dveří vytvořila požární komora, je možné izolovat malou místnost uvnitř. Teplota v ní bude mnohem vyšší než v mycí stanici.Tedy ti, kteří mají rádi intenzivní horečku, si budou moci dobře odpočinout. Ostatní budou v další místnosti, kde není teplo tak silné.

Související článek:

Projekty sauny s odpočívárnou a terasou. V samostatné publikaci se dozvíte o nejúspěšnějších dispozicích koupelí s nástavbou ve formě verandy nebo terasy.

Výhody malého lázeňského domu u chaty vlastníma rukama

Před budováním minigolfu, aby si projekt dal vlastní ruce, je to první věc, o které je třeba přemýšlet. Bez ní nebude fungovat nic rozumného.

Můžete také udělat takovou koupel, pokud nejsou žádní sousedé a není nic, za co by se hanbilo

Důležité!Než postavíte malou koupel s vlastními rukama, musíte přemýšlet o všem, co je v nejmenším detailu, počínaje velikostí a končící materiály a dokonce i koberci. To vám umožní, abyste nebyli rušeni prací, protožekteré neměly dvě desky nebo kilogram nehtů.

Samozřejmě, že malá lázeň v zemi je nezbytná věc, a proto by měla být taková budova zahájena navzdory zjevné složitosti. No, v naprosté nepřítomnosti touhy a touhy po výstavbě si můžete koupit hotovou parní lázeň, která vám bude doručena přímo na nádvoří. Jediné, co je třeba udělat, je připravit pro ni rovnou platformu.

Související článek:

Dokončení lázně uvnitř. Fotky a příklady. V samostatné publikaci naleznete zajímavé nápady pro dokončování parních místností a odpočíváren, jakož i základní etapy instalace.

Kde si mohu koupit mini koupel do země levně

V naší době si můžete jednoduše objednat hotovou budovu - internet je plný podobných reklam. Otázkou je, že náklady na takovou budovu jsou poměrně vysoké. Ale za jakou cenu si můžete koupit mini-vanu pro zahradu, zkusme to zjistit.

Velikost Počet poboček Průměrné náklady, tření.
4 x 2,3 m 2 105000
5 x 2,3 m 2 s verandou 119000
6 x 2,3 m 3 137000
7 x 2,3 m 4 s verandou 159000

Je tedy třeba chápat, že koupi koupele na klíč do země není levné. Proto stojí za to uvažovat o budování rukou.V tomto případě je možné udržet méně než polovinu tržní ceny nebo dokonceobecně třetina.Samozřejmě si můžete koupi koupat v zemi levně, ale v tomto případě dostanete pouze krabici bez vnitřní výzdoby a sporák. A bude to stodola, ne parní lázeň.

Příklady ručně vyráběných malých van v zemi - fotorevize zajímavých řešení

Možná někdo jiný pochybuje, zda začít stavět. Nabízíme několik fotek mini koupelen pro letní chaty vlastníma rukama.
Přibližně tak dělá domácí, docela krásné zapařené. Souhlasíte s tím, že malé lázeňské domy pro chaty na fotografii vypadají krásně.

Chcete-li shrnout

Shrnutí předloženého materiálu lze shrnout takto:

  • Pokud se rozhodne začít stavět saunu vlastníma rukama, první věc, kterou musíte udělat, je navrhnout;
  • Poté vše důkladně zamyslete a zakupte potřebný materiál;
  • K práci by mělo být přistupováno opatrně a pečlivě, ale zároveň i kreativně;
  • Neměli byste v této věci spěchat, ale neměli byste opustit nedokončenou koupel na zimu.

A pokud se budete řídit těmito jednoduchými pravidly, pak se mini-koupel v zemi nejen potěší okem, ale také uklidní duši a dá vám a vašim blízkým zdraví a radost.

Jsou-li ještě nějaké otázky, je zde něco, co by se o tématu mohlo dozvědět, nebo jste vyzjistil nepřesnost v článku, o tom prosím pište v diskusích níže.

Video o zařízení nejjednoduššího lázeňského domu v blízkosti domu