Moderní design skříně nebo co je instalace

Moderní dokončovací materiály a objevy designérů diktují každý den nová pravidla oprav. Inovace se dotkly koupelny. Nové slovo v designu WC - závěsné WC. Co je to instalace na toaletu, jak ji správně vybrat a nainstalovat, jak vydat a opravit později - v našem materiálu.

Závěsná konstrukce - stylový design koupelny

Instalace pro toaletu: co to je a proč je potřeba

Věnujte pozornost moderním interiérům toaletních místností : ve většině případů zjistíte, že toalety a bidety nejsou připevněny k podlaze, ale ke stěně, podobně jako dřezy. Celá konstrukce vypadá beztíže, podlahy jsou bez sanitárního čištění.Zahrnuty jsou instalace a toaleta, všechna potrubí se skrývají ve falešném boxu a je zde také závěsná záchodová mísa.Přístup ke skrytým potrubím je omezen na správu vypouštěcích tlačítek.

Příklad umístění nadzemního vodovodu

Tip!Výběr instalatérské instalace závěsné toalety s instalací, důvěřujte tolika kvalitním výrobkům známých značek. Po montáži a dokončovacích pracích bude přístup k ní uzavřen, takže je lepší se ujistit, že vás toto zařízení nezklame.

Zařízení jsou rozdělena do dvou typů:

 • blok;

Montáž na nosnou stěnu. Je důležité, aby byl dostatečně silný, aby vydržel zvýšené zatížení

.
 • rám;

Má samostatný výkonný rám, který je připevněn k podlaze. Lze instalovat do sádrokartonových příček nebo výklenků

Kombinovaná verze - podlahová toaleta s instalací pro cisternu. Taková instalace je prováděna v domech staré nadace, kde kanalizační potrubí nemůže být přepracováno.Velmikomfortní rohové instalace pro závěsné WC. Takové uspořádání významně šetří prostor malé koupelny.

Rohová instalace významně šetří prostor koupelny

Výhody a nevýhody zařízení pro toaletu: stojí hra za svíčku?

Instalace instalace není snadný úkol a před rozhodnutím, která toaleta je nejlepší koupit, byste měli zvážit výhody a nevýhody tohoto návrhu. Jak můžete zjistit, které toalety jsou nejspolehlivější? Nejosvědčenější metodou je číst recenze. Zavěšené toalety s instalací získávají popularitu u vývojářů a jejich nezaujatý názor může být velmi užitečný. Takže výhody a nevýhody, které uživatelé označují:

.
Profesionálové Popis
Estetický vzhled konstrukce Všechna komunikační potrubí jsou skryta ve falešném boxu, stěně nebo dutině oddílu
Úspora místa Konvenční toaletní mísy zabírají mnohem více místa a jsou instalovány odsazené od stěny. Zavěšená konstrukce trvá jen 30 cm.
Dekorace a čištění podlah Nemusíte řezat dlaždice a položit ji do částí kolem toalety. Velmi pohodlné mytí podlahy.
Komfortní splachování Konstrukční prvky umožňují intenzivnější spláchnutí. Na těchto zařízeních se obvykle umístí dvojitá tlačítka, což umožňuje šetřit vodou.
Variabilita instalace Instalaci lze instalovat téměř do všechmísto, takže můžete použít nejodvážnější projekt.
Trvanlivost Nejdůležitějším problémem ohledně spolehlivosti konstrukce je, že se snadno rozptýlí, pokud se podíváte na technické vlastnosti zavěšených konstrukcí. Jsou schopny odolat zátěži až 400 kg!
\ t
Nevýhody Popis
CenaRozdíl nákladů s obyčejnou toaletou je téměř čtyřikrát. Přemýšlejte, jak je oprávněné kupovat tak drahý design.
Problémy při opravě Při rozhodování o tom, jak si vybrat toaletu na zeď, dávejte přednost evropským značkám. Je lepší koupit drahý produkt, než trávit nekonečně opravovat čínské protějšky.
Obtíže při instalaci a výměně Na několik hodin může být obyčejná toaleta vložena do vlastních rukou. Instalace bude trvat déle a speciální nástroje. Výměna konstrukce bude vyžadovat generální opravu celého areálu.

Takže, což je lepší: instalace nebo obyčejná toaleta? Vy rozhodujete, ale popularita takových instalací roste každým dnem, což naznačuje, že tento typ instalace si v praxi stále více lidí vybírá.

Závěsná zařízení vypadají velmi esteticky

Jaká je velikost záchodové mísy pro instalaci?

Moderní výrobci nabízejí širokou škálu modelů různých tvarů a barev. Ale s rozměrem zavěšené toalety je to jednodušší - obvyklemají standardní ukazatele 37h48h38 centimetrů. Od těchto velikostí existují odchylky - rozměry WC s instalací pro osoby s větší hmotností mohou být o deset centimetrů větší. Proto bude instalace pro taková zařízení vyžadovat zvláštní. Musí odolat těžkým nákladům.

Velké záchody do délky 70 cm jsou vhodné pro starší osoby a osoby s vyšší hmotností

Jaké rozdíly lze nalézt:

 • nádrž s úhlovým tvarem pro vypouštění.Tato konstrukce umožňuje nejhospodárnější využití prostoru. Nádrž je namontována na stěně;

Rohová toaleta je také instalována pomocí instalace

 • nádrž je připevněna odděleně od WC na stojanu.Je instalován na nástěnnou konstrukci. Rozměry instalací pro závěsné WC závisí na velikosti nádrže;
 • kompaktní modely , v tomto případě délka záchodové mísy s instalací nepřesahuje 68 cm.

Kompaktní model lze instalovat v malé místnosti

Rozměry záchodové mísy zařízení tedy nejsou překážkou. Pro kompaktní provedení nebo pro specializovaná zařízení velké velikosti si můžete vybrat vhodnou základnu.

Zavěšené toalety s instalací: což je lepší zvolit?

Volba WC pro instalaci by měla být oslovena s maximální odpovědností. Je důležité, aby upevňovací prvky konstrukce byly spolehlivé,určený pro největšího člena rodiny. Všechny komponenty nádrže by měly dokonale padnout a pracovat bezchybně. Zvažte tři typy nejlepších instalací pro toaletu:

Typ Popis Výhody Nevýhody
Blok Jedná se o konstrukci plastové nádrže, vyztužené kováním a záchodovou mísou. Pro instalaci vyžaduje hlavní zeď. Skrývá se za ozdobnou ozdobou. Nízká cena, snadná instalace Pokud v místnosti není žádná nosná stěna, instalace není možná
Rám Charakteristickým rysem tohoto zařízení je přítomnost pevného ocelového rámu s upevňovacími prvky pro instalaci záchodové mísy a systému pro vypouštění vody. Může mít tři typy upevnění: ke stěně ve čtyřech místech (vyžaduje se hlavní zeď); k podlaze na stabilních tlapách; na podlahu a na stěnu na dvou místech. Stabilita a spolehlivost konstrukce, možnost instalace bez nosné stěny Celkový design, zabírá mnoho místa a vyžaduje masivní dekorativní pokovování
Roh Nachází se na vnitřním rohu místnosti, může být připevněn ke stěně nebo namontován na podpěry nohou Výrazně šetří volný prostor a dodává interiéru originalitu. Vysoká cena

Jak vybrat instalaci pro závěsnou toaletu? Co bych měl hledat? Nejprve nastavte, zda existujevnitřní silná nosná stěna. Pokud příčky sestávají ze dřeva a desek, nebo jsou obloženy v jedné cihelce, konstrukce se spojovacími prvky na stěně nejsou vhodné.

Poradenství!Pro montáž je vhodné použít kotevní šrouby. Nejlepší závěsné WC mísy mají v sadě zástrčky a šrouby. Ale v tomto případě je lepší být v bezpečí a koupit spolehlivé spojovací prostředky.

Typ instalace nepochybně ovlivňuje výběr závěsných WC. Nejjednodušší způsob, jak upevnit zařízení na podlahu, ale podlaha musí mít dobrou nosnost. Věnujte pozornost tomu, jak je design fixován. Neměla by se uvolnit.Vezměte prosím na vědomí, že při použití i malé mezery se může stát vážný problém, který se změní na opravu kanalizačního systému.

Závěsná konstrukce by měla být pevně připevněna k rámu

Je tedy možné jednoznačně odpovědět na otázku, která instalace je lepší pro záchodovou mísu? Ten nejlepší, který vyhovuje podmínkám vašeho bytu nebo domu. Blok - pokud je dostatek silného rámu stěny - pokud podlahy v místnosti umožňují pevně upevnit zařízení. Roh - pokud je v pokoji malá koupelna.

Argumenty pro skeptiky

Vždy existují lidé, kteří trvají na používání tradičních metod, včetně instalace instalatérských prací. Dají vám spoustu argumentů, které odradí od používání nových technologií. Zde jsou hlavní:

 • Návrh nesmívydrží zvýšené zatížení. Stanovisko odborníků: keramická mísa záchodové mísy udržuje 400 kg hmotnosti, a to není konečná síla. Ocelový rám pevně fixuje všechny součásti zařízení.
 • Pokud jsou nutné drobné opravy vodovodních rozvodů, bude nutné provést rozsáhlou generální opravu koupelny, protože je nutné zničit falešné skladování. Stanovisko odborníků: V dekorativní stěně je instalován odnímatelný panel pro volný přístup k nádrži a vodovodní kohoutek. Pro opravu stačí vypnout vodu a vyměnit potřebné díly. Dávejte přednost instalatérství známých značek a takový postup nemusí být nutný.

Moderní modely vypadají velmi stylově

 • Instalace zabere spoustu místa. Stanovisko odborníků: standardní toaleta vyžaduje mnohem více místa, protože je nutné ustoupit od zdi a vytvořit spoj s kanalizační trubkou. Zavěšená konstrukce namontovaná přímo na stěnu.
 • Zavěšené toalety jsou stále vzácné a v případě rozbití je obtížné najít potřebné díly. Stanovisko odborníků: hlavní části zavěšených konstrukcí jsou standardní a zaměnitelné. Pokud nenajdete náhradní díl této konkrétní společnosti, je snadné najít analog.
 • Zavěšené toalety vypadají nějak moc ... Na tento argument však není odpověď. Ano, vypadají opravdu moc moderně a elegantně. Nemůžete nic udělat.

Článek k tématu:

Jak rychle vyřešit problémpokud je toaleta ucpaná. Jak vyčistit vlastní odtok, podrobně popsaný v tomto článku. Kromě různých instrukcí a metod jsou zde uvedeny údaje o účinných preventivních opatřeních.

Hodnocení a ceny: výrobci toalet

\ t

Takže, volba ve prospěch stropní instalace. Vyvstává otázka: která společnost je lepší zvolit si nástěnnou toaletu? Existují výrobci, kteří mají vysokou pověst a prověřenou kvalitu výrobků?

Poradenství!Výběrem zařízení věnujte pozornost kovu, ze kterého je instalace provedena. Neměl by se ohýbat ani se značným úsilím.

Problémy s výrobou ovlivňují zejména čínské modely.Tyto konstrukce se neliší ve spolehlivosti. Vzhledem ke značným nákladům na zařízení je lepší takový výrobek odmítnout. Ušetřením několika tisíc rizik riskujete, že v budoucnu získáte působivý účet na opravy.

Evropští výrobci jsou považováni za nejspolehlivější modely

Pro úplnou důvěru v kvalitu výrobků budete potřebovat evropskou instalaci záchodové mísy. Hodnocení výrobců těchto výrobků je následující:

1. místo - instalatérská společnost Geberit

Švýcarský výrobce je lídrem na trhu instalatérských služeb.Více než polovina vestavěných zařízení prodávaných v Evropě je Geberit.Sortiment společnosti zahrnuje nejen zařízení pro WC mísy, bidety a dřezy. Velmi populární zařízení probezdotykové vypouštěcí a dotykové baterie. Instalační modely se vyznačují různými tvary a barvami. Všechny kovové části zařízení jsou pokryty antikorozním prostředkem. Ventily odcházejí téměř tiše. Instalatérství je chráněno před únikem speciální konstrukcí.

Produkty Geberit

Výrobce poskytuje záruku na výrobky - 10 let. V Rusku existuje mnoho servisních středisek, které tuto instalatérskou službu opravují a nabízejí veškeré náhradní díly.

2. místo - produkty společnosti Ideal Standart

Instalatérské práce z této společnosti jsou vyráběny v Německu. Uživatelé si všímají vynikající kvality výrobků a demokratického přístupu k tvorbě cen. Návrháři společnosti nabízejí nestandardní řešení pro náročné zákazníky.Modely tohoto výrobce jsou zvláště žádány pro malé koupelny, protože mají malé rozměry ve srovnání s výrobky jiných firem.

Toaletní sedátka Ideální Standart

3 místo - Grohe

Modely německé společnosti se vyznačují moderním designem a snadnou instalací.Jsou to velmi technické - v instalacích jsou nastaveny volby pro volbu optimální výšky. Z tohoto důvodu jsou instalace jedním z nejdražších.

Závěsná zařízení Grohe

4 místo - výrobky Tece

Velmi spolehlivá německá zařízení Tece jsou chráněna proti korozi speciálním nátěrem . Některé díly jsou vyrobeny z plastu odolného proti opotřebení. To vše dohromady je kombinovánoatraktivní designové produkty.

Výrobky Tece

5 místo - Gersanit

Polské instalatérské práce mají atraktivní cenu a slušnou kvalitu.Společnost nabízí instalace kompletní s keramikou, tyto sady stojí kupujícího méně než nákup dílů samostatně.

Instalatérství Gersanit

6 místo - instalace Alkaplast

Výrobce z České republiky nabízí instalace pro jakékoli instalatérské práce.Výrobky mají evropskou kvalitu, ale náklady jsou pro průměrného kupujícího cenově dostupné. Všechny návrhy mají možnosti, takže umístění dřezu, WC nebo bidetu lze přizpůsobit růstu majitele.

Montáž Alkaplast

7 místo - Roca

Nejvíce propagovaná španělská značka si získala uznání zákazníků za svou vynikající kvalitu.Zatímco začínající společnost má nízké ceny za výrobky, měla by být tato okolnost použita.

Záchodová mísa Roca

8 místo - světlé Vitra

Produkty této společnosti jsou vyráběny v Turecku. Firma nabízí sady instalací, toalet a mikrolift.Výrobky Vitra mají jasný design a dostupnou cenu.

Konstrukční řešení Vitra

A nyní více o nejlepších výrobcích uvedených na seznamu.

Instalace pro GEBERIT Duofix Delta

Model Popis Specifikace Cena, rub
Duofix Delta
458.124.21.1-0222
Sada instalace a toalety bez okrajů - moderní řešení koupelny. Nedostatek ráfku je velmi vhodný pro udržení čistoty Rám a regály instalace jsou svařeny z odolného kovu a vyztuženy vložkami na úrovni záchodové mísy. Všechny díly jsou pokryty antikorozním prostředkem. Tento design může být instalován v rohu. Typ instalace - zavěšený

Materiál mísy - porcelán

Objem nádrže - 7,5 l

Rozměry - 112х12х50
19599

Instalace Geberit s toaletou v kitu - nejlepší řešení pro osoby s hmotností do 150 kg.

Charakteristika a recenze instalace Wisa XS WC Front Basic

Model Popis Specifikace Cena, rub
Wisa XS WC Front Basic Spolehlivá a odolná instalace Wisa má vše, co potřebujete k upevnění záchodové mísy. Malé rozměry rámu umožňují umístit je do výklenků standardních budov. Produkt má desetiletou záruku. Typ instalace - zavěšený, podlaha

Objem nádrže - 6 l

Rozměry - 138х20х38

Materiál - nerezová ocel
12990

Zařízení pro WC Wisa vyráběné v Nizozemsku. V recenzích uživatelé zaznamenávají vysokou kvalitu produktu a dokonalou montáž.

Nejdůležitější věc na instalaci na toaletu Cersanit Slim & Silent P-IN-MZ-SLIM

Model Popis Specifikace Cena, rub
Cersanit Slim & Silent P-IN-MZ-SLIM Tato instalace je malá. Úzké zařízení perfektně sedí i v malých koupelnách. Výška konstrukce je regulována na úkor nohou. Plášť nádrže z pěny, kovový rám s práškovou barvou. Typ instalace - přívěsné, stojaté

Objem nádrže - 6 litrů

Rozměry - 111х52х14
6719

Zařízení Cersanit Delphi lze namontovat přímo před stěnu nebo přepážku. Model je vybaven systémem tiché plnící nádrže. V odpovědích instalace obdržel Сersanit mnoho komplimentů za jejich elegantní velikost a jednoduchou instalaci.

Nástěnné WC Grohe s instalací - extra silná verze

Model Popis Specifikace Cena, rub
GROHE 38721001 Instalační sada obsahuje všechny potřebné upevňovací prvky. Nádrž je vybavena revizním oknem, celá konstrukce je výškově nastavitelná. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď a do podlahy. Univerzální připojení, můžete přivést vodu z obou stran nádrže. Dodává se s pneumatickým tlačítkem. Typ instalace - zavěšený, stojící

Objem nádrže - 6 l

Rozměry - 113x23x38

Materiál - nerezová ocel
10879

Pokud hledáte solidní a univerzální design, potřebujete instalaci Groje. Uživatelská zpětná vazba upozorňuje na hospodárné využívání vody a velké možnosti připojení k inženýrským systémům.

Zařízení Mepa: přezkoumání anáklady

Model Popis Specifikace Cena, rub
Mepa 514306 Instalace Mera byla zařazena do hodnocení závěsných toaletních mís pro vysokou kvalitu materiálů a promyšlené technické řešení. Všechny potřebné příslušenství pro instalaci jsou součástí dodávky. Díky vysokým nohám instalace lze namontovat při vylévání podlahy koupelny. Nádrž je vyrobena z plastu odolného proti opotřebení a má dvojité vypouštěcí tlačítko. Typ instalace - zavěšený, stojící

Objem nádrže - 7,5 l

Rozměry - 115х50х15.5

Materiál - pozinkovaná ocel
14160

Rama Mer není obarvená - to je vizitka společnosti. Všechny výrobky této společnosti splňují evropské normy.

Vlastnosti zařízení Villeroy & instalace; Boch

Model Popis Specifikace Cena, rub
ViConnect 9224 7500 Model má malou velikost a je vhodný pro suché obklady. Může být instalována na hlavní stěně a světelné příčce. Má 4 upevňovací body a ochranu kanalizačních potrubí. Typ instalace - zavěšený, stojanový

Objem nádrže - 6 l

Rozměry - 82x20x23

Materiál - ocel
16908

Konstrukce rámu je opatřena práškovým nástřikem. Funkce tlačítek lze přenést do bypassu.

Související článek:

Jak si vybrat závěsné WC s instalací. V našempřezkoumáme typy instalačních systémů, jejich klady a zápory, jak správně provést instalaci stavby, užitečné rady od odborníků.

Doporučení odborníků: jak nainstalovat závěsné WC s instalací

Především je nutné zvolit správné místo pro instalaci záchodové mísy. Měla by být dostatečně vzdálená od vstupních dveří a zaměřena na stávající stoupačky. Existuje několik nestandardních řešení:

 • Pod oknem můžete instalovat toaletu, což by vyžadovalo nízkou instalační výšku 80 cm;
 • v některých případech se používá oboustranná instalace - na jedné straně záchodová mísa na straně druhé - dřez;
 • v malých místnostech, toaleta může být umístěna v rohu.

Po určení místa pro instalaci je nutné provést správné označení. Centrální osa konstrukce je nakreslena na stěně, potom jsou společné obrysy vyznačeny na upevňovacích bodech.

Je důležité správně označit místa upevňovacích prvků

Poradenství!Neobjevujte kolo! Před instalací toalety si pozorně přečtěte návod. Obvykle obsahuje jasné instalační schéma se všemi potřebnými rozměry.

Existují standardní pokyny pro instalaci instalačního systému pro záchodovou mísu:

 • výška od rámu k podlaze - 43 cm;
 • výška od podlahy k místu vypouštěcího tlačítka - 100 cm;
 • vzdálenost od stěny k přední části rámu je 15 cm;
 • mezera mezi nádrží astěna - ne menší než 2 cm.

Instalační schéma instalace

Práce bude vyžadovat následující nástroje:

 • Značka pro značení.
 • Ruleta a úroveň.
 • Perforační vrták.
 • Sada klíčů.
 • Těsnicí hmota.

Instalační sekvence

\ t
Stupeň Popis
Upevnění rámu Na označených místech jsou vyvrtány otvory pro hmoždinky. Instalace se montuje na stěnu ve 4 místech kotevními šrouby.
Montáž kovových konstrukcíDůsledně pevné dno, pak - horní. Během instalace můžete změnit výšku konstrukce. Správnost instalace je řízena úrovní.
Upevnění rámu V této fázi je nutné ověřit pevnost a spolehlivost upevnění. Přístroj by se neměl otáčet nebo ohýbat.

Jak připojit zařízení k vodovodu a kanalizaci

Pro připojení jsou nutné plastové svorky. Jako adaptéry je výhodné použít měděné nebo polypropylenové trubky. Všechny spoje musí být vyplněny tmelem.Před instalací falešného boxu je nutné předběžně spustit systém a ujistit se, že na něm nejsou žádné netěsnosti.

Zkontrolujte všechna připojení. Použijte těsnící a montážní pásky

Povrchová úprava

Před instalací toalety musíte provést obloženídekorativní panel. Rám může být skryt za konstrukcí sádrokartonu. Pro tento účel je vhodnější použít materiál s ochranou před vlhkostí. Rám pro falešný korpus je vyroben z kovového profilu. Sádrokarton je upevněn samořeznými šrouby. Po instalaci lze krabici opatřit obkladovými deskami, plastovými dekoračními panely, nebo jednoduše omítnout a opatřit nátěrem akrylovými barvami odolnými proti vlhkosti.

Poradenství!Pokud použijete keramické dlaždice pro povrchovou úpravu, instalace začne v místě vypouštěcího tlačítka.

Možnosti dokončování:

Instalace WC

WC je instalováno jako poslední. Několik instalačních tipů:

 • Porcelánový a ocelový rám by měl být oddělen korkovou podložkou. Pokud ne, použijte silikonový tmel;
 • pevně nedotahujte upevňovací prvky, což může způsobit prasknutí nádoby. Při montáži šroubů nezapomeňte na gumová těsnění;
 • vypouštěcí tlačítko je instalováno po instalaci záchodové mísy.

Tento jednoduchý algoritmus je vhodný pro montáž libovolných modelů.

Na spojích použijte silikonový tmel

Možné obtíže při instalaci

\ t
Problém Metoda vyloučení
Úniky v systému Je nutné zkontrolovat těsnost všech spojů. Všechna pochybná místa jsou zhutněnatmel.
Průtoky nádrže S největší pravděpodobností se těsnění posunula. Pro nápravu je nutné vypustit vodu z nádrže a upevnit všechna těsnění.
Stagnující voda v záchoděUpravte sklon odtoku, měl by být nejméně 45 stupňů.
Hrát v designu Utáhněte upevňovací šrouby.
Informace!Pokud se obáváte o to, jak velkou váhu může nástěnná toaleta podporovat, přečtěte si před nákupem technické specifikace instalace. Výrobci uvedou v cestovním pasu maximální přípustné zatížení.

Pro každou situaci si můžete vybrat vhodný model

Výsledky a instalace instalačního videa

Závěsná toaleta je moderním nádechem koupelnového designu. Tento design není o nic méně trvanlivý a spolehlivější než jeho klasické protějšky. Výhodou instalace je, že WC mísa může být instalována téměř kdekoli, dokonce i uprostřed koupelny. Kromě toho lze výšku misky snadno nastavit na výšku majitele. Zařízení mohou být vybrána pro fyzické vlastnosti osoby - jsou vhodné pro osoby s vysokou hmotností, starší osoby a osoby se zdravotním postižením.

Doporučení odborníků na instalaci na následujícím video grafu: