Omyvatelné tapety do kuchyně: foto-katalog zajímavých rozhodnutí a nejlepších nápadů

S existuje rozsáhlý výběr různých materiálů pro obklady stěn v kuchyni, ale tapeta by měla být přičítána jednomu z nejpopulárnějších. Nízká odolnost proti vlhkosti byla dlouhodobě považována za nevýhodu tohoto obložení. V současné době tento problém pomáhá vyřešit tapetu pro kuchyň omyvatelnou. Katalog nápadů na fotografie vám umožní vybrat nejlepší možnosti. Takové materiály dokonale snášejí kontakt s kapalinou. Snadno se o ně postarají. Kromě toho mohou být omyvatelné materiály různých typů.

Materiály odolné proti vlhkosti se dodávají v různých texturách a barvách

Co jsou to umývatelné kuchyňské tapety: katalog fotografických projektů a řešení

Omyvatelné textilie jsou nejnovějším materiálem.za to, že se jedná o moderní technologie. Různá designová řešení vám umožní zvolit možnost pro jakýkoliv interiér a interiér.

Kvalitní obklady stěn se díky konstrukčním variantám vejdou do interiéru každé kuchyně

Řada výhod je dána omyvatelnými tapetami do kuchyně, což vám umožňuje vidět katalog fotografií. Stojí za to zdůraznit následující výhody:

 • materiál se lepí na různé podklady: betonové, deskové a sádrokartonové povrchy ;
 • nevyžaduje složitou údržbu. Někdy se třel kusem látky nebo měkkým kartáčem;
 • dlouhá životnost až 15 let;
 • snadno odstranitelný ze stěny.

Důležitou výhodou těchto materiálů je použití mnoha kombinací

.

Lze použít v místnostech s vysokou vlhkostí. Tento materiál je skvělý pro výhled do kuchyně, vzhledem k jeho životnosti.

Jak si vybrat typy omyvatelných tapet v kuchyni? Katalog nejlepších řešení

Existuje několik druhů tapet v kuchyni pro byt. Fotografie vám umožní zobrazit každou z možností. Tento materiál má odlišné složení. Rozdíly jsou zaznamenány v horní vrstvě.

Skleněné vlákno

Podobné pásy jsou vyrobeny ze skleněných vláken, které obsahují vápno, sodu, křemenný písek a dolomit. Mohou být strukturovány do dvou nebo jedné vrstvy.

Nejdůležitější výhodou tohoto typu materiálu je použití pláten pro nátěry

Rozlišují se tyto výhody materiálu:

 • chemická odolnost;
 • vysoká propustnost par;
 • odolnost proti vodě;
 • zvýšená pevnost;
 • nezpůsobuje alergie.

Podobné produkty mohou mít zajímavou strukturu a vyžadují speciální lepidlo

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Kovové modely

Tyto výrobky se skládají z několika vrstev. Tento papírový podklad, fólie na bázi hliníku a ornament. Plátno je zdobeno stříbrem, bronzem nebo zlatem. Často používané materiály s individuálním nátěrem. Současně mohou být čištěny domácími chemikáliemi.

Neobvyklé obrazy zdobí kuchyni ve stylu high-tech nebo minimalismu

Před jejich nalepením je nutné vyrovnat povrch stěn. Rozhodování, která tapeta k lepení do kuchyně. Fotografie můžete vidět s původními možnostmi.

Plechy mají jedinečnou strukturu

Užitečné informace!Je zapotřebí místnost s podobným povrchemovzduší pravidelně. Současně se doporučuje instalovat kvalitní ventilační strukturu.

Vlastnosti akrylové tapety

Akryláty jsou vyrobeny ze dvou listů papíru. Hlubotisk na povrchu. Současně se na povrch rozdělí vrstva akrylového materiálu. Pod vlivem vysoké teploty se na listu vytvoří vzor s reliéfy.

Tento materiál je trvanlivý, spolehlivý a má dobrou odolnost proti vlhkosti a různým mechanickým poškozením. Akrylové plátno dokonale zakrývá vady na zdi. Taková kompozice umožňuje proudění vzduchu.

Konstrukční vlastnosti těchto materiálů umožňují zakrytí jemných vad na stěně

Užitečné informace!Drtiče pěny nakonec ztratí svůj původní vzhled. Proto, abyste je udrželi v čistotě, neměli byste vyzvedávat tvrdé kartáče a chemicky agresivní produkty. Použijte lehce navlhčený měkký hadřík.

Vinylové plátno

Vinylové tapety do kuchyně jsou považovány za vynikající volbu, katalog fotografií vám umožňuje vybrat nejlepší modely. Tato plátna vypadají skvěle i po několika letech. Oni se nebojí vysoké vlhkosti, vyhoření na slunci, a nemají namočit. Pro mytí tapety lze použít čisticí prostředky, a dokonce i brusiva. Při výrobě takového materiálu na spodní tkanině nebo papírovém podkladu je aplikován polyvinylchloridový film.

Různorodost vzorů a designových nápadů vám umožní vytvořit pohodlnou atmosféru pomocí tohoto materiálu

Vinylová plátna mají schopnost napodobovat různé materiály: textil, sádru, kámen nebo kůži.

Užitečné informace!Vinylová plátna mohou být lepena ne na všechny povrchy stěn, ale na jednu stěnu nebo dokonce na malou plochu.

Vinylové kotouče se vyznačují dekorativní a trvanlivou

Odrůdy impregnované voskovým voskem

\ t

Tapety Cork vypadají skvěle v interiéru kuchyně. Fotografie jednotlivých modelů si můžete prohlédnout na webu. Podobné povlaky jsou vyrobeny z kůry určitého dubu. Jeho barva se zároveň liší od okrové až hnědé.

Korková plátna umožňují vytvořit atmosféru s množstvím etnických a přírodních motivů

Tato plátna mají hypoalergenní a ekologické vlastnosti. Mají dobrou tepelnou izolaci a zvukovou izolaci. Dokáže udržet výkon přes 20 let. Povrch je potažen voskovou kompozicí, která zajišťuje vynikající odolnost proti vlhkosti.

Užitečné informace!Korkové výrobky se vyznačují různými barvami. Mohou být použity v různých kombinacích s jinými povrchovými úpravami.

Korkové krytiny mohou být doplněny o stejné patro

Související článek:

Tekutá tapeta vlastníma rukama. Praktický postupný průvodce nezávislou produkcí a aplikací tekutých tapet v samostatném přehledu.

Jakou tapetu si můžete vybrat pro kuchyň?

Než si vyberete omyvatelnou tapetu pro kuchyňské stěny, jejíž fotografie máme na webu, stojí za to prozkoumat jejich užitečné funkce a vlastnosti:

 • Odolnost proti vlhkosti se považuje za nejdůležitější parametr, protože vlhkost v kuchyni je vysoká;
 • schopnost materiálu rychle sušit po mytí je určena vlastností propustnosti par;
 • UV odolnost;​​
 • hustota ovlivňuje trvanlivost nátěrů;
 • možnost sekundárního barvení.
Dobrá rada!Pro obložení kuchyně je třeba zvolit materiál s vysokou propustností pro páry. To zabrání vzniku plísní.

Úspěšné kombinace pomohou oživit interiér

Kuchyňské tapety na byt: foto - nápady a doporučení návrhářů

Odborníci doporučují nepřetížení kuchyňského prostoru různými texturními řešeními a barevnými nápady. Pokud je kladen důraz na zdi, pak je nábytek vybrán v neutrálních odstínech. S jasným nábytkovým setem můžete použít klidné barevné schéma pro dekoraci.

Neutrální barevná paleta vám umožní zaměřit se na položky dekoru

Volba provedení, zvláštní pozornost by měla být věnována příslušnému odstínu. Teplé barvy vyhovují kuchyni, jejíž okna směřují na sever. Pokud je místnost slunná, měli byste použít chladné odstíny.

Stěny mohou mít poněkud neobvyklý dekor

Původní kombinovaná tapeta pro kuchyň v interiéru vypadá originálně, fotografické příklady na internetu nám umožňují detailně zvážit tuto možnost.

Vlastnosti výběru tapet pro malé prostory

\ t

Kuchyně miniaturní velikosti vyžaduje individuální přístup. Pro malé prostory stojí za to použít monochromatické plátna světlého stínu. Neutrální béžové tóny. Pro sofistikovanější verzi je vhodná zlatá paleta a použití neobvyklých textur.

Při zdobení úzkého prostoru ve světlých ozdobách může být jedna zeď ozdobena

Malé vzory jsou také vhodné pro malé prostory. Prostý a středně velký ornament dodá pohodlí pokoje. Pruhované tkaniny by měly být používány s opatrností. Je lepší volit malé čáry a je lepší se omezit vložením jedné stěny.

Kombinace nenápadných pruhů s jinou ozdobou opticky přidá prostor

Za účelem vizuálního zvětšení plochy stojí za to použít studené a světlé odstíny. Správně zvolený vzor vám umožní stylově vyzdobit i malou místnost.

Chladné odstíny mohou být doplněny o jeden dekor

Tipy pro lepení omyvatelné tapety

Lepení omyvatelných materiálů není obtížné. Před opravou odstraňte starý nátěr a pečlivě připravte zeď. Pro odstranění předchozího provedení můžete použít brusku . V tomto případě je nutné použít takové ochranné prostředky jako speciální brýle a respirátor.

Po odstranění povlaku se povrch stěn opláchne vlhkým hadříkem. Pokud jsou praskliny, je třeba zakrýt. Nanáší se základní nátěr. Pro silné upevnění tapety lze použít speciální lepidlo.

Po lepení byste měli chodit po plátně speciální houbou nebo válečkem

Dobrá rada!Chcete-li usnadnit proces odstraňování tapety, je třeba povrch vyvrtat jehlou nebo nožem. Potom se stěna navlhčí a voda prochází otvory. Současně je namočeno lepidlo a listy.

Tajemství řádného lepení a zvláštností péče

Následující doporučení vám pomohou při lepení povrchu stěn:

 • je nutné před nanesením lepit stěny;

Základní nátěr se vyrábí speciálním válečkem

 • v případě menších nesrovnalostí je vhodné použít reliéfní malby;
 • lepení se provádí z okna. Pro usnadnění práce stojí za to bytsvislé pruhy;

Lepidlo se nanáší nejen na vnitřní stranu plechu, ale také na stěny

 • pozornost je věnována švům. Tapeta s hustou texturou zadek lepené;
 • Pro těžké pásy se používá speciální lepicí kompozice. Tím bude zajištěna těsná fixace;

Před prací stojí za to připravit všechny nezbytné materiály

 • husté plechy se mohou pohybovat iv procesu lepení.

Zajímavé kombinace lze vyrobit z tapet se stejným vzorem

Aby tapeta trvala dlouho, potřebují zvláštní péči. Prací prostředek stojí za to vyzkoušet v oddělené oblasti, která je na nenápadném místě. Pokud po sušení tkanina neztratila svůj vzhled, můžete začít prát hlavní část.

Čištění tapet není třeba prát na preventivní účely. To stojí za to dělat se skutečným znečištěním.

Stylové tapety se stanou přízvukem v interiéru

Označení dvojitou a trojitou vlnou znamená, že tapetu lze prát mnohokrát. Pokud je zobrazen kartáč, mohou být nože podrobeny intenzivnějšímu čištění.

Omyvatelná tapeta je moderním a praktickým řešením pro kuchyni. S jejich pomocí můžete vytvořit jedinečný a elegantní interiér.

Video: 70 možností tapety pro kuchyň

\ t