Modulární domy pro celoroční bydlení: výhody, nuance montáže a tipy

V poslední době se staly populární modulární domy pro celoroční bydlení. Předpokládá se, že tyto budovy jsou vhodné pouze pro letní chatu. Stavební dělníci však tvrdí, že modulární konstrukce jsou vhodné pro použití v našich podmínkách pro život po celý rok. Kromě toho jsou rychle postaveny a mají vynikající výkonové charakteristiky. Modulární budovy jsou klasifikovány jako dostupné bydlení.

Bloková stavebnice

Co jsou modulární domy pro celoroční bydlení?

Modulární konstrukce metodami montáže jsou podobné Lego. Současně jsou podobné moduly připojeny ve specifickém pořadí pomocí spike nebo socketového spojení. Při objednávání návrhů si můžete vybrat vhodné moduly ve velikosti amnožství.

Modulární konstrukce mohou sestávat z více než 10 sekcí

Samostatné moduly nebo sekce mají zvláštní účel: obývací pokoj, kuchyň nebo koupelna. Každá jednotka je oddělena od ostatních, ale v důsledku instalačních prací je celá konstrukce. Modulární domky s nejmodernější konstrukcí pro celoroční bydlení jsou vybaveny všemi vhodnými systémy: kanalizací, topením, instalatérstvím a větráním. Tato zařízení byla původně používána pro bezpečnostní kabiny nebo pro vojenská místa. V krátké době se staví jednoduché konstrukce z bloků kontejnerů. Mezi nejdůležitější výhody patří možnost instalace bez instalace základů.

A krásná, a základ není potřebný

Užitečné informace!Modulární konstrukce jsou vhodné pro komerční pavilony, kanceláře, sklady, venkovské domy, skladové hangáry a obytné budovy.

Modulární stavby: konstrukční prvky a zařízení

Konstrukce modulárního domova pro celoroční bydlení se skládá z výměnných částí, které jsou k sobě připevněny bez šroubů. Jednotlivé moduly se montují na vybranou oblast.

Montáž jednotlivých bloků v sekci

V budově je vše předem zajištěno od umístění okenních a dveřních otvorů až po průchod komunikací. Stěny jsou rámové konstrukce, musí být izolovány. Poté provedl vnější i vnitřní dekoraci. Při výrobě rámu se používá konstrukcekovové části a dřevěné trámy.

Při použití této technologie se vyrábějí budovy s následujícím funkčním účelem:

 • Domovní vozy, které mohou být přepravovány na staveništi pomocí speciálních běžců nebo kol. Používají se jako dočasné bydlení.

Praktický přívěs

 • Obytné objekty, které v průběhu roku žily.

Funkční a pohodlné domy pro bydlení

 • Administrativní budovy jsou oblíbené díky své nízké ceně a funkčnosti.

Pohodlné umístění kanceláří

 • Skladové budovy slouží k uskladnění zboží a materiálu.

Stavba typu skladování

 • V těchto stavbách je možné umístit sanitární zařízení: koupelnu, sprchový kout, vanu nebo dokonce i místo první pomoci.

Sprcha, toaleta a část domácnosti v jedné sadě

Modulární budovy se skládají ze standardizovaných prvků, jejichž velikost je 2400x4800 mm. Panely jsou opláštěny speciálními materiály. Venku, nepromokavá překližka je používána, a uvnitř cement-pojil dřevotřískové desky. Rámová konstrukce je vyrobena ze dřeva a kovu. Použijte tepelně izolační vrstvu, která je položena pod skříní.

Příklad rámu pro přívěs

Užitečné informace!Pokud je půda v místě hustá a stabilní, pak je budova postavena na deskáchželezobetonu. Pro zamezení smrštění se používají vzduchové polštáře.

Výhody a nevýhody návrhu

\ t

Modulární dům pro celoroční život má klady a zápory.

Lze rozlišovat tato zařízení:

 • Jednoduchost instalačních prací, jakož i možnost montáže kdykoliv během roku.
 • Možnost změny místa instalace.
 • Dodržování zdravotních norem a požární bezpečnosti.
 • Dostupnost systémů vytápění a větrání vyrobených s využitím nejnovější technologie.
 • Rychlá instalace dveří, oken a osvětlovacích systémů.
 • Instalace moderních instalatérských a elektrických zařízení.
 • Odolnost proti zemětřesení.
 • Nízká hmotnost a dostupné náklady, které jsou nižší než cena jednopokojového bytu.
 • Není zapotřebí plnohodnotného staveniště se skladovacím materiálem a pracovními místy pro pracovníky.

Stylový dům za malou cenu

Současně stojí za to zvážit konstrukční nedostatky:

 • Neschopnost postavit více než tři podlaží.
 • Životnost budovy je 50 let.
 • Přeprava může být drahá.
 • Vícepodlažní budovy se v mobilitě neliší.

Mobilní a velkolepé budovy

Užitečné informace!Úloha rámové konstrukce při zajištění nosnosti budovy. Rám se montuje s ohledem na plochy obrobků, vlastnosti aplikacesvarů a zohlednění forem konstrukcí. Kovové díly jsou ošetřeny speciálními sloučeninami proti korozi.

Vlastnosti objednání modulárního domova

Chcete-li objednat vhodný design, je třeba pečlivě prostudovat nabídky od různých výrobců. Pak musíte přemýšlet o svém vlastním domácím projektu. Plán by měl obsahovat nejen umístění místností, ale i provedení nezbytných komunikací.

Krása nestandardních projektů

Proces objednání vhodné varianty je doprovázen vytvořením smlouvy se stavební firmou a dokumentace. Musíte naplánovat nadcházející výdaje. Po výběru projektu budou specialisté na stavební firmy schopni vytvořit individuální stavební plán. Poskytovány jsou také odhady nákladů a potřebné materiály.

Modulární konstrukce je založena na třech principech:

 • úspory;
 • rychlost konstrukce;
 • jednoduchost.

Varianta stavebnicové konstrukce

Užitečné informace!Standardní provedení je připraveno pro instalaci během několika týdnů. Při sjednání jednotlivých termínů projektu předem.

Fáze výstavby modulární konstrukce

Při stavbě domu je nejprve připraveno vhodné místo. Pokud je design typický, pak od okamžiku podání žádosti do konce stavebních prací bude trvat méně než měsíc.

Stavba se provádí takto:

 • Výroba modulárních jednotek v továrně.

Výrobní proces

Dokončení smontovaného výrobku

 • Doprava na místo budoucího ubytování.

Způsob přepravy

 • Montáž jednotlivých částí do obecné struktury.

Montáž jednotlivých modulů

 • Konsolidace všech sdělení do jednoho systému.

Správné provádění inženýrských systémů je důležité

.
 • Zapojení budovy do kanalizace, elektrických systémů a vodovodů.

Spojovací vedení

Po instalaci předloží výrobní podnik dokumentaci popisující vlastnosti a parametry jednotek a podmínky záruky.

Užitečné informace!Pro samostatnou jednotku je vydán samostatný dokumentační balíček.

Video: vizualizace montáže blokové modulové budovy

Modulární domy pro celoroční bydlení na klíč: projekty domů a ceny

U modulárních domů pro celoroční bydlení je cena poměrně nízká. Náklady na tyto stavby začíná od 100 tisíc rublů a může se zvýšit v závislosti na složitosti budovy. Dostupnost cen ve srovnání s tradičními typy bydlení závisí na mnoha faktorech. Úspory se v zásadě vyskytují v následujících krocích:

 • Záložkanadace nevyžaduje kapitálové investice, jako v tradiční výstavbě. Konstrukce je namontována na jednoduchém základě.
 • Stěny jsou vyráběny v továrně, což snižuje jejich náklady.
 • Instalace střechy není vyžadována, protože se používá speciální modul.
 • Veškeré komunikace jsou vytvořeny při vytvoření modulů v továrně.

Varianta dokončování pro modulární dům

Související článek:

Veranda do domu vlastníma rukama. Projekty, foto. Ze samostatného přezkumu se dozvíte o různých možnostech verandy pro dům ao nulové konstrukci těchto staveb.

Nuance individuálního designu

Spotřebitelům je nabízen velký výběr konstrukčních řešení. Moderní technologie umožňují vytvářet návrhy jakékoliv složitosti a velikosti. Mnozí výrobci nabízejí unikátní moduly modulů, vytvořené zajímavými projekčními projekty. Současně může být dům vyroben v jakémkoliv stylu.

Moderní a stylové domy jsou vyrobeny z modulů

Výběrem správného projektu můžete v zemi vybudovat útulný a funkční dům.

Užitečné tipy

Pro výstavbu modulárních konstrukcí v souladu s technologickými vlastnostmi byste měli použít následující doporučení:

 • Povrchy modulů by neměly být propíchnuty ostrými upevňovacími prostředky. Pro spojovací materiál by mělo být použito speciální lepidlo nebo svařovací stroj.
 • Při výrobě modulárních budov se používá vnitřních přepážek. To vyžaduje rámový systém. Vodítka rámu jsou upevněna na obložení stěn.
 • Při výrobě podlah v budovách typu kontejneru nelze použít minerální vlnu, protože tento materiál může způsobit mokré ocelové prvky. Je lepší použít extrudovanou polystyrenovou pěnu.
 • Při ohřívání stěn v interiéru se doporučuje používat nehořlavé obklady stěn.

Krásný a útulný dům

Všechny modulární struktury jsou vyráběny na základě příslušného projektu. Zohledňuje obytný prostor a hlavní účel budovy. Tyto parametry ovlivňují výběr velikosti bloku a počtu podlah. Správná kombinace modulů pomůže vytvořit promyšlené umístění a vnitřní prostor, který lze použít pro různé účely.

Modulární dům lze postavit na několika patrech

Kvalitní materiál a řádná montáž slouží jako záruka, že dům bude trvat dlouho a bude pohodlný a teplý iv chladném období.

Video: modulární dům