Moderní záclony do kuchyně 2017–2018.: Fotografie a funkce oblíbených modelů

Území moderní kuchyně je multifunkčním prostorem, který zahrnuje nejen pracovní plochu, ale také místo pro příjemné stravování, setkání s přáteli a pořádání rodinných svátků. Proto je zvláštní pozornost věnována vytváření útulné, domácké atmosféry. Každý designér ví, že lví podíl na úspěchu závisí na správné volbě záclon. V tomto přehledu budeme hovořit o pravidlech pro výběr moderních (2017–2018) závěsů do kuchyně a výběr fotografií připravených našimi redaktory bude živě demonstrovat řadu stylových modelů.

Kombinovaná verze pro klasický interiér

Výběr moderního stylu pro kuchyňské záclony - fotografie populárních modelů

Kuchyňské záclony se vybírají nejen proto, aby přeměnily kuchyňskou místnost, aby byly útulnější, ale také s praktickým účelem - s jejich pomocí můžete dosáhnout nezbytného vizuálníhoefektu, který má za cíl přizpůsobit plánovací řešení místnosti. Správný model vám umožní vizuálně korigovat proporce příliš velkých nebo malých okenníchotvorů, aby byl prostor větší nebo vyšší.

Myšlenka otevření okna při kombinaci kuchyně s balkonem

Než budeme hovořit o estetické složce, měli bychom zmínit bezpečnostní požadavky, které se vztahují na kuchyňskou místnost. Během vaření, zejména pokud se okno nenachází příliš daleko od sporáku, mohou na záclony spadnout kapky horkého oleje a pokud se setkají určité okolnosti, může se látka vznítit. Proto při výběru textilu do kuchyně by měly být upřednostňovány materiály, které mají speciální impregnaci proti ohni.

Rovná délka podlahy pro moderní interiér

Bez ohledu na to, jak krásné byly záclony, během operace v kuchyni budou vystaveny negativním vlivům. Proto musí mít materiál odpuzující vlastnosti, nesmí se hromadit na svém povrchuPovrchový prach a neabsorbujte ostré pachy. Tkanina musí vydržet časté praní a neztrácí svůj vzhled.

Lehké průsvitné tkaniny poskytují vysoce kvalitní osvětlení místnosti

Charakteristiky volby kuchyňských záclon jsou následující:

 • Když okna v místnosti, která se nachází v dolních patrech činžovního domu, dávají pozor na rušnou ulici, doporučuje se zvolit vícevrstvé varianty, ve kterých jsou „denní“ průsvitné tkaniny kombinovány s hustšími „večerními“. Můžete také kombinovat tyl s válcované stínící tkaniny nebo použít římské záclony, které lze večer snížit.
 • V místnostech obrácených k jižní straně, kde je nadměrné množství slunečního světla, by mělo být možné kvalitativně zakrýt místnost a usnadnit tak pobyt v ní.

Jasný vzor tkanin na oknech může nastavit tonalitu prostoru

 • Řádně zvolený model pomůže účinně zdůraznit otevírání oken a jídelnu umístěnou v blízkosti okna.
 • Je nutné zvolit záclony podle stylu místnosti - pomocí textilu v kuchyni můžete zdůraznit zvolený styl stylu a zvýšit jeho efekt. Pro klasické interiéry jsou vybrány záclony a modely vláken a v moderním stylu jsou upřednostňovány stručné modely - římské a roletové rolety nebofunkční žaluzie.

Žaluzie jsou důležité pro minimalistické styly

 • Při výběru způsobu zdobení okenního otvoru je třeba vzít v úvahu jeho umístění v místnosti a parametry samotné kuchyně. Pokud je například okno umístěno nad dřezem nebo pracovní deskou, pak nemá smysl volit dlouhá plátna pro všechna okna. Je lepší zvolit kompaktní verzi, která se nachází v horní části okenního otvoru. Pokud se okno nachází v zátoce, kde je jídelní kout vybaven, pak záclony mohou být vybrány v podlaze nebo krásné vícevrstvé možnosti - to vše závisí na stylu pokoje.
 • Aby byl pokoj světlejší a prostornější, měly by být upřednostňovány lehké tkaniny a tyl.

Níže jsou fotografie kuchyňských záclon v moderním stylu:

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře navrhujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Rolety a římské rolety v kuchyni: fotografie a rysy moderních stylů

Tototyp záclon je nejuniverzálnější a stejně organicky vypadá v mnoha stylistických směrech.

Římské rolety

Liší se svým vzhledem a kontrolním mechanismem, ale funkce jsou stejné:

 • Jedná se o nejpraktičtější a nejúčinnější verzi návrhu okenního otvoru v kuchyni.
 • Kompaktní, když je umístěn v okenním otvoru nebo na římse.
 • Mohou být vyrobeny z jakéhokoli materiálu, rozdílné hustoty, barev a užitných vlastností.
 • Zajistit vysoce kvalitní ochranu před přímým slunečním zářením.
 • Lze kombinovat s průhledným tylem, záclonami, organzou, sametem, bavlněnou tkaninou a jinými tkaninami.
 • Mohou mít jak mechanické, tak elektrické řízení.

Konstrukce arkýřového okna

Konstrukce římských závěsů je reprezentována římsou s plochou tkaninou, která je na ní upevněna, která je horizontálně prostupována ovládacími tyčemi, které tvoří záhyby charakteristické pro tento typ záclon. Tvar závěsu je upevněn pomocí nižšího váhového prostředku a pomocí řetězu nebo šňůry můžete nastavit zvedání a spouštění závěsu.

​​


Rolety reprezentovaný uzavřeným nebo otevřeným systémem. U uzavřeného typu je hřídel, na kterém je rána navinuta, ukryt v hliníkové krabičce. Tkanina se pohybuje podél tuhých svislých vodítek. Takové záclony jsou upevněny přímo v okenním otvoru. A s otevřeným typem je tkanina navinuta do role a při pohybu se neuskuteční podél vodítek, ale díky paralelním strunám.Související článek:

Rolety na plastových oknech bez vrtání: volba a montáž. V tomto článku se podíváme na podstatu produktů, typy jak si vybrat právo, tajemství správné instalace a provozu.

Bavlněné záclony v kuchyni: fotografie stylových možností

Bavlněné záclony budou vynikající volbou pro moderní kuchyně. Materiál jejich výroby a vzhledu je zvolen v závislosti na zvoleném konceptu designu v interiéru.

Kombinace nití dvou odstínů umožňuje diverzifikovat konstrukci okenního otvoru

Kovové nitě jsou vybrány pro moderní interiéry a prosté pastely pro klasické. Pro vytvoření orientálního stylu jsou nitě zdobeny krystaly, korálky a dalšími prvky, které vytvářejí báječný lesk a třpytky.Záclony v kuchyni ve stylu Provence: fotografie originálních řešení

Kuchyně je často vyráběna ve venkovském nebo nejběžnějším provedení - Provance, jehož hlavním konceptem je velké množství přirozeného světla. Tuto myšlenku můžete podpořit v interiérech pomocí záclony-kavárny. Zvláštností tohoto stylu je, že tkanina zavírá spodní polovinu okna a nebrání pronikání slunečního světla do místnosti. Tyto záclony zároveň plně plní funkci ochrany prostoru před zvědavýma očima z ulice.

Styl kavárny

Další možností jsou lehké závěsy s květinovým nebo zeleninovým vzorem, které jsou z obou stran sbírány stuhami. Přítomnost volánů a kudrlinek v případě, že se okno nachází daleko od desky, je vítáno. Existuje mnoho stránek se vzory. Dokonce i začátečník může šít záclony do kuchyně vlastníma rukama.
Rakouské záclony: fotografické nápady

Tento typ opony vypadá velmi elegantně, ale vizuálněpompou nezabírají mnoho místa a nevytvářejí atmosféru přetížení prostoru. Pokud je vynecháte, budou mít vzhled jednoduchého obdélníkového plátna se zaoblenými hranami, které zcela zakryjí okenní otvor.

Rakouské záclony vypadají elegantně a slavnostně

Pro výrobu takových záclon, jsou průsvitné a lesklé tkaniny vhodnější - při montáži se krásně lesknou a vytvoří elegantní hru barev. Pokud je na tkanině vzor, ​​měl by být malý a matný. Samotný materiál je zvolen spíše lehký, takže ho lze snadno položit v elegantních záhybech. Spodní hrana může být zdobena krajkou, třásněmi, kartáči.

Záclony na oční linky

K univerzálním modelům lze přikládat závěsy na průchodce. Velikost a tvar upevňovacích prvků, jakož i materiál pro jejich výrobu (plast, kov, dřevo) se volí v závislosti na vnitřním stylu a jeho barevné škále. Takové záclony mohou být jak husté, tak vyrobené z lehkých tkanin. Je možné kombinovat několik pláten a vytvářet vícevrstvé kompozice.Žaluzie

Materiál pro výrobu žaluzií - plast, bambus, hliník, hadřík. Jsou funkční, praktické, snadno se udržují a obsluhují, mají mechanické ovládání a umožňují účinně regulovat úroveň osvětlení v místnosti. U textilních výrobků se svisle uspořádanými lamelami je možný jiný tvar ve tvaru oblouku, vlny nebo jiného tvaru. Jednou z výhod žaluzií je, že lamely mohou být odstraněny nejen pro čištění, ale také vyměněny, pokud jsou poškozené, nebo pokud chcete provést určité úpravy celkového designu okna.Jaké materiály se používají pro záclony do kuchyně

Při výběru látky do kuchyně se berou v úvahu její parametry a plánovací vlastnosti, styl výzdoby a účel výzdoby. Okno může být navrženo tak, aby přitahovalo veškerou pozornost k sobě nebo naopak bylo co nejneutrálnější a sloučilo se s dekorem stěny . Samotný materiál musí mít vysokou odolnost proti opotřebení, vydrží časté praní a žehlení. Neměla by být deformována. Kuchyňské záclony jsou často šité z lnu, chintzu, hedvábí, polyesteru, organzy.

Jsou-li používány drahé tkaniny, které je obtížné ošetřovat, je žádoucí je umístit co nejvíce z pracovní plochy kuchyně

Hustýkuchyňské záclony

\ t

Hustá tkanina pro kuchyň je vybrána, pokud má dostatečnou plochu, kde ji nezatěžují těžké závěsy. Také vám umožní skrýt interiér ve večerních hodinách. Je třeba zvolit husté tkaniny s přihlédnutím k některým pravidlům:

 • Při výběru odstínu materiálu nejsou vedeny barvou stěn, nýbrž barvami nábytku.
 • Aby se zabránilo tomu, že se okenní otvor spojí se stěnami, tkanina se vybere několika tóny tmavšími nebo světlejšími.
 • Polyester a bavlna jsou nejpraktičtější na péči a len je nejvhodnější volbou.
 • Je třeba mít na paměti možnost vytvoření pomocí vzoru na tkanině optických iluzí, které ovlivňují korekci geometrických parametrů místnosti. Horizontálně orientovaný vzor nebo proužek tak učiní kuchyni vizuálně širší a vertikální - vyšší.
 • Asymetrické modely nových výrobků učiní interiér živějšíma dynamickým a monochromatickým plátnem na podlaze mu dodá přísnost.


Tyl pro kuchyň

Tyl může mít jinou strukturu, například hustá a tmavá bude chránit místnost před obsedantním sluncem, a lehké a průsvitné, naopak nezabrání pronikání přirozeného světla do kuchyně.

Textura tylu může být:

 • Hladký.
 • Síť nebo texturoupovrchu a vzoru.
 • S hladkým povrchem a vzorem na něm.
 • S vyšívaným vzorem.

Tlustý tyl účinně zastíní prostor

Udělat okno s tylem, můžete experimentovat s kombinací barev, textury a hustoty tkanin. Klasickým řešením by byla kombinace lehkých tylu a tlustých textilních záclon. Dlouhý tyl se dobře mísí s římskými závěsy.

Jednou z pozitivních vlastností tylu, která ho odlišuje od ostatních tkanin, je jeho schopnost zapadnout do sukna. Současně existuje několik způsobů, které lze periodicky měnit pomocí stejného kuchyňského tylu.Skutečná barevná řešení

Bez ohledu na to, zda bude na plátnech kresba nebo budou monotónní. Při jejich výběru je třeba vzít v úvahu barevnost místnosti, barvu stěn a nábytku.

Odborný pohled
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Role textilu může být vyslovena, když je výzdoba okna přízvukem v interiéru nebo neutrální.“

Metoda přízvukového malířského okénkaotvory

Monotónní záclony bez vzoru vypadají jednoduše a stylově, je snadnější je vybrat, protože není třeba analyzovat kompatibilitu čalounění vzorů a nábytku, jakož i další prvky v interiéru. Univerzální řešení - bílá tkanina. Je vhodný v každém stylu a je kombinován se všemi barvami. Bez ohledu na mód pro určitou barvu, bílé záclony vždy najdou své následovníky díky své všestrannosti, čistotě a lehkosti.

V interiéru s tmavým nábytkem zdůrazňují bílé záclony zdroj přirozeného světla

Šedá barva také patří do kategorie univerzálních možností pro návrh okenního otvoru. Tato barva hraje roli neutrálního pozadí pro jasné akcentní detaily v interiéru a v kuchyňských frontách.

Šedá nevyniká proti obecnému neutrálnímu pozadí

Výraznou konstrukční technikou je použití jasných tkanin jako akcentních prvků. Je vhodný v malých a středně velkých kuchyních, kde jsou nábytek a dekorace na zeď vyráběny v neutrálních barvách.

Světlé akcenty na oknech

Důležité!Kontrastní roztoky používající hluboké nasycené tóny se doporučují pro velkoplošné kuchyně.


Jak si vybrat záclony do kuchyně s balkonovými dveřmi: fotografie adoporučení

Často je možné takové konstrukční řešení splnit, když je přístup na balkon prováděn z území kuchyně. Styl záclony je zvolen tak, aby byl zajištěn volný přístup ke dveřím a jeho otevření a zavření proběhlo bez rušení. Pomocí rolet můžete zcela zavřít dveře, pokud jsou upevněny přímo na křídlo. Úspěšné řešení - kombinované asymetrické možnosti nebo rovné závěsy v podlaze na průchodceJak vybrat módní a krásné záclony do kuchyně po délce výrobku

Při volbě délky kuchyňských záclon se berou v úvahu vlastnosti místnosti, uspořádání nábytku a vybavení. Takže na "prázdné" zdi s okenním otvorem budou dlouhé závěsy vypadat lépe. Při umisťování okna nad dřez nebo pracovní desku se doporučuje zvolit si praktické rolety, římské rolety nebo záclony.

Zajištění okna nad dřezem

Pokud je u okna jídelní kout, je vhodné se zaměřit na otevřený prostor - výhled na ulici, park nebo panorama města. Záclony pro toto použití s ​​průsvitným tylem ve formě oblouku. Parapet v tomto případě zůstane otevřený a může být použit k uložení dekorativních předmětů nebo živých rostlin.

Moderní dlouhé záclony do kuchyně - fotografie modelů 2017-2018.

Dlouhé styly záclon vytváří atmosféru pohodlí a tepla v místnosti. Jedná se obvykle o husté tkaniny, které chrání před slunečním zářením. Přímo do modelů podlahy zdůrazňujte omezení zvoleného stylu, vypadejte elegantně a přísně. Výrobky se snímači naopak přinášejí pocit lehkosti a svobody. Níže uvedená fotografie ukazuje možnosti návrhu okenního otvoru s dlouhými modely záclon.


Moderní krátké záclony v kuchyni: fotografie modelů 2017-2018.

Krátké záclony v kuchyni se často stávají volbou pro malé místnosti, aby bylo možné vizuálně zvětšit jejich plochu a učinit ji světlejší. Níže jsou fotografie záclon v kuchyni malé délky.

Související článek:

Záclony v obývacím pokoji v moderním stylu: foto. V tomto článku se podrobně podíváme na typy záclon, jak vybrat správné obrazy v závislosti na stylu bytu nebo domu a další užitečné tipy.návrháři.

Fotografie nových designových záclon do kuchyně v roce 2018.

Moderní styl interiéru je charakterizován zaměřením na vytváření pohodlných podmínek pro osobu, funkčnost a praktičnost prostoru. Fotografie designu záclon do kuchyně jasně ukazují, jak stylové možnosti designu okenních otvorů dokonale zapadají do moderního interiéru.