Několik užitečných tipů, jak si vybrat teplovodní sokl: cena, recenze a specifikace

Moderní systémy vytápění pokročily daleko dopředu. Nyní je možné vytápět místnost nejen obyčejnými bateriemi nebo systémy AGW, ale také použít podlahové vytápění, stěny a dokonce i sokl teplé vody. Cena, recenze a specifikace pro každý jejich vlastní model, i když princip fungování je stejný.

Krásné a teplé, a co je nejdůležitější levné

Teplá lišta: co to je a proč je výhodné instalovat

V Evropě mnoho domácností nemůže bez ohřevu soklu , ale pro Rusko je to novinka, která si získává na popularitě.

Místnost bez baterií vypadá mnohem lépe

Skládá se ze dvou částí: hliníkové krabice a vnitřního topného modulu z měděných trubek.Externě je tato konstrukce plně v souladu s obvyklým soklem, je instalována po obvodu místnosti a postupně ohřívá celou oblast, stoupá podél svislých stěn a pak se šíří po celém prostoru.prostor.Navíc vytápění funguje na principu radiace, nikoli konvekcí.

Konstrukce tohoto typu topení

Standardní rozměry takového zařízení nejsou větší než 15 cm a šířky až 3 cm, takže jsou vizuálně zcela neviditelné. Proto, stejně jako v důsledku rovnoměrného rozvodu tepla, je takový systém vytápění stále populárnější.

Výhody "teplých" soklů

\ t

Využití běžného vytápění radiátoru v domě vyzařuje cirkulaci teplého vzduchu s místy, kde je teplotní režim nestabilní. Použitím systému soklových lišt se projevuje rovnoměrné vytápění celé místnosti.

Jak je teplo distribuováno příkladem pana Tektum

Toto topení je kompatibilní se všemi typy podlah.Efektivní využití v místnosti s velkým počtem oken a vysokým stropem. Systém zároveň velmi rychle reaguje na potřebné změny a téměř okamžitě ohřívá prostor na požadovanou teplotu.

Moderní vytápění ve velké hale

Navíc, většina modelů může být namontována nezávisle, stejně jako následná údržba a opravy, což šetří volání velitele. A co je nejdůležitější, nevyžadují žádné převleky, na rozdíl od baterií nebo klimatizačních zařízení.

Druhy topných soklů

\ t

Existují dva způsoby přenosu tepla: pomocí teplonosného média (vody) aelektrické topné těleso (TEH). Proto existují dva typy:

  • elektrické;
  • voda.

Zvažte každý podrobněji.

Elektrická teplá soklová deska

\ t

V těchto konstrukcích jsou instalovány nízkoteplotní topné články, které ohřívají maximálně na 60 stupňů Celsia, avšak s vysokým výkonem od 180 do 280 W. Jsou položeny v potrubí umístěném níže a kabel je namontován nahoře. Délka jednoho modulu dosahuje 2,5 metru.

Elektrická varianta

Související článek:

Elektrický teplý sokl: jak a kdy jej použít? V tomto článku se zabýváme typy zařízení, principem fungování, technologií instalace a oblastí použití.

Podstavec s teplou vodou s cenou za metr

Soklové lišty topné vody se také skládají z modulů zapojených v jednom topném okruhu.

Vodní model

Pozor!Délka jednoho obvodu by neměla překročit 15 metrů.

Můžete použít více obvodů, které se připojují ke kolektoru. Existuje více moderních modelů, které mají průtokoměr. Všechny možnosti se volí výpočtem požadované konečné kapacity místnosti při určitém tlaku vody v systému.

Existuje vzorec, který vypočítá požadovaný tlak vody v systému:

Chcete-li zjistit požadovaný výkon, musíte vědětpožadovanou teplotu, což je rozdíl mezi teplotou přístroje a vzduchem (Tb). Prvním ukazatelem je aritmetický průměr mezi zásobovacími (tп) a reverzními (tо) plynovody.

Při výpočtu požadované hlavy systému obvykle rozdíl mezi přívodními a vratnými vodiči nepřesahuje 5 stupňů Celsia. Pak bude optimální (60-55) /2-20 = 37,5, pokud chcete udržet 20 stupňů tepla v místnosti.Výrobci těchto konstrukcí obvykle vypočítávají požadovaný počet metrů výrobku s výpočtem vytápění místnosti na 20 - 24 stupňů Celsia.

Možnost výzdoby barvy stěny

Například při výkonu 200 W a teplotě chladicí kapaliny 65 stupňů Celsia bude sokl používat 0,34 litru vody na metr. Délka obrysu je 12,5 m (4,5 l). Odhadované náklady na 1 m montované stavby budou od 3800 rublů.

Související článek:

Elektrické podlahové vytápění pod linolem. Z hodnocení zjistíte, co jsou teplé podlahy. Budeme také zvažovat výhody a nevýhody, kritéria výběru, tajemství instalace elektrického podlahového vytápění.

Montáž teplé soklové vody DIY

Instalace teplovodní soklové desky vyžaduje dodržení fází práce a přesnosti, je nezbytné sledovat jednotnost dodávky tepla. Pokud je to nutné, je lepší pozvat odborníka na konzultace. I když jste již provedliinstalace konvenčního topného systému, pak by neměly být žádné otázky.

Postupné vytváření vytápění

Tabulka 1. Instalace teplé soklové vody vlastníma rukama

Fáze Co je třeba udělat Obrázek
Instalace desky na zeď. Pro konvektory, které jsou upevněny nad podlahou, je nutné pro instalaci použít šroubovák a šrouby nebo hmoždinky.
Práce s moduly. Je nezbytné sestavit všechny moduly do jednoho řetězce. Konvektory jsou propojeny lisovacími kování - tento systém je podobný trubkám z plastu a plastu.
Spojení s dálnicí. Na společnou dálnici je nutné připojit teplý sokl. Pro tento montážní kolektor (distribuční hřeben).
Důležité! Aby systém vytápění fungoval efektivně, délka jednoho okruhu by neměla překročit 13 m.
Kontrola správného připojení. Před uzavřením je nutné se ujistit, že je celý systém správně sestaven a že je funkční a také je třeba zkontrolovat, zda zde nejsou praskliny a netěsnosti. Proto spusťte a sledujte.
Zavření systému. Poslední fází je dekorace systému s horní lištou. Není nic složitého, podívejte se na návod k produktu. ​​

To je celá instalace pro ty, kteří již pracovali s výpočtem vytápěnínapájecí a montážní prvky nebudou způsobovat potíže. Pro začátečníky doporučujeme sledovat video s vysvětlením k práci.

Video: instalace teplého soklu "Mr.Tektum"

Pokud stále pochybujete o tom, zda je třeba nainstalovat systém teplých soklů vody, jsou níže uvedené recenze majitelů:

Velmi pěkné a nepozorovatelné

Michail, Jekatěrinburg:„Instaloval jsem systém soklu s teplou vodou. Kvalita je lepší než radiátory nebo vytápěné podlahy, za cenu, která se ukázala levnější. “
Ekaterina, Bryansk:„Nařídil jsem instalaci takového systému vytápění, protože je velmi krásný a není třeba instalovat další baterie a cena je levnější. Pokoj se dobře zahřívá. "

Teplá soklová voda: cena, hodnocení zákazníků

\ t

Aby bylo možné určit nákup, zvážit některé možnosti pro teplé sokly vody, ceny a recenze na ně. Zde je přehled hlavních výrobců.

Tabulka 2. Průměrné náklady na sokl teplé vody

Firma Cena za metr, rub. Obrázek
Nejlepší představenstvo (Rakousko) 4800
Thermodul (Itálie) 5800
Tektum (Rusko) 5000
Megador (Rusko) 3000
Termia (Ukrajina) 2000
Irina, Moskva: „Velmi krásnáa levné. Kožešiny Best Boardu dokonale doplňovaly interiér a udržovaly teplo dobře “
Dmitrij, Petrohrad:"Strávil jsem méně peněz na deskách Thermodul než na vytápěných podlahách, ale zároveň je vytápění místnosti vynikající."
Ivan, Obninsk:„Vyvolejte výrobce pana Tektum z Ruska, podle recenzí toho nejlepšího, a ukázalo se. Sestavování trvalo dlouho, ale zahřeje až 25 stupňů tepla.
Maria, Kaluga:„Koupil jsem si levnou sokl Megador, objednal jsem si instalaci. Pracují rok, zima se pozoruhodně zahřívá. “
Ekaterina, Izhevsk:"Navzdory lacinosti modelu Termia, zima fungovala dobře."

V tomto případě můžete zakoupit předem připravené modely nebo zakoupit komponenty samostatně. Vy si vyberete, ale teplá soklová voda není obtížná.

Některá doporučení

S přihlédnutím k vlastnostem sádrokartonových desek s teplou vodou lze dospět k závěru, že takový topný systém je ekonomický a estetický. Můžete jej nainstalovat do běžného bytu se společným vodovodem nebo s AGW. Můžete si také zakoupit elektrický model.

Ideální řešení pro každý interiér

Existuje mnoho variant designu a barevný rozsah. Při výběru výrobce nezapomeňte vypočítat požadované množství a kapacitu systému. Pokud nejste schopni provést instalaci sami, je lepší kontaktovat specialisty.