Péče o malou princeznu: vyberte si dětský nábytek pro dívku

V domě s příchodem dítěte není jen radost, ale také péče. Zodpovědnost za vaši milovanou dceru, sestřičku, vnučku padá na jeden okamžik. Aby bylo dítě útulné a pohodlné v domě, musíte si vybrat nábytek, který je vhodný pro věk a chuť. Dětský pokoj pro dívku je vytvořen s láskou ze strany domácnosti, a čím opatrněji přistupujeme k výběru a uspořádání dětského pokoje, tím dříve bude dosaženo harmonie v domě. Redaktoři HomeMyHome.ru jsou také znepokojeni výběrem nábytku, takže článek obsahuje nejpotřebnější a nejužitečnější informace.

Novorozenci se mohou s kolébkou dostat poprvé. Starší dítě potřebuje dobrou postýlku

Jaké jsou požadavky na dětský nábytek

Pokud dospělý může spát ve spacáku, je lepší, aby rostoucí orgán dítěte poskytoval plnohodnotné podmínky pro rozvoj. Tyto podmínky zahrnují nábytek.

Starší dívka si bude užívat všestrannosti náhlavních souprav, kde se hračky odloží do zásuvek a na policích bude uspořádáno několik oblíbených knih

.

Aby se interiér místnosti stal nejen vaším vkusem, ale také dobře sloužil, hrají důležitou roli materiály, ergonomická pravidla pro výběr vzorů a jejich barevné schéma.

Materiály pro výrobu dětského nábytku

\ t

Nezáleží na tom, jak moc chci zachránit, ale zdraví dítěte je důležitější, takže volba by měla být učiněna ve prospěch ekologických a praktických materiálů.

Design dívčí místnosti se výrazně liší od chlapeckého stylu

.

Dřevo je považováno za klasickou verzi: skříňový i modulární nábytek bude pohodlný, šetrný k životnímu prostředí a bezpečný pro zdraví. Veškeré dřevěné výrobky musí být dokonale leštěné a hladké. Plemenohraje roli i dřevo.

Dřevotříska zůstává levným a oblíbeným materiálem pro skříňový nábytek. MDF je měkčí než DSP, takže jeho výrobky vypadají mnohem elegantněji, ale cena modelů bude vyšší. Skleněné stoly v dětském pokoji budou jak nevhodné, tak nebezpečné.

Ergonomická pravidla pro výběr dětského nábytku

\ t

Při výběru sedacích souprav, křesel, stolů, skříní, postelí a jiných podobných výrobků je třeba zvážit, jak budou umístěny v místnosti. K tomu, odvozené ergonomické pravidla a tipy.

Nábytek pro malý dětský pokoj pro dívku je vybrán s ohledem na úsporu volného místa

První věcí je určit oblasti spánku, studia, odpočinku, her.

Tip!Výrobci mohou nábytek dokončit tak, jak mu to vyhovuje: slepě se nespoléhají na hotová zařízení, je lepší pečlivě zvážit design.

Zohlední se všechny systémy skladování: tato funkce zajistí pohodlný organizátor náhlavní soupravy.

Pokud existuje více dětí, doporučuje se zakoupit palandy, které mohou být vybaveny také prostornými zásuvkami nebo policemi

.

Dětský šatník by neměl být vysoký - co když se držadla dítěte nedostanou na horní police?

Stěny mohou být rovněž vybaveny funkcí ukládání pomocí zavěšení polic na ně

Barvy dětského nábytku

\ t

Barvy v interiéru dívčí místnosti budou nápadnéodlišný od chlapcova pokoje. Dívky jsou citlivé na barvu jako faktor ovlivňující náladu a obecné psycho-emocionální pozadí. Hlavním kritériem pro výběr barvy je samotné dítě. Aktivní dívka si může vychutnat světlé barvy v místnosti a klidná mladá dáma snadno ocení pastelové barvy. Internet je plný fotografií nábytku v dětském pokoji pro děti, aby nedošlo k záměně, zvažte nejlepší barvy.

Tradiční růžová: něžnost a dojemnost těchto odstínů je zřejmá, ale je snadné ji přehánět - dívčí pokoj se může stát pokojem pro princeznu vzduch-vanilka, která vypadá svůdně.

Růžové lze dokonale zředit jinými barvami

Lilac: chladný tón bude mít dobrý vliv na dívčí psycho-emocionální pozadí a na její touhu učit se nové věci

Čerstvost zeleně v dětském pokoji

Je naprosto možné použít bílou konstrukci, která ji ředí světlými akcenty nebo pastelovými tóny.

Jak si vybrat nábytek pro dětský pokoj

Pro výběr sad nábytku je nezbytný věk dívky: do tří let dítě nepotřebuje pohovku, vlastní stůl ani širokou postel pro dospělé. A po třech bude předškolní dívka potřebovat stůl, pohodlnou židli, rozkládací pohovku, zásuvky pro osobní věci. Sedmiletá školačka potřebuje šatní skříň na oblečení a místo na skladování školních potřeb. Dalším kritériem volby bude povaha dítěte a jeho chuť.předvolby. Pokud ochutnávka tříleté drobky může být zanedbána, aby potěšila rodičovský pohled, pak toto číslo nebude fungovat s teenagerem.

Dětská postýlka pro dívky

\ t

Dětská postýlka roste s dcerou: od dětské postýlky až po lůžko pro teenagera. Pro malé místnosti je lepší zvolit postel s doplňkovou funkcí ve formě tréninkového koutku a prostoru pro skladování věcí.

Dětský nábytek pro dívky je získáván věkem

Loftové lůžko umožňuje používat 1-2 tréninková místa na první úrovni a místo na spaní na druhém.

Většina dětí jako loftové lůžko

Pohodlné pracoviště, které může dívka ozdobit vašemu vkusu

Také poptávka po lůžku se stojanem pro skladování drobných předmětů. Další zajímavou možností je transformační lůžko, které ukrývá stůl nebo vestavěnou skříňku. Krásná postel se zásuvkami pro ukládání věcí nebo hraček ušetří místo v místnosti. Velikost lůžka zohledňuje růst dítěte s populací.

Související článek:

Podkroví pro dospělé a děti. V přehledu se podíváme na to, co je loftová postel, jak ji lze použít v interiéru, typy a vlastnosti domácích variant, modelů a výrobců, průměrné ceny, užitečné tipy.

Dětský modulární nábytek pro dívky

\ t

Modulární nábytek je považován za nejvícepraktická: pečlivě vyvinutá funkčnost skutečně šetří volný prostor a je volena podle věkových charakteristik dítěte.

Moduly zahrnují celou sadu nábytku: skříň, stojan, stůl, židli, postel, zásuvky, police

Vzory jsou kompaktní a prostorné

Moduly vytvářejí hotový interiér v místnosti, takže volba barvy je důležitým bodem

Skříňový nábytek pro dětský pokoj pro dívky zahrnuje také truhly a sekretáře.

Nábytek pro studium a hry

\ t

Nábytkové sady pro studium jsou vybírány podle výšky dítěte: stůl do výšky 52 cm je vhodný pro předškolní dívky a pro školačku, jejíž výška přesahuje 120 cm, ale nedosahuje 150 cm, je zapotřebí výška stolu 58-61 cm. ti, kteří jsou vyšší než 150 cm, mohou použít standardní výšku výšky 75 cm.

Je vhodné zakoupit výškově nastavitelnou židli, bude to dlouhodobý nákup po mnoho let. Vzhledem k tomu, že se dívka stává školou, příliš dětinský design se stane irelevantním, ale zároveň by měly být zohledněny všechny zájmy dítěte: plakáty a plakáty s důležitými a zajímavými informacemi, prostorem pro dopisy, fotografie, jízdní řády hodin a další vzdělávání.

Místo studia nesmí být příliš volně určeno pro zřízení dítěte pro vzdělávání, nikoli pro zábavu

.

Herní zóna je umístěna daleko od výcvikového prostoru, takže dívka tam opravdu spočívá,zcela uvolňující.

Břidlice bude vynikajícím nástrojem pro hraní i studium

Je lepší poskytnout hrací plochu koberci - to je na tom, že děti milují frolitu​​

Článek na toto téma:

Tento článek popisuje, jak to udělat sami, nebo si koupit dobrý bez chyb loftová postel s pracovním prostorem pro teenagera. Podrobné pokyny a užitečné komentáře vám pomohou rychle učinit správné rozhodnutí.

Dětský nábytek v místnosti pro dvě dívky

Pro dvě dívky, které se navíc mohou lišit od sebe ve věku, chutí, povahových vlastnostech a zájmech, je těžší přijít s dobrým designem. Pro usnadnění práce pro rodiče, výrobci a návrháři vyvinuli nábytek pro dětský pokoj pro dvě dívky.

Velikost místnosti bude významnější, takže při výběru lůžka častěji volte dvouúrovňové postele

.

Je-li zvolena palanda, je tento prostor značně ušetřen - každé dítě chce mít místo na hraní. Kompaktní soupravy, transformační stůl, pouzdro na lůžko, podkrovní lůžko půjdou do obchodu. Pokud je věk jiný, budete muset řídit a správně zónu místnosti. Pracovní plocha musí být jedna pro dva, v tomto případě je stůl zakoupen dvakrát tak dlouho.

Pokud je to možné, lze studijní oblast rozdělit do dvou

Nábytek vdětský pokoj sdílený chlapcem a dívkou

Když jsou chlapec a dívka nuceni sdílet pokoj, pro rodiče je to větší bolest hlavy, než kdybyste měli zvolit design pro dvě děti stejného pohlaví. Je obzvláště obtížné vyřešit problém pro děti různého věku.

Můžete jednoduše rozlišit celý prostor a uspořádat každou polovinu pro pohlaví dítěte a jeho koníčky

Polovina chlapce může být ozdobena světle modrou, fialovou, zelenou, oříškovou, pak je polovina dívky vyrobena v tónu, který je kombinován s vybranou barvou.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí ateliéru Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Pokud je jedna polovina barvy X, pak je ve druhé části lepší použít stejnou barvu X k dekoraci různých vnitřních prostor“.

Nemůžete rozdělit školku, ale jednoduše si vybrat jedno neutrální pozadí, ale věnovat velkou pozornost herní zóně: ​​zájmy dětí se mohou značně lišit.

Herní zóna je obvykle umístěna ve společném přístupovém prostoru uprostřed místnosti

Související článek:

Sportovní areál pro děti v bytě. Sportovní koutek umožňuje dítěti, aby nasměrovalo svou energii pozitivním způsobem. Jak si to správně vybrat, kde jej nainstalovat a zda je možné jej vyrobit sami - v tomto materiálu.

Jak si vybrat nábytek a plánprostor pro děti různého věku

Existuje určitý seznam potřebného nábytku pro dívku:

  • lůžko: pokud je dítě velmi malé, vezměte v úvahu výšku desek nejméně 25 cm, pro 6-10 let vhodné lůžko bez desek o šířce 80 cm;
  • tabulka: aby se tento objekt v budoucnu nezměnil, je lepší okamžitě si vzít model s nastavitelnou deskou stolu;
  • židle: hlavním kritériem je, aby nohy dítěte byly podepřeny, je lepší, když je opěradlo nastavitelné;
  • skříňka: měl by být nízký model se snadno otevíratelnými zásuvkami a dveřmi. Ujistěte se, že stojí omezovače, protože děti často neupravují svou sílu. Pro dospívající, dostat prostorný skříň s rozměry pro dospělé.

Zbytek nábytku by měl být z dobrého materiálu a splňovat věkové standardy.

Místnost pro dívku předškolního a základního školního věku

Mladší dívky budou mít dětský pokoj.

Prostor pro dívku se školou může zachovat dětské rysy a zároveň vypadat „vážně“

Předškolní dívky dostávají pokoj v dětském stylu: plakáty s jejich oblíbenými postavami a hračkami umístěnými na policích jsou vhodné

Školačka i dítě předškolního věku budou mít rádi světlé plakáty a zavěšený model sluneční soustavy: můžete klást důraz na vývoj dítěte.

Výběr nábytku pro školku dospívající dívky

Pro teenagera vhodný nábytek, který splňuje jeho preference a koníčky.

Soupravy dětského nábytku pro mladé dívky již odrážejí současné trendy ve stylu

Teenager je schopen vypracovat projekt pro svůj pokoj sám. Dívky často mají spoustu oblečení a bot, takže šatník zaujímá zvláštní místo.

Bez zrcadla, nikde!

Namontované regály padnou mimochodem

Pro návštěvy přátel můžete umístit pohovku nebo poof.

Výrobci dětského nábytku

Kromě dobře známé značky Ikea existují úžasní výrobci dětského nábytku: Vivera, Factory pro dětský nábytek, Prama, Involux, Pragmatics a další. Existuje mnoho recenzí na internetu o kvalitě výroby a sortimentu výrobků.

Zajímavé nápady pro výběr nábytku a uspořádání dětského pokoje pro dívky

Doporučujeme zvážit fotografii výběru nábytku pro klasickou registraci místnosti a ve skandinávském stylu.

Dětský nábytek v klasickém stylu pro dívčí pokoj

\ t

Klasika je vhodná v prostorných místnostech, protože nábytek bude masivní, s prvky ze dřeva a kovu. Základ - pastelové barvy

Dětský nábytek Elite pro dívku je ideální pro klasiku

Představujeme galerii v klasickém stylu.Bílý skandinávský nábytek pro dívčí dětský pokoj

Skandinávský styl je způsoben klimatem země a relativně malými obytnými prostory. Bílá je zde spíše nutností, ale v našem podnebí je styl zvyklý - to je čerstvost a jednoduchost, která nevytváří prostor těžší.

Bílý nábytek, jak se ukazuje, velmi snadno zapadá do bílého pozadí

Množství bílé barvy se zředí barevnými akcenty textilií a různých věcí

Bílý nábytek není spojen s čistotou nemocnic, pouze s útulností a pohodlím

Za jakou cenu si můžete koupit nábytek v dětském pokoji pro dívku - přehled průměrných cen

V online katalogech od výrobců můžete najít levný dětský nábytek pro dívky. Cena závisí na materiálu a velikosti. Postele stojí od 15 000 rublů. Skříně - od 15 000 rublů. Sluchátka nabízejí od 25 000 rublů.

Tabulky lze koupit za cenu 3000 rublů a židle stojí od 1500 rublů. Pokud je nábytek vyroben z dřevotřískových desek nebo MDF, pak bude jeho cena mnohem nižší, než kdyby jste si vybrali ušlechtilý strom, uspořádejte dívčí pokoj s láskou a ve vašem domě bude klid a pohodlí!

Video: design dětského pokoje pro dívky