Osvědčené nápady v praxi, nebo Jak udělat mlýnek vlastníma rukama podle velikosti výkresů

Nástroj pro domácnost je nezbytná věc. Majitel domu nebude moci bez vrtáku, bulharského, šroubováku a mnoha dalších zařízení potřebných k opravě a výstavbě. Ale ne každý má možnost donekonečna kupovat mechanismy, pokud jsou potřeba pouze pro nějakou dočasnou nebo naléhavou práci. V síti je mnoho informací o domácích výrobcích, které lze vyrobit z improvizovaného materiálu. Dnes, HomeMyHome.ru redaktoři připravili pro vás všechny nejužitečnější informace o tom, jak udělat mlýnek s vlastními rukama. Rozměrové výkresy, možnosti použití různých motorů a praktické rady od profesionálů v našem materiálu.

Bruska je pásová bruska a bruska

Co je to bruska a co je to

Slovo "Grinder" je anglického původu a doslovně se čte jako drtič. Z technického hlediska se tento termín používá k označení brusného zařízení. Takže by se dalo jednoduše zavolat na tuto jednotku mlýnkem, ale pak by došlo k záměně s ručními bruskami, které mají trochu jiné zařízení. Bruska je stacionární jednotka s elektrickým pohonem.

Jinak je jeho konstrukce velmi podobná ruční brusce a je založena na otočné kladce s pásem brusného papíru

Proč používat brusku? V první řadě - mechanismus pro ostření domácích řezných nástrojů. S jistou dovedností, můžete dokonale zaostřit kuchyňské nože nebo nůžky, řezačky dřeva. Kromě toho, s pomocí stacionárního stroje, řemeslníci broušení dřevěných dílů, kamene a kovových dílů. Bruska pomůže vyrovnat okraj skla, dřevovláknité desky nebo MDF.​​

Použití LSM umožňuje snadné čištění kovu z nátěru a rzi

.

Profesionální stroje nejsou levné - od 30 000 rublů, takže otázkou je, jak vyrobit domácí mlýnek vlastníma rukama,hotly diskutovány na mnoha fórech.

Schematický diagram konstrukce brusky a princip její práce

Jak již bylo řečeno, konstrukce brusky se podobá jednoduchému zařízení ruční brusky. Pohyb smirkové pásky se provádí pomocí válečků a otáčí se elektromotorem. Pro napnutí pásky bez prověšení je zde mechanismus pro napínání, pohybující se jedním z válečků. Rozdíl od manuální jednotky pouze v přítomnosti zařízení, upevnění obrobku. Jedná se o stůl s otočným mechanismem a spolehlivými západkami. Stůl lze otáčet pro manipulaci s díly z různých stran.

Pro zajištění bezpečnostních opatření při provozu s rotujícím mechanismem je bruska vybavena akrylovým sítem.

Výstavba LSM

Celý mechanismus je připojen k univerzálnímu stroji spolehlivým upevňovacím prvkem. Modely tovární výroby jsou bezpochyby velmi silné a působí dojmem snadného řízení. Ale domácí řemeslníci si stěžují na nespolehlivost standardních spojovacích prostředků a nadměrnou délku pásky, která vyžaduje motor s vysokým výkonem. Takže nejen kvůli vysokým životním nákladům, ale také z čistě praktických důvodů, se mnozí rozhodnou udělat páskovou brusku vlastníma rukama. Tato práce není tak složitá, jak se na první pohled zdá, a můžete také použít použité díly z jiných mechanismů.

Příkladem promyšleného mechanismu je bruska z Chapayy

.

Značka „z Chapay“ je univerzální nástroj díky kompetentnímu a prakticky promyšlenému zařízení a designu

Stroje Chapayev jsou schopny zpracovat dřevo, kov, plast, kámen. Jsou objednány lidmi, kteří tento nástroj a jeho speciální nastavení potřebují neustále používat. Takové brusky jsou příkladem samočinných zařízení s vysokým výkonem. Zde je malý přehled jednoho takového modelu:

Doporučení pro video a fotografie týkající se výroby brusky doma

Zařízení zažilo více než jeden upgrade a nyní existuje mnoho „klonů“. Pro člověka, dokonce i trochu zběhlého v mechanice, může být takové shromáždění opakováno s trochou trpělivosti a vytrvalosti. Pochopme podrobněji tento proces.

Co dělat pohon pro brusku

Pohon je nejdůležitější součástí každého mechanismu. Pro stroj je v zásadě správné zvolit motor. Bruska vyžaduje půl až tři tisíce otáček za minutu s výkonem od 0,75 kW.

Mohou být také použity vysoce výkonné motory, v kilowattech a více, ale existuje nebezpečí, že bude páska roztržená

Výkon zařízení závisí na výkonu motoru. Je velmi vhodné, pokud můžete ručně nastavit disk pro řešení problémů různého druhu. Začíná dělat jednoduchou brusku vlastníma rukama, hrabat se v odpadcích v garáži nebo kůlně: jistě existují vhodné motory z jednotek, které sloužily svému času.

Stojí to za todomácí bruska s motorem pračky

Začněme kontroverzní otázkou výroby mlýnku vlastníma rukama založeného na motoru pračky. Je to kontroverzní z jednoho jednoduchého důvodu: během provozu se na zařízení vytváří velké množství prachu a třísek, částic barvy a jiného odpadu. Jsou ucpané v otvorech motoru z pračky a design rychle selhává. Nicméně, pro některé řemeslníky takové jednotky fungují úspěšně. Příklad takového zařízení v tomto videu je:

Podrobná doporučení, jak vyrobit brusku z vrtáku

Vrták - nepostradatelný nástroj v každé domácnosti. Často se v něm něco rozbije, tělo nebo kotva, nebo možná jen nový, silnější a pohodlnější model vyjde, takže starý sbírá prach někde v krabici v garáži.

Pomocí vrtáku můžete postavit poměrně silnou brusku

Jak to udělat v praxi - podrobně se podívejme na proces ve foto a video návodu:

Ilustrace Popis akce
Připravte postel. To bude vyžadovat dřevěné bloky: jeden s půlkruhovým vybráním pro tělo vrtáku a dva pro rukojeť. Na jedné straně držáku rukojeti namontujte spínač, který se pak připojí k vodičům vrtáku.
Nainstalujte vrták podle obrázku. Rukojeť připevňuje kovovou vlásenku.

Přední částTělo vrtáku je upevněno kovovou spojkou a šrouby.

Pro ochranu sacích otvorů v pouzdře před prachem vytvořte ochranný kryt z plastového pásu. Můžete použít PVC profil nebo běžnou plastovou láhev.
První pracovní plocha stroje je běžný kotouč z brusky. Je namontován přes adaptér z výstupního hřídele LBM.
Pro napínač řemene budou zapotřebí dva kusy duralového tělesa s otvory pro montáž válce.
Pro výrobu válce jsou vhodné dvojice ložisek motocyklů, kovový šroub vhodného průměru a prstenec.
Ložiska jsou uložena na válečku. Pokud se průměry neshodují s bitem, použijte těsnicí pásku.
Sestavené video vypadá takto.
Olověná válečková bruska - sklíčidlo. To, že páska z ní nevyskočila, by měla být přelepena gumou.
Substrát pro vrták je kus desky se zářezem ve tvaru postele.
Zajistěte podložku k rámu několika šrouby.
Takto pracuje improvizovaný páskový stroj

Mlecí stroj z mlýnku vlastníma rukama: výkresy a hotová příslušenství

Úhlová bruska nebo společná polština je téměř připravena pro LSM. Na jeho základně bude strojstejný algoritmus jako výše uvedené zařízení z vrtáku. Režim je následující:

Čerpání LSM na základě bulharského

Výsledkem je mini bruska na doutnání, která ostří nože a nůžky. Existuje možnost nezačínat s domácím výrobkem, ale koupit tovární trysku. Je připevněn k brusce pomocí držáku. Nalezení takového zařízení není snadné, ale v tomto věku online obchodu není nic nemožné. Takový přístroj je výhodný v tom, že je možné použít pracovní brusku bez zásadního narušení konstrukce pracovního zařízení.

Taková bruska je vhodná pro vyrovnání spár po svařování. U jiných prací budete muset myslet na pevnou montáž

Jak udělat mlýnek z mlýnu vlastníma rukama: video instrukce

Další nekomplikovaná verze domácího LSM je vyrobena z běžné brusky. Prakticky vše, co je třeba udělat, je upevnění zařízení na pracovní stůl a nastavení systému zapnutí a vypnutí. Více o tom ve videu.

Jak udělat mlýnek vlastníma rukama: kresby s velikostmi od různých autorů

Každý mistr vnáší do svého návrhu něco svého, takže před začátkem ostření brusky vlastníma rukama prostudujte možné varianty. Zde je několik příkladů výkresů:

Jak lepit pásku na bruskuvlastními rukama a zvláštními požadavky na to

Při vývoji domácího mlýnku vlastníma rukama je lepší zajistit použití páskového papíru ze standardních velikostí. Standardní velikosti jsou délky 1830, 1600, 1230, 915 a 610 mm a šířky 100 a 50 mm. Pak nebudete muset zápasit s tím, jak si vyrobit pásku pro mlýnek vlastníma rukama. Páska, domácí nebo továrna, musí splňovat následující požadavky:

  • elastická tkaninová podložka;
  • vysoká schopnost vydržet úhlové rychlosti;
  • odolnost proti otěru;
  • možnost prodloužení bez porušení integrity o 10-15%;
  • minimální teplo během delšího provozu.
Poradenství!Nepoužívejte pásku s délkou větší než 1230 mm pro váš domácí nástroj, budou muset zvětšit rozměry konstrukce a to bude klást další požadavky na její umístění.

Když provádíte pásku sami, zkuste nevytvářet více než jeden kloub. Všechna místa lepení jsou při broušení natažena a páska oslabuje

Jak lepit pásku doma:

  1. Odřízněte proužek o požadované délce a šířce od listu smirku. Ořízněte hrany pásky diagonálně.
  2. Připojte hrany a předlepte je k abrazivní straně krycí páskou.
  3. Ořízněte řez několika kapkami superglue.
  4. Přilepte bod řezu a kus hedvábné pásky, stisknětepovrchy.
  5. Zalepte lepící plochu papírem a přetlačte ji lisem.

Před použitím pásu na pásové brusce nechte lehce viset s malým zatížením

Jak a od čeho dělat válce pro mlýn to udělat sami

Prvním pravidlem je, že válce by neměly být příliš těžké, jinak motor nebude schopen okamžitě přeměnit těžké díly a následuje nevyhnutelný trh, který by mohl pásku poškodit. Z tohoto důvodu se nedoporučuje brousit těžké ocelové válce. V nejlepším případě by ocelový váleček měl být dutý a oběžník vám na to bude účtovat téměř dvakrát tolik. Dobrým východiskem je použití duralu: je to snadné a těžké úkol dokončit. Aby páska neskočila z válečku, musíte na ní vytvořit koncovou drážku.

Důležité!Povrch válců by měl být hrubý v rozmezí 1,25-2,5 Ra. Pokud jsou čísla vyšší, páska se rychle opotřebuje. Na hladkých válcích se brusný papír otáčí.

Ložiskové sestavy musí být uzavřeny tak, aby nespadly do odpadků. Pro montáž válečků na domácí LSM použijte závlačky

Jak udělat do-it-yourself bruska kladka: video doporučení

Řemenice může být vyrobena z motocyklového kola, běžné překližky, dřeva nebo jiného materiálu po ruce. Zde je jednoduchý příklad takového detailu:

Rotační brusný stůl

\ t

Bez tabulky nemůže bruska zvládnout složité části. Otočný mechanismus s možností upevnění dílu poskytuje mnoho výhod a umožňuje přesné zpracování. Tato adaptace je duralová. Držák je k němu připevněn tak, aby se stůl mohl otáčet vodorovně. Tloušťka duralového plechu - ne menší než 1,5 cm Tenký plech nemůže odolat zatížení.

Upevňovací rám slouží k upevnění stolu na stroji

Ceny pro domácí a profesionální brusky

\ t

Pokud nemáte příležitost a inspiraci pracovat na domácím výrobku, můžete si koupit páskovou brusku přes internet nebo v nástrojárně ve vašem městě. Analyzovali jsme nejoblíbenější modely domácích a profesionálních brusek a zveme vás, abyste se seznámili s jejich cenami:

Model Účel Specifikace Cena (k červnu 2018), rub.

Fein GRIT GI 100
Profesionální Výkon, W - 1,5 kW.

Obraty, ot /min - 3000-3450.

Rozměry pásky, mm - 100 × 1000.
112709

ZUBR ZHS-500
Domácnost Výkon, W - 500 W.

Otáčí, ot /min - 2950.

Velikost pásky, mm - 914 × 100.

Velikost základny, mm - 158 × 225.
8900

JET JSG-64
Domácnost Výkon W - 400.

Obraty, ot /min - 1800.

Velikostpásky, mm - 914 × 100.

Velikost základny, mm - 177 × 137.
13500

Gryfetrová bruska 03
Semi-Professional Výkon, W - 1500.

Otáčky, otáčky - 3000.

Velikost podpěrného stolu - 50 × 160.

Rozměry pásky, mm 1250-1600 × 50.
25000

Pokud jste si zakoupili profesionální nebo domácí brusku - podělte se o své dojmy z práce se zařízením v komentářích. Byli bychom Vám vděční, pokud se podělíte o své vlastní zkušenosti s výrobou domácího zařízení.