Osvěžující štěstí je k dispozici všem

Tady je, horký letní čas: teplo, únava a touha ponořit se do příjemné mírně chladné vody. Sprcha pomáhá, ale nepřináší takové potěšení jako spořící bazén. Na místě si můžete uspořádat tanky různých typů, velikostí a materiálů, protože s nástupem dusných dnů navrhují redaktoři HomeMyHome zjistit, které bazény koupit koupit. Výběr toho nejlepšího bude mnohem snazší!

FOTO: dekoriko.ru Krásné léto

Druhy bazénů pro letní dům: stavba, materiál, přepad a povrch

\ t

Ne všechno je tak jednoduché: výrobci důrazně nabízejí různé verze výrobků a argumentují tím, že je třeba vybrat své výrobky pro kvalitu, vzhled, typ konstrukce a přetečení. Pro každého zákazníka je místokoupání. Podrobněji se seznámíme s typy venkovských bazénů.

Konstrukční prvky

Typ konstrukce může být nafukovací, rám, stacionární.

Nafukovací výrobky jsou nejlevnější, ve skutečnosti se jedná o nádoby z PVC fólie, ve velmi odolném provedení, vyztužené polyesterovou výztuží. Nafukovací hrana je naplněna vzduchem. Tyto modely jsou mobilní a jejich instalace neslibuje žádné potíže.

FOTO: moidachi.ru Podávejte nafukovací výrobky po dobu asi 5 let, pokud budete dodržovat pravidla používání a péče

Rámové bazény jsou tvořeny plechem, hydroizolací a povrchovou úpravou z obalu pro misku na bázi PVC. Za cenu je poměrně rozpočet. Tam jsou mráz a letní možnosti. Zařízení je vybaveno: žebříkem pro zvedání a spouštění, filtrací, tryskami, hadicemi, skimmerem.

FOTO: ivd.ru Typ rámové konstrukce je mnohem estetičtější a zajímavější než nafukovací, kromě toho je odolnější

.

Stacionární konstrukce jsou nejodolnější a trvanlivé: jsou umístěny na dlouhou dobu a už nikde nesnášejí.

FOTO: fotovmire.ru Volba místa by měla být předem zvážena

.

Tyto kontejnery jsou postaveny jak venku, tak uvnitř. Jsou různorodého tvaru a velikosti a vybavení potěší každého: vybavení hydromasáží, protiproudem, vodopádem, gejzírem a osvětlením učiní každý plavání šťastným okamžikem v životě!

Výrobní materiál

Materiál přímo hovoří o spolehlivosti a životnosti výrobku a navíc nabízí různé varianty dekorů.

Betonová nádrž je trvanlivá, i když drahá. Hloubku a velikost lze provést libovolně. Takovou konstrukci je možné ozdobit jakýmkoliv způsobem, například otočením pohárku do maurské lázně.

FOTOGRAFIE: wi-fi.ru Zásobník umožňuje libovolný způsob přetečení vody. Výstavba takového bazénu je pracná a časově náročná

.

Sklolaminát je moderní kompozitní materiál skládající se z polyesterové organické pryskyřice a skleněné baňky. Pevnost mísy je velmi vysoká, nebudou v ní žádné trhliny, stejně jako přečerpávání elektřiny pro vytápění. Na tomto povrchu se bakterie prakticky nerostou a řasy nerostou. Životnost nádrže ze skleněných vláken nemá žádná omezení.

Polypropylen je levný, tvar a velikost takovýchto bazénů se liší.

FOTOGRAFIE: miremonta.ru Jedná se o odolné a trvanlivé výrobky, které je třeba instalovat do hotových jám s betonovým dnem

Nerezová ocel se také používá při výrobě bazénů pro letní domy: tento design vypadá moderně a veškeré vybavení je povoleno. Rám je sestaven ze speciálních modulů vlastníma rukama.

Režim přetečení

Všechny přepadové bazény jsou rozděleny do dvou typů: skimmer a přepad. První varianta je levnější a jejím úkolem je naplnit kontejner tak, aby zůstal 15 cm na horním okraji. Takový skimmer filtr pomáhá udržet stavbu v čistotě.

Konstrukce přepadu je založena na mřížce namontované po stranách. Proudí se jí vodav nádrži. Tento bazén je plný.

Metoda dokončování

\ t

Pro různé typy bazénů se používá vlastní dekorace. Kachlová nebo mozaiková verze je vhodná pro betonové konstrukce. Polypropylenová modrá nebo zelená může být potažena různými materiály.

FOTO: stroy-podskazka.ru Krása ve dvoře

Výhody a nevýhody různých typů bazénů

\ t

No, kde bez diskuse o výhodách a nevýhodách konkrétního předmětu? Očekává se, že naše peníze se na oplátku dostanou na řadu emocí. Pokud si koupíte věc, která nesplňuje očekávání, pak nemůže být žádné potěšení v žádném případě. Co tedy můžete říci o vlastnostech různých vzorů bazénů pro letní domy?

Stacionární verze vyžaduje vážné, spíše rozsáhlé práce na uspořádání nádrže a schválení při pokládání komunikací, pokud je požadovaný objekt instalován přímo v domě, s přihlédnutím k úrovni podzemních vod. Náklady na práci, i když děláte všechno sami - jsou poměrně značné.

FOTO: swimpool.com.ua Veškerá práce se vyplatí s krásným vzhledem a velmi dlouhou dobou používání

Je také třeba připomenout, že tvar výrobku vybírá jeho budoucí majitel, zde zde nejsou žádné zákazy.

Levnější nafukovací verze: jedná se o kompaktní modely, které se snadno umísťují na libovolnou rovnou plochu. Po létě je design odfouknut a dokonale uložen až do příští sezóny ve složené podobě. Je škoda, že stejná životnost je krátká: jen 3-5 let s potřeboupravidelné používání během používání.

FOTO: maxipool.com.ua Pro děti bude tato možnost nejvhodnější, i když jsou dlouhé modely s hloubkou 1,2 ma délkou 5 m

.

Výhoda rámových modelů v jejich spolehlivosti. Rám je vyroben z odolného kovu a dno a stěny jsou vyrobeny z PVC s polyesterem, což také přispívá k pevnosti a odolnosti. Kapacita těchto zařízení je slušná a je také hezké, že mohou být vybaveny filtry a jakýmkoliv jiným vybavením.

Existují plastové bazény, které jsou stacionárního typu: materiál je odolný vůči mechanickému poškození a účinkům teploty, není ohrožen UV paprsky a úniky. Model pro nadzemní instalaci naleznete v dřevěném rámu.

FOTO: tsvetnik.info Výhodou plastu je, že nádrž může být zakřivená nebo jednoduchá

Související článek:

Prefabrikované rámové bazény : výhody a nevýhody, vlastnosti volby a vlastnosti, které jsou rámové prefabrikované bazény nejjednodušší k nákupu, typy a nuance instalace - přečtěte si publikaci .

Doplňkové vybavení

\ t

Jen bazén není špatný. Pokud je však vybavena nejrůznějšími užitečnými prvky, výrazně zlepší své schopnosti. Filtrační systém umožňuje udržet čistotu a čistotu vody, kabina nedovoluje přijímat teplo a úpal, chrání vodu před povětrnostními vlivy, podlaha dělá vzhled kulturním a oblast koupání je pohodlná.

Filtrační systémy

Filtr čistí vodu z jakéhokolivznečištění, které se snaží, aby voda byla zakalená a páchnoucí vůně - plavat v takové bažině bude jak nepříjemné, tak nebezpečné pro zdraví.

Pískové filtry nejsou nejúčinnější, ale jsou levné. Navenek je to tank s pískem, kterým prochází veškerá voda. Nevýhodou je, že písek zákeřně proniká tam, kde by neměl být, usazovat se a působit znečištění.

Písek nefiltruje částice o velikosti 20-25 mikronů. Rychlost čištění je poměrně vysoká, tok vody také.

Diatomaceové čisticí prostředky fungují na bázi stejnojmenné zemní směsi, která se zase skládá z mnoha částic fosilního planktonu. Tato kompozice pokrývá kazety pro čištění.

FOTO: b.folklove.me Někteří lidé si myslí, že ceny za diatomové filtry jsou kosmické, ale tato účinná práce stojí za to: mají 3-4 mikronové částice

Důležité!Směs rozsivek z patrony musí být řádně zlikvidována, je lepší to udělat s pomocí specialisty.

Kazetový filtr je oblíbený z hlediska ceny a kvality a je také velmi snadno použitelný. Jeho zařízení je jednoduché: uvnitř je polyesterová deska, která nevynechá částice 5-10 mikronů. Během čištění se kazeta vyjme a opláchne pod tekoucí vodou.

Canopy

Potřebu baldachýnu stanoví všichni. Centrální a jižní regiony Ruské federace v této věci doporučují instalovat baldachýn - slunce tam pěkně svítí. Výhodou je, že můžete plavat nejen v dobrém, ale i vdeštivé počasí.

Je-li plocha písma velká, pak má smysl instalovat polykarbonátový pavilon na celou oblast koupání. Posuvné panely usnadňují používání a umožňují nastavení teploty a vlhkosti uvnitř.

FOTO: proroofer.ru Baldachýn je postaven jak vysoko, tak nízko

Podlahy a schody

Podlahy vypadají esteticky a působí jako podklad pro některé typy nádrží. Pro vykopaný model je podlaha dalším doplňkem komfortu kolem mísy. Může být vyroben z různých materiálů, volba závisí na typu bazénu.

FOTO: Rmnt.ru Dřevěné obložení je nejoblíbenější

Žebřík umožňuje volně se pohybovat z bazénu a zpět. Vzhled těchto výrobků je poměrně dekorativní. Má smysl okamžitě získat tank a žebřík, což z nich učiní jeden harmonický celek.

Hlavní výrobci

Sklopné modely jsou vyráběny pod různými značkami. Jedná se o Letní zábava, Polygroup, Mountfield. Nafukovací nádrže jsou dobré s výrobci Intex, Bestway, Happy hop.

Pověst výše uvedených společností umožňuje doporučit, aby se jejich výrobky považovaly za první.

Populární modely

Pojďme se podívat na názvy těch modelů, které jsou nakupovány častěji než jiné, a zaslouží si vysoké hodnocení zákazníků

Jméno Charakteristika Cena za červen 2019, rub.

Oválný rám Intex 28194/54934/54432

Nafukovací bazén; L × W: 610 × 366 cm;

hloubka 122 cm; objem 16628 l;

schody; markýza; vodní čerpadlo; položení pod bazén; kazetový filtr
31200

Bestway Steel Pro Frame 56420

Bazén rámu;

průměr 366 cm; hloubka 122 cm; objem je 10250 l;

schody; markýza; vodní čerpadlo; položení pod bazén; filtrační vložka
16990

Azuro 400DL

Pevný fond;

průměr 360 cm; hloubka 110 cm; objem 11 000 l;

schody; vodní čerpadlo; skimmer; pískový filtr
27647

Kovový rám Intex 28200/56997

Pool Pool;

průměr 305 cm; hloubka 76 cm; objem je 4485 l;

hmotnost balení 17,40 kg
4770

Bestway Hydrium Splasher 56386

Pevný fond;

průměr 460 cm; hloubka 90 cm; objem 14 110 litrů;

schody; vodní čerpadlo
24570

Atlantické bazény Esprit-Big

Pevný fond;

průměr 460 cm; hloubka 132 cm; objem 19 400 l;

vodní čerpadlo; pískový filtr
87650

Jak si vybrat bazén pro vlastní potěšení

Výběr znamená kombinaci ceny, kvality a vzhledu. Cena určuje naše nákupní možnosti, kvalitu - životnost výrobku a sympatie vám sdělují, zda nás nákup potěší na estetické úrovni. Když jsme zjistili, jak požadovaný model bazénu odpovídá těmto třem faktorům, začneme se zjišťovat, zda je šálek na koupání pohodlný, jaké vybavení má,zda jsou jeho rozměry vhodné pro naši příměstskou oblast.

Kdo chce začít plavat v den nákupu, může si pořídit nafukovací nebo rámový bazén. První je namontován ne tak dlouho, a druhý s pomocí čerpadla se rychle nafoukne.

FOTO: zbassein.ru Skutečná voda by se měla zahřát, ale to je další otázka

Pokud vezmeme v úvahu možnosti kostry tanku z Číny a Evropy, kvalita Evropanů je vyšší, ale vybavení je často zcela zahrnuto do ceny čínské pánve.

Přívrženci důkladného přístupu by měli věnovat pozornost stacionárním možnostem. Kromě toho, to je další způsob, jak učinit krásný důraz v krajině designu na místě.

FOTO: sovdom.su Pokud je na místě velmi málo vody, pak je třeba koupit nádrže s přepadem skimmeru: tato mísa bude plná téměř celé léto, pokud ji jednou naplníte

Bazény z kompozitních materiálů jsou populární v Evropě. Nákup hotové mísy je poměrně drahý. Přinesou ji v hotové formě a pro instalaci celkového produktu je třeba jeřáb. Jedná se o nejkvalitnější typ vodních nádrží pro plavání.

Použijte správně fond dacha

Nebudeme zbytečně utrácet peníze a starat se o bezpečnost bazénu v zemi:

  • naplní se vodou z vodovodu;
  • nepoužívají pro účely čištění nezřetelné chemikálie pochybného původu;
  • se domníváme, že ostrý teplotní rozdíl během plnění nádoby je nebezpečný. Voda by neměla být chladnější ani teplejší než 25-27ºС;
  • Než vylezete do bazénu, nezapomeňte si osprchovat nebo se vykoupat.

Provozní pravidla nejsou složitá, ale musí být dodržována!

Servis a péče

Všechny bazény by měly být pravidelně čištěny. Proveďte chlor nebo brom. Chlor se uvolňuje přes rozdělovač a jeho konečný obsah musí být testován se speciální soupravou. Bróm necítí, stojí více. Můžete také čistit vodu kyslíkem, což bude nejlepší volba.

Fyzické čištění se provádí sítí, která zachycuje viditelné nečistoty ručně, zatímco písek ze dna je vymyt filtrem.

Tip!Stojí za to využít UV lampy, čistí vodu nejlépe.

Video: jak jinak můžete misku čistit

Nainstalujte bazén a užijte si léto!