Odvážná rozhodnutí a moderní myšlenky: kuchyňský interiér 2017-2018 s fotografiemi

Pro ženu lze říci, že kuchyň je pracovištěm. Zde tráví spoustu času, což znamená, že vše v této místnosti by mělo splňovat nejpřísnější požadavky na praktičnost a funkčnost. Říká se, jaký druh kuchyně, taková hosteska, tak si neberte čas a úsilí, abyste zde realizovali všechny módní trendy a moderní nápady. Interiér kuchyně 2017-2018, fotografie od profesionálních návrhářů a doporučení k výběru nábytku a dekorace - v našem materiálu.

Kuchyně - odraz charakteru domácnosti

Interiéry kuchyně: jednoduché avkusné, praktické a pohodlné

\ t

Každý profesionální designér vám řekne, že kuchyně není místem, kde můžete obětovat funkčnost dekorace. Za prvé, vše by mělo být vhodné pro použití: umístění pracovního prostoru a domácích spotřebičů, jídelní skupina.

Tip!Kamna, dřez a pracovní plocha by měly být umístěny ve stejném prostoru, ve vzdálenosti ne více než jeden krok.

Harmonie je jedním z nejdůležitějších aspektů návrhu prostoru. Domácí spotřebiče samy o sobě nezpůsobí, že interiér kuchyně bude moderní, a novodobá lednička bude vypadat jako směšná skvrna proti skříňkám zděděným po babičce. Je třeba harmonizovat vše: podlahy, stěny, nábytek. A věřte mi, že není nutné objednávat drahé soupravy. A levný nábytek může být funkční a pohodlný. A pokud správně používáte barevné kombinace a příslušenství, výsledek předčí očekávání. Pokud jste unaveni neustálým vařením, vyměňte interiér, spusťte opravu . Design kuchyně, fotografie, které mohou dýchat novou energii a touhu vytvořit kulinářské využití:







Dělat kuchyň je jako skládání puzzle. Každá položka musí najít své místo a stát se součástí celkového designu.

Informace!Poznamenejte si fotografiidesign a interiér moderních kuchyní. Sjednocuje je jeden společný detail: místnost by měla být prostorná, bez zbytečných přepážek a úzkých chodeb.


Pro malou kuchyňku si vyberte lehký nábytek. Nebojte se otevřených polic: krásné nádobí - to je také výzdoba. Zvláštní pozornost by měla být věnována správnému osvětlení.Pracovní plocha by měla mít vysoce kvalitní světlo, příjemné pro oči a neměnící barvu výrobků.

Související článek:

LED světla pro kuchyňské linky. S takovým osvětlením je vhodné vařit kdykoliv během dne. Jak si vybrat nejlepší volbu osvětlení a nainstalovat ji sami - přečtěte si recenzi.
Tip!Nejpraktičtější jsou hladké fasády bez vyčnívajícího hardware. Snadno se umývají.

Moderní kuchyňské soupravy jsou vybaveny pohodlnými úložnými systémy a vytahovacími košíky

Při výběru návrhu použijte skutečnou fotografii. Kuchyně, v jejímž interiéru jsou funkčně a esteticky elegantně kombinovány - to je to, o co byste měli usilovat.

Jak začít projekt kuchyňského designu: foto příklady

Kdo říkal, že design by měli provádět výhradně odborníci? Nebojte se převzít tento úkol, všechno není tak těžké! Stačí vzít v úvahu některé jednoduchépravidla, aby se zabránilo chybám.

Co je třeba udělat pro přípravu designu interiéru kuchyňského a obývacího pokoje :

\ t
Úkol Popis
Provedení měření Je nutné nejen měřit všechny zdi. Vypočítejte vzdálenost okenních otvorů a jejich umístění, výšku kapoty, velikost větracích a kanalizačních kanálů, umístění zásuvek a spínačů. Pokud toto všechno označíte předem na projektu, bude to mnohem snazší. Všechny výsledky by měly být zohledněny na papíře.
Studovat pravidla pro umístění domácích spotřebičů a nábytkuKaždý spotřebič a skříňka má své místo. Chladnička by neměla stát v blízkosti kamen, mikrovlnná trouba nemůže být umístěna tak, aby na ni spadla sprej z dřezu. Umyvadlo by mělo být instalováno tak, aby bylo možné jej připojit k vodovodu a kanalizaci. Existují i ​​další požadavky, které by měly být studovány před zahájením návrhu. Nábytek lze také dát různými způsoby. Rozhodněte se, zda bude kuchyňská linka stát na jedné stěně nebo bude uspořádána písmenem G.
Vybrat osvětlení Studené světlo vizuálně rozšíří prostor a osvětlení v teplém spektru ho zpříjemní. Nejlepší je umístit vestavné lampy nad pracovní prostor a lustr nad jídelním koutem. Návrháři doporučují, aby v kuchyni nebylo umístěno více než tři typy osvětlení. Při plánování umístění lampy zvažteumístění elektrických zásuvek.
Rozhodnout o stavebních materiálech Materiály povrchové úpravy v kuchyni by měly být odolné vůči teplu a páře. Je důležité, aby povrchy byly čištěny štětcem a mýdlovou vodou. Podlahy by neměly mít reliéfní povrch. Pokud plánujete malovat stěny, použijte latexová barviva odolná proti vlhkosti. Pracovní plocha je nejlepší k uspořádání dlaždice nebo skla.

To je celý malý soubor pravidel. Je čas připravit si vlastní skicu.Pokud můžete, zkuste pomocí speciálního počítačového programu navrhnout vlastní interiér.Udělejte několik možností a zůstaňte na té nejvyšší možné úrovni. Použijte pro inspirační fotografie hotových projektů. Podívejte se, jaký druh kuchyně jsou:

Fotografie designu rohových kuchyní:


​​

Fotografie interiérového designu kuchyňského studia:



Online kuchyňský designér

Konstrukční prvky malých kuchyní: možnosti fotografování

Nezoufejte, pokud máte kuchyň mírné velikosti. Naopak, čím složitější je úkol, tím zajímavější je! Co je třeba vzít v úvahu při plánování malé místnosti:

 • Nepoužívejte světlé, syté barvy.Chcete-li vizuálně zvětšit malý prostor, použijte měkké světlé tóny nejvýše dvou barev. Příliš barevný interiér učiní z kuchyně ohromný a chaotický. Vaření v tomto nastavení je nepravděpodobné, že vás potěší.

Na fotografii je interiérový design kuchyně 12 m2

 • Používejte lesklé povrchy. Matné povlaky absorbují lehký a vizuálně zmenšený prostor.

Lesklý nábytek na fotografii v interiéru kuchyně je 10 m2. m

 • Nepoužívejte výrazné ozdoby a vzory, zejména velké. Kontrastní kresby také "jedí" na náměstí. Pokud opravdu chcete, vyzvednout nevýrazný, malý ornament.

Když děláte okno v malé místnosti, nepoužívejte těžké volánky a několik vrstev textilií. Nejlepší volba by byla nebo římské rolety.

Stylový design kuchyně 7 m2

Poradenství!Máte-li pocit, že se ukáže, že kuchyň je matná, povzbuzujte ji světlou záclonou a ubrusem ve stejné barvě.

Tajná zbraň profesionálních designérů přispěje k doplnění prostoru: podlaha ve stejné barvě jako spodní skříně v kuchyni.K racionálnímu využití každého palce prostoru se vztahují otázky umístění domácích spotřebičů se závislostí. Pokud se předpokládá vestavěná trouba, nad ním můžete instalovat mikrovlnnou troubu.

Poradenství!Je vhodné, když se dveře kuchyňského setu neotevírají do boku, ale například se pohybují v prostoru.

Není nutné nastavit velký jídelní stůl. Použijte knižní stůl, posuvný stůl nebo široký okenní parapet.

Interiér kuchyně 9 m2 s výsuvným stolem

Skleněná stolní deska je vynikající volbou pro malý prostor, neváží vnitřek.Do takové stolní desky by se měly sbírat lehké židle nebo úhledné stoličky, které se uloží do jiné stolice pro skladování.

Související článek:

Máte malou kuchyňku a vy nevíte, jak ji vybavit? Náš článek vám pomůže vybrat kuchyňské stoly a židle pro malou kuchyňku. Řekneme vám, jak si vybrat velikost, materiál, rozsah barev pro celkový interiér a uspořádat volný prostor tak, aby byl pohodlný pro všechny členy rodiny.

Konstrukce rohu malé kuchyně na fotografických příkladech:



Ukázky z fotografie: kuchyňské interiéry v moderním stylu

Jakýkoli z moderních stylů vyžaduje použití nejnovějšího technického vývoje v domácích spotřebičích a ultra moderních dokončovacích materiálech. V takovém provedení, zpravidla jednoduché, bez dalšího nábytku, nábytku avestavěné spotřebiče. V návrhu je upřednostňován monochromatický.

Poradenství!Originální vzhled zástěry s tiskem fotografií. Použijte dvoubarevný interiér a světlou zástěru - to bude stačit.

Přísná kuchyně dodává pocit čistoty. Všechny police a kuchyňské pomůcky jsou ukryty za lesklou fasádou, jen pár dekorativních prvků zůstane v pohledu

Existuje mnoho variant designu pro tento malý pokoj, vyberte si styl podle svého vkusu a dodržujte jeho pravidla.

Vlastnosti nejoblíbenějších stylů

\ t

Kuchyňská místnost může být vyzdobena v jakémkoliv stylu, jen se vám to líbí. Odvážné experimenty někdy vedou k zázračným výsledkům. Ale existují stylů, které se obtížně kombinují s funkčností, například styl Empire nebo Gothic. Je těžké si představit futuristický design nebo kýč v kuchyni. Znovu zvažte, zda je použití zvoleného stylu vhodné.

Pojďme diskutovat o možnostech výhry:

Země

\ t
Barvy NábytekDekor
Přirozené, tlumené tóny se používají v kombinaci s jasnými textiliemi. Záclony - nejjednodušší, z přírodních tkanin. Nábytek ve venkovském stylu je vyroben z přírodního dřeva s výraznou texturou. Výhodná kombinace s výrobky z tepaného železa a tkaní z révy nebo ratanu. Rostliny v květináčích a kyticích, starožitnostech, makramelových výrobcích nebo honbě, ručně malované na \ tnádobí a talíře.

To vše jsou znaky kuchyní ve venkovském stylu. Fotky v malé kuchyni:



Klasika

Barvy Nábytek Dekor
Interiér klasického stylu vyžaduje použití béžových, krémových a zelenkavých odstínů. Na podlaze použijte podlahovou desku nebo její imitaci, pracovní plocha je obložena keramickou žulou, napodobující přírodní kámen. Pozdravy a patina jsou vítány. Je vyroben z přírodního dřeva s luxusními povrchy, monogramy a pozlacenými kování. Opěradla a sedačky židlí a pohovek jsou vyrobeny z drahé tkaniny nebo pravé kůže. Pokud to prostor dovoluje, je instalován krb, štuková lišta a imitace sloupů slouží k zdobení stěn. Obrazy s klasickými předměty, porcelán, stříbro, sošky, krásné vázy s květinami.

Zdobení místnosti v tomto stylu není levné:



Loft

Barvy Nábytek Dekor
Tato barva je charakterizována všemi odstíny šedé od světla do tmy. Stěny mohou být jednoduše nenatřené. Pro umístěníakcenty používaly chromovaný kov. Podlahy - hladká keramika. Okna jsou zdobena roletami. Šedý design nábytku ve stylu podkroví vyžaduje použití jednoduchých a přísných forem. Moderní nábytek ekologicky zapadá do takového nábytku. Minimální použití dekorativních prvků je znakem tohoto stylu. Několik jasných akcentů je povoleno - ovoce, pár brýlí nebo květ v hrnci.

Loftový kuchyň v bytě:



Související článek:

Loftový styl - co to je. V přehledu se podrobněji podíváme na vlastnosti interiéru v tomto stylu, na to, jak jej vytvořit a jaké materiály nejlépe použít, a také vyhodnotit fotografie nejlepších loftových studií či apartmánů.

Provence

\ t
Barvy NábytekDekor
Pro dekoraci se používají světlé tóny: pistácie, tyrkysová, mléčná, měkká modrá. Vypadá dobře design zástěra imitace glazované cihly. Textilie - s květinovým vzorem nebo v kleci. Nábytek je vyroben z přírodního dřeva nebo imitace. Fasáda je tvořena patinou, řezbou a kováním. Pro dekoraci se používají proutěné koše, jemná keramika, skleněné lahve s nakládanou zeleninou a ovocem, květiny v květináčích.

V interiéru fotografiekuchyně ve stylu Provence:



Skandinávský styl

Barvy Nábytek Dekor
Mnoho bílých barev je charakteristickým znakem tohoto stylu. Použití světlých barev dává pocit prostornosti. Můžete použít skvrny červené, zelené nebo žluté. Podlahy - v tónu s lehkými stěnami. Nábytek ve světlých odstínech přírodního dřeva s jednoduchými liniemi podtrženými. Světlé květiny, dřevěné nádobí, pletené imitace textilií.

Kuchyně interiéru skandinávského stylu:



Hi-Tech

Barvy Nábytek Dekor
Výhodné jsou přírodní tóny: odstíny hnědé, šedé, bílé. Můžete použít pro registraci 3D výkresů. Zvláštní důraz je kladen na osvětlení - mělo by to být hodně. Měla by být objednána hladká fasáda, která je možná u té zdi, takže můžete prostor vizuálně rozšířit. Stylovou techniku ​​nesmíte skrýt. Sklo, hrnkové rostliny, moderní knockknacky.

Fotografie v interiéru - high-tech kuchyně:



Jak vidíte, malá kuchyňka může být navržena v atraktivním stylu, který sleduje všechny její základní techniky a řešení.

Experimenty s barvami

Je třeba poznamenat, že tmavé odstíny jakékoli barvy činí místnost menší, takže pokud nemáte prostornou kuchyň, zlikvidujte ji. Nejlepší volbou by byly pastelové barvy s několika šťavnatými akcenty.

Pokud vám chybí jasné barvy a rozhodně je chcete použít v interiéru, vyberte jednu dominantní barvu. Spojí všechny pestré variety

Pro ty, kteří se rozhodnou přebývat v monochromatickém provedení, rady od návrháře: použijte odstíny oblíbené barvy.

Důležité!Profesionální design vyniká harmonickou kombinací barev na stěně, podlaze, stropu a nábytku.

Nepoužívejte více než tři barvy. Rozmanitost bude odvádět pozornost od interiéru a nepříjemně působit na psychiku.Pro zvýraznění jídelního nebo pracovního prostoru je výhodné použít kontrastní kombinace.

Základní pravidla pro barevné kombinace:

 • bílé barvyje v souladu s jakýmkoliv jiným. Vypadá obzvláště šťavnatá kombinace s černou, červenou a modrou. Skutečné fotky bílých kuchyní v interiéru:


 • šedá se může zdát nudná, ale je skvělá jako základní barva. Příznivě zdůrazňuje růžovou, fialovou nebo červenou. Příklady šedých kuchyní v interiéru:


 • zelená vyžaduje harmonickou kombinaci s hnědou a žlutou. Tyto odstíny dodávají dekoru přirozený, přirozený charakter. Zelená kuchyně v interiéru:


 • oranžová je barva radosti a slunečné nálady. Můžete k ní připojit modrou nebo modrou barvu. Kombinace s fialovou nebo fialovou vypadá originální. Příklady oranžových kuchyní v interiéru:


 • červená je barva vášně. Takový design bude stimulovat chuť k jídlu, ale může přepracovat psychiku. Agresivita této barvy bude vrácena s bílou nebo ještě lépe šedou. Můžete použít modrou nebo zelenou. Červená kuchyně v interiéru:

 • modrá -ušlechtilý odstín, který vypadá dobře v klasickém stylu. Pro harmonii můžete přidat žlutou, oranžovou, růžovou nebo šedou. Vzorky modrých kuchyní v interiéru:

 • černánení ponurá, ale elegantní barva. Je univerzálně kombinován s téměř všemi barvami. Foto černé kuchyně v interiéru:


Informace!Lesklé povrchy zdůrazňují jasné barvy a matný je změkčuje. Pokud kombinujete různé typy povrchů stejné barvy, můžete dosáhnout zajímavého efektu.

Jak si vybrat tapetu v kuchyni: foto v interiéru

Místnost, ve které se jídlo vaří, trpí vysokou vlhkostí. Kromě toho se tuk usazuje na stěnách, stropech a policích. To vše je třeba vzít v úvahu při výběru tapety.

Základní kritéria:

 • tapeta by měla mít povrch, který lze v případě potřeby vyčistit a vyčistit. K dispozici jsou typy nátěrů, které vydrží čištění měkkým kartáčkem. Typy odolné proti vlhkosti jsou na obalu označeny ikonou „vlny“ a ty, které lze intenzivně umýt „vlnou s kartáčkem“;
 • tapetový materiál by měl být hustý. Uvolněný papír rychle absorbuje veškerou kontaminaci. Hustší síť, trvanlivější opravy;
 • by měl být vybrán povlak odolný vůči vyblednutí. V opačném případě se stěny mohou zbarvit žlutě a tmavé skvrny zůstanou za kusy nábytku;
 • při opravách v kuchyni jsou prováděny častěji než v jiných místnostech z důvodu intenzivního využívání místnosti. Pokud budete mít tapetu pro malování - dávejte přednost vzorům, které mohou být překresleny více než jednou.
Poradenství!Nenechte se pronásledovat jako kněz za lacinost. Nekupujte levné papírové tapety, budou se muset každoročně držet. A nechodí do jiných extrémních - luxusní a drahé textilní povlaky také velmi rychle vyžadují výměnu, protože intenzivně absorbují všechny výpary.

Reliéfní povlaky také nejsou nejlepší volbou. Na luxusní akrylové květy se usadí tuk a saze. Dostanou ošklivé černé hrany, které nelze prát.

Velký význam má také kresba na tapetě. Jaké účinky s ním lze dosáhnout:

Obrázek Vzor tapety Jaké účinky lze dosáhnout
Velký obrázek Příliš mnoho prostoru může být pohodlnější s tapetou s velkými květy nebo ozdobou
Malý obrázek Vhodné pro malé místnosti, pokud chcete, aby byly vizuálně prostorné
Geometrický vzor Klec a podobné vzory posouvají stěny od sebe a vytvářejí jenekonečný
Svislé pruhy Vizuálně zvedněte strop v nízkých místnostech. Pásy by neměly být široké.
Horizontální pruhy Rozšiřte místnost a zároveň ji snižte. Vhodné pro pokoje s nestandardními vysokými stropy.
Diagonální vzor Vytváří pocit pohybu. Vhodné pro dynamické povahy.

Zajímavých výsledků lze dosáhnout, pokud použijete kombinovanou tapetu pro kuchyně. Fotografie v interiéru:



Poradenství!Když kombinujete tapety, vyberte role v jedné cenové kategorii. Rozdíl v kvalitě může mít nepříznivý vliv.

Pomocí nátěrů různých barev a textur je snadné vytvořit zónu nebo umístit akcenty.

Vypadá velmi atraktivně v interiérech kuchyně fototapety. Foto příklady takových řešení:



Vrátíme-li se k otázce materiálu stěnového obkladu, proveďte vhodný závěr:

Materiál Ano Ne Proč
Papír v Absorbuje tuky a nečistotyvyžaduje dokonale hladké povrchy, neumývá
Vinyl v Husté tapety, které nejsou vrásky, i když jsou komprimovány, jsou výbornou volbou do kuchyně. PVC povrch je snadno čistitelný, odolný proti slunečnímu záření a vývoji plísní.
Kompaktní vinyl V Má pevný povrch odolný proti mechanickému poškození. Skrývá všechny nedostatky stěn.
Textilie V Rychle hoří, pohlcuje saze a mastnotu, nepere.
Skleněná vlákna V Má mnoho neocenitelných vlastností: paropropustný, ohnivzdorný, hypoalergenní. Liší se trvanlivostí. Takovou tapetu lze opakovaně překreslovat.

Související článek:

Omyvatelná tapeta do kuchyně: katalog fotografických nápadů a kritéria výběru uvedená v článku vám umožní vybrat nejlepší možnosti. A odborné poradenství pomůže správně lepit plátna.

Jednoduché tipy na zdobení kuchyně v apartmánu: fotografie z nejlepších nápadů

Jak začít s transformací kuchyně? V jakém pořadí by měl nábytek opravit a zařídit? Nepochybně by každý měl jednat, jak uzná za vhodné, ale existuje algoritmus, který tento proces značně usnadní:

 • Stupeň 1 - revize.

Zkontrolujte, co máte na skladě. Určete, s čím jste ochotni se podělit a se kterými nejste.Projděte si všechny skříňky, zbavte se šupinatých pokrmů a rozbitých mixérů. Co zůstane - potřebuje čištění, drobné opravy a lesk.

Příklad prostorné kuchyně s ostrovem. Design foto

 • 2 stupeň - měření a návrh.

Už jsme diskutovali o tom, jak vytvořit projekt budoucího interiéru. Vyberte si styl, který vás osloví, prohlédněte si fotografie, udělejte náčrtky. Nebojte se poradit se s přáteli a rodinou, někdy je velmi užitečné hledět zvenčí.

 • 3 stupeň - oprava stěn, stropů a podlah.

Pokud byla během předchozí opravy nalepena vysoce kvalitní tapeta pro nátěry, stačí překreslit stěny. Chcete-li vytvořit akcenty, použijte obrázky nebo samolepky, šablony. Podlahy v kuchyni mohou být pokryty laminátem odolným proti vlhkosti, s dlažbou, nebo použít nový nátěr - náplň. Strop v kuchyni lze natáhnout, pak jednou a pro všechny zapomenete na