Motobloki: ceny, recenze, které jsou vhodnější pro specifické účely

Tato technika se používá ke zpracování půdy na statku, k provádění prací ve sklenících, přepravních statcích a čistém sněhu. Jeho rozšířená funkčnost doplňuje přiměřené náklady. Úspěšně se využívá k řešení různých domácích a komerčních úkolů. Na moderním trhu jsou různé kultivátory, ceny, recenze. Co je nejlepší volba, můžete zjistit přesně až po podrobném studiu tematických informací.

Před odchodem do specializovaného salonku je nutné lépe porozumět spotřebitelským vlastnostem zařízení

.

Základní parametry

Tato technika se od kultivátoru odlišuje těmito charakteristikami:

 • Je přizpůsoben k provádění většího počtu pracovních operací.
 • Její hmotnost přesahuje 65 kg.
 • Používá se výkonnější pohonná jednotka (od 3,5 hp a více).
 • Pro připojení pohonů nástavců, nářadíkonstrukce doplňují řemenici (hřídel).

Použití jednoosého podvozku ho odlišuje od traktoru. Tyto poznámky jsou určeny k identifikaci zařízení, které patří do této kategorie. To vám umožní přesněji studovat oje, ceny, recenze, což je lepší volba pro řešení těchto nebo jiných problémů.

Pokud se očekává relativně malé množství práce, je vhodnější kompaktní kultivátor

.

Klasifikace

Následující rozdělení do skupin je podmíněno. To vám však umožní rychle najít správné vybavení.​​

Tabulka 1. Rozdělení motobloků do skupin

Příznak Hodnota Poznámky
Hmotnost bez přídavného vybavení, kg. 65 až 90 Vhodné pro ošetření lehkých typů půdy.
od 90 do 140 Tato technika je vhodná pro práci na panenských územích.
více než 140 Tyto jednotky mohou být použity na jakékoli půdě bez povinného vybavení kovovými oky.
Podle výkonu výkonové jednotky v hp 3,5 - 5,5 Tyto hodnoty odpovídají odhadované nominální oblasti úpravy: 0,5–1,6 tis.
5,5 - 8 Univerzální motorové zámky. Používají se na pozemku 1,6 - 3 tisíc metrů čtverečních.
8 - 10 Nejvýkonnější zařízení používané při úpravě ploch do 10 tisíc m2. Pro velké hodnoty se doporučuje zakoupit traktor.
Podle typupohonná jednotka Petrol Dobře běží v širokém rozsahu teplot. Benzín Dobře běží v širokém rozsahu teplot.
Nafta Odlišují se ve zvýšené ziskovosti.
Elektrické Mají nejvyšší účinnost. Jejich použití je omezeno nedostatkem technologicky vyspělých zařízení pro skladování elektrické energie.

Malá kormidla vhodná pro práci ve skleníku

Různé úpravy zařízení

V přítomnosti kladky (hřídele) je funkce motobloku výrazně rozšířena: ceny, recenze, které typy příloh jsou lépe studovány. Faktem je, že někteří výrobci dělají odpovídající uzly unikátní. To omezuje možnost používat produkty jiných značek. Některé návrhy mají zvláštní omezení. Například u modelu Fermer Series 905 Pro nemůžete instalovat mechanismus sněhového sněhu.

S pomocí technických prostředků není obtížné čistit i velkou plochu v zimě

Kovová kola zlepší průchodnost v obtížných podmínkách

Je-li zamýšleno cestování na dlouhé vzdálenosti, pravidelná přeprava zboží, má smysl uvažovat o koupi těžkého benzínového kormidla. Pokud je vozidlo vybaveno přívěsem, bude možné provádět potřebné práce bez vnější pomoci a odpovídajících nákladů.

Osobní "nákladní automobil" bude užitečný v domácnosti

K tomuto univerzálnímu adaptéru mohou být ze zadní strany připevněna přídavná zařízení

Sklízeč brambor

Dvojitý pluh

Rotační sekačka

Přílohy

Terénní sněžný skútr, vytvořený na základě sériového motobloku

Pozor!Podrobná studie hlavních technických parametrů a potenciálních schopností pomůže správně zjistit akvizici.

Jak si vybrat traktor s posuvným hřídelem s hnacím hřídelem a diferenciálem: cena a další důležitá kritéria

Aby bylo možné věcně analyzovat současné nabídky trhu, je třeba věnovat pozornost následujícím faktorům:

 • Druh půdy určuje požadavky na hmotnost zařízení. Zvýšení tohoto parametru zlepší přilnavost kol. Klouzání při zatáčení a v nejobtížnějších silničních podmínkách zabrání přítomnosti diferenciálu. Zkontrolujte dodržování hloubky pěstování uvedené v průvodní dokumentaci výrobce.
 • Vyhodnocení výkonu pohonné jednotky se provádí s přihlédnutím k ploše pozemku. Účinnost je ovlivněna šířkou kultivátoru, dalšími pracovními nástroji.
 • Rozsah doplňkového vybavení nabízeného výrobcem je důležitý.
 • Somezené podmínky (ve sklenících) je nutné zkontrolovat soulad rozměrů, manévrovatelnost.
 • Pro přepravu zboží je užitečný velký průměr kola (od 400 mm a více).
 • Aby se technika přizpůsobila fyziologii konkrétního uživatele, upravte výškově nastavovací mechanismy držadel. Je vhodné, když je možné je znovu instalovat s otočením o 180 °.
 • Dieselové motory vykazují vysoký točivý moment. Oni spotřebují nějaké palivo. Takové napájecí jednotky však začínají špatně při nízkých teplotách. Moderní motory tohoto typu se obtížně udržují. Pro prodloužení jejich životnosti je nutné použít vysoce kvalitní hořlavé a mazací materiály, naftový motor s vodním chlazením je lépe přizpůsoben dlouhodobé práci s vysokým zatížením v obtížných podmínkách.
 • Benzínové motory jsou levnější, ale spotřebovávají více paliva. Fungují hladce v chladu. Tyto pohonné jednotky by měly být vybrány, pokud jsou určeny k provádění pracovních operací v zimě.
 • Elektromotory jsou zatím nastaveny pouze v kultivátorech. Jsou připojeny drátem k síti, což přirozeně omezuje rozsah. Vhodné pro cenu a spotřebitelské parametry baterie nejsou k dispozici. Ale situace se zlepšováním technologií se postupně mění k lepšímu.

Traktor s elektrickým pohonem

Moderní kormidla: ceny, recenze, kterélepší zvolit

Tato tabulka poskytuje informace o výrobcích několika populárních výrobců.

Tabulka 2. Srovnání výrobců výkonových fréz

Logo Značka Výkon výkonových jednotek, hp Výkon výkonových jednotek, hp Cena v rubu. Důležité funkce Důležité funkce
Neva (Rusko) 3 až 6 33 000 - 89 000 Vybaveno dovezenými (Subaru, Honda) a domácími motory. V nejvýkonnějších modelech ruských motobloků s PTO je přípustná instalace až osmi fréz. To vám umožní rychle zpracovat velké pozemky s využitím pracovní šířky až 1600 cm, výhoda by měla zahrnovat dostupnost servisu, náhradní díly.
MTZ (Bělorusko) MTZ (Bělorusko) od 8 do 13 62 000 - 105 000 Tyto výkonné jednotky jsou vyráběny v závodě Minsk Tractor Plant. Dlouhá historie hlavní činnosti společnosti potvrzuje přítomnost pevných praktických zkušeností. Použití motorů Weima, Briggs & Stratton INTEK I /C zajišťuje soulad s technickými parametry moderních požadavků. 62 000 - 105 000 Tyto výkonné oje jsou vyráběny v závodě Minsk Tractor Plant. Dlouhá historie hlavní činnosti společnosti potvrzuje přítomnost pevných praktických zkušeností. Použití motorů Weima, Briggs & Stratton INTEK I /C zajišťuje, že technické parametry jsou aktuálnípožadavky.
Caiman (Francie) 6 až 13 56 000 - 230 000 Tento francouzský výrobce vybavuje své motobloky benzínovým čtyřtaktním motorem Subaru. Vysoké ceny nejsou způsobeny pouze výkyvy na devizovém trhu. Caiman vyrábí odolné a odolné zařízení. Záruční doba prodloužená výrobcem pro ruské zákazníky do 4 let.

Bytový motor Neva

Čínští výrobci nejsou v tabulce uvedeny. Jejich výrobky však nelze ignorovat. Vytvářejí stále více kvalitních zařízení s licencovanými a pečlivě kopírovanými výkonovými jednotkami známých značek.

Článek na toto téma:

Nejspolehlivější a nejoblíbenější kultivátory a kultivátory. Výběr správné techniky, měli byste zvážit funkčnost, výrobce a náklady na zařízení, stejně jako věnovat pozornost spotřebitelské recenze o zakoupeném produktu. Budeme o tom mluvit v článku.

Jak se k nim dostat správné motorbloky a přílohy: video hodinky a závěry

Aby nedošlo k omylu ve velkém počtu nabídek na trhu, je nezbytné přesně určit skutečné potřeby. Například příliš velký motorový motoblok s vývodovým hřídelem nemusí být vhodný pro zpracování půdy v malém skleníku.

Poté, co je nutné zkontrolovat aktuální nabídky. Kromě výše uvedených obecných parametrůzvážit:

 • Pohodlí řízení, ergonomie. Moderní modely jsou vybaveny vícestupňovými převodovkami, dalšími uzly, které usnadňují práci.
 • Schopnost obsluhovat své vlastní. V některých případech vyžaduje pravidelné mazání uzlů, provádění dalších akcí. Časté využívání služeb odborníků zvýší náklady na provoz.
 • Není nutné se zaměřovat pouze na počáteční cenu. Měly by být zohledněny v komplexních nákladech budoucích období, záručních závazcích výrobce.

Podrobná studie rozsahu příloh bude užitečná. Lze jej zakoupit podle potřeby.

Správné použití možností pomůže upravit techniku ​​podle přání uživatele

.

Video: zazděný s vlastním adaptérem a tužkou