Originální a funkční: jak vyrobit dřevěný stůl vlastníma rukama

Ne všichni rádi nakupují hotové výrobky pro domácí použití. Duše některých lidí vyžaduje kreativní a praktické seberealizaci. Redaktoři on-line magazínu HomeMyHome.ru navrhují, aby ti, kteří si přejí, věděli, jak si vyrobit dřevěný stůl vlastníma rukama, co je k tomu zapotřebí a zda jsou v této práci nějaké úskalí.

Krásný dřevěný výrobek do kuchyně nebo obývacího pokoje, vyrobený s láskou

Nápady na výrobu vlastního dřevěného stolu s fotografickými vzorky

Naše postupná doporučení jsou pro profesionální tesaře sotva užitečná, ale pro začátečníky se hodí rada. Chcete-li začít, zvažte, jaké produkty můžete udělat s vlastními rukama ze dřeva.

Malý kulatý stůl lze umístit do lázní nebo altánu

Je možné vyrobit originální konferenční stolek jak z latí, tak z lišt

.

Věnujte pozornost nestandardnímu přístupu k výběru nohou

.

Bude to trvat déle, než se takové zahradní stůl ze dřeva stane vlastními rukama, protože jsou v něm lavičky

.

Obvyklá kulatá stolní deska, ale nohy nejsou jednoduché. Pro výrobu takového modelu by se neměli brát nováčci

.

Samozřejmě, čím více dovedností má člověk, tím složitější je vytvořit model. Aby však bylo možné postavit stůl s vlastními rukama ze dřeva, připravené výkresy a fotografie existují, aby pomohly začátečníkům.

Jak si vybrat materiál pro vlastní výrobu dřevěného stolu pro domácnost a zahradu

Jak si udělat vlastní jídelní stůl? Nejlepší ze všeho - ze stromu. Borovice bude pro nového pána nejpružnější. Výrobky z topolu budou vypadat vážněji. Na ulici si můžete vzít mahagon.

Pokud chcete variantu pro dům a jednodušší, pak byste měli zvážit laminovanou dřevotřískovou desku s optimální tloušťkou 25-35 mm. Na desku si můžete vzít dřevěné desky, březovou překližku o tloušťce 35 mm. Nohy mohou být vyrobeny z kovu nebo zdřevěné dřevo (asi 50 mm tlusté).

Aby nedošlo k omylu s množstvím materiálu, provede se předběžný nákres budoucí stavby s přesně určenými rozměry.

Tip!Vhodná výška produktu se pohybuje mezi 750-800 mm.

Související článek:

Nábytek: Kutilský nábytek ze dřeva : pro zahradu, dětský pokoj, kuchyň, koupel, zahradu, altán; Jak obnovit nábytek, užitečné tipy a odborné rady - přečtěte si naši publikaci.

Jaké nástroje jsou potřebné k tomu, aby se dřevěný stůl dal vyrobit vlastníma rukama

Bez ohledu na to, jaká bude budoucí tabulka: pro práci se dřevem je zapotřebí určitá sada nástrojů. Nedělejte to bez skládačky a práce s elektrickým modelem bude mnohem snazší. Pro upevnění všech prvků konstrukce použijte šroubovák nebo vrták s vícestupňovým vrtákem, samořeznými šrouby nebo potvrzovacími prvky. Pro dokonalé broušení výrobku potřebujete brusku nebo speciální trysku pro vrták.

Je-li na základně pracovní desky z dřevotřískových desek, používá se pro zpracování hran hranová páska

Pro větší pevnost upevnění je součástí nástroje lepidlo na dřevo.

Jak vyrobit dřevěný stůl vlastníma rukama - návod krok za krokem

Vybrali jsme čtyři typy struktur, které lze vyrobit sami, a to i s minimem tesařských dovedností. Nabízíme seznámení se s fázemi výrobního kolaa obdélníkový stůl, konferenční stolek a modely pro zahradní altán.

Výroba dřevěného kulatého stolu

Nejjednodušší je vyrobit kulatou desku a spojovací kroužek překližky nebo dřevotřískové desky o rozměrech 1500 × 1500 mm a 1280 × 1280 mm. Budete také potřebovat dva proužky laminované dřevotřískové desky (1110 × 120 × 25 mm). Nohy vyrábíme ze čtyř dřevěných tyčí o rozměrech 120 × 50 × 750 mm.

Kulaté modely jsou vnímány odlišně z důvodu rozdílů nejen ve stolní, ale i v nohách

Jak udělat stolní desku

Jak nakreslit kruh dokonale hladký? Na list překližky ve středu umístěte vlastní palec s provázkem k němu připevněným tužkou. Délka lana odspodu nahoru by se měla shodovat s poloměrem budoucí desky stolu. Držte prst na jednom místě, po celé délce lana nakreslete kruh tužkou. Zbývá ji snížit pomocí skládačky.

Stejným způsobem vyříznut kruhový rám.

Vzhled podoblasti tabulky vypadá takto

Pak řez lamely, jak je uvedeno na obrázku níže:

Výroba nohou

Kulatý stůl ze dřeva nebo laminované dřevotřískové desky bude vypadat okouzlující, pokud budete dělat vše důsledně. S nohama se nemusíte pokazit, pokud plány nemají přílišnou originalitu. Tyče jsou rozděleny do 4 částí podle požadované velikosti výšky stolu mínus tloušťka desky stolu. Nejprve se odřízne jedna noha a další tři jsou již zarovnány podél ní.

Veškeré broušenístroj se neprodleně provede.

Poradenství!Nelze spěchat s broušením, protože první nátěr laku poskytne všechny nedostatky.

Montáž konstrukce a zpracování hotového výrobku

\ t

Shromáždění se provádí postupně. Nejprve zkombinujte drážku drážky v drážce. Pak je příčka lišt s potvrzením spojena s nohami, jak je znázorněno na obrázku níže:

Body označují místa, do kterých jsou šrouby přišroubovány

Pokud chcete, aby byla konstrukce silnější, před připojením nohou k desce stolu, je jejich horní základ potažen lepidlem.

Tip!Hřebíky se v této práci nepoužívají: šroub lze snadno odšroubovat nebo potvrdit bez problémů a spoje budou mnohem silnější.

Výroba obdélníkového dřevěného kuchyňského stolu

Obdélníkový design je klasický a velmi užitečný v každodenním životě: na takovém stole je vhodné vařit a po něm se pohodlně najíst.

Všechno důmyslné je jednoduché

Jak vyrobit stolní desku

Deska stolu je vyrobena ze dřeva pro stůl, buď z celé desky z překližky, nebo z jednotlivých hranovaných desek, které byly dokonale hladké.

Ideálním řešením pro montáž stolu s rukama z dřeva budou rýhované desky s připravenými drážkami a hřebeny

Po upevnění desek šrouby a lepidlem pokračujte ve výrobě rámu.

Výroba dřevěných nohou pro stůl a rám

Na základněčtyřúhelníkový model je rám. Slouží k zajištění nohou a zajišťuje stabilitu celé konstrukce. Deska stolu je otočena, měřena do hloubky 3-4 cm na každé straně a přenesena na měření na deskách. V důsledku toho budete potřebovat dvě desky kratší délky a další dvě.

V důsledku tvrdé práce můžete v domácnosti získat takovou krásnou a nezbytnou věc!

Rám je vyroben ze čtyř prvků: podle přibližného poměru se jedná o dvě desky o rozměrech X cm a dva o délce 2 cm, které se střídavě vzájemně překrývají a tvoří obdélník. Aby nedocházelo k narušení úhlu 90 °, při práci se šroubovákem používají jakoukoli prkno: při utahování šroubů přitlačují konstrukci.

Jakmile je rámeček připraven, začnou dělat nohy. Připravené zábradlí si můžete vzít na stůl, zakoupit kovové podpěry nebo je vyříznout z tyčí podle požadované délky podle výkresu.

Všechny nohy by se měly dokonale kopírovat. Pro větší přesnost při řezání jsou upevněny sponami

Jak rám, tak nohy musí být pečlivě vyleštěny!

Instalace výrobku a konečná úprava

Rám je přišroubován ke stolku lepidlem nebo šrouby. Poté se produkt převrátí a začne připevňovat nohy.

Vzhledem k tomu, že rám našeho stolu je připraven, noha by měla být upevněna v jednom z jeho rohů. Spodní část je položena na desku stolu a obě strany se opírají o rám. Všechna místakteré jsou v kontaktu s rámem, přilepte ho lepidlem a připojte k němu s potvrzovacími nebo upevňovacími šrouby

Důležité!Je vhodnější udělat otvory pro šrouby předem. To vylučuje možnost rozdělení stromu.

Proč nepoužívají hřebíky a kladivo? Ne každý má dovednosti pracovat s kladivem - je to nebezpečné nejen zasáhnout prstem. Z nadměrné horlivosti je snadné dřevo poškodit a rozdělit. Confirmats a vruty do dřeva drží mnohem silnější.

Jakmile je noha upevněna, okamžitě zkontrolujte úhel: nesmí být žádná odchylka od 90 °. Operace se opakuje s jinými nohami. Nohy můžete připevnit přímo přes desku stolu, ale to ovlivní estetickou složku produktu.

Další způsob, jak sestavit rám a upevnit nohy. Rám nepokrývá celý prostor, ale pouze spojuje nohy. Obě možnosti jsou odolné a pohodlné

Hotový stůl lze použít okamžitě

Související článek:

Nábytek z palet : fotografie nejlepších nápadů. Co může být vyrobeno z palety pro byt, kancelář a chalupu; pravidla pro výběr a zpracování palet; workshopů na výrobu stolu, pohovky, lavice, židlí a polic - přečtěte si naši publikaci.

Výroba konferenčního stolku ze dřeva

Konferenční stolek není jen krásným prvkem interiéru, ale také užitečným. Není třeba hledat prominentní místodát knihu, miniaplikaci, brýle, dálkové ovládání televizoru. Tyto potřebné konstrukce jsou vyrobeny z různých materiálů: kov, sklo, plast, dřevotříska, dřevo. Ostatní materiály necháme na pokoji a soustředíme se na práci se dřevem.

Dřevěné a skleněné krytiny budou vypadat elegantně

Monumentální předměty jsou získány z pole

Když vezmete kovové nohy a vidíte odříznout velký strom, můžete do obývacího pokoje přidat zajímavý zákrut. Toto není nejtěžší verze tvorby tabulky

Jednoduchý model vypadá zajímavě díky tmavému povlaku a originálním nohám

Volba dřevěné desky stolu pro stůl závisí na očekávání vlastníka výrobku. Někdo chce něco masivního, ale někdo má rád lehké možnosti. Zastavme se na jednoduchém řešení.

Zakoupíme pět desek o rozměrech 30 × 150 mm a zpracujeme je pro dokonalou hladkost. Na desku jsme okamžitě viděli požadovanou délku: mělo by být 6 identických pláten. Na nohách bereme čtyři pruty, 6 pásů menší délky na spodní desku, 4 úzké lamely pro rám.

Ilustrace Popis akce
Pro kartáčování dřeva použijte brusku s mosaznou hlavou. Tento postup odhalí strukturu stromu a dodá produktu zvláštní chuť.
Na každé desce se pohybujeme tam a zpět ze strany, která je obrácena.
Ošetření dřeva ohněm. Plamen se postupně posouvá z místa na místo: deska získá krásný tmavý odstín. Postup trvale zničí zbytečná vlákna z měkkého dřeva. Aktivně otřete celý povrch plstěnou botou nebo kusem plsti.

Vyberte vhodný obrázek produktu

Člověk by se měl zaměřit na vlastní sílu a čas

Čím složitější je konstrukce nohou, tím více času bude proces trvat

Přistupujeme k procesu montáže malého stolu vlastníma rukama ze dřeva.

 1. Spodní a horní stoly jsou umístěny na pracovní plochu na nesprávnou stranu. Desky stohují pevně k sobě a drží je dohromady. Jakmile se desky uchopí, lamely se upevní na horní desku stolu. Budou sloužit jako rám a upevňovací prvek. Mohou být přilepeny nebo přišroubovány šrouby. Šroub je našroubován ve středu lamel v každé z desek.
 2. Nohy jsou přišroubovány jak ke stolku, tak k lamelám. Můžete použít rohy nábytku.

Video: Proces výroby konferenčního stolku ze dřeva

Výroba dřevěného stolu s lavičkami v altánu

Je čas vyhradit si čas a postavit dřevěný zahradní stůl.

Krásný, pevný stůl v altánu

Optimální model pro altán. U takového stolu se vejde 6 lidí

Vestavěná verze laviček a kulatého stolu

Nejlepší je brát desky standardních velikostí. V železářství koupil kolíky (vhodné s délkou 16 cm), podložky (24 kusů). Pro zahradní altán jsou vhodné dlouhé nehty (8 cm).

 1. Desky připravte podle výkresu. Desky pro lavice jsou připraveny ve dvou velikostech. Všechny díly musí být broušeny, zejména konce.
 2. Aby byly lavice skládací, je lepší upevnit jejich prvky podložkami a maticemi. V tomto případě kit dokonale chápe a přezimuje v kompaktní podobě v garáži nebo kůlně.

  Montáž sedadel

 3. Krátké prvky, které slouží k upevnění tří prken sedadla, musí být řezány na hranách pod úhlem 45 °. Rozkládáme tři desky s mezerou 5-10 mm a po ustálení od každé hrany o 370 mm na ně upevníme upevňovací prvek. Pak nechtějte nohy a zavřete design jiným krátkým prvkem. Pro stabilitu, vše, co potřebujete, aby se šrouby s šrouby.
 4. V této fázi je třeba lavice upevnit pomocí čtyř desek (160-165 cm).

  Pro připojení se používají svorníky a svorníky

 5. Na rozdíl od upevňovacích prvků pod lavicemi, u stolu jsou řezány pod úhlem 52 °.
 6. Každá stolní deska se opírá o dva dokončovací hřebíky.
 7. Pro výrobu příčných nohou je třeba vzít dvě desky a křížit je tak, aby mezi jejich konci bylo 64,5 mm.Je lepší označit křižovatku tužkou. Pro připojení je třeba vytvořit drážku: tloušťka desky se sníží o polovinu velikosti druhé desky. Stejná drážka je potřebná na jiné desce. Zajistěte vše, co potřebujete, pomocí čtyř nehtů. Nohy jsou připevněny k lavicím a počítají stejnou vzdálenost od každého z nich. Shromážděné křížové prvky připojené k desce stolu.

  Schéma montáže soupravy

Pro nátěr výrobku nebo jednoduše lakování je to věc chuti.

Vytvoření tabulky s vlastními rukama od dřeva, aby dalo, je nejen práce, ale také radost. Když se podíváte na svou práci, budete právem cítit hrdost

Někdo se to může jevit jako takový jednoduchý návod na sestavení stolu. Pokud jste nováčci tesařství, nepokoušejte se udělat něco úžasně krásného. Je lepší zvládnout principy práce a udělat dobrou věc, než zkazit materiál a ztrácet čas. A sbírat si vlastní jednoduchý nábytek, můžete již zvládnout nové techniky pro práci se dřevem a stát se slavný jako jack všech obchodů.