Oteplování podlahy v soukromém domě vlastníma rukama - jak to udělat správně?

Д Ke snížení tepelných ztrát chaty se spotřeba energie, která se používá v topných systémech, používá k ohřevu podlahy v soukromém domě vlastníma rukama pomocí několika technologií. Volba závisí na konstrukci, materiálu podlahy, podlahové krytině, dostupném rozpočtu. Většina tepelně izolačních materiálů navíc zlepšuje zvukovou izolaci budovy.

Zahřívání podlahy v soukromém domě vlastníma rukama

Video: zařízení a izolace přízemí na polcích

Druhy základů pohlaví

Tradičně se podlaha nazývá spodní vodorovná plocha interiéru. Ve skutečnosti se tato stavební konstrukce skládá z několika prvků:

 • překrytí - monolitická železobetonová deska, odlitá na staveništi nebo položená jeřábem, překrytí na nosnících s hrubou podlahou (deska, OSB, vícevrstvá překližka );
 • podlahy - samonivelační podlaha, dlažba, parkety, prkno, laminát, palubka, linoleum, korek, palubka, koberec.

Druhy překrývání soukromého domu

Podlahy mohoumají jiný formát, sílu, takže potřebujete jinou základnu, která je vyrobena z deskových materiálů nebo suchých mokrých potěrů. Proto izolace podlahy v soukromém domě do-it-yourself je individuální rozpočet pro specifické provozní vlastnosti budovy.

Zahřívání podlahy podle klád nebo trámů

Přezkoumání izolace a výběru materiálu

Při použití izolace je třeba vzít v úvahu, že podlahová krytina stoupá v různých technologiích na 5 - 10 cm. To je důležité pro místnosti, ve kterých jsou namontovány dveřní bloky a prahy. Budou muset být demontovány nebo objednány nové křídla dveří, což výrazně zvýší rozpočet na opravy.

Ve většině případů bude izolace podlahy vyžadovat demontáž bloků dveří

Izolace podlahy v soukromém domě se provádí ručně s těmito materiály:

 • expandovaný jíl - štěrk s peletami 10 - 40 mm se nalije mezi zpožděním, písek 1 - 7 mm se používá v suchých potěrech;

Oteplování podlahy soukromého domu s expandovaným jílem

 • minerální vlna - vyrobená z čedičových vláken, ohnivzdorného materiálu, ale příliš drahá;

Tepelná izolace podlahy čedičovou vlnou

 • skleněná vata není ekologicky nezávadná, je lepší ji nepoužívat v individuální výstavbě;

Skleněná vata pro tepelnou izolaci podlahy soukromého domu

 • ecowool- celulózové rohože, které jsou drahé, jsou citlivé na vlhkost;

Ecowool pro ohřev podlahových konstrukcí

 • korkové - substráty se používají pro pokládání pod laminátem, linoleum, parkety, koberec, porcelán, dekorativní desky jsou nezávislé podlahy (nejlepší volba pro obývací pokoje, děti);

Korková izolace

 • kapalné pěny - polyuretan, ecoisol, penoizol, mají odlišné chemické složení, vyplňují dutiny mezi zpožděním, během tuhnutí produktů expandují;

Rozprašování mezi zpožděním podlahy Penoizolu pro izolaci

 • fóliované válcované materiály - hliníková fólie na povrchu polyuretanu, polyethylenová fólie odráží energii záření, která se používá ve vlhkých prostorách;

Použití izolace fólií v podlahových systémech

 • polystyrenová pěna - v 80% případů se nevyužívá optimální poměr kvality /nákladů, nebojí se namočení, nevypouští škodlivé látky.

Tepelná izolace podlahy soukromého domu společností Penoplex

Existují polystyrénová pěna, čedičové desky se složeným povlakem, které zabraňují tepelným ztrátám způsobeným tepelným sáláním a konvekcí.

Související článek:

Izolace stěnuvnitř domu v zemi. V samostatné publikaci se můžete dozvědět o všech typech tepelně izolačních materiálů pro stěny a jejich vlastnostech.

Instalační technika

Navzdory různorodosti tepelně izolačních materiálů je omezený počet technologií používán vlastníma rukama k ohřívání podlahy v soukromém domě:

 • čedičovou vatu lze pokládat mezi zpožděné podlahy nebo dokončovací podlahy nebo dřevěné překrývající se tyče;
 • přes expandovaný polystyren, můžete nalít pískobetonový potěr;
 • Na jemnozrnný drcený kámen z jemné frakce lze pokládat suchý potěr dvouvrstvého sádrového vlákna;
 • je možné použít korkový nátěr, který je jediným obkladovým materiálem s vysokými tepelně izolačními vlastnostmi.

Existuje mnoho variant těchto technologií. Například místo čedičové vlny se používá tepelná izolace rozprašováním nebo pěna PSB-S.

Proces postřiku izolace na podlaze

Systém vyrovnávacích podlah nahradil klasická zpoždění podlahové desky, laminátu a palubovky.

Systém nastavitelných podlah

Namísto potěrů se používají samonivelační podlahy.

Samonivelační samonivelační podlahy

V podlahových deskách nejsou potěry standardně žádné dřevěné konstrukce. V přesahech na nosnících nebo izolačních systémech se zpožděnímje nutné zajistit větrání. To výrazně zvyšuje rozpočet stavby, zvyšuje tloušťku teplého dortu na podlaze. Proto je ventilace opomíjena, ale pouze v případě, že existuje parotěsná fólie, která odřezává podzemní podzemní vzduch z dřevěných konstrukcí. Film se pokládá pod expandovaný polystyren, kulatiny.

Vzduchová mezera během izolace podlahy

Teplý potěr

Zahřívání podlahového potěru v soukromém domě vlastníma rukama lze provést nalitím potěru na bloky z polystyrénové pěny. Použití polystyrenu s nízkou hustotou PSB-S není povoleno, používá se pouze materiál z úprav EPPS a XPS. Minimální tloušťka potěru nad izolací je 5–7 cm, což v kombinaci s 5–10 cm vrstvou expandovaného polystyrenu zvyšuje výšku podlahy o 10–17 cm.

Zahřívání podlahového potěru soukromého domu vlastníma rukama

Tato možnost je častěji používána v soukromých domech při vylévání podlahy na zem. Při pokládce izolace na podkladovou vrstvu sutiny je nutná hydroizolace celého obvodu. Pokud je potěr nalit na podlahovou desku, stačí parotěsná zábrana. Životnost konstrukce je zvýšena vyztužením potěru skleněnými vlákny, ocelovou síťovinou, sklolaminátem.

Připravený podklad pro potěr

Suchý potěr

Technologie ohřevu podlahy suchými potěry je nejpodobnější klasickému betonovému potěru. Nicméně, po instalaci majáků v jedné horizontálníprostor mezi nimi je vyplněn expandovaným jílovitým pískem.

Zařízení pro suché podlahy v domě

Panely GVL, sestávající ze dvou vrstev sádrových vláken posunutých vůči sobě navzájem, se položí na něj. Spoje jsou zasazeny na lepidlo, dodatečně upevněné šrouby, čepice, které jsou tmelené.

Pokládka plechů ze sádrokartonu na suchý potěr

Cladit ztrácí své vlastnosti, pokud je mokrý, větrání nelze zajistit v suchých potěrových systémech. Proto pod majáky zapadá koberec z fólie pro bariéru proti parám, membrány.

Tepelná izolace mezi zpožděními

Pokud budova využívá podlahy nad protokoly, je pro tepelný izolátor nejjednodušší umístit med na podklad, s povrchovou úpravou podlahy. Další možností je instalovat dřevěné betonové nebo vyrovnávací podlahové systémy na betonovou desku (kolíky se montují do betonu, na některých místech lze výškově upravovat kulatiny).

Izolace podlahy mezi zpožděními v soukromém domě

V každém případě se mezi tyče, desky s drážkou a drážkami nebo překližky pro laminátové, parketové desky položí polystyrenová pěna, expandovaná hlína, minplita, ekologická vlna. Parozábrana je zcela podobná předchozímu případu.

Článek na toto téma:

Izolace podlahy v dřevěném domě. Jaký je nejlepší materiál vhodný pro izolaci podlah? Kolik stojí a jakou společnost si vybrat? Více vsamostatná publikace.

Korková podlaha

Drobné obklady, lamely podobné laminátové velikosti se stejnými zámkovými spoji, panely s MDF deskou a deskou, otevřené dvěma vrstvami laku odolného proti opotřebení, jsou vyrobeny z korkové dubové kůry. Instalace je na rovném základě:

 • potěr - pokládání na podklad;
 • překližka - lepení nebo zamykání celého koberce bez jeho připevnění k základně.

Teplá korková podlaha v soukromém domě

Materiál nemá prakticky žádnou lineární expanzi, takže páska klapky po obvodu není potřebná. Povlak navíc šetří energii, poskytuje příjemný hmatový pocit při chůzi naboso. Tato varianta „dva v jednom“ umožňuje provádět bez dodatečné izolační vrstvy, získat příjemný interiérový design a zajistit bezpečnost dítěte na podzim.

Srovnání tloušťky tepelné izolační vrstvy z různých izolátorů se stejnou tepelnou vodivostí

Závěry

Rozpočtová varianta obytných prostor je tedy korková podlaha. Je možné ohřívat podlahy kuchyně, obývacího pokoje, koupelny tak, že do potěru nebo mezi polena, dřevěnými trámy, vložíme polystyren. Suchý potěr je vhodnější pro zdobení podlahy porcelánovou dlažbou, laminátem, dlažbou.

Video: podlahové vytápění v rámu domu