Navzdory sběratelům kovového odpadu: domácí z motoru pračky

Sběrače kovového šrotu budou rádi vyzvednout vaši starou pračku. Ale nespěchejte je prosím. Dostanete trochu peněz na šrot, ale pokud jste na této věci moudří, můžete pro domácnost získat spoustu užitečných věcí. Domácí z motoru pračky pomůže rychle vyčistit ptáka z peří, nakrájíme na krmivo pro domácí zvířata, sekat trávník, kouřit ryby a maso. A to není úplný seznam toho, co lze udělat z pračky. Dnes v revizi HomeMyHome.ru editory podrobné pokyny, jak prezentovat nový život "železné srdce" z pračky.

Díly z pračky - materiál pro mnoho užitečných domácích výrobků

Jaký může být motor ze staré pračky

Pokud budete dělat domácí z použitého motoru, musíte zjistit, co to je a co může udělat. V pračkách naleznete tři typy motorů: asynchronní, bezkartáčové a kolektorové. Podívejme se blíže:

  • Asynchronní- může být dvoufázový nebo třífázový. Dvoufázové motory se nacházejí ve starších modelech stále sovětské výroby. Moderní vozy jsou vybaveny třífázovou. Konstrukce tohoto motoru je mimořádně jednoduchá, dosahuje rychlosti až 2800 otáček za minutu. Pracovní motor, vyjmutý ze stroje, musí být pouze namazán - a je připraven k novým výkonům.

Tyto motory se vyznačují tichým provozem. Jejich jedinou nevýhodou jsou impozantní rozměry

.
  • Sběratel- tento typ motoru najdete v konstrukci většiny domácích spotřebičů. Taková zařízení mohou pracovat z přímého a střídavého proudu, mají kompaktní rozměry a řízenou rychlost. Jedinou nevýhodou tohoto motoru je omyvatelný kartáč, ale tyto díly lze v případě potřeby vyměnit.

Je třeba připustit, že ve srovnání s čl. \ Tasynchronní, takový motor je hlučnější. Navíc se často přehřívá a dokonce jiskry

  • Bezkartáčový přímý pohonje nejmodernějším motorem od korejského výrobce. Najdete ho v moderních pračkách od LG a Samsung.

Tyto modely jsou nejkompaktnější. Jsou pozoruhodné odolností proti opotřebení, jednoduchou konstrukcí a vysokou účinností

Nyní, když můžete určit typ motoru, zbývá rozhodnout se, kde použít motor z pračky.

Řádně rozebrat a rozhodnout, co lze provést z částí staré pračky

Demontáž pračky je pomalá. Po práci s vodou na dílech může dojít k nahromadění soli, musí být pečlivě odstraněna, aby nedošlo k poškození dílů během demontáže. Co lze udělat ze staré pračky? Motor bude užitečný pro domácí - stane se základem mnoha zařízení. Více v případě jde buben. Obvykle je vyrobena z nerezové oceli. Od bubnu je třeba odpojit všechna potrubí. Může být užitečné a poklop pro nakládání. Kromě těchto částí nespěchejte vyrazit pružiny, protizávaží a části těla.

Pro ty, kteří se orientují v elektronice, možná budete muset zaplatit - v případě potřeby je snadné najít náhradní díly pro opravy

Jak vyrobit brusku nebo brusku z motoru pro pračku

Ostrý - jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro domácnost. S tím můžeteVyostřete zahradnické nářadí, domácí nože a nůžky. Pokud ji ještě nemáte, kupte si ji v každém skladu nástrojů nebo zhotovte brusku z pračky. Nejtěžší okamžik - jak opravit smirkové kolo na motoru. Nejjednodušší způsob, jak koupit hotovou přírubu. Vypadá to takto.

Příruba pro motor

Je možné otáčet přírubu z kovové trubky vhodného průměru, nejvhodnější je trubka o průřezu 32 mm. Z toho je třeba řezat kus o délce 15 centimetrů, to je dost pro upevnění smirky. Příruba je připevněna k hřídeli motoru svařením nebo průchodem. Video podrobně popisuje, jak ruční ořezávátko z pračky funguje:

Výroba soustruhu na dřevo z podložky

Co jiného lze udělat s motorem z pračky? Jeden z populárních nápadů je soustruh pro dřevo. Zvažte postupný proces.

\ t
Ilustrace Popis akce
Pro zajištění motoru na pracovním stole vytvořte upevňovací prvky z kovového rohu. Za tímto účelem vyvrtejte otvory pro upevnění na nohy motoru a stolu.
Chcete-li upevnit dřevěnou část, budete potřebovat přírubu připevněnou k hřídeli motoru a to jsou kolíky vyrobené z běžných šroubů s řezanými hlavami. Zašroubujte tyto čepy do základny. Bude vyžadovat 3 cvočky.
Motor je upevněn ke stolušrouby na kovové části - šrouby.
Protilehlý konec dřevěné části je tímto zařízením upevněn. Skládá se ze šroubu se smyčkou, dvou dřevěných podpěr upevněných v rozích.
Tato dřevěná část musí být pohyblivá, aby mohly být použity různé polotovary. Pro pohyblivost je upevněn na závitovém čepu se šrouby.
K řízení motoru je zapotřebí napájení. Můžete použít jeden z počítačových bloků. Budete muset nainstalovat přepínače pro nastavení rychlosti otáčení.
Jak připojit motor k napájení v animaci.
Pro vedení nástrojů vytvořte násadec. Skládá se ze dvou dřevěných částí a kovového rohu. Všechny díly jsou pohyblivé upevněním na jeden šroub.
Spodní část násadce je pevně upevněna na pracovní stůl pomocí šroubů a rohů.
Obrobek se připevní na stroj ze dvou stran: vlevo - na čepech, vpravo - na čepu s rukojetí. Pro upevnění do obrobku vyvrtejte odpovídající otvory.
Práce bude vyžadovat ostré nástroje - řezačky.
Konečné broušení obrobku se provádí pásem smirkového papíru.

Jak si udělat vlastní ruce z mytístroje jednoduché perosёmnuyu stroje pro domácí potřeby

Doba porážky je problematické. Obvykle to dělají na podzim, kdy kachny a brojleři dosáhli požadované hmotnosti a je již neziskové udržovat je v zimě. Pluck několik desítek nebo dokonce stovky mrtvol potřebují velmi rychle. Můžete se zbavit tvrdé práce pomocí pera-typu stroje, a můžete snadno dělat všechno ze stejných částí pračky.

Jediné, co může způsobit potíže, je hledání závitových gumových prstů - bilov. Budou muset být objednány, takže mějte na paměti, že musíte přemýšlet o tom, jak psát na stroji dlouho před porážkou

U zařízení nelze rozebrat podložku. Zvláště vhodné je použití strojů s vertikálním zatížením. Stačí jen opravit bilah v bubnu, aby se podívali dovnitř. Před osshchipom kuře jatečně upraveného těla je třeba opařit vroucí vodou, a pak jen hodit do rotujícího bubnu. Zde je to, co se děje:

Důležité!Aby se zabránilo vniknutí vody do motoru spínacího stroje, musíte jej chránit plastovým pouzdrem.

A poslední okamžik - pásková jednotka by měla být pevně upevněna, protože vibrace při nakládání kostry budou velmi silné.

Sekačka na trávu z použitého motoru

Stále hledáme odpověď na otázku, kde lze použít motor z automatické pračky. Další původní myšlenkou je výroba sekaček na trávu. Na malou plochu je přivázán elektrický modelnapájecí kabel. Zařízení takové jednotky je velmi jednoduché. Musíte udělat platformu na čtyřech kolech s malým průměrem.

Plošina může být vyrobena z kovových nebo OSB desek, překližky a dokonce i případu stejné pračky

Motor je upevněn na horní části plošiny, hřídel je zašroubován do otvoru pod ním a nůž je k němu připojen. Zbývá pouze připevnit rukojeti a páku k vozíku pro zapnutí a vypnutí napájení. Pokud máte asynchronní motor ležící kolem, budete překvapeni, jak tichá jednotka bude, a to i ve srovnání s továrními modely.​​

Poradenství!Aby nedošlo k navinutí trávy na nože, je nutné mírně ohnout řezné hrany dolů.

Video: Jak vyrobit sekačku

Kráječ krmiv

\ t

Pro venkovského obyvatele je řezačka potravin v domácnosti velmi důležitým strojem. A tato jednotka se snadno vyrábí z automatické pračky Co lze použít: buben a motor.

U řezačky potravin budete muset vytvořit kryt, ve kterém bude namontován buben s otvory naostřenými pro řezání a krytem pro lisování. Připojení rotujícího bubnu a motoru přes pohon. Hotový model vypadá takto:

Jak sestavit generátor ze staré pračky

Pokračujeme v zvažování domácích výrobků z motoru z pračky a zatáčka dosáhla generátoru. Nebudete schopni sestavit výkonné zařízení, ale v případě nouzeOdpojení můžete dobře připravit. Chcete-li motor vrátit do generátoru, musíte jej rozebrat a částečně odříznout jádro. Ve zbytku jádra musíte udělat drážky pro neodymové magnety.

Magnety by měly být uspořádány ve dvou řadách se stejnou mezerou

Mezery mezi magnety jsou vyplněny svařováním za studena. Chcete-li zařízení provozovat, musíte do sady zahrnout baterii z motocyklu, usměrňovače a regulátoru nabíjení. Detaily videa:

Domácí míchačka na beton

\ t

Pokud jste zahájili malou opravu, která vyžaduje například omítkové stěny, potřebujete míchačku na cement. A opět užitečné části pračky.

Výsledkem je, že dostanete kompaktní zařízení s malou kapacitou, což není škoda, že bude po opravách vyhozen

Jako nádobu na beton můžete použít stejný buben s předem utěsněnými otvory pro vypouštění vody. Nejvhodnější je použít díly z předního nakladače, není téměř nic, co by mělo být přepracováno. Pro zpevnění karoserie použijte kovový roh a pro pohodlný pohyb míchačky jej vybavte kolečky. Hlavní problém v designu - výroba "houpačka" pro správné naklonění a následné vyprazdňování betonu. Jak to správně udělat ve videu:

Ruční výroba z motoru pračky: okružní pila

VyPřekvapený, ale kruhový může být také postaven na základě motoru z pračky. Důležitým bodem v této věci je přídavné vybavení motoru se zařízením regulujícím otáčky. Bez tohoto přídavného modulu bude kruh fungovat nerovnoměrně a jednoduše se s tímto úkolem nedokáže vyrovnat. Schéma montáže zařízení:

Vzor kruhové pily

Princip činnosti zařízení je jednoduchý: motor pohání hřídel, na níž je namontována malá kladka. Od malé kladky je hnací řemen na velké kladce s kotoučovou pilou.

Důležité!Při práci s domácím oběhovým čerpadlem dbejte na své ruce. Všechny díly musí být pevně upevněny.

Výsledná jednotka nebude mocná, takže ji lze použít pouze pro rozpuštění desky o tloušťce do 5 cm, jak to samoobráběné kruhové práce:

Co jiného lze udělat z bubnu pračky: originální nápady na výzdobu

Buben se správnou perforací je materiál pro výrobu dekorativních předmětů. Zde jsou některé zajímavé nápady.

Osmanská základna bubnu. Je to snadné - stačí se připojit nohy kola a udělat měkké sedadlo

Takový buben může být přeměněn na originální lampu. Pokud umístíte lampu dovnitř, bude perforovaný povrch bubnu odlesky na stěnách. Tyto lampy budou vypadat dobře na stropě verandy nebo dokonce nasemi

Noční stolky a stoly. V bubnech se dveřmi ze strojů se svislým zatížením můžete ukrýt potřebné věci.

Buben se tedy změní na skříňku nebo boční stůl

Vyrábíme pánev z bubnu z pračky, foto příklady

Kovová mřížka je dočasný předmět. Dříve nebo později hoří a vyžaduje výměnu. Vždy si můžete koupit nový, nebo použít dostupný materiál, například buben z pračky. Udělejte toto plavidlo z bubnu z pračky - pár minut. Krása spočívá v tom, že kyslík proniká do děrovaného tanku, což způsobuje aktivní spalování.

Uhlík na grilování rychle hoří a proces vaření masa se velmi urychluje

Kovový buben vydrží několik sezón. Udělejte si pohodlný stojan, abyste se nemohli ohnout a vše je připraveno. Standardní délka shampury je vhodně umístěna na malé pekáčku. V případě potřeby můžete lehce nalepit pár vodítek.

Jak udělat dobrou udírnu z bubnu pračky

Cherry na dortu v naší otázce - udírna. Voňavé uzené maso, sádlo a ryby - co by mohlo být pro stůl lepší? Máte-li nádrž s autem se svislou zátěží v kůlně nebo garáži, zvažte, že se jedná o klobouk.

Na dně nádrže je nutné vyříznout otvor pro topeniště, svarové upevnění uvnitř pro zavěšení výrobků. Zůstane jenumístit nádrž na krb, zavěsit ryby nebo tuk, zakrýt nádrž s víkem nahoře a zapálit piliny.

Výrobky musí být kouřeny několik hodin, dokud nebudou připraveny

Je důležité, aby palivo pod udírnou doutnaly, ne hořet. Toto zařízení je lépe umístěno daleko od domova.

Důležité!Takovou udírnu se budete muset starat. To nemůže být ponecháno na dlouhou dobu, oheň může vzplanout, a místo kouření dostanete spálený výrobek.

Doufáme, že jsme vás přesvědčili, že byste neměli projít starou pračkou do kovového šrotu

Z jeho částí lze udělat tak užitečný pro dům! Máte-li zkušenosti s výrobou takovýchto domácích výrobků, nebo můžete v komentářích něco napsat?