Páskové základy s vlastními rukama: krok za krokem pokyny a fotografie

Do nejoblíbenější typy nosných konstrukcí by měly zahrnovat základy typu pásky. Je to praktická a dostupná cena. Není tak obtížné organizovat základnu pásky vlastními rukama: instrukce krok za krokem to pomůže správně a efektivně. Po zahájení instalačních prací stojí za to se naučit technologii konstrukce a také všechny důležité vlastnosti této základny.

Před zahájením stavebních prací je vhodné vypočítat parametry konstrukce

.

Vlastnosti základu typu pásky: klady a zápory

Základ pásu je litý pás vytvořený z betonu. Základna je provedena pod nosnými konstrukcemi a vnitřními příčkami.

Struktura nosiče pásky má své vlastní vlastnosti

.

Tato nosná konstrukce se doporučuje pro pevné a objemné stavební objekty z betonu nebo cihel. Používá se také pro konstrukce s velkým překrytím. Páskový podklad se aplikuje na konstrukce s různým zatížením. Výška základny se může lišit. Budou-li postaveny malé budovy nebo rámové domy a půda je špatně vyzařována, použije se typ mělkého dna.

Typ zeminy ovlivňuje volbu vhodného nosného systému

.

Je-li půda charakterizována heterogenitou, používá se hluboce zakořeněný základ. Hodnota výšky základny je založena na zmrazení půdní vrstvy během chladných období. Chcete-li udělat správný a správný základ nadace vlastními rukama, krok-za-krokem instrukce zahrnuje zohlednění velikosti stěn budoucí struktury, vlastnosti půdy vrstvy a hloubku proudění podzemní vody.

Pevnost základu je ovlivněna metodami vyztužení

.

Pásový podstavec má tyto výhody:

 • snadná instalace;
 • dlouhá životnost;
 • schopnost odolat nejvyššímu zatížení;
 • sstavba nemůže používat speciální vybavení;
 • volba typu nadace pro určité finanční příležitosti.

Stabilita a spolehlivost celé základny závisí na způsobu upevnění

Tento návrh má určité nevýhody:

 • nelze použít pro některé typy půdy;
 • významné množství použitých surovin.

Instrukce krok za krokem a vysoce kvalitní video vám pomohou vytvořit kvalitní páskové základy vlastníma rukama. Takové struktury mohou být monolitické, jakož i prefabrikované konstrukce. V celém areálu je nalit betonový monolitický podklad. Prefabrikovaný systém se skládá ze samostatně vyplněných prvků, které jsou namontovány později.

Monolitická struktura se vyznačuje řadou pozitivních vlastností

.
Užitečné informace!Zapuštěná forma se používá pro budovy z těžkých materiálů. Hloubka pokládky základu musí být zároveň více než 25–35 cm nad značkou mrazu půdní vrstvy, mělká hloubka je určena pro stavbu vnitřních plotů a lehkých dřevěných konstrukcí. Jeho vzdálenost ke dnu může být asi 60 cm.

Základní páska pro vlastní potřebu: podrobné pokyny a instalační nuance

Jak postavit základnu pásky pomocí vlastních rukou, umožní vám to naučit se podrobné pokyny a podrobné fotografie. V tomto případě je uvažováno uspořádání základnynulový cyklus stavebních prací, který zahrnuje přípravu staveniště, vyrovnání území a čištění rušivých stromů a keřů.

Před zahájením montáže je důležité řádně provést přípravné práce

.

Přípravné práce: návrh a označení kvality

Před stavebními pracemi se provádějí projektové práce a provádějí se geodetické průzkumy. Je nutné určit strukturu půdy, hloubku zamrznutí půdy a průchod hlubokých vod. V přípravné fázi se půda vyčistí a reliéfní plocha se vyrovná. Baldachýn je ve stavebnictví. V souladu s výkresy je terén označen. Využívá drát nebo lano a také si můžete vybrat výztuhu jako kolíky.

Při provádění značek existují určité drobnosti

Zaprvé jsou instalovány dva kolíky, ze kterých jsou vodiče taženy. Na místě, jejich průnik vytváří čtvrtý vrchol. Pak se čáry měří pro vnitřní hranice nosných stěn. Šířka základu se rovná tloušťce stěn a dokončovacích materiálů. Další konstrukce jsou nutně brány v úvahu: veranda, veranda nebo krb. Upravuje také úroveň výšek. Po obvodu jsou speciální proužky. Pomocí úrovně se na ně napne lano a koriguje se hodnota výškového rozdílu.

Při provádění značekpoužité lano nebo drát

Užitečné informace!Podzemní odrůdy základů se stávají odolnými proti mrazu, když se voda rozpíná, když zamrzne a vymačká strukturu silou. Podobný jev je typický pro jílovité půdy.

Vlastnosti zemních prací

Náročné procesy při stavbě nadace by měly zahrnovat vytvoření hlubokého příkopu. Pomůže vám s vlastníma rukama prohloubit potřebné prohloubení pod základem pásu - níže jsou uvedeny instrukce, fotografie z práce. Výška vytěžené jámy závisí na typu půdy. Pro písčitý výkop je vytažen do hloubky asi metr. Pro lehké hlinité složení - asi 1,25 m, a pro hliněnou půdu více než jeden a půl metru.

Je nezbytné, aby šířka výkopu odpovídala velikosti plánované nadace

.

Stěny musí být svislé, což může být řízeno přesahem. Pro odpružení je nutné vytvořit pískové a štěrkové polštáře. Za tímto účelem se pokládá vrstva písku, která je povinně navlhčena, a štěrkově drcená kamenná vrstva.

Je to důležité!Je-li při kopání výkopu uzemněna zemina, je třeba instalovat svahy.

Kalkulačka pro výpočet množství směsi štěrku a písku pro základový polštář

Jak vyrobit pevné bednění?

Pro sestavení formy se používá panelová konstrukce ze dřeva. Současně se vyberou hranové desky. Stěny bednění jsou vyšší.úrovni nadace. To má zajistit, aby směs nepřetekla. Štíty jsou sestaveny z hranovaných desek a pak upevněny na podpěry, které jsou instalovány podél okrajů výkopu. V bednění jsou otvory pro kanalizační potrubí.

Spolehlivost konstrukce závisí na kvalitě práce při zhotovení bednění

Pro označení stupně vylévání je šňůra napnuta, která by se měla zvednout nad zem nad úroveň 30 cm a je položena také vrstva hydroizolace. Pro tyto účely můžete použít střešní lepenku nebo geotextilie.

Hotové bednění vypadá takto

Informace!Hydroizolační materiál chrání před vniknutím podzemní vody a proti pronikání vody do štěrkového polštáře.

Pokládání výztuže a vylití základu

Umožní dokonale vytvořit základ pásky pomocí vlastních rukou - instrukce krok za krokem, která podrobně vypráví o tom, jak vyztužení provést. Tato fáze je nutná k vytvoření spolehlivého a odolného rámu.

Před zahájením stavebních prací je vhodné zvolit výztuže

Montáž rámu z výztuže se provádí společně s pokládkou bednění. S intervalem 12-25 cm jsou instalovány železné tyče. jsou upevněny výztužnými prvky pomocí drátu. Pro zajištění přirozeného větrání může být k ventilu připojeno speciální potrubí. Základ je odlit. Na stěnách bednění je zvláštnípapír Betonová směs se nalije do rámu. Současně musí být každá vrstva propíchnuta, aby vzduch unikl.

Můžete vidět, jak se výztuž nachází na tomto schématu

Technologie se provádí v několika fázích:

 • před prací je vhodné zkontrolovat tloušťku směsi, která by měla mít jednotnou strukturu;
 • po nalití roztoku musí být utěsněn. K tomu použijte speciální nástroj s vibračními vlastnostmi, pak pomocí stěrky vyrovnejte povrch;
 • betonová směs zamrzne asi tři týdny. Pokud je práce prováděna v horkém čase, musí být povrch pravidelně navlhčen, aby se zabránilo praskání materiálu.

Je vhodné nalít betonový roztok přes zaoblené zařízení

Kalkulačka pro výpočet množství roztoku

Při plnění se doporučuje použít speciální nástroj ve formě žlabu. Walling je povolen do 16-25 dnů.

Zaplavená základna je pečlivě vyrovnána

Důležité informace!Bednění se demontuje po usušení materiálu o 50%.

Jak vybrat značku betonu pro pásovou konstrukci?

Je vhodné si vybrat vhodnou značku betonu dříve, než si vytvoříte základnu pilotů a pásů vlastními rukama: krok za krokem vám to pomůže. Stojí za to zvážit následujícíMožnosti:

 • pro mělkou základnu jsou vhodné materiály značky M100 - M150, ale s mělkým průchodem podzemních vod stojí za to zvolit značku M250;
 • pro zapuštěnou verzi, je vhodnější zvolit značku M200 nebo M250;
 • Při vytváření základu pro těžké konstrukce se doporučuje používat materiály třídy M300 nebo M350.

U zvláště silné základny vyberte značky s vyšším číslem

.
Užitečné informace!Pro výpočet objemu betonu je nutné znát velikost pásky, tj. Délku pod vnitřní a vnější stěnou, jakož i hloubku.

Při montáži konstrukce je důležitá hydroizolace a instalace suterénu

Související článek:

Tabulka podílu betonu na 1 m3.Jak vyrábět kvalitní betonové směsi pro různé účely. Přečtěte si více v samostatné publikaci našeho portálu.

Užitečná doporučení

Při instalaci základu pásu je nutné předem určit kvalitu zeminy. Stojí za to věnovat pozornost kvalitě silnic, které vedou do domu. Pokud jsou nerovnoměrné a v poruchách, pak bude půda heterogenní. Také věnujte pozornost sousedním budovám. Jsou na nich nějaké praskliny?

Nadace má zvláštní strukturu, která je postavena na silné půdě

.

Pokud je půda homogenní, ale jíl je přítomen na několika místechvrstvu, pak můžete kopat příkop hlouběji a posypeme ji pískem. Pásový základ lze vyrobit sám, pokud vezmete v úvahu jeho vlastnosti a přesně sledujete postup instalace.

Trvanlivost celé konstrukce závisí na správné instalaci základny

Doplnění struktury piloty a piloty

Video: praktické rady týkající se zařízení založeného na typu pásky