Oteplování lodžií si udělejte sami: instrukce krok za krokem s doporučeními

Proces oteplování místnosti sám je velmi důležitý, protože s takovými opravami jsou odstraněny pruty, zima a prostor propojené místnosti je rozšířen. Nestačí jen dát okna s dvojitým zasklením a zakrýt mezery, otvory s pěnou. Je nutné ho zahřát. S cílem ušetřit peníze v peněžence, je lepší, aby se loggia oteplování sami, krok-za-krokem foto instrukce uvedené v článku vám pomůže udělat práci.

Úžasný balkon s ekologickými materiály

Volba materiálu nebo lepší zahřívání lodžie zevnitř?

Zpočátku je nutné vybírat stavební materiály. Je důležité si uvědomit, že na vybraných komponentách mohou záviset nejen termální indikátory, ale také prostor prostoru . Pokud je stavební materiál příliš silný, ukradne obytný prostor.

Věnujte pozornost!Jakýkoli materiál pro tepelnou ochranu musí být šetrný k životnímu prostředí a musí být také v souladutepelné a parní charakteristiky.

Místnost může být izolována následujícími materiály:

 • Penofol. Vynikající náhrada za minerální vlnu. Má vícevrstvý povlak, který má také reflexní účinek.

Penofol - materiál pro oteplování nového času

 • Polyuretan. Pro balkony perfektně sedí. Spaluje špatně, vyrobený z ekologicky šetrných materiálů. Montáž se provádí litím.

Kalená polyuretanová pěna

 • Penoplex. Materiál se používá hlavně pro vnější stěny. Má špatnou tepelnou vodivost.

Použití penoplexu jako izolace

 • Styrofoam. Dostatečný ekonomický výběr materiálu a také velmi účinný pro balkon.

Polystyren se často nazývá pěna

.
 • Isover. K dispozici v listech. Vyrobeno z minerální vlny, se skleněnými vlákny.

Velmi běžný materiál pro izolaci

Polystyrenová pěna se zpravidla montuje na stěny a strop. Jeho dobré použití, protože jeho vlastnosti mají vysoký koeficient tepelné vodivosti, stejně jako malou tloušťku. Je dokonale řezaný kuchyňským nožem. Alternativní možnost může být považována za pěnu. Desky o tloušťce 10 cm jsou vhodné pro chladné zimy, lepší pro mírné počasí.použijte 5 cm.

Související článek:

Oříznutí balkónů: instrukce krok za krokem.Krok-za-krokem průvodce po dokončení balkonů s různými materiály v samostatné recenzi.

Přípravné práce a oteplování lodžie vlastníma rukama: instrukce krok za krokem

Před hlavním procesem by měly být provedeny přípravné práce. Teprve pak se ukáže, že se zvětšování loggií stane vlastními rukama, a krok za krokem vám to pomůže. To bude vyžadovat:

 • Vyberte místa, která budou přesně zpracována. V každém případě se ujistěte, že manipulujete s parapetem. Stěny lze zpracovávat podle potřeby. Pokud po stranách nejsou žádní sousedé, měli by být také pokryty stavebními materiály. Stěny jsou často izolovány všemi.
 • Před opravou je nutné odstranit a vyčistit všechny povrchy.
 • Doporučujeme vyměnit okna a umístit okna s dvojitým zasklením, pokud nejsou.
 • Dále je nutné umístit vedení pod zásuvky, lampy a vypínače.
 • Dalším krokem je výběr materiálu.
 • Po výběru materiálu můžete pokračovat v práci s podlahou, stěnami a stropem.
 • Po dokončení by měly být dokončeny dokončovací práce.

Upevnění k izolaci může sloužit jako lepidlo a hmoždinky. Pokud se použije adhezivní kompozice, pak v průběhu práce bude nutné lepit lepící plochu a samotný materiál.

Dobrá rada!Získané švypřímo v procesu izolace, by měla být naplněna pěnou.

Doporučuje se zvolit takový stavební materiál, který je spojen metodou „thorn-groove“. Díky tomuto spojení nebudou žádné švy.

Systém integrace zvětšené lodžie

Důležitý bod!Před izolací určete, kde bude baterie nebo jiný ohřívač prostoru stát.

Penoplex a jak s ním izolovat lodžii

Mnoho lidí sní o přestavbě balkonu na plnou místnost. Ale aby bylo možné využít takové místnosti bylo pohodlné, budete muset zahřát. Zpravidla se v bytech parapety mají tenké stěny. V tomto ohledu budete v počáteční fázi muset demontovat přepážku a rozložit ji na novou. Stěna bude tedy silnější, a tedy teplejší. Doporučuje se použít cihlu, která je umístěna na adhezivní kompozici hrany. Pro takové zdivo silikátové cihly je ideální.

Parapetní pěnový blok

Poté, co se čerstvé zdivo zmenšilo, můžete přistoupit k instalaci oken. K tomu se doporučuje využít služeb profesionálů. Dále můžete jít na zvětrávání. Pěnové desky budou instalovány na strop, stěny a podlahu. Podle pokynů se můžete dostat do práce:

 • Je nutné vyrobit rám z dřevěného nebo kovového profilu. Dále by měly být desky vyříznuty a přizpůsobeny požadované velikosti.

Dřevěné rámové bedny

 • V rámu by měly být položeny vařené kousky. Také nemůžete vytvořit rám a desky namontovat přímo na stěny pomocí speciálních montážních hub.

Teplé stěny a podlaha se švy a spáry namočenými pěnou

Dobrá rada!Desky by měly být nastaveny tak, aby se pevně dotýkaly jedné až jedné. To se zbaví trhlin, což znamená, že lodžie bude mnohem teplejší. Doporučujeme chodit po spárách pěnou nebo tmelem.
 • Na stěny, strop a podlahu by měla být umístěna reflexní tepelná izolace. Ideální penofol. Klouby doporučujeme lepit fóliovou páskou.

Instalace penofolu

 • Poté bude balkon připraven na konečnou úpravu. K tomu můžete použít obložení ze dřeva nebo plastu nebo nainstalovat další panely.

Udělej to sám. Jak zahřát podlahu na lodžii?

První patro by mělo být ošetřeno a poté všechny ostatní povrchy. Pracovní postup je následující:

 • Je nutné řádně vyčistit podlahu před nečistotami a prachem.
 • Dále musíte utěsnit všechny otvory nebo štěrbiny pěnou.
 • Nyní použijte tenký izolační materiál a položte jej na celou podlahu. Je položena tak, aby neexistovaly žádné spoje nebo jejich minimální počet.
 • Při pokládce první vrstvy je nutné chodit po jejím obvodu stavební pěnou, včetně pěnyspoje a švy. Pak se druhá vrstva pokládá analogicky.

Zahřívání podlahy pěnovým plastem nad připraveným rámem

 • Nyní můžete namontovat rám dřevěného trámu. Vzdálenost mezi tyčemi by měla být asi 50 cm.
 • Tvarovaná vzdálenost by měla být naplněna polystyrenem. Tloušťka izolace bude záviset na tloušťce dřeva. Perfektní, když jsou flush.
 • Dále je nutné odříznout penofol o velikost balkonu a položit ho foliovou stranou nahoru, ale tak, aby z každé stěny vyčníval asi 20 cm.
 • Nyní můžete desky připevnit k deskám a namontovat dekorativní kryt.

Podlaha z dřevěných prken

Alternativně může být podlaha instalována pod podlahovým vytápěním nebo vyrobena podlahová izolace lodžií s penlexem.

Pokládání podlahového vytápění s následným litím samonivelační směsi

Zahřívání stropu a stěn lodžie

U téměř všech typů prostor je izolace stěn a stropů stejná. Stěny jsou tak izolovány následovně:

 • Pokud není vnější izolace, měli byste pečlivě nainstalovat hydroizolaci, doporučuje se použít penofol.
 • Dále budete muset nainstalovat izolační desky nad vodní bariéru. Doporučuje se použít polystyrenovou pěnu.
 • Instalace izolace se provádí podle výše popsané technologie.

Pro stropní izolaci, nejlepšívhodná pěna. Proces se provádí analogicky ke stěnám a podlaze.

Montáž latí na strop

Upevnění izolace se nejvhodněji provádí na deskových kotvách

.

Zahřívání lodžie zevnitř: co je lepší dělat?

Pro výběr správného materiálu je třeba zvážit několik důležitých faktorů:

 • Účel místnosti.
  • Pokud bude balkon použit jako úložný prostor, můžete použít jakýkoliv stavební materiál, který se montuje do jedné vrstvy.
  • Když se balkón přemění v jednu místnost, je nutné použít v celém prostoru různé stavební materiály, které zapadají do dvou vrstev.
  • Pokud existuje kombinace s místností, je třeba použít dvouvrstvou izolaci. Stěny mohou být vyrobeny v jedné vrstvě a parapetu je věnována zvláštní pozornost.
 • Použitím ohřívačů pro výzdobu interiéru bude využitelná plocha menší, takže byste měli takový faktor zvážit.

Volba závisí přímo na popsaných faktorech a chutích majitele místnosti.

Dokončovací práce

\ t

Potřebné dokončovací práce. To je dáno nejen estetickým vzhledem, ale také ochrannými faktory. Pokud mluvíme o exteriéru, parapet může být pokryt vlnitou podlahou nebo vlečkou.

Dokončovací práce s obyčejnou vlečkou

\ t

Vnitřní práce, může být cokoliv. Vše záleží na preferencích a fantazii. Ale stojí za zmínku, že dokončení lodžie uvnitř vlastními rukama přinese více potěšení aradost Často se práce provádí pomocí PVC panelů. Můžete také lepidlo tapety nebo jen malovat zdi. Velmi dobrá lodžie vypadá jako obložení dřeva. Bude to nejen krásné, ale také šetrné k životnímu prostředí.

Loggias zdobený šindelem vypadal dobře

Související článek:

Zajímavé nápady pro dokončování balkonů s fotografiemi.Originální a praktické příklady designu balkonů, stejně jako užitečné tipy, ve speciální publikaci našeho portálu.

Metody izolace panoramatické lodžie

Oteplování panoramatické lodžie se mírně liší od standardní práce. V panoramatické místnosti je velmi důležité, aby okna byla řádně a správně instalována a požadavky na okna jsou také velmi vysoké. Měli byste se seznámit se dvěma řešeními problému izolace:

 • Instalace podlahového vytápění. Tato metoda nejenže zahřeje podlahu, ale také teplo zahřeje celou plochu.
 • Pokud je panoramatická lodžie napojena na místnost, je třeba okamžitě provést opravy v místnosti. Díky generální opravě bude možné vyrábět nejen oteplování, ale také společný design. Pak může být balkon vytápěn standardním způsobem a do něj může být instalován přídavný topný systém. Navíc může být ohříván teplem vyzařujícím ze samotné místnosti.

Je nutné opatrněji přistupovat k izolaci panoramatické lodžie s ohledem na zvýšené tepelné ztrátyskrz okenní bloky

Obecně by oteplování panoramatické lodžie mělo začít odstraněním všech mezer, které mohou vytvořit návrh.

Instalace radiátorů a podlahového vytápění nebude zbytečná

V zájmu vytvoření útulnosti a tepla bude muset vlastník bytu vynaložit nejen určité množství finančních prostředků, ale také vynaložit značné úsilí a čas. Zahřívání lodžie vlastníma rukama na našich instrukcích k fotografování krok za krokem se provádí po dobu 3 dnů až 1 týdne. Oteplování podle pokynů uvedených v článku, můžete získat dostatečnou úroveň pohodlí, bez ohledu na to, jaké je počasí venku.

Video: Tajemství gramotné izolační lodžie