Nejlepší design nápady pro 2017-2018: kombinovaná tapeta v hale, fotografie, design hotových interiérů

Interiéry s nebývalými tapetami jsou už dávno minulostí. Trendy moderních stylů doporučují minimalismus v interiéru, což znamená, že malé množství nábytku uvolňuje povrch stěn a tapeta se stává středem pozornosti. Vytváření pohodlí v obývacím pokoji je vždy na prvním místě. Koneckonců, rodina tráví večery, zve hosty a pořádá recepce. Vyberte si svůj styl není snadné. Nabízíme nejlepší kombinovanou tapetu v hale. Foto, design 2017-2018 a katalogy výrobců vám pomohou při výběru.

Módní směr 2017-2018

Tapety v hale kombinované 2017-2018: fotografie, interiérový design a módní trendy

Návrháři každý rok stále ohromují nové textury a kombinace možností. Trendy odcházejícího roku nás připravily na návrat jasných akcentů. Na jedné straně je to ztělesnění dynamického rytmu života. Na druhé straně - návrat k módě 80. let s jasnými barvami. Zajímavé možnosti, jak kombinovat tapety v místnosti, jsou uvedeny v našem výběru fotografií na konci článku.

V TOP-8 lze rozlišovat tyto pokyny:

\ t \ t
Barva Doporučení pro použití v interiéru
Šťavnatá žlutá Pár jasných akcentů v interiéru nebo dekoraci je dostačujících, protože obecné vnímání se zcela změní. To je barva slunce a radosti.
Bohatá zelená Je populární již několik sezón. Nicméně, nahradit tmavé, přijde ušlechtilý stín. Tato barva je v souladu s šťavnatými fialovými odstíny.
Černá Černý, ale pouze neutrální tón jako doplněk základní barvy.
Bílá V kombinaci s černou můžete změnit geometrii místnosti. Například u malých místností je hlavní paleta bílá, jako doplněk černá. Naopak velká černá příznivě zdůrazňuje primární barvu a bílá je nutná pouze pro rovnováhu.
Placid Blue-Grey-Green Toto gama zklidňuje.interiér, dává pocit chladu a míru.
Modrá s oranžovou Tato kombinace doplní místnost o pozitivní energii. Příklady takových kombinovaných tapet v obývacím pokoji lze také zobrazit ve výběru fotografií na konci.
Růžová Tato barva již není spojena s příslušností k ženskému směru. Designéři nabízejí sofistikované odstíny v kombinaci s pastelovými barvami jako světlé dekorace.
Cihla a terakotové odstínyVhodné pro velké plochy. Naplňují místnost teplem a komfortem, zejména pokud je v obývacím pokoji krbová zóna.

Celá paleta barev dokonale zapadá do módních stylů prostor.

Interiér, který se zaplňuje teplem

Jak krásné je spojit tapetu v hale

Použití kombinovaných tapet je oblíbenou technikou designu. Ale dříve, než zkombinujete tapetu v místnosti s ostatními, měli byste se podívat na fotografie hotových sbírek výrobců nebo přemýšlet nad vaší kombinací. Tyto možnosti vám pomohou vytvořit jedinečný interiér.

Nyní je to vzácné, kdo zastává stejný typ dekorace. Návrháři trvají na použití možností pro kombinaci textury, barvy nebo vzoru. Taková technika může příznivě zdůraznit určitou zónu.

Tip!Před volbou tapety je nutné zvážit umístění místnosti, geometrii, přítomnost výstupků, výšku stropů a svítivost. Všechnotyto nuance mohou být velmi výhodné bít, negativní body mohou být změněny na výhody s pomocí správné volby.

Základní kombinované techniky

Existuje mnoho možností pro kombinování tapet v místnosti. Foto nápady lze nalézt v katalogu výrobců. Zde jsou některé z nich:

 • Nejběžnější - jedna stěna vyniká jasnější texturou, zbytek se provádí v tišším měřítku;
 • bude zajímavé rozhodnout se přilepit na dvě sousední stěny s jedním pohledem s jasnějším vzorem nebo geometrií a další dva v tlumených odstínech;
 • je možné kombinovat a střídavě používat techniku ​​horizontálního lepení se svislicí;
 • diagonální nalepování k provedení je poněkud složité, ale dává to zcela odlišný pohled na obývací pokoj;
 • lze zvýraznit pomocí pásů určitých oblastí, například odpočinku, ohniště, televize nebo vstupu;
 • pásky, zdobené rámováním rámců vypadají velkolepě. Dávají interiéru nějakou bohémii.

Nestandardní alokace rekreační oblasti

Výběr správné tapety, kterou chcete kombinovat

Při návrhu místnosti můžete použít nejen kombinaci tapety podle barvy, ale i zajímavé textury. Výrobci vzali v úvahu přání profesionálů a nabídli kolekci s kombinací možností tisku a pastelů.

Nabízíme několik tipů na výběr kombinace s monochromatickýmitapety na plochu:

 • květiny nebo rostliny;
 • abstrakce;
 • široké pruhy;
 • ozdoby;
 • fototapety pro sál s květinovým potiskem nebo fragmentem města.

Geometrické vzory jsou v poslední době velmi populární. Výtisky mohou mít na povrchu odlišné čáry nebo rozostření, což vytváří iluzi objemu. Mohou být vyrobeny z 2-3 barev. V katalogech různých vzorů bytů najdete zajímavé fotografie kombinované tapety pro sál.

Geometrický tisk vytváří efekt pohybu

Základní pravidla pro kombinování tapety dvou barev v hale

Kombinace dvou odstínů je jednoduchá technika, je vhodná pro ty, kteří provádějí první kroky v dekoraci interiéru. Můžete vybrat různé tóny stejného rozsahu barev. Interiér je klidný a harmonický se svým půvabem.

Výherní odstíny modré, pískové, šedé a zelené v kombinaci tapety v hale. Fotografie apartmánů s klidným interiérem jsou umístěny v mnoha galeriích módních návrhářů. Interiér můžete experimentovat a doplnit třetím odstínem ze stejné barevné škály. Na stěně proveďte páskování s hladkým přechodem od světlého tónu k tmavšímu a naopak.

To by mělo být známo!Světlé odstíny jsou vhodné pro interiéry aktivních lidí, světlé barvy - pro klidné lidi.

Související článek:

Tapeta v hale v bytě. Myšlenky tohoto článku pomohou určit správnou volbu a rady profesionálních řemeslníků vám umožní správně lepit plátna vlastníma rukama.

Hlavní nuance a pravidla lepení v kombinaci

Před lepením nejprve připravte povrch stěn: odstraňte starý nátěr, propíchněte a vyčistěte. Stěny před lepením tenkých monochromatických tapet by měly být téměř dokonale zarovnány. Povlak s texturou umožňuje malé chyby. Příklady takových prací jsou uvedeny ve fotogaleriích tapet pro sál v bytě různých výrobců.

Vertikální lepení kombinovaných tapet obvykle nezpůsobuje potíže. Před zahájením práce byste měli řádek označit úrovní a držet se jí. Když vložíte tapetu z různých textur, můžete potřebovat jinou adhezivní kompozici.

Možnosti kombinací

Jak můžete napravit nedostatky stěn spojením tapet

Pomocí tapety můžete vyhladit některé defekty v povrchových úpravách. Základní techniky a triky korekce nuancí bytů pomocí tapet v sále jsou prezentovány ve foto výběrech různých umělců na internetu. Navrhujeme zvážit několik účinných řešení:

 • Nepravidelnost, mírné zakřivení povrchu lze vizuálně skrýt pomocí jasného tisku nebo pruhů s hustou texturou a reliéfem. Ale monofonnínaopak jsou zdůrazňovány všechny nedostatky;
 • malé chyby opravy jsou dobře skryty, když se střídají pruhy prosté a se vzorem. Můžete experimentovat se stínem, hladkým a napěněným povrchem;​​
 • světelné pásy opticky zvětšují prostor. To je velmi důležité pro malých bytů. Úzká místnost může být rozšířena nalepením dlouhých stěn světlou tapetou a širokých s lehce tmavými materiály;
 • může být vizuálně zvýšena malá výška místnosti, pokud pásy nejsou přilepeny ke stropu, ale ponechají asi 10 cm.
 • Technika horizontálního dělení stěn se používá pouze v místnostech s vysokými stropy. Stěna je rozdělena do tří částí. 1/3 dna lze přelepit tmavými barevnými plátny a vyšší s více uklidňujícími světlými odstíny.

Vizuální expanze prostoru

Techniky kombinací tapet

Existuje několik standardních triků, jak lepit tapetu v hale. Vždy můžete provádět vlastní úpravy a přijít s něčím unikátním. Ale v každém případě, že místnost vypadala harmonicky, musíte dodržovat základní pravidla.

To by mělo být známo!Materiály, které mají být kombinovány, by měly mít něco společného: texturu, vzor nebo barvu. Pokud je například jako akcent zvolen jasný tisk, ostatní stěny by měly opakovat základní odstíny.

Horizontálníkombinující

Tato technika je vhodná pro prostory správné geometrie bez výčnělků a výklenků. Stěna je běžně rozdělena na dvě řady, spodní část by neměla být větší než 130 cm, křižovatka může být zvýrazněna okrajem, polyuretanovým páskem nebo lištou.

Tmavé odstíny jsou vhodné pro dno, pruhy, pro horní část lze použít malé vzory nebo jasnou geometrii. Musíte zvolit materiály na základě celkového designu interiéru.

U vysokých stropů bude vhodný jiný trik, který je v poslední době velmi populární: střídání vodorovných pruhů po celém povrchu stěny. Horizontální dělení můžete provádět s libovolnou vlnovkou. To je poměrně obtížné, ale tento povrch vypadá velmi neobvykle.

Dvojitá horizontální kombinace

Svislá kombinace

Vertikální kombinace je mnohem snadnější než horizontální. To může být střídání pruhů v šachovnicovém vzoru nebo výběr určitého povrchu. Tkaniny mohou být sladěny v jedné barvě nebo mohou být střídány jasným vzorem s jednou barvou.

Můžete vložit více než dvě stěny se stejnou tapetou. A není vůbec nutné vybírat plátna stejné šířky. Široké a úzké pruhy budou také působit jako samostatná dekorace stěn. Ve fotogaleriích jsou tapety pro místnosti v různých technikách výkonu.

Vertikálníkombinující

Kombinované vložky

Technika lepení s vložkami dává interiéru slavnost a eleganci. Vložky slouží jako malba v interiéru, můžete je uspořádat ve formě plakátů a vybírat harmonický design.

Doporučuje se lepit na hlavní stěny prostou tapetou. Texturou vložky přilepit na vrchol. Za účelem zvýraznění akcentů je můžete uspořádat do rámu z polyuretanových lamel nebo lišty o malé šířce. Technika lepení vložek umožňuje použití materiálů různých textur.

Vložky jsou vybrány pro čalounění

Patchworková technika patchwork

Toto je objev loňského roku. Základ pro techniku ​​šití prošívaných přikrývek. Složení je vytvořeno z různých materiálů, které jsou pak vytvořeny do celé kompozice.

Nyní se staly docela módní, aby se krásné tapety v hale s vlastními rukama. Trvá také hodně fantazie a trpělivosti. Výsledkem bude plátno plátna v jedné kopii. Pro začátek si můžete vzít 3-4 možnosti tapety, které jsou vyrobeny v kombinaci odstínů. Pásy pro kombinaci musí být vybrány podobně jako textura nebo vzor.

To by mělo být známo!Jediná věc, která je pro takovou techniku ​​nepřijatelná, je kombinace drahých a levných tapet.

Při přípravě tapety musíte mít jinou geometrii a velikost. Pouze v tomto případě bude dosaženo požadovaného dekorativního efektu.efekt. Pro zjednodušení práce můžete vytvořit kompozici kusů stejné šířky, ale různých délek.

Patchworková technika

Územní prostor kombinací tapety

Pro zdůraznění určitých oblastí je důležité vybrat skupiny, které jsou vizuálně kombinovány nejen mezi sebou, ale také obecně s interiérem. Územní se provádí s kontrastními pruhy, přičemž se bere v úvahu funkční směr přidělených zón.

Krb nebo jídelní kout lze odlišit krásným květinovým potiskem nebo jasným geometrickým vzorem, pro rekreační oblast by měly být vybrány tiché barvy. Je důležité vybrat materiály s jednou fakturou ve stejné cenové kategorii.

Pomocí moderních technologií územního plánování můžete zvolit různé interiéry: TV, vitríny s dekorem nebo vnitřní stěny otevřených polic. Přitahuje pozornost ostatních. Kombinovaná tapeta pro ložnice dokáže odlišit hlavu postele nebo toaletní stolek.

Snadné přidělení rekreační oblasti

Tapeta pro obývací pokoj: foto katalog s příklady povrchových úprav

Existuje mnoho nápadů na vytvoření interiéru vašich snů. Výrobci neustále nabízejí nové kolekce a kombinace kombinací. Rozmanitost textur činí volbu velmi obtížnou. Nabízíme Vám pohled na foto výběr tapet v sále a zajímavé interiérové ​​návrhy, které navrhnou ideální řešení pro výzdobu obývacího pokoje.Související článek:

Tapeta na stěny: katalog fotografií zajímavých řešení pro obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj, kuchyň a chodbu. Základní pravidla pro výběr obrazů a doporučení designérů - přečtěte si naši recenzi.

Závěr

Kombinace je vzrušující zážitek,které musí být poskytnuty určitý čas. Musíte se opírat o svůj vlastní smysl pro styl a vnímání určitého rozsahu barev. Koneckonců, je to váš interiér a jste nejlepším designérem na světě. Doufáme, že náš fotokatalog kombinované tapety pro obývací pokoj vám pomůže vybrat si interiér vašich snů.

A museli jste provádět opravy sami a vybrat si tapetu sami? S jakými potížemi jste se setkali? Podělte se s námi o své objevy, rádi s nimi budeme hovořit.

Videa krásných kombinovaných tapet v obývacím pokoji