Originální, úžasné, krásné pokojové rostliny a květiny: vyberte podle fotografie a jména

Pokojová rostlina, sladěná s chutí, bude skvělým doplňkem výzdoby. To potěší majitele s jeho vždy čerstvý a krásný výhled. Redaktoři HomeMyHome nabízejí, aby se seznámili s nejzajímavějším, z dekorativní i botanické perspektivy, zelenými přáteli. Takže vybíráme pokojové rostliny a květiny (fotografie a jména vám pomohou najít budoucího nájemce v hrnci).

Skupinový průvodce: vybíráme nejlepší vnitřní květiny a rostliny s fotografiemi a jmény

Pokud neznáte název květiny, je velmi obtížné najít informace o péči o ni. Proto si pamatujeme jména zajímavých exemplářů, abychom se s nimi podrobněji seznámili a nyní se ponoříme do přehledu domácích mazlíčků.

Věci, které visí nebo vítr: housenky (fotografie a jména v abecedním pořadí)

Tady je krátký seznam populárních ampelous květin:

  • dischidie;
  • zebraine;
  • břečťan;
  • fuchsia;
  • ceropegia;
  • eschinanstus.

Zajímavá dyshidie je epifyt, který se vyskytuje v přirozeném prostředí v tropech Polynésie, Indie a Austrálie. Její vzdušné kořeny houževnatě drží na kmenech silných rostlin, ale doma dishidii musí držet na podporu.

Krása dyshidia kvete jednou ročně a jindy můžete obdivovat její krásné zeleň a tvar

.

Tseropegiya přijel do našeho regionu z Afriky a Asie. Název kultury je přeložen z řečtiny jako „svícen“: květy tohoto vína jsou opravdu podobné tomuto tématu.

V příroděvíce než 180 druhů ceropegií je známo

Ampelový epifyt eschanantu žije v lesích jižní Asie. Jeho větve nepřesahují jeden metr. Doma bude kultura vyžadovat jasné, ale chráněné před sluncem poblíž západních nebo východních oken.

Na severním okenním parapetu nepřijde kvetení escinantus, i když květina tam bude schopna přežít

.

Bonsai - více než botanická kultura

Lidé, kteří pěstují bonsaje, se starají o své domácí mazlíčky. Případ, který rodiče začali, často pokračuje dětmi a vnoučaty. Takže stromy přecházejí z generace na generaci. Péče o ně pečlivě. Nejtěžší je tvorba koruny. Tento proces trvá roky.

Portulacaria se pěstuje jako bonsai. Strom byl pořízen v povaze Jižní Afriky.

Africký Portulakaria se nazývá „sloní keř“

.

Silně rozvětvený keř postupně lignuje. Ve volné přírodě, může dosáhnout více než 3,5 m na výšku. Doma, když roste bonsai, taková výška není nutná, ale ukazuje se, že je to mini-kopie kamaráda z volné přírody. Keř je krásný nejen ve tvaru, ale také v hojném kvetení.

Ficus Mikkarpa je miniaturizován, ale je schopen uspokojit majitele v domě s ovocem. I když je to možné pouze s pečlivým dodržováním všech nuancí péče.

Doma se bonsai Mikrokarpa přestěhoval z tropických pralesů Číny, Asie a Austrálie. Rozmarná forma a velkolepá koruna okamžitě přitáhnou pozornost

.

Pro začátečníky, bez zkušeností s pěstováním bonsajů,Tento strom bude obtížný mazlíček.

Serissa je stálezelený keř dosahující výšky 60 cm. Zakřivený kmen je velmi dekorativní, stejně jako podlouhlé, elipsoidní listy.

Květy Serissy jsou růžové nebo bílé, malé, ale příjemné na pohled od jara do podzimu. Květ je tak dojemný, že rostlina se nazývá „strom tisíce hvězd“

.

Není snadné pěstovat Serissu, berou ji pouze zkušení pěstitelé květin.

Nejkrásnější z bromeliadů: Katalog domácích květin s fotografiemi a jmény

Pokud chcete pro svůj domov použít speciální okrasné rostliny, měli byste se blíže podívat na bromeliady.

Rod Ehmea zahrnuje zástupce pozemských a epifytických rostlin. Je pozoruhodné, že na okrajích listů jsou ostny a listy samy se sbírají do růžice.

Rosette kvete jen jednou jako živá, nezapomenutelná květina

Neoregelia vládne ve vlhkém klimatu tropů. Obývá východní Columbii, Peru, Brazílii, usadí se v lesích.

Okraje rostliny jsou vroubkované nebo hrotové, ve středu růžice mohou být bělavé nebo světle fialové. Kvetoucí, intenzivní červená

\ t

Kryptantus nemá žádný kmen a zásuvka není nijak mimořádně velkolepá, proto se tato rostlina nazývá "hliněná hvězda".

Na základně jsou listy široké, ale na špičkách se znatelně zužují. Okraje listů různých odstínů. Mohou být dokonce zvlněné

Majitelé květin předávajíspousta dětí po kvetení, ale matka zásuvka umírá.

Dekorační - listnaté pokojové rostliny ve vašem domě

\ t

Dekorační - opadavé pokojové rostliny (fotografie a jména budou uvedeny níže) vůbec kvetou. Květy vyjádřily nepopsatelné, takže jejich hlavní výzdobou je barva nebo tvar listí.

Alocasia velký kořen v přírodě může být tři metry. Ale v bytě této velikosti byste neměli očekávat, ani blízko. Listy jsou velké, velkolepé, ve tvaru uší slona.

Z domácího hlediska je rostlina nenáročná a je schopna ozdobit každou místnost sama sebou

.

Caladium patří do rodiny Aroid. Jeho vlasti jsou tropické deštné lesy Latinské Ameriky. Rostlina není konstantní, protože aktivně roste jen několik měsíců v roce. A čas klidu stačí počkat.

V dobrých podmínkách bude možné obdivovat rozlehlý keř Caladia

.

Fittonii jsou krásná a sladká. Tato malá rostlina je často vysazena kolem stromů jako podzemní kryt. A občas jsou zdobeny zahradami pod sklem (fytoterrárium, paludárium). Existují však druhy, které jsou kompaktní keře.

Fittonia zahrnuje 15 vytrvalých druhů, z nichž nejvhodnější pro domácí je fittonia obří, Vershaffelt, liška stříbrná a stříbrná. Květina s červenými listy, jehož jméno je často hledané, může být dobře fittonia

.

Stromy a keře pro domácnost: rozsáhlá výzdoba obydlí

\ t

Muraya z rutovské rodiny je stálezelený strom nebo keř, který se vydává na cestu po světě z Indie, Indočíny, ostrovů Javy a Sumatry. Z osmi divokých druhů roste v domě pouze exotická Muraya, která se také nazývá panikací nebo panikací.

V divokém lese může exotická muraya udeřit do výšky sedmi metrů. A doma, jeho velikost není tak děsivá, obvykle asi 1,5-2 m na výšku

Rostlina kvete a překvapuje svými plody - bobulemi. Kromě toho může být přítomen keř a květiny a plody.

Rodina Kutrovyh dává pro váš domov takovou krásu jako oleander. Tato kultura vydrží teplo, protože roste na půdě s těsně umístěnou podzemní vodou. Z toho vyplývá, že nádoba by neměla vysychat.

Varování!Květiny z oleandrů jsou jedovaté a jejich vůně nemůžete vdechnout!

Oleander obyčejný - skvělá volba pro ty, kteří hledají domácí květiny, kvetoucí a zároveň vysoký a rozlehlý

Albizia z rodiny Mimozovů, nyní luštěnin, má druhé jméno "Constantinople Acacia". V přírodě rostlina dosahuje 8 m, a v domě je její růst omezen.

Albitie se snadno šíří semeny a řízky. Toleruje průměrnou vlhkost v místnosti

Všechny druhy kaktusů pro domácí pěstování: foto a jméno

Kaktusy jsou rozděleny do skupin jako perekievye, opuntia a cereus. Mají rozdíly ve struktuře, kvetení,přítomnost nebo nepřítomnost glochidií (modifikované listy).

Vnitřní kaktusy jsou schopny dobře žít a kvést doma. Jedná se o poměrně velkou skupinu rostlin.

Astrophytum vypadá podobně jako vytesaný z kamene

Cereus by měl být pěstován ve skupině pro lepší účinek

.

Echinocereus a jeho jasná geometrie

Mammillaria připomíná malý chlupatý míč

Notocactus otto

Euphorbia se pěstuje za všech podmínek

Pichlavá hruška pichlavá nemá rád dotyky. Nebude to radost tomu, kdo se dotkne její trnité

Rebution je obvykle hustě tečkovaná jasnými květy jako sedmikrásky

Bulbous květiny nejsou v zahradě, ale v domě: foto a jméno

Vnitřní cibulovité květy se lišily. Každý si vybere svého zástupce obrovské kultury. Krásné a pohodlné pro domácí pěstování Clivia. To bude kvést každý rok. Pokud vezmeme v úvahu jeho požadavky na zavlažování a necháme ho trochu ztuhnout v chladné místnosti v zimě.

Bez velké potřeby nemusíte měnit polohu clivia. Pokud se budete řídit pravidly péče, můžete oslavit 40. výročí květu

.

Amaryllise rostou v dobře osvětlených oblastech. A v době odpočinku, která dopadá na léto a začátek podzimu, je ve sklepě odstraněna.

Amarylis je náročný na zavlažování během růstu a kvetení

Druhy orchidejí: foto a jménodům královny

Druhy orchidejí lze na fotografii rozlišit listy. Proto se liší jména a různé nuance péče. To jsou oblíbené pokojové rostliny. Rozkvétají hojně, dlouho a krásně. Hybridy potěší svou adaptabilitou na domácí podmínky. Široká dostupnost umožňuje pěstovat mnoho druhů zázračných rostlin.

Květy Cymbidium od podzimu do jara

Phalaenopsis - nejoblíbenější orchidej

\ t

Cattleya může být obří nebo miniaturní květina

Evergreen Dendrobium je jednoduše pokrytý květinami

Velkolepý dekor s pomocí palem v interiéru: katalog s fotografiemi a jmény

Palmy snadno a přirozeně přidávají do interiéru obydlí lehký tropický nádech. Většina palem je pomalá a roste poměrně dlouho, ale v procesu jejich růstu vždy vypadají krásně a působivě.

Khovey je nenáročný, citlivý na světlo a teplo. Květinářství: Newbie

\ t

Licence, s jejími šťavnatými zelenými skládanými listy, může být velká i podměrečná

Kapradiny: záhada lesa v místnosti

Zvláště mnoho kapradin souhlasí, že budou žít v domě. Nephrolepsis je považován za krále domácích kapradin, protože jeho šíření a podobnost s prehistorickými předky.

Nephrolepsis je opravdu dobře vypadající.

Jasné sluneční světlo není pro kapradiny. Toto jsou králové rozptýlení světla a velmi lehký soumrak. Pěstují sev blízkosti oken, kde je nemožné, aby slunce dopadlo na jemné listy kapradí.

Adiantum (vlasy Venerin) roste velmi aktivně a vypadá elegantně

Plodinné plodiny: volání pěstitele květin

\ t

Malé plody pokojových rostlin mohou být nejen zajímavým dekorem v interiéru, ale také zcela jedlým objektem. Na parapetu můžete pěstovat mini chilli papričky, které jsou jedlé. Stejně jako granátové jablko, mandarinky a citrony.

Vnitřní granátové jablko kvete velmi pěkně. Jeho malé světle zelené listy vypadají jemně. Velikost plodu je malá

.

Sukulenty: odrůdy neobvyklých pokojových rostlin

\ t

Co je to šťavnaté, snad každý květinář by měl vědět. Tyto rostliny mají slušné zásoby vody ve svých tkáních, protože přirozeně rostou v poměrně suchých oblastech. Mnozí z nich vypadají jako mimozemští hosté, takže má smysl je ozdobit parapetem.

Existuje spousta druhů sukulentů, zde jsou fotografie a jména nejoriginálnějších:

Kvetoucí kalanchoe

Haworthy z rodiny Asphodeal může být miniaturní nebo trpaslík

Mírně řečeno, Monantes je kompaktní závod. Jeho výhonky jsou buď plíživé nebo vztyčené. Je lepší pěstovat květinu v hrnci, protože vytváří husté záclony

.

Jako živé kameny v hrnci: conophytum je také dobré pro sebe a jeho kvetení je obzvláště zajímavé

.

Predátoři v hrnci: fotografie vnitřních květin a jmenabecedně

Dravé rostliny odebírají živiny nejen z půdy a vlhkosti. Potřebují část hmyzu a pavoukovců, které spadají do pastí a tráví se tam. Zvažte tyto exotické květiny na fotografii s názvy.

Venuše flytrap náročné na vodu a preferuje chudé půdy. Vezme všechny chutné věci z hmyzu, který sedí na jejích voňavých listech

Darlingtonie vyžaduje čistou tekoucí vodu, takže ji pěstují pouze zkušení pěstitelé. Květina vypadá jako kobra s nafouknutou kapucí, takže je velmi krásná

Rosyanka obsahuje na svých listech spoustu řasinek s kapičkami lepkavé šťávy. Hmyz je zvědavý, sedí na listu a dotýká se kapky, a mazaný květ složí jeho list

Bezbarvé krásné pokojové rostliny: fotografie a jména

Okrasné nekvetoucí rostliny vypadají v interiéru velmi stylově. Volba je velká a pro každý vkus. Tato skupina může zahrnovat dekorativní listnaté rostliny, palmy, stromy.

Jeden z rostlin doporučených pro pěstování v domě, který nekvete, je aspidistra.

Aspidistra je hostem z Japonska. Jeho listy mohou být zelené, monotónní nebo pestré. Tato podmíněně nekvetoucí rostlina, protože oddenek se může jevit jako obyčejně vypadající růžové květy

Překvapivě velkolepý stromant z rodiny Marantů. Přistoupí k jakémukoliv modernímu interiéru. Listy nížekaštanová, která činí květinu krásnou ze všech stran. A nahoře, barva může být tmavě zelená, olivově zelená, se stříbrnými skvrnami a podélnými růžovými, krémovými nebo zelenými pruhy

Fotografie a jména zvláště krásných kvetoucích rostlin

\ t

Nyní se podívejte na rozkvétající květiny na fotografii a zjistěte jejich jména.

Dekorativní a kvetoucí vytrvalé květiny pro domácnost

\ t

Je lepší vidět na fotografii nejzajímavější dekorativní kvetoucí rostliny a pamatovat si jejich jména, která pomohou najít jejich popis a naučit se pravidla péče.

Nekonečně kvetoucí balzám zdobí parapety po dobu 500 let díky jasným barvám a naprosté nenáročnosti

.

Abutilon se svými listy vypadá jako javor, který kdysi v domě náhle rozkvétal s radostí

.

Výroční květináče s květinovým květem

\ t

Zvláště nádhernou květinou, kterou lze považovat za roční, je gloxinie. Velký výběr barev a sametové listí stojí trpělivě čekat na holé půdy překvapit majitele s krásnou rostlinou.

Většina gloxinií po kvetení jde do klidu. Jejich nadzemní část umírá. Hlíza však po odpočinku opět uvolní nové stonky s listy, které jistě kvetou

Jak si vybrat rostliny v domě za vhodných podmínek

Pro určení závodu, který je vhodný pro váš domov, zvažte skupinu faktorů a požadavků:

  • poměr mezi květem a vodou: existují květy, které jsou odolné vůči vlhkosti a suchu. Pokud jste fanouškem být pryč na dlouhou dobu doma, je lepší dát přednost těm barvám, které mohou snášet bez problémů;
  • vztah k teplotě pěstování: pokud není možné poskytnout rostlinám, které vyžadují zvláštní podmínky během doby odpočinku, chladnou místnost, pak byste neměli dostat takové zelené zvíře;
  • postoj ke světlu: pokud je rostlina umístěna jako světlo milující, a v bytě vládne věčný soumrak, pak by měla být věnována pozornost skupině stínů tolerantních nebo stínu milujících květin.

Všechny nuance pěstování mohou být vždy známy před nákupem květin. Ne každý člověk je připraven ponořit se do tvrdé bonsajové kultivace a ne každý interiér bude ozdoben šťavnatým nebo kaktusem. Dodržování všech požadavků a podmínek zaručuje elegantní růst a kvetení vašich oblíbených indoor rostlin jako na obrázcích.

Video: nejlepší pokojové rostliny, které kvetou v zimě