Noční světla se zajímavým osvětlením

H Studenti na plný úvazek řeší několik problémů najednou: poskytují dostatečnou úroveň osvětlení tak, aby člověk nenarazil na nábytek, zklidnil, bojoval s instinktivním strachem z temnoty, zmírnil nespavost. Noční světla se zajímavým osvětlením, kromě svých hlavních funkcí, plní také dekorativní roli a mění temnou místnost na útulnou místnost. Volba svítidel je tak velká, že je nutné jasně oddělit svítidla podle funkce.

Noční světla se zajímavým osvětlením

Hlavní typy nočních lamp

\ t

Hlavním úkolem nočního osvětlení je poskytnout tlumené světlo. Je známo, že žáci lidských očí v noci a za soumraku jsou významně rozšířeni, aby odlišili obrysy objektů ve tmě. Kvůli této fyziologické zvláštnosti, větší množství paprsků světla dopadá na sítnici. Pokud ostře zapnete jasné světlo, vytvoří to obrovskou zátěž na sítnici a zrakovém nervu, což může vést ke zvýšení krevního tlaku, bolesti hlavy anespavost

Při prudkém zapnutí jasných světel je zdůrazněn optický nerv

Noční světla vytvářejí slabý a rozptýlený světelný výstup a noční světla se zajímavým osvětlením dodávají velkolepé akcenty. Podle typu výkonu existují autonomní a síťové modely. V závislosti na světelném zdroji se rozlišují světelné zdroje LED a optická vlákna. Ti a jiní jsou schopni poskytnout slabé tlumené světlo, nízkou spotřebu energie a minimální teplo. Výbojky a žárovky v moderních nočních lampách se nepoužívají z následujících důvodů:

 • vysoká spotřeba energie;
 • možnost ohřevu svítilny, nebezpečí požáru;
 • krátká životnost, protože oba typy žárovek netolerují časté zapínání /vypínání;
 • jasné světlo, není možné nastavit intenzitu;
 • lampy se zlomí a jsou nebezpečné, zejména v dětských pokojích.

Plynové výbojky a žárovky se v nočních lampách nepoužívají

Bezpečné noční svítilny - jak je odlišit

Bezpečnost je důležitá, zejména pokud je v dětském pokoji instalováno noční světlo se zajímavým osvětlením. Mnoho moderních modelů zahrnuje přímý kontakt dítěte s přístrojem, protože lampy jsou spíše hračky než předmět interiéru. Bezpečné noční světlo pro školku má následující vlastnosti:

 • je napájen baterií, používá malý proud;
 • má pevný případ, kdy se dítě nemůže rozebrat nebo poškodit na vlastní pěst;
 • je bez zápachu;
 • svítí pouze rozptýleným světlem, což udržuje zdraví dětských očí.

Zvolte noční světla pouze s rozptýleným světlem

V ložnici dospělých nebo v koridoru jsou modely, které pracují na síti, relevantní, ale musí být také vyrobeny z materiálů šetrných k životnímu prostředí a produkovat pouze rozptýlené světlo.

Různé noční svítilny

Existují stovky různých modelů nočních světel, ale můžete je rozdělit do několika skupin s podobnými charakteristikami.

LED Network Nightlights LED síťová světla

Taková zařízení mají kompaktní velikost, pracují ze sítě a spotřeba energie je tak nízká, že na ni můžete zapomenout několik dní a necítíte nadměrné výdaje. V takových zařízeních s jsou vetodiody pokryty dekoračním proužkem, který rozptyluje světlo v různých variantách. Existují modely, ve kterých je zástrčka spojena s ozdobným prvkem, to znamená, že noční světlo svítí přímo v prostoru před zásuvkou. To je výhodné, pokud je zásuvka umístěna na otevřeném místě a není vhodná, pokud je skryta záclonami nebo nábytkem. Významnou výhodou těchto modelů je, že světlo je velmi slabé a rozptýlené, tato možnost je ideální pro ložnice a chodby.

Noční světla LED sítě

Noční svítilny s optickým vláknem

\ t

Optická vlákna jsou považována za jednu z nejbezpečnějších. Noční svítilny z optického vlákna se zajímavým osvětlením spotřebovávají minimální množství energie, protože sklolaminát, z něhož jsou vlákna vyrobena, je schopen vést a rozptýlit světlo téměř bez ztráty. V takovém nočním světle pro vytvoření jasné instalace někdy stačí jen jedna LED, pokud kompozice má stejnou barvu.

Vodopády, kaskády a ohňostroje jsou vytvářeny pomocí optických vláken. Světlo se odráží v různých úhlech, padá na stěny, strop a záclony. Současně jsou paprsky tak měkké a slabé, že vůbec nedráždí oči. Tato zařízení jsou napájena nejčastěji z baterií, protože jejich spotřeba energie je nízká.

Noční světlomety s optickým vláknem

Projektory

Noční světla v podobě projektorů se zajímavým osvětlením jsou tradičním řešením pro dětské pokoje. Na rozdíl od modelů s optickými vlákny mohou být použity nejen k vytvoření abstraktních zvýraznění, ale také ke kompletním kompozicím. Velmi populární "Star želvy" - noční světla v podobě plyšové hračky s vestavěnou lampou projektoru. Tělo tohoto zařízení je vyrobeno z lehkého a odolného uhlíkového vlákna, které se nezahřívá, nevydává zápach a neporazí.

Nejoblíbenější scény pro projektory jsou hvězdné a kosmické motivy, duha, květinové motivy. Při výběru projektoru by měla být věnována pozornost barevnému schématu, preferují se bílé, modré a zelené odstíny.

Noční projektory

Dotyková světla

Snímače jsou senzorový systém, který je schopen číst informace o stavu prostředí. Svítidla vybavená takovými zařízeními určují stupeň osvětlení samotného, ​​některé mají snímače pohybu a zapínají se ve správných okamžicích. Existují modely kontaktů, které jsou spouštěny dotykem.

Dotyková noční světla jsou vybavena snímači pohybu

Přenosné noční svítilny

\ t

Mobilní světelné zdroje budou užitečné zejména pro mladé rodiče, kteří jsou nuceni v noci přejít z místnosti do kuchyně a koupelny. Kompaktní a bezpečné přenosné noční světlo nebude používat hlavní světlo, které ruší spící dospělé a porušuje režim dne dítěte. Nejmenší obvykle dobře spí ve tmě, děti nepotřebují světelné zdroje, ale matky je ocení.

Přenosné noční osvětlení bude vhodné pro rodiče

Jak si vybrat správné noční světlo

\ t

Světlo vždy hrálo rozhodující roli ve vnímání interiéru, v noci se nevzdává svého postavení. Výběrem správného nočního světla můžete zapomenout na mnoho nepříjemností a nepřiměřených obav. Takže tři hlavní kritéria pro výběr lamp:

 • bezpečnost materiálů a staveb jako celku, což je potvrzeno vizuální kontrolou a dostupností technického pasu pro výrobek;
 • správné spektrum a přítomnost difuzoru tak, aby vznikl zdroj nočního světlapohodlné podmínky spánku;
 • účelnost, ergonomická forma a design.

Video lekce o výběru vhodného nočního světla se zajímavým osvětlením