Obývací pokoj s kuchyní: foto stylových interiérů

Moderní způsoby interiérového designu zahrnují především ergonomický a funkční design. Můžete vytvořit pohodlný prostor i v malých bytech. Perfektním řešením je obývací pokoj spojený s kuchyní. Fotografie původních možností vám umožní vybrat vhodný design.

Řádné používání různých barevných palet a návrhových technik vám umožní vytvořit stylový design z kombinovaných prostor i v malém bytě

Obývací pokoj spojený s kuchyní: foto a aplikace

Spojení obývacího pokoje s kuchyní je navrženo tak, aby se zvýšila využitelná plocha. To je skvělý způsob, jak malé byty vytvořit z více než jedné miniaturní místnostiprostorný a funkční. Územní plánování je důležité při vytváření kuchyňského designu kombinovaného s obývacím pokojem. Fotografie ukazují populární řešení pro kompetentní oddělení prostoru. Samostatně přidělený pracovní a jídelní kout.

Oblast lze rozdělit na funkční oblasti různými způsoby

.

Kombinované prostory vypadají skvěle v apartmánech s volným uspořádáním. Tuto možnost lze použít v soukromém domě. Je důležité, aby se oblast nerozšiřovala, ale aby společenská místnost přinášela pohodlí a pohodu. Sanace vám umožní inteligentně uspořádat prostor a v příliš velkých místnostech. Například část náměstí je převzata z velkého sálu, aby se vytvořila kuchyňská linka nebo kancelář.

Užitečné informace!Možnost kombinovaných pokojů je vhodná pro dlouhé a úzké pokoje. Současně je prostor rozdělen na funkční zóny.
​​

Kvalitní kombinací barev a kusů nábytku můžete vytvořit ergonomický interiér i ve velkých místnostech

.

Podstata kombinovaných opcí

\ t

Zajímavá řešení lze vidět na fotografii interiéru obývacího pokoje v kombinaci s kuchyní. Hlavní výhodou tohoto uspořádání je rozšíření areálu. Další metry mohou být uvolněny demolicí stěny. Další výhodou tohoto uspořádání je lepší osvětlení. Kombinovaný prostor se zesílí zvýšením počtu oken.

Užitečné informace!Před demolicíprojekt kombinovaných prostor musí být schválen v ZISZ. Pro nelegální přestavbu , tam jsou pokuty.

Demolice stěn umožňuje, aby byl interiér vzdušnější a světlejší

Související článek:

Interiér haly v bytě foto. V samostatné publikaci se můžete dozvědět o hlavních směrech výzdoby sálu v bytě s výběrem fotografií.

Kombinované dispoziční řešení

Nevýhodou takového plánu je ztráta možnosti odejít do důchodu. Mezi další nevýhody patří pachy. Všechny příchutě vařeného jídla se budou šířit po celé místnosti. Kromě toho bude distribuován kouř, pára a saze. Chcete-li tento problém vyřešit, stojí za to instalovat výkonný kryt. Zní z mytí nádobí, domácích spotřebičů a vaření může být také nepříjemné. Pro uspořádání kuchyně budete potřebovat nábytek, zvolený podle individuálních velikostí.

Všechny druhy příček a skříní, kde můžete ukrýt kuchyňské náčiní a domácí spotřebiče, pomohou minimalizovat dopad kuchyňského koutu

.

Kuchyně s obývacím pokojem, kombinovaná: foto a dispozice

Je možné dvěma způsoby vytvořit moderní kuchyňský design v kombinaci s obývacím pokojem. Fotografie zobrazují podobná řešení. Toto jsou možnosti pro otevřené a uzavřené plánování. Otevřený typ uspořádání zahrnuje design kombinovaných místností ve stejném stylu a barevném paleitu. Podobné rozhodnutíMělo by být použito v malých bytech, kde potřebujete rozšířit prostor. V takovém uspořádání je obtížné skrýt kuchyňské vybavení. Uzavřené dispoziční řešení umožňuje vymezení prostoru. To lze provést pomocí baru, nábytku nebo kusu zdi. Pro takový oddíl můžete skrýt atributy kuchyně. Tyto možnosti by měly být používány v soukromých domech nebo v studiích.

Uzavřený typ uspořádání umožňuje lépe uspořádat prostor

Možnosti kombinovaného prostorového zónování

Zajímavou konstrukční technikou je rozdělení prostoru do samostatných zón. Způsob oddělení závisí na velikosti bytu, rozpočtu a plánovaných cílech.

Užitečná služba:

Speciálně pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Vlastnosti zónování s barvou

Územní uspořádání pomocí barevné palety je vhodné pro malý obývací pokoj kombinovaný s kuchyní. Fotografie ukazují původní možnosti designu. Akcenty lze distribuovat pomocí bohatých odstínů. Při registraci je třeba dodržovat následující pravidla:

  • s jemnými barvami můžete zdůraznit malé předměty v interiéru. Pro velké části jsou vybrány neutrální tóny;

Kuchyňská souprava se liší barvou od zbytku interiéru, což umožňuje odlišit kuchyňskou zónu

  • by měly zohlednit nulové osvětlení.
Užitečné informace!Teplé barvy mají pozitivní vliv na chuť k jídlu a mají stimulující účinek na nervový systém. Chladné odstíny uklidňují.

Pokud je vybraná oblast na stínu, můžete použít vysoce kvalitní svítidla pro vysoce kvalitní osvětlení

Aplikace dokončovacích materiálů

Při výběru dokončovacích materiálů je třeba mít na paměti, že verze odolná proti vlhkosti s odolností vůči agresivnímu prostředí budou vhodná pro kuchyňský kout. Pro podlahy si můžete vybrat dlaždice, kámen nebo porcelán.

Použití podlahové desky a dlaždic funkčně rozděluje místnost na dvě části

Podlahu v obývacím pokoji lze oříznout linoleum, parketami nebo laminátem. Pro stěny se používají různé verze dekorativních omítek, tapety nebo dokonce i barvy. Takové akcenty pomohou vizuálně rozdělit velkou místnost do funkčních oblastí.

Podlahová krytina může být nejen různých materiálů, ale také kontrastní barvy

Nuance nábytkového zónování

\ t

S pomocí nábytkových souprav lze obývací pokoj kombinovat s kuchyní v Chruščově. Foto možnosti ji překvapilyoriginalita. Oddělte obě místnosti pomocí následujících položek:

  • kuchyňský ostrov se používá v prostorných pokojích;

Jako ostrovní variantu lze použít jídelní stůl kombinovaný s kuchyňskou linkou

  • pohovka se vyznačuje svou funkčností: na jedné straně útulným posezením a na druhé regály nebo kuchyňskými skříňkami;

Příčka se používá jako stůl se židlemi

  • barový pult lze použít pro svůj účel, stejně jako řezací plochu nebo jídelní stůl ;

Čítač barů může být doplněn velkým počtem polic a regálů

  • police, police a knihovny umožňují nejen rozdělit prostor, ale také slouží jako vynikající skladovací systém.

Police mohou být použity na jedné straně a na druhé straně může být rovný povrch

.
Dobrá rada!Jako volitelný doplněk můžete použít část vzdálené stěny, na které je deska stolu instalována.

Separace obloukem nebo přepážkou

Část vyčištěné stěny může být také použita jako dělič prostoru. Stačí, když necháte malý kousek zdi, na který můžete instalovat televizi, stejně jako všechny ostatnízařízení pro domácnost nebo praní.

Levá část stěny může mít odlišný tvar

Na místě demontované konstrukce může být instalován obloukový prvek. Měla by vzít v úvahu obecnou myšlenku designu.

Použití víceúrovňových stropů a podlah

\ t

Obývací pokoj, kombinovaný s kuchyní (fotografie jsou prezentovány ve velkém množství na internetu), je dokonale zonován pomocí víceúrovňových povrchů. Pod víceúrovňovou podlahou a stropem lze zamaskovat potrubí, dráty a další komunikace. Použití lesklých materiálů pro nátěry na stropě umožňuje vizuálně zvednout stropy a rozšířit prostor

Pódium s několika kroky usnadňuje pohyb

Územní osvětlení

Pro oddělení prostoru můžete použít různé typy svítidel a bodových verzí osvětlovacích zařízení. Kontrast světelných zdrojů umožňuje rozdělit místnost na funkční plochy. Pomocí směrového světla se můžete zaměřit na jednotlivé prvky. Například jídelní kout, bar nebo pohovka. Tato metoda umožní oddělit obývací pokoj od kuchyně.

V kuchyni a obývacím pokoji lze použít různá svítidla

Užitečné informace!Pomocí světla můžete vybrat pracovní plochu nebo místo odpočinku.

Prostor lze přidělit pomocíLED pás

Související článek:

Interiér koupelny je kombinován s toaletou. Samostatná publikace poskytuje informace o správném přestavbě koupelny a úspěšných příkladech interiéru.

Styl interiéru kombinovaného obývacího pokoje a kuchyně

Vymezení rozložení kombinovaných prostor stojí za zvážení v interiéru. Neměli byste si vybrat možnosti, kde je vyžadováno velké množství malých dekorů.

Pokud minimalizujete počet dekorů, můžete pro kombinovanou místnost použít styl Provence

Pro taková řešení se hodí klasický design a moderní interiér. Místnost v klasickém stylu se vyznačuje jasnou symetrií, hladkými povrchy a absencí velkého počtu dílů.

Pokud je správné použít díly v klasickém interiéru, nebude místnost vypadat přetížená

Hi-tech styl nebo minimalismus bude také vhodný pro kombinovaný prostor. Tyto možnosti zahrnují skryté kuchyňské potřeby a spotřebiče. Světlomety, sklo a kov učiní místnost více vizuálně.

Kombinovaný prostor v moderním interiéru vypadá stylově. Taková řešení jsou vhodná i pro malé místnosti

Po zvážení navrhovaných možností a fotografií si můžete vybrat zajímavé nápady pro své uspořádání.

Se správným přístupem bude kuchyně a obývací pokoj, dokonce i v otevřeném plánu, vypadat funkčně a ekologicky

Video: nápady na design kuchyně z obývacího pokoje