Nejoblíbenější volba a její nuance: malty pro obklady Ceresit

Pokud chcete dlouhodobě zapomenout na opravy, používejte odolné a vysoce kvalitní varianty pro vrchní nátěry. Jedním z nich je keramická dlažba. Chcete-li vypadat perfektně na podlahách a stěnách - potřebujete vhodnou škárovačku. Ceresit je jednou z nejpopulárnějších a cenově dostupných značek, které se nacházejí v každém obchodě s hardwarem. V tomto materiálu z HomeMyHome budeme rozumět druhům této zálivky a nuancím její aplikace.

Ceresite je populární značka mezi master tilelayers

Ceresit Fugue Performance Chart: Všechny typy

Stěrky se prodávají jako suché směsi nebo jako hotová malta. Pro zlepšení kvality švů přidávají barvící pigmenty a speciální vodoodpudivé látky.

Úkolem injektáže je dát kachlovému zdivu hotový vzhled a kromě toho nedovolit vniknutí vlhkosti do hloubky švů, které mohou zničit lepidlo

.

Použití zálivky zabraňuje tvorbě plísní, což platí zejména pro "mokré" místnosti: koupelna, kuchyň, bazén a lázeň. Samozřejmě, že malty jsou čištění mnohem snazší: nečistoty a prach se ve švech neshromažďují.

To vše bude fungovat, pokud zvolíte správnou kombinaci. A to není tak snadné, jak se zdá na první pohled. Je zde spousta druhů směsí a každá z nich je určena pro speciální podmínky kreslení a provozu.

Je třeba vzít v úvahu nejen složení, ale také barvu injektážní malty, její chování v agresivním prostředí

.

Je třeba poznamenat, že výrobky značky Ceresite mají bohatou paletu výběru, takže má smysl studovat nejoblíbenější skladby a vybrat si ten, který vám vyhovuje.

Ceresit CE 33 Super - 26 odstínů do koupelny

Tento typ směsi je vhodný pro tenké švy do šířky 6 mm. Ona je také vybrána proto, že tyto ceresitové grily mají bohatou škálu barev, od bílé po černou.

Tato zálivkaMá inovativní recepturu, která zabraňuje množení bakterií na povrchu a hluboko ve švech podšívky

.

Po vytvrzení poskytuje zálivka Ceresit CE 33 jakékoliv barvy z palety hladký a rovnoměrný povrch, který se nebojí teploty vody ani pod nuly. Odolnost proti mrazu umožňuje tento model použít pro venkovní práce, například při dokončování fasády keramickými obklady nebo imitací zdiva.

Při opravách se doporučuje kombinovat spárovací hmotu pro obklady Ceresit CE 33 se silikonovým protikusem pro dodatečné ošetření spojů u instalatérských prací.

Ceresit CE 33 Super

Související článek:

Koupelna: foto, design. V samostatné publikaci jsou uvedeny užitečné informace o výběru obkladů a správné dekoraci koupelny.

Ceresit CE 35 Super - pro dekorativní kamenné práce

Tento druh směsi vykazuje vynikající výsledky v širokých spojích do 15 mm. Používá se ve zděných blocích skla a konstrukci zdiva. Stejně tak může být na opláštění použito podobné malty s rizikem deformace.

Pokud ke kompozici přidáte elastikátor, Ceresit CE 35 Super se dokonale ukáže ve venkovním bazénu

Ceresit CE 35 Super

Ceresit CE 43 Super Strong - super pevnost na širokých švech

Tato směs může spolehlivě utěsnit šev o tloušťce 40 mm, což není vtip. Má také antifungální přísady a elastifikátory, které zabraňují praskání švů během provozu.

Toto složení můžepoužívá se pro práci uvnitř i vně, má 9 základních barev a je balen, včetně volně ložených pytlů po 25 kg

Ceresit CE 43 Super Strong

Ceresit CE 40 Aquastatic - nebojí se vlhkosti

Název Aquastatic sám již hovoří o zvláštních vlastnostech směsi. Silná vodoodpudivá zálivková hmota pro Ceresit CE 40 Obklady Aquastatic, doplněné antibakteriálními přísadami, činí z této zálivky nejlepší volbu pro bazény a sauny. Nesporným plusem zálivky Ceresite CE 40 je paleta 37 barev, včetně těch neobvyklých, jako je jasmín nebo latte. Pružné a elastické.

Aquastatic se časem neroztrhává a odolává extrémním teplotním rozdílům

Cena dlažby pro obklady Ceresit v balení po 2 kg v průměru 300-330 rublů.

Ceresit CE 40 Aquastatic

Ceresit CS 25 - pro problémové spoje

Tato elastická kompozice na bázi silikonu je k dispozici ve 24 odstínech, včetně průhledných, a používá se především pro zpracování složitých a problematických švů v rozích a v místech opěry vodovodu. Nespornou výhodou tohoto modelu je odolnost proti přímému slunečnímu záření a aktivním chemikáliím.

Ceresit CS 25 dokonale dodržuje sklo, porcelán a keramiku

Ceresit CS 25

Ceresit CE 79 UltraPox - pro agresivní prostředí

Tato směs má dvousložkovou kompozici epoxidové pryskyřice. Díky epoxidu se ošetřené švy nebudou bát vlhkosti, chemikálií nebo teplotních změn. Ceresit CE 79 UltraPox lze použít v domě i na ulici. Zpracovává klouby mozaiky, kamene,keramiky a skla.

Povlak je velmi trvanlivý a dlouhotrvající

Ceresit CE 79 UltraPox

Související článek:

Epoxidová zálivka na dlaždice : rozsah a složení, výhody a nevýhody, pokyny. Přehled cen a recenzí skutečných spotřebitelů, kteří používali nejoblíbenější značky epoxidové malty.

Výhody a nevýhody injektáže s Ceresit

Pokud vezmeme v úvahu výrobky Ceresitu z hlediska výhod a nevýhod, dostaneme tento obrázek:

Profesionálové:

 • velký výběr barev, který vám umožní vybrat malty pro téměř všechny nátěry;
 • široká škála kompozic pro vnitřní a vnější práce s různými způsoby povrchového provozu;
 • jednoduchý operační algoritmus, spolehlivý výsledek, a to i při prvních zkušenostech s aplikací.

Nevýhody:

 • mistři kachlových prací varují, že směsi Ceresitu se po sušení výrazně mění. Tento efekt je třeba vzít v úvahu při výběru odstínů;
 • Někteří uživatelé si stěžují, že tato směs obsahuje nestabilní pigment, který může během čištění zůstat na hadru.

Jak vybrat správný barevný tmel Ceresit

40 a 33 směsí má velkou paletu odstínů, včetně neobvyklých možností, které lze přizpůsobit různým typům obkladů.

Obvykle je odstín přizpůsoben tónu

Dokonce i když bude malýtmavší nebo světlejší - nezáleží na tom. V některých variantách povrchové úpravy je dovoleno hrát na kontrastech, což je důležité zejména při dokončování mozaikou. Pokud používáte jasnou dlaždici s expresivním potiskem, je rozumné omezit se na průhlednou zálivku, která neodvádí pozornost od hlavního vzoru.

Barva směsi může být vybrána online na internetových stránkách výrobce. Stačí jednoduše určit barvu dlaždice a vybrat si z několika možností, které se vám líbí nejlépe.

Pamatujte, že po vyschnutí, po několika dnech, bude odstín zesvětlit

Jak vypočítat spotřebu zálivky pro dlaždice Ceresit na 1 m² nátěru

Ceresit na každém balení malty uvedl spotřebu směsi. To značně usnadňuje výpočet, zejména pro začátečníky. Pokud chcete vypočítat vzorec, pak je třeba přidat délku a šířku povrchu, pak rozdělit množství produkt těchto ukazatelů. Získaný výsledek by měl být vynásoben šířkou a tloušťkou švu. Výsledkem bude spotřeba směsi v kilogramech na metr čtvereční.

Pokud se však do takových složitých výpočtů nedostanete, vezměte za základ údaje výrobce: CE 33 a 40 - 500 g /m², CE 35 - 1200 g /m², CE 79 - 1300 g /m², CE 43 - 1500 g /m² To jsou maximální možné hodnoty, mohou se měnit v závislosti na hloubce a tloušťce švů.

Praxe pro použití obkládačky pro obklady Ceresit pro koupelny a jiné místnosti

Při práci s injektáží Ceresite je třeba dodržovat tato obecná pravidla:

 • nesetkejte švy, dokud lepidlo na dlaždice není úplnězamrzne;
 • očistěte hrany dlaždic a lehce je navlhčete, aby se dosáhlo lepší přilnavosti;
 • odstranit zbytky staré směsi během oprav;
 • na dlaždici bez glazury, zkontrolujte pigment tak, aby nezanechával pruhy;
 • pro použití pro míchání směsi suché směsi vody při teplotě místnosti. Nalijte směs by měla být ve vodě, a ne naopak;
 • Před nanesením směsi by se mělo nechat stát po dobu 5-7 minut pro zrání a složení by mělo být použito během jedné hodiny.

Je lepší ručně rozmíchat malé množství směsi a použít stavební mixér pro globální práci

.

cementová zálivka Ceresit: jak aplikovat

Směs se hněta použitím výše popsané technologie a nanese se gumovými špachtle, která se třese do brázdy švů. Extra čisté stejnou stěrkou. Po aplikaci je nutné nechat zálivku vytvrdit po dobu asi 10-15 minut. Poté se švy otřou vlhkou houbou. Nepoužívejte vlhkou houbu, voda částečně rozpouští pigment a švy budou nerovnoměrné barvy.

Jak dlouho bude ceresitová dlažba suchá uvnitř?

O den později lze suché skvrny snadno odstranit suchým hadříkem

.

Vlastnosti nanášení cementové mřížky ceresitu

Hnětení epoxidové směsi by mělo být přísně v souladu s pokyny. Jakékoli odchylky mohou vést k nenapravitelným následkům. Zahajte postup smícháním katalyzátoru a pasty.

Složení musí být důkladně promícháno a teprve potépřidejte práškovou barvu

Při lepení dlaždic epoxidovým ceresitem je třeba mít na paměti, že kompozice velmi rychle ztvrdne, takže musíte pracovat rychle a opatrně. Veškerý přebytek by měl být okamžitě odstraněn z povrchu.

Jak se používá silikonová spárovací hmota Ceresite

Silikonová spárovací hmota se nedoporučuje používat v kontaktu s korodovanými kovy a zrcadlovými dlaždicemi. Kyselina octová v jejím složení může nepříznivě ovlivnit takový povrch.

Je třeba také připomenout, že tento materiál se nelepí na povrchy z gumy, teflonu a polyethylenu

Jinak silikonová směs vyžaduje stejné důkladné čištění základny od stop starého materiálu a nečistot. Švy se nejprve naplní polyethylenovým šňůrem a potom se třou silikonovou směsí. Do té doby, než složení ztvrdne, je třeba povrch zakrýt před prachem a nečistotami.

Hydrofobní impregnace pro obklady a dlažby

Ceresit CT 10 Super je impregnace, která spolehlivě chrání neglazované dlaždice a spárovací hmotu před vznikem bakteriálního plaku a plísní. Kromě toho se dlaždice ošetřená touto impregnací neznečistí mastnotou a nečistotami, neabsorbuje vodu.

Na základně odpuzovače vody je silikon. Je zcela bezpečný pro lidské složení. Lze ho používat venku i uvnitř.

Složení nemá žádnou barvu a vůni, po zpracování nezmění původní barvu

Spotřeba impregnace je velmi malá - pouze asi 1 šálek na 1 m². Doba schnutí - až 6 hodinod okolní teploty. Na vyčištěný povrch se nanáší štětcem nebo sprejem. Na velkých plochách je přípustná aplikace litím.

Grout for Tserezit tile: cena vydání

Náklady na materiál se mohou lišit v různých prodejnách, ale průměrné ceny k březnu 2019 jsou následující:

\ t
Obrázek název směsiBalení kg Průměrné náklady (od března 2019, rublů.
Ceresit CE 33 Super 5 306
Ceresit CE 35 Super 5 375
Ceresit CE 43 Super Strong 2 299
Ceresit CE 40 Aquastatic 2 310
Ceresit CS 25 2 117
Ceresit CE 79 UltraPox 5 3700

Co říkají recenze o groutu Tserezit

Bylo by nečestné mlčet o tom, že recenze na zálivku Ceresitu nejsou vždy nadšeně spokojeny. Před rozhodnutím o jeho použití si přečtěte stanovisko odborníků. Ve většině případů jsou nároky na materiál spojeny s chybami samotných mistrů, zpravidla začátečníků. Nesprávné proporce nebo chyby v pořadí aplikace - to vše může vést k tomu, že se směs rozpadne a natře povrch. Proto je důležité dodržovat pokyny uvedené na obalu. Na závěr vás zveme k prohlídce užitečného videa o aplikaci zálivky. Máte-li jakékoli dotazynebo jste připraveni podělit se o své vlastní zkušenosti - napište do komentářů!

Video: plnicí spáry s injektáží, video instrukce o práci s Ceresit CE 40