Ohřívače pro zahradu: což je lepší, recenze a tipy na výběr

Dobře, pokud je váš venkovský dům vytápěn se sporákem nebo krbem. Žijící oheň vytváří útulnou a domáckou atmosféru, ale tato metoda je dražší a má riziko náhodných požárů. Pokud nežijete v zemi po celou dobu, pak nejlepším řešením by nebyl masivní kotel nebo sporák, ale kompaktní a levné topení. Tato volba je vhodná pro vytápění samostatné zóny, ve které je chladná. Pro zahradu si můžete vybrat různá topná tělesa. Což je lepší, spotřebitelské recenze vyzve k výběru kvality. Také stojí za to porovnat charakteristiky určitých typů, cen a výhod s minusy.

Pro vytápění vily je nutné zvolit levné a efektivní zařízení

.

Jak si vybrat ohřívače, které mají být poskytnuty: který z nich je lepší, recenze různých typů

Ohřívač lze zvolit podle typu instalace. Měla by být považována za podlahu, stěnu a dokoncestropních modelů. Ohřívače jsou také klasifikovány podle principu provozu a typů vytápění.

Tabulka 1. Jaký by měl být výkon zařízení v závislosti na oblasti

Výkon konvektoru, W Plocha místnosti, náměstí. m
1000 10
1200 12
1500 15
2000 20
2500 25

Řešení , které jsou nejekonomičtější a nejúčinnější, je vhodné zkoumat názory spotřebitelů a různá hodnocení. Tento přístup pomůže neudělat chybu s volbou.

Užitečné informace!Nezapomeňte, že kapacita zařízení závisí na objemu místnosti. Pro vytápění 20 metrů krychlových bude potřeba asi 1 kW elektřiny. Při tom berte v úvahu stávající tepelné ztráty přes dveře, okna a rohové stěny. V tomto případě budete potřebovat výrobek s větším výkonem.

Volba elektrického úsporného topení

Při výběru nejekonomičtějšího ohřívače pro váš domov je vhodné zvážit elektrické modely. Takové zařízení má jednoduchý design.Vypadá jako deskový radiátor s plochým tělem. Uvnitř konstrukce je topné těleso - topení.V panelu jsou speciální otvory, kterými proudí vzduch. Teplý vzduch má menší hmotnost než studený vzduch, takže se spěchá a po ochlazení klesá.

Možnost elektrického vytápění zabere málo místa a je jinámoderní design

Výrobci nabízejí konvektory různých výkonů, velikostí a provedení, takže si můžete vybrat model pro každý vkus. Takové výrobky pracují tiše a poskytují plné vytápění místnosti. Takové zařízení stačí zavěsit na speciální držák ve zdi nebo jen dát na podlahu a připojit se k síti. Aby ohřívač fungoval efektivně, musíte správně vypočítat výkon. Tento údaj se vypočítá ze skutečnosti, že je zapotřebí 1 kilowatt na metr čtvereční.

Lze umístit kompaktní zařízení

Podobné konstrukce se vyznačují moderními kontrolními mechanismy, které umožňují:

  • Z jednoho dálkového ovládání lze zapnout až 20 přístrojů;
  • pro nastavení optimální teploty;
  • programovat práci stavby na jeden den, týden nebo dokonce měsíc;
  • použijte režim ochrany proti zamrznutí.

Kromě vzduchu je tělo výrobku

.

Nové a zdokonalené modely jsou drahé. Vyžadují trvanlivé a kvalitní vedení.

Užitečné informace! Elektrický konvektor může být instalován pouze pro jednu místnost, jiné zařízení je umístěno v jiném.

Měl bych si vybrat modely plynu?

Spotřebitelská hodnocení pomohou pochopit, který plynový ohřívač je lepší pro poskytování.Charakteristickým rysem tohoto designu je zahřívání. Princip činnosti takového provedení je takový, že plyn prochází ze zdroje plynu a vstupuje do spalovací komory. Průtok ochlazeného vzduchu se pohybuje tělem, ohřívá se ze spalovací komory a pak vstupuje do místnosti, která se již ohřívá. Kouř vstupuje do ulice komínem.

Modely plynu jsou připojeny k plynové láhvi pomocí reduktoru a speciální hadice

Plynové konvektory mohou běžet na trupu a lahvovém plynu. S balónovou metodou však budou náklady vyšší a srovnatelné s elektrickou volbou.

Plynárenské konstrukce mohou mít různá provedení

Užitečné informace!Při použití plynových lahví je nutno dodržovat bezpečnostní předpisy. Musíme mít vždy na paměti, že je zakázáno odcházet na otevřeném slunci.

Co potřebujete vědět o infračervených ohřívačích?

Určení, které je lepší: konvektor nebo infračervený ohřívač - měly by být zkoumány vlastnosti obou variant.Na rozdíl od podobných možností infračervené zařízení neohřívá vzduch, nýbrž objekty, které pak přenášejí teplo do vzduchu.Kvůli této vlastnosti mohou být použity nejen v domě, ale také v altánu nebo na terase. Umístění takového zařízení by mělo být obklopeno co nejvíce objekty, na kterých bude působit teplo.

Volby pro infračervené ohřívače

Pokud je místnost studená, tato možnost vám umožní pociťovat teplo poměrně rychle, po pouhých dvou nebo třech minutách po startu. Výhody těchto struktur by měly zahrnovat bezhlučnost a energetickou účinnost. Kromě toho, při provozu infračerveného zařízení nespaluje kyslík.

Pohyb tepelné energie při použití zařízení s infračerveným zářením

V závislosti na zdroji energie existují dva typy podobných modelů. V jednom provedení je tímto zdrojem elektřina a v jiném zkapalněném plynu. Jako letní možnost, odborníci doporučují zvolit topení, které je napájeno z elektrické sítě.

Ohřívač zařízení na stropě

Infračervená zařízení stála jeden a půl krát více než ropné konstrukce nebo konvektory. Ale v současné době - ​​to je cenově nejdostupnější a cenově dostupné ohřívače, díky výrazným úsporám energie. V prodeji jsou modely, které jsou namontovány na stěně nebo stropě, stejně jako na podlaze.

Infračervené konstrukce nezabírají využitelný prostor

Užitečné informace!Předpokládá se, že takové agregáty mají léčebný účinek. Pomáhají zahřát svaly a stimulují normální průtok krve ve zmrazených končetinách.

Kalkulačka pro výpočet požadovaného výkonu elektrického ohřívače

Jak vybrat správný konvektor?

Pomůže určit, kterépro lepší hodnocení zákazníků. Konvektor je jednou z nejúspěšnějších, nejlevnějších a nejbezpečnějších variant. Má ocelovou skříň, v níž je namontován PETN. Ve spodní části výrobku jsou otvory, do kterých je nasáván studený vzduch, a štěrbiny jsou umístěny nahoře pro uvolnění teplých vzduchových hmot. Kovové panely během ohřevu uvolňují do prostoru přídavnou tepelnou energii. Výhody tohoto provedení zahrnují kompaktnost a nízkou hmotnost. Existují modely typu stěny a podlahy. Nejlepší možností je instalovat zařízení namísto běžných baterií.

Konvektor lze zavěsit na stěnu, na strop nebo na podlahu

Moderní modely jsou vybaveny časovačem pro monitorování teploty a ochrany před přehřátím. Časovač umožňuje automatické zapnutí a vypnutí zařízení. Nejlepším řešením jsou výrobky s keramickým topným mechanismem, který v místnosti nespaluje kyslík.

Regulátor teploty konvektoru

Užitečné informace!Konvektory se nevztahují na rychlé zahřátí místnosti. To je vynikající volba pro udržení stabilní teploty.

Který topný systém je lepší zvolit pro domácnost: srovnávací analýza

Vhodná možnost pomůže vybrat recenze. Jaké jsou nejlepší ohřívače, které můžete vybrat, můžete vybrat mnoho zákazníků tohoto typu designu. Při výběru právaprodukty by měly zvolit správný výkon. Tento indikátor závisí na kubické kapacitě místnosti. Je lepší zakoupit modely s dalšími funkcemi. Může se jednat o regulátor výkonu, integrovaný zvlhčovač a možnost automatického vypnutí při pádu zařízení.

Stropní ohřívače dokonale zapadají do vnitrozemí země

Tabulka 2. Ceny některých modelů různých typů ohřívačů

Obrázek Modely Náklady, rub.
Elektrický ohřívač NeoClima Comforte T 1 2100
Noirot Melodie Evolution 2000 13900
Plynový spotřebič Ballu BIGH 4 2560
Ohřívač plynu Timberk Compact TGH 2500
Plynová zařízení Kovea KH -1203 6955
Zhytomyr - plynový konvektor 5 КСМ 3 13500
Plynový konvektor Alpine Air NGS - 40 F 27600
Infračervený ohřívač Ballu BHH /M - 09 999
Polaris PMH 2095 5400

Stylovým řešením je topení ve tvaru krbu

Při výběru konkrétního typu ohřívače a modelu nezapomeňte, že jeho hlavním účelem je zpříjemnit život a život. Příznivévnitřní klima a teplo.

Video: jak vytápět dům, chalupu