Moderní harmonické možnosti pro dokončení podkrovního do-it-yourself: fotografie, základní materiály, originální nápady

S dostatečnou výškou střechy soukromého domu zůstane volný prostor uvnitř, označovaný jako podkroví. Z dnešního přehledu se dozvíte, jaké jsou jeho vlastnosti, jaké prostory zde můžete vybavit. Materiály použité pro povrchovou úpravu a podlahu budou přezkoumány, zobrazeny budou možnosti pro zdobení podkroví vlastníma rukama, fotografie a tipy na jeho uspořádání.

Výjimečná kombinace neobvyklé konfigurace a struktury povrchu

Co je podkroví a jak se liší od podkroví

Svým původemslovo "podkroví" je povinno pojmenovat podle jména architekta z Francie. Francois Mansart v roce 1630 využil prostoru pod střechou pro potřeby bydlení a domácnosti. V 9. století se převážně chudí lidé a sluhové usadili v místnostech vybavených střechami.

Podkroví 9. století - útočiště sluhů a chudých básníků

V současné době upravuje tuto část budovy SP 54.13330.2011. V tomto regulačním dokumentu je podkroví definováno jako podlaha umístěná v půdním prostoru, jejíž část tvoří střecha - zlomená, šikmá nebo křivočará. Podkroví je vytápěné a má dostatečné osvětlení.

Moderní stylové řešení podkroví

Podkroví je charakterizováno jako prostor umístěný pod střechou domu, ohraničený svahy střechy a zdí. Může být ohříván položením na povrchy izolačního materiálu. Je-li vybaven technickým podkrovím, pak je možné instalovat inženýrské komunikace.

Hlavní funkcí podkroví je izolace domu

.

Tyto dvě místnosti se liší výškou, což je nejméně jeden a půl metru v podkroví. V podkroví nejsou žádné takové požadavky. Jeho výška může mít nižší hodnoty.

Výška podkroví musí splňovat regulační požadavky

.

Hlavní výhodou podkroví je možnost získat za menší finanční náklady prakticky jedno patro registrované ZISZ, jejíž plocha jezahrnuto do výpočtu celkové obytné plochy domu.

Související článek:

Dům s podkrovím. V publikaci se podíváme na projekty domů, fotografie originálních nápadů, výhody a nevýhody různých materiálů, specifika 6x6, 9x9, dispozice 10x10, příklady interiérového designu.

Jak vybavit půdu v ​​venkovském domě: základní pravidla, výběr konstrukce podkrovního patra

Správné uspořádání půdního podlaží v soukromém domě je založeno na zvážení konstrukčních charakteristik určených různými konfiguracemi této místnosti. Geometrie prostoru může být trojúhelníková, má zlomenou siluetu. Podkroví může být umístěno asymetricky, umístěno na jedné straně centrální osy nebo symetrického tvaru. Může se rozšířit po celé ploše budovy nebo jej obsadit.

Symetrie prostoru vytváří vyváženou, klidnou atmosféru

.

Zahájení renovace podkroví a vytvoření interiéru podkroví, jehož fotografie bude dále prezentována, je ve fázi návrhu nutné rozhodnout o zamýšleném účelu prostoru.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Vezměte prosím na vědomí, že tento pokoj není zpravidla vytápěn a není využíván k pobytu. Jeho hlavním účelem je zajistit izolaci domu. Častovnitřní prostor podkroví slouží jako úložný prostor. “

Existuje několik řešení:

 • Romantická ložnice.

Dobrý nápad je uspořádat ložnici v podkroví, jejíž důležitou výhodou je ochrana proti hluku. V takovém prostoru se lůžko hodí přesně pod střechu střechy. Pokud se vám podaří projít okny, můžete získat nádherné romantické prostředí, které vám umožní sledovat hvězdy v noci. V případě potřeby je možné racionálně využít zbytek prostoru. V ložnice vhodné výklenky pro knihy, malý stůl, židle.

V noci budou hvězdy do takové ložnice nahlédnout

.

Dobrým řešením je vytvořit pokoj pro hosty v podkroví další místnosti. Je zde umístěno několik lůžek, které doplňují interiér zajímavým příslušenstvím, úložnými prostory, knihovými policemi.

Přátelští hosté si již dlouho budou pamatovat útulný pokoj pro hosty

Je-li půdní prostor poměrně prostorný, pak v duchu moderních trendů je možné vybavit stylový prostor, ve kterém se kombinuje obývací pokoj a ložnice . V této situaci se komfort výrazně zvyšuje.

Integrace ložnice a obývacího pokoje je moderním řešením

 • Obývací pokoj.

Vybavit prostor pod obývacím pokojem je nutné, aby byla zajištěna dodatečná okna, protože tato místnost by měla být dobře osvětlena. Chcete-li vytvořit útulnýbytové doplňky poskytují pohodlné židle, stoly a pohovku. Perfektně se hodí pro dekorativní krb. Pro pořádání rodinných setkání, poliček s knihami, TV.

Dokonce i minimum výzdoby promění půdu na původní obývací pokoj

.
 • Dětský pokoj.

Rostoucí dítě potřebuje přidělovat osobní prostor. Pokud je pro tento účel nedostatek místa, výborným řešením bude uspořádání v dřevěném domě podkroví. Fotografie některých možností umožní vyhodnotit praktický význam myšlenky.

Takový stylový dětský pokoj bude oblíbeným místem pro dítě

V takovém prostoru můžete vytvořit útulný koutek, ve kterém se děti středního věku budou cítit jako plnohodnotní mistři. Nainstalujte vhodné skříňky pro skladování různých předmětů, vybavte lůžko a ponechte střední segment volný, aby si dítě mohlo hrát.

Vytvoření útulné atmosféry díky racionálnímu řešení prostoru

Okno by mělo poskytovat dostatek světla. Pro okenní otvory se používají pohodlné záclony nebo záclony nebo žaluzie, které umožňují nastavení světelných toků.

Svět estetiky a množství světla

Je důležité učinit žebřík co nejbezpečnějším umístěním bez strmého svahu a vybaveného zábradlím.

Bezpečnost dětí je hlavním kritériem v půdním uspořádání

 • Knihovna, dílna, kancelář.

Takový klidný koutek, jako je půda, vzdálená od hlavních místností, je ideálním příkladem pro vytvoření studie. V závislosti na typu činnosti je nastaven stojan pro kreslení a malování, psaný nebo počítačový stůl, hudební nástroj.

Na tomto pracovišti bude zajištěno ticho a samota

.

Zajistit zavěšené police, skladovací systémy, rekreační oblasti. Vestavěné police na knihy a různé doplňky mohou být otevřeny, což dodává extra prostorné poznámky. Navíc vybavíte pohodlné místo, kde si můžete přečíst a relaxovat.

Osamělý prostor pro tvůrčí povahy

 • Domácí kino.

Přidělení oddělené místnosti v domě pro sledování vašich oblíbených pořadů je někdy obtížný problém. Podkroví vám umožní vybavit plnohodnotné domácí kino, instalovat projektory, promítací plátno a pohodlný nábytek. Prostor může být přeměněn na magickou atmosféru oříznutím stropních ploch se zavěšeným stropem s bodovými světly.

Moderní pohodlné domácí kino pod hvězdnou oblohou

 • Herna.

Často jsou rodinní příslušníci závislí na nějakém druhu herních činností. Pro zajištění úplného komfortu můžete v podkroví instalovat například kulečník. Doplňte nábytek, pohovka, časopistabulky, na kterých jsou stanoveny oblíbené stolní hry.

Podlaha v této hrací ploše musí být spolehlivá a trvanlivá

.
 • Sportovní místnost.

Simulátory často nemají místo v obytných místnostech, takže milovníci aktivního životního stylu milují vybavení v podkroví sportovního koutku. Zde můžete umístit simulátory, umístit sportovní stěnu, vzhledem k tomu, že budete muset vytvořit spolehlivou zvukovou izolaci podlahy. Podkrovní prostor není vhodný pro cvičení těžkých sportů. Nezvedá a nehází závaží a tyče.

Skvělá volba pro milovníky outdoorových aktivit

 • Odpočívárna.

Pomocí půvabného ohniště, které okouzluje plamenem, je možné vytvořit půdní půdorys zaměřený na relaxaci. Umístěte stojací lampy, židle, pohovky, konferenční stolek, místo televizoru.

Toto je skvělá volba pro zotavení po pracovních dnech

 • Šatna.

Instalací tyčí s věšáky a vybavením polic podél stěn můžete původní půdní prostor přeměnit na pohodlnou a pohodlnou šatnu. V případě potřeby je zde místo pro vestavěný nábytek, který vám umožní pohodlně umístit všechny potřebné oděvy. Nyní je snadné je najít a vyzkoušet.

Sen hostesky je prostorná a prostorná šatní skříň

 • Koupelna.

Můžešdokonce vybavit pod střechou další koupelnu, která zajistí spolehlivou hydroizolaci a provedení nezbytné komunikace.

Při správném výpočtu bude koupelna v podkroví pýchou majitelů

.
 • Kuchyně.

Možnost umístění kuchyně v půdním prostoru by měla být pečlivě zvážena během fáze plánování přeměny. Pro rodinu s dětmi to nemusí být velmi dobré rozhodnutí, zatímco mladý pár romantických milenců dostane neobvyklý rafinovaný pokoj.

Zaměřuje se na nezbytná sdělení

 • Degustační místnost.

Nečekaným a originálním řešením pro podkroví je vybavení útulné degustační místnosti s pohodlnými pohovkami a bufetem. Zde můžete umístit vitrína na nádobí a vytvořit nádherné prostředí pro komunikaci s přáteli.

Stylový interiér pro místnost, kde bude útulný s přáteli

S tvůrčím přístupem k řešení interiéru podkrovního pokoje je možné proměnit ve výhody neobvyklého uspořádání tvořeného střešními svahy. I v takových podmínkách můžete vytvářet prvky určitých stylů.

Země - charakteristika je převaha přírodních povrchových úprav. Nejčastěji používané dřevní materiály. Mezi paletou barev se upřednostňují přírodní tóny, pastelové odstíny, květinové ornamenty.

Vzpomeňte si na útulnéPokoj Country

Minimalismus - tento směr zahrnuje použití v interiéru pouze nezbytných kusů nábytku jednoduché formy s klidem v barevném schématu fasád a minimem jasných akcentů.

Minimální prostředky pro vytvoření elegantního interiéru

Classic - chcete-li vytvořit půdorys podkroví dřevěného domu s prvky ušlechtilé klasiky, pak pro výzdobu vybírejte pastelové a čokoládové tóny, nábytek ze dřeva, luxusní záclony na oknech. Tato varianta designu podkroví netoleruje povyk a pestrost.

Ušlechtilá klasika vždy na vrcholu módních trendů

Skandinávský styl - pokud analyzujete fotografii půdního designu s prvky skandinávského stylu, můžete pochopit, že je založen na přírodních odstínech a materiálech. Stěny, stropy a jiné povrchy jsou v achromatické barvě světla. Řádky jsou aplikovány čiré, rovné, bez náročnosti.

Diskrétní interiér přitahuje pozornost

Foto možnosti pro dokončení podkroví je mnoho na internetu. Můžeme jim představit jen malou část. Analýza harmonicky realizovaných interiérů umožňuje zhodnotit vlastní tvůrčí možnosti a vytvořit exkluzivní projekt.

Druhy materiálů pro povrchovou úpravu podkroví

Chcete-li po zobrazení fotografie správně vybrat možnosti pro dokončení podkroví vlastníma rukama, musíte mít k dispozici informace o použitém rozsahu.materiálů. Hlavními kritérii pro výběr jsou moderní dekorační vlastnosti, ekologická bezpečnost, úspěšné plnění úlohy tepelného izolátoru, dobrá výkonnost hluková izolace.

Obložení stěn

Dokončování podkroví je obzvláště oblíbené díky pohodlnému instalačnímu systému a získání roviny s ušlechtilou texturou dřeva.

Vnitřní obložení bez obtíží

Samostatné matrice pevně spojené s jazýčkem do drážky. K dispozici je možnost dokování s jedním slotem. V této situaci jsou spoje dodatečně uzavřeny úzkou kolejnicí. Optimální šířka dřevěného obložení stěn je 10 cm, pro podkroví by měl být vybrán materiál s dobrou odolností proti vlhkosti.

Moderní typ euroliningu má široký kolík 8 mm, který umožňuje zamezit vzniku trhlin a trhlin během smrštění. Jsou tam z mořského okraje a speciální větrací drážky. Šířka se pohybuje mezi 60–160 mm. V závislosti na způsobu připojení jsou zvýrazněny Softline a Standard.

Druhy spojovacích prvků eurolining

Panely MDF

Často se používá k ozdobení podkroví MDF panelu, který má dekorativní nátěr s imitací různých materiálů, včetně barevné mozaiky, dřeva, mramoru. Výhodou je nízká hmotnost. Je třeba mít na paměti, že tento typ povrchu je nejvhodnější pro vybavení kanceláře, domácí posilovny nebo šatny .

Textura simitace ušlechtilého dřeva činí prostor prestižní

Má dobré tepelně izolační vlastnosti, vynikající zvukovou izolaci. Pro instalaci nemusíte provádět dokonalé vyrovnání povrchů. Pro instalaci je dřevěná bedna balena s krokem, který bere v úvahu rozměry materiálu. Jako upevňovací prvky používají speciální držáky.

Související článek:

MDF - co je to a pro které práce je vhodná? Z tohoto článku se můžete dozvědět důležité vlastnosti tohoto materiálu, jeho výhody ve srovnání s alternativami a mnoho dalších užitečných informací.

Sádrokarton

Půdní sádrokartonová výzdoba, která získává stále větší oblibu, je založena na nízkých nákladech, snadné instalaci a environmentální bezpečnosti tohoto materiálu. Pro podkroví vhodné desky o tloušťce 12,5 mm. Pokud potřebujete dodatečnou zvukovou izolaci, můžete dokončit ve dvou vrstvách nebo pořídit tlustší materiál. Pokud je obtížné zvedat plechy o šířce 120 cm, je třeba materiál zakoupit v šířce 60–90 cm a délce 130 cm, vzhledem k poměrně velké velikosti plechů se instalace provádí rychle a efektivně.

Sádrokarton je nepostradatelný, pokud potřebujete vyrovnat povrch

Zbývá utěsnit spoje výztužnou páskou, tmelem a povrchovou úpravou opatřit nátěrem, nanesením dekorativní omítky nebo nálepkou na tapety.

Související článek:

Jak si vybrat správnou sádrokartonovou desku? V publikaci uvažujeme, jaké velikosti a tloušťky jsou listy, typy a oblasti použití, kritéria výběru pro tento materiál.

PVC panely

Moderní panely vyrobené z polyvinylchloridu - PVC, jsou odolné proti ohni. Neshromažďují houby. Na hladké povrchy můžete tento materiál upevnit lepidlem.

Dokonale hladké povrchy vypadají úžasně.

Výhodou je poměrně rozsáhlá paleta barev a rozmanitost okrasných řešení. Mezi nevýhody patří možnost praskání při nárazu, špatná odolnost vůči ultrafialovému záření, snížení pevnosti při náhlém poklesu teploty.

Související článek:

PVC panely. V přehledu se zabýváme výhodami a nevýhodami materiálu, typů, rozměrů, charakteristik stropních a stěnových výrobků, průměrných cen, výběrových kritérií, instalace ručně.

GSP

Deska s orientovanými vlákny OSB má vysokou odolnost proti vlhkosti, ale během instalace vyžaduje instalaci další vrstvy izolačního materiálu. Připevňuje se přímo na krokvy, které musí být vyrovnány, aby se získala jedna rovina.

Rychlá montáž pro vytvoření hladkého základu

Nejprve položte izolační desky. Pak se pomocí sešívačky připevní parotěsný film ana samořezné šrouby upevňovací desky OSB. Šrouby tmelu a všechny drážky zůstaly z hlav šroubů.

Blok domu

Blok domu je typ obložení stěn, jehož čelní plocha imituje zaoblený kulatý deník. Používá se nejen pro povrchovou úpravu fasád, ale je také dobrým materiálem pro vnitřní obložení podkroví.

Úžasný pocit textur protokolu

Tento materiál se nebojí vlhkosti a plísní, snadno se montuje a vytváří ušlechtilé prostředí bohatého panství. Pro upevnění dřevěných beden, vzhledem k potřebě mezery. Pro lepší ochranu je potažen základním nátěrem a následně lakem.

Imitace tyče

Podložení pod dřevem má jiné jméno - „Američan“. Je to hoblovaná deska s drážkou a jazýčkem na podélných stranách. Tento materiál je masivnější než běžné obložení a mnohem silnější.

Textura dřeva vždy vypadá domácky

Trhliny nejsou na dřevu, materiál není vystaven deformaci, je odolný vůči plísním, má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Díky ekologické bezpečnosti může být aplikován na krytiny místností pod školkou. Lehká umožňuje instalaci na vlastní pěst.

Sádrokarton

Sádrovláknité desky mají lepší cenu než sádrokartonové desky. Díky své vysoké pevnosti a odolnosti proti vlhkosti jsou vhodné pro dýhování.mansardová místnost, zejména pokud máte na výběr typ materiálu pro uspořádání kuchyně nebo koupelnu.

Lehký a spolehlivý materiál

Pro instalaci vyžaduje dřevěnou obreshetka. Desky upevněte pomocí svorek. Po instalaci se snadno nanášejí bez nutnosti předběžného nátěru po uzavření spár tmelem.

Laminovaná překližka

Překližka vyrobená na bázi dřevěné dýhy se vyznačuje spolehlivostí a trvanlivostí. Desky lze montovat přímo na loupané a narovnané krokvy, umístit před tepelnou izolaci a parotěsnou fólii.

Tradiční materiál pro dokončovací práce

Rozmanitost povrchových materiálů umožňuje vytvořit vnitřní povrchy požadované textury a barevného odstínu.

Povrchová úprava podkroví: možnosti

Jak ukazuje různorodá fotografie, dokončení uvnitř podkroví není omezeno na svahy a stěny. Velká pozornost je věnována podlaze. Po očištění podkladu před nečistotami a prachem, vložením hydroizolace, izolace, parotěsné zábrany a podkladu z překližky lze jako povrchovou úpravu použít následující materiály:

 • laminát nebo parkety, protože vyžadují speciální substrát ;
 • dlaždice - po předběžné kontrole pevnosti podlah a uspořádání cementového potěru ;
 • koberec, vytvářející příjemnépovrch, v důsledku hromady různých stupňů tloušťky a výšky;
 • dřevěná prkna s nádhernou přírodní strukturou;
 • korek, poskytující dodatečnou zvukovou izolaci;
 • linoleum, předběžně rozprostřené na rovném vodorovném povrchu pro rovnání.

Na fotografii jsou uvedeny varianty provedení podlahy s moderními materiály.

Laminát
Parkety
Teplé linoleum

Koberec
Dlaždice
Korek

Barevné řešení a struktura podlahové krytiny jsou vybrány s ohledem na celkový vnitřní styl.

Vlastní úprava podkroví se šikmou střechou: foto, nuance

Rozbitá střecha vám umožní rozšířit prostor pod ním a zvýšit využitelnou plochu pro zdobení podkroví.

Začlenění rozbité střechy a možnost vybavení prostorného podkroví

Taková stavba je jednou z odrůd sedlové střechy se složitější konfigurací. Název je způsoben přítomností přerušovaných čar.

Konstrukční znaky rozbité střechy

Výhody takového řešení zastřešení zahrnují možnost uspořádání prostorného podkrovního podlaží. Vzhledem k rozbité silueta střechy, místnost získá originálvzhled. Budova vypadá reprezentativně a luxusně, při provádění instalace interiérů se sníží tepelné ztráty.

Úžasná vyváženost prostoru a stylový povrch

S ohledem na složitou konfiguraci je nutné přistupovat k výběru uspořádání podkroví opatrněji. Pokud se rozhodnete proříznout okenní otvory na svazích, pak budete muset nainstalovat speciální střešní okna.

Fantastický interiér se šikmými okny

Je možné a ne instalované šikmé varianty oken, preferující okenní otvory umístěné na přední části podkrovní stěny. Tuto možnost lze snadněji nainstalovat.

Při dostatečných rozměrech předního okna bude zajištěno dostatečné osvětlení

Při plánování půdní úpravy by měly být konstrukční prvky šikmé střechy proměněny ve výhody se zaměřením na zajímavé ohyby. Aby bylo možné snadněji umístit nábytek, jsou stěny nejčastěji zdobeny sádrokartonem, dřevem a vytvářejí další roviny.

Rafinovaný interiér s pohodlným nábytkovým uspořádáním

Pokud je místnost malá, vyberte nízkoúrovňový kompaktní nábytek, který lze pohodlně umístit do vyhrazeného prostoru.

Miniatura a funkčnost - moderní trend

Stále častěji se v soukromých domech stává rozbitá střecha samozřejmostí. To je vysvětleno možností zdobení horní místnosti jakoplnohodnotný obývací pokoj, který umožňuje doplnit exteriér budovy o balkony, zajímavá okna, výrazné konstrukční prvky.

Další konstrukční prvky posilují dojem luxusu

Interiér podkroví je dán preferencemi majitelů. Zde můžete vybavit pohodlný obývací pokoj, útulnou ložnici nebo kombinovat několik funkčních prostor. Vzhledem k poměrně prostornému objemu takové místnosti si můžete vytvořit střechy. Vynikajícím řešením je tapeta v podkroví se svahem. Fotografie interiéru si můžete prohlédnout níže.

Glossy stretch strop a retro tapety vytvořit elegantní harmonii

Konečná úprava byla velmi odlišná. To může být útulný strom, moderní moderní MDF, MDF, OSB nebo kreativní dekorativní omítka.

Dokončovací podkroví: hlavní schody

\ t

Aby bylo možné samostatně dokončit podkroví dřevěného domu uvnitř, fotografie postupné realizace díla pomůže pochopit hlavní detaily práce. To nemusí vždy vyžadovat ruku profesionála.

Příprava pokojů

Ve fázi přípravy půdního prostoru pro přepracování se provádí podrobný přehled všech dostupných ploch. Vyčistěte střechy a stěny před nečistotami a prachem. V případě potřeby vyrovnejte podklad. Pokud máte v plánu uspořádat koupelnu nebo kuchyň, udělejte otvory pro trubky a elektricképříspěvky.

Montáž rámu

Pokud má místnost malou plochu, jsou pro rám vybrány dřevěné tyče. Pro prostorné pokoje můžete použít kovové profily. Nejprve namontujte vodítka a poté, s ohledem na velikost zvolené izolace, se vertikální profily upevní šrouby.

Kovové profily v roli rámu zaručují pevnost konstrukce

Pokud je kostra vyrobena ze dřeva, lamely jsou ošetřeny ochrannými prostředky. Zajistěte šrouby ve stejném pořadí jako kovové profily.

Možnost upevnění povrchové úpravy dřevěného rámu

Oteplování a hydroizolace

Hydroizolační materiál je rozřezán na listy požadované velikosti. Pro jejich upevnění na povrch použijte konstrukční sešívačku. Utěsněte jednotlivé kusy vodotěsnosti s překrytím, abyste zajistili těsnost. Pak následuje vrstva izolace.

Poradenství!Pro podkroví lze použít minerální vlnu, polystyrenovou pěnu, extrudovanou polyuretanovou pěnu, skleněnou vlnu, ekowool. Samostatné izolační desky těsně přiléhají do rámu článku. Pro dodatečné upevnění můžete použít tekuté hřebíky nebo dřevěné lamely.

K zajištění cirkulace vzduchu je k dispozici vůle.

Upevnění tepelné izolační vrstvy

Poté upevněte parotěsnou zábranu pomocí držáků.

Upevnění parotěsné zábrany

Ukazuje se následující zahřívací koláč.

Struktura izolační vrstvy

Obložení povrchovým materiálem

Je nutné začít čelit, když byly provedeny všechny operace tepelné izolace. Nejčastěji jsou listy sádrokartonu přibíjeny k připravenému rámu. To umožní další zdobení v jakékoliv barvě. Chtějí získat obraz retro rustikálního komfortu a provádějí dokončování vnitřních rovin šindelů nebo bloků. Pokud jsou překližkové desky vybrány pro pokovování, provádí se jejich orientace v šachovnicovém vzoru. Má se za to, že tento materiál není vhodný pro místnosti s vysokou vlhkostí.

Níže jsou uvedeny možnosti dokončení.

Montáž bloku domu

Montáž stěnového obložení začíná shora

Montáž sádrokartonu na připravený kovový plášť

Překrytí překližky

\ t

Předložený algoritmus pro dokončovací práce na podkroví je k dispozici a může být proveden i jednou osobou.

Exkluzivní dřevěná výzdoba podkroví: nejlepší nápady, fotogalerie

Dřevo zůstává nejvyhledávanějším typem povrchové úpravy v podkroví. Představujeme fotogalerii možností pro realizaci zajímavých nápadů na design.

Video: podkroví - Provence a la Rus