Moderní kuchyňské soupravy: fotografie s příklady, technika správné volby

V kuchyni je místo, kde člověk tráví spoustu času. Pohodlný nábytek a samozřejmě kuchyňský nábytek. Fotografie projektových projektů vypadají bezvadně. Je však možné vytvořit takové mistrovské dílo v obyčejném bytě? Samozřejmě ano. Redaktoři HomeMyHome.ru jsou připraveni pomoci s řešením tak obtížného úkolu. V tomto článku se budeme zabývat tím, jaké prvky by měl tvořit správný kuchyňský nábytek, analyzovat úspěšné projekty a nabídnout jednoduchá řešení pro realizaci iv běžné typické kuchyni.

Dobrá kuchyňská souprava je schopna změnit svůj pohled na každodenní kuchyňské povinnosti

Návrh kuchyňských souprav různých stylistických trendů s fotografickými modely

Vzhled nábytku do značné míry určuje přístup budoucích vlastníků ke koupi. Ve stejném stylu vyberte viditelné části náhlavní soupravy, fasád a stolů. Důležité jsou estetické parametry záclon, povrchových úprav stěn, čelních panelů zařízení a dalších prvků interiéru. Účetnictví pro všechny komponenty pomůže vytvořit krásný obraz.

Klasické a moderní

Tyto styly se vyznačují množstvím přírodních materiálů, okouzlujících tvarů a barevných odstínů. Nábytkové soupravy v této kategorii jsou vždy vhodné, bez ohledu na měnící se módní trendy. Vzhledem k tomuto faktoru je užitečná životnost základních materiálů a povrchových úprav.

Tradiční klasický styl je přesnost v nuancích, jednoduchost tvarů, neutrální barvy

V takovýchto interiérech výrobky z přírodního dřeva, kamene vypadají trendy. Lampa odstínů je lepší zvolit ze skla než z plastu. Opatrně aplikujte bodová světla tak, aby nedošlo k narušení jednoty stylu.

Luxusní empírový styl se vyznačuje komplexními prvky ve výzdobě fasád.Interiér bude harmonicky doplňovat drahý lustr s křišťálovými přívěsky

Modernismus se objevil ve XX. Století spolu s lavinovým vývojem nových technologií. Levnější výroba umožnila experimentovat s novými formami, vybavením.

Zakřivené linie jsou jedním z charakteristických znaků tohoto stylu

.

Tato fotografie rohového kuchyňského setu demonstruje rysy populárního smíšeného designu. Komplexní tvar jednotlivých kusů nábytku (moderního) zde doplňuje ultramoderní fasády a high-tech vybavení.

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online návrhář kuchyní , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Design kuchyňského nábytku ve stylu country a provence

\ t

V názvu (země (země) - obec) jsou zahrnuty přírodní materiály a snadnost zpracování. Tento styl se stal obzvláště populární v polovině minulého století. Při registraci je nutné věnovat pozornost pečlivému výběru vnitřních prvků.

Plynový sporák s vhodnými panely z nerezové oceli byl doplněn portálem z hrubého kamene napodobujícího krb. Uvnitř designu je skrytá účinná moderní odsávací digestoř

.

Provence - francouzská vesnice. Tady, sofistikovanější, jemné odstíny, teplo. Často používané pastelové barvy, čalouněný nábytek čalouněného nábytku,krajka. Stejně jako v country hudbě je podporováno používání přírodních materiálů.

S využitím technologie decoupage na fasádách můžete vytvářet obrazy ve stylu Provence

.

Související článek:

Kuchyně v provensálském stylu. Hlavní parametry, výběr barev s příklady dokončených projektů, definice dokončovacích materiálů, formulace kritérií pro nalezení nábytku, svítidel, technického vybavení, dekorativního a funkčního příslušenství - v naší publikaci.

Hi-tech a loft

Vlastnosti těchto stylů jsou definovány několika moderními trendy. Hi-tech - aktuální reakce na pokrok ve výrobě. Úplné technické vybavení se stalo demokratickým. Používá se i s omezeným rozpočtem.

Pokud jsou finanční omezení minimální, používejte drahé umělé materiály, komplexní formy

Loft je dalším moderním trendem. Je to díky racionálnímu využívání různých vlastností. Při přestavbě podkroví a podkroví se horní patra průmyslových a skladových prostor proměnily v obytné místnosti.

Interiér v půdorysném stylu

Na obrázku kuchyňského setu lze vidět několik charakteristických detailů:

 • podlahová krytina napodobující betonovou podlahu výrobní haly;
 • otevřená instalace galvanizovaných plechových potrubí;
 • silný závěs pro směrová svítidla, podobný ocelovému kanálu výkonové konstrukce;
 • dlaždice zástěry, podobná se malované cihlové zdi.

Související článek:

Loft styl - co to je. V přehledu se podrobněji podíváme na vlastnosti interiéru v tomto stylu, na to, jak jej vytvořit a jaké materiály nejlépe použít, stejně jako hodnotit fotografie nejlepších loftových studií či apartmánů.

Minimalistické kuchyňské soupravy

Moderní člověk je přetížen pracovními povinnostmi. Nemá čas studovat a reprodukovat kulinářské techniky. Zjednodušuje stravování polotovarů, služeb rychlého občerstvení.

Namísto sklopných boxů instalujte otevřené police. Použijte sady nábytku vytvořené v jednoduchých formách. Pečlivě vyberte pouze potřebné vybavení

S touto volbou se sníží počáteční a provozní náklady. Absence složitých prvků zjednodušuje údržbu.

Fotografie rohového kuchyňského setu pro malou kuchyňku

Související článek:

Styly v interiéru: fotografie s popisy a video recenze klasiků, moderních, etnických, národních a dalších oblastí, doporučení a rady odborníků - číst naší publikace.

Fasády kuchyňského nábytku s fotografickými modely

\ t

Kabinetové části náhlavních souprav jsou vytvořeny zDřevotřískové desky a jiné desky na bázi přírodního dřeva. Pro opláštění povrchů použijte dýhu a laminaci. Hrany jsou pokryty plastovými pásy, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti. Technologie fungovala dobře. Výrobky jsou získávány s dobrým výkonem, nejsou příliš drahé.

Pokud uvažujete o tom, jak si vybrat kuchyň, je třeba věnovat větší pozornost fasádám. Dále jsou uvedena typická řešení s výhodami a nevýhodami. Proveďte nezbytné opravy na základě zamýšlených podmínek použití.

Dřevěná a laminovaná dřevotřísková deska

\ t

Přírodní dřevo má jedinečný vzor řezu. Pro zachování této hodnoty jádra se používají transparentní lakové povlaky. Přírodní dekorace z něj činí výraznější pomocí skvrny, tónování.

Z těchto surovin je možné vytvořit jedinečné výrobky s reliéfní výzdobou

.

Nevýhodou je významná hodnota cenných druhů dřeva. Je třeba také poznamenat nízkou odolnost materiálu vůči změnám teploty a vlhkosti. V seznamu výhod je třeba přidat udržovatelnost, schopnost odstranit vady pomocí broušení.

Pomocí laminovacích technologií vytvářejí povrchy s vynikajícími estetickými vlastnostmi

Moderní polygrafické techniky umožňují vytvářet nákladově efektivní realistické různé vzory s vysokým rozlišením.I s úzkým studiem nejsou ve srovnání s přirozeným protějškem žádné rozdíly. Základ pro aplikaci obrazů z papíru, polymerů. Horní ochranná vrstva je tvořena několika vrstvami laku.

Související článek:

LDSP: co to je, rozdíly od jiných materiálů a technologie jeho výroby, kde se používají řezání a broušení hran, výrobci, barvy, užitečné tipy - v naší publikaci.

Malované a potažené MDF fasády

Tento materiál je založen na jemně rozptýlených dřevních frakcích. Tento přístup zvyšuje hustotu a pevnost hotových výrobků. Na fasádách MDF provádějte hluboké řezy. Jsou vhodné pro následné nátěry. Také se používá film z polyvinylchloridu. Je upevněn speciální technikou na plochých a reliéfních plochách.

PVC fólie se používá k vytvoření lesklých a matných povrchů, jedinečných vzorů, imitace kovu, dřeva, kamene

Takové povlaky vypadají působivě za dostupnou cenu. Ale musíme pamatovat na omezenou odolnost vůči otěru, vysokým teplotám. Péče o tyto povrchy musí být pečlivě prováděna pomocí jemných prostředků. Abrazivní kompozice jsou vyloučeny.

Související článek:

MDF: co je to, důležité vlastnosti tohoto materiálu, jeho výhody ve srovnání s alternativouVarianty a mnoho dalších užitečných informací. - v naší publikaci.

Rámové fasády

Tyto výrobky jsou vytvořeny jako obrazy. V rámu, vyrobeném z levného profilu MDF, instalujte vložky ze skla, kůže, laminované dřevotřískové desky, plastu. Kombinace různých materiálů poskytuje zajímavý vzhled za ekonomickou cenu.

Krásná kuchyňská souprava vyrobená s použitím rámových fasád

Konstrukce, které jsou zvláště odolné vůči negativním vnějším vlivům, jsou vyrobeny z hliníkových profilů

Výběr materiálu desky pro kuchyňskou soupravu s příklady na fotografii

Podobný přístup, který zohledňuje krásu a praktičnost, se používá při výběru materiálu pro pracovní plochu. Přírodní dřevo se vzhledem k jeho poměrně nízké pevnosti používá velmi vzácně. Výhodné jsou tlusté MDF desky se zvýšenou laminací.

Pouze přírodní žula, která je schopna odolat dlouhodobému provozu bez poškození, je vhodná z přírodního kamene. V posledních letech se častěji používají umělé materiály. Jedna z možností - základ křemenného písku, lepeného epoxidovou pryskyřicí s barvivy a dalšími dekorativními přísadami. Podobné produkty se liší:

 • pružnost, která kompenzuje rázová zatížení;
 • nádherné estetické vlastnosti;
 • odolné vůči vysokým teplotám.

Themlze rychle a levně obnovit. Neobsahují vodu, znečištění a pachy. Aby nedošlo k omylu, doporučuje se před nákupem pečlivě prostudovat vlastnosti konkrétního materiálu a zkontrolovat záruku výrobce.

Z umělého kamene je možné vytvořit integrální pracovní plochu složitého tvaru s integrovaným umyvadlem

Barevná řešení pro kuchyňský nábytek s fotografickými modely

V této části jsou lstivé triky, které návrháři úspěšně uplatňují v praxi. Umožňují vám skrýt nedostatky a zdůraznit zásluhy.

Fotografie bílé kuchyňské soupravy s černou pracovní deskou a zástěrou v interiéru ukazuje výraznou kombinaci kontrastních barev

Světlé tóny vizuálně zvětšují hlasitost

Salát - dodává čerstvost

Žlutá - jako by se ohřívala teplem

Červená barva stimuluje chuť k jídlu, vytváří pocit veselí

Modrá - vypadá dobře ve velkých místnostech. Je vhodný pro návrh slušných interiérů

Příklady barev kuchyňských interiérů ukázané na fotografii jsou malou částí širokých potenciálních možností. V praxi použijte různé kombinace pro dosažení požadovaného výsledku.

Aby se zabránilo chybám v kompatibilitě barev, průvodce použije speciální tabulky

Standardní velikosti kuchyňských souprav

Typické parametry jsou uvedeny v následujícím seznamu (cm):

 • výška od hladiny podlahové plochy stolu - 85;
 • hloubka pracovní plochy - 60;
 • výška odbavovací plochy - od 45 do 60;
 • maximální výška /hloubka nástěnných skříní v horní řadě –30/90;
 • vzdálenost od plynu /elektrická varná plocha k digestoři - 70-75 /75-80;
 • šířka uzávěru - ne více než 45;
 • výška ke spodní polici - od 10 cm a více.

V tomto provedení lze šířku dvířek skříně zvýšit na 80-90 cm

Informace!Rozměry nábytku pro vestavěné spotřebiče jsou vybrány s ohledem na velikost odpovídajících částí zařízení.

Změna standardních hodnot se používá tak, aby lépe odpovídala růstu a potřebám hostitelky. Pro přesné přizpůsobení šířky náhlavní soupravy s velikostí místnosti jsou instalovány další vložky.

Vlastnosti umístění kuchyňské linky v malé a velké kuchyni s fotografickými příklady

Pro plánování se používá počítačová grafika nebo experimenty s kartonovými šablonami v určité místnosti. Níže uvedená doporučení vám usnadní rozhodování.

Lineární uspořádání kuchyňské soupravy se používá v úzkých a dlouhých místnostech

Univerzální řešení - kuchyň ve tvaru písmene G. Je zajištěno racionální využití volného prostoru

Pro umístění kuchyně ve tvaru písmene P je nutný dostatečný prostor. Typická přídavná součást - čítač barů

Kuchyně ostrova a poloostrovního typu, stejně jako předchozí verze, je vhodná pro velké místnosti

Související článek:

Rohové kuchyně: design, fotografie s příklady. Jaké jsou výhody těchto konstrukcí, správná volba místa instalace hlavních komponentů, umístění nábytku s přihlédnutím k architektonickým prvkům místnosti v kombinaci s obecným stylem interiéru - v naší publikaci.

Přední výrobci moderních kuchyní

Vlastnosti výrobkůPoggenpohl ,Siematic ,LEICHT ,ZuchelKuche ,ZuchelKuche ,ZuchelKuche ,dalších známých německých značek. Evropští výrobci jako první zavedli na trh insulární a modulární stavby, skryté rukojeti, vestavěné zavírače a další progresivní vývoj v oblasti techniky. Zmatený předražený. Ale v Rusku existují společné podniky (RIMI a další), které částečně řeší uvedený problém.

Moderní technologické vybavení umožňuje organizovat výrobu nábytkových souprav s minimálními náklady

Rovněž je třeba uvést několik domácích ochranných známek:"Maria" ,"Penzamebel" ,"Atlas-Lux" ," Oznámení “. Spolupracují se specializovanýmizahraničním projektantům, používat příslušenství a součásti odpovědných výrobců. Je třeba zdůraznit výhody přesnějšího účtování skutečných potřeb místního trhu. Několik společností z Běloruska dodává také kvalitní produkty:Geos Ideal ,ZOV . Absence celních marží v tomto případě umožňuje udržet přijatelnou cenovou úroveň.

Za jakou cenu můžete výhodně koupit kuchyňský set - aktuální tržní nabídky s cenami

Na internetových stránkách výrobce si můžete prohlédnout katalog kuchyňských souprav, fotografií a cen. Oprava základního projektu a změna prvků dle Vašeho vkusu je přípustná. Docela často je nabízena profesionální montáž, ale v aktuální tabulce jsou uvedeny ceny bez stavebních prací na klíč.

Značka /Model Rozměry (Šířka × Hloubka × Výška), cm Průměrná cena za položku (k červnu 2018), v rub. Poznámky

Penzamebel /Katya
200 × 60 × 210 8500 Fasády rámu se skleněnými vložkami. Promývání a sušení nejsou součástí standardní sady.

Maria /Mix 22
240 × 60 × 220 116000 na sadu Fasáda z laminované dřevotřískové desky. Povlak odolný proti melaminu. Závěsy s uzávěry.

Oznámení /Olsa
- 32300 Výběr materiálu fasády a příslušenství při objednávce.

Pravidla pro výběr kuchyňské soupravy z naší redakční rady,další doporučení

Před zakoupením nábytku je nutné učinit podrobný seznam osobních přání a omezení. V procesu studia rohu nebo jiných kuchyňských souprav fotografií a cen se podívejte do reálného balíčku. Specifikujte kompatibilitu nábytku s domácími spotřebiči.

Pro více informací použijte poznámky k publikaci. Okamžitě zanechte své vlastní komentáře k výrobkům různých značek, vlastnostem montáže a provozu.

Video: Proces instalace modulární kuchyňské jednotky