PLEN: topení bez zbytečných ztrát a nákladů

Každý obezřetný vlastník chce racionálně využívat drahé energetické zdroje. V domácích klimatických podmínkách však existují značné náklady na zvýšení teploty v chladném období. Tento problém nabízejí moderní výrobci k řešení pomocí PLEN. Zahřívání tohoto typu je podle jejich zajištění obzvláště hospodárné, se zlepšenými vlastnostmi spotřebitelů. Pojďme se pokusit pochopit skutečné výhody a nevýhody systému, určit efektivní způsoby praktické aplikace.

Snažit se zjistit obvyklá topná tělesa? Nejsou tady. Jednou z výhod PLEN je skrytá instalace

Co je vytápění?PLEN

Tato technologie je založena na zvýšení teploty objektů pod vlivem záření v infračervené oblasti. Požadovaného výsledku je dosaženo průchodem elektrického proudu přes odporový prvek.

Design

Pomocí tohoto obrázku lze podrobně studovat typický prvek topného systému FLEN:

 • Pro připojení napájecího zdroje jsou připojeny speciální vodiče
  , které jsou připojeny ke speciálním podložkám

  .

 • Odporový pásje položen „hadem“ v souladu s technickým výpočtem. Zajišťuje rovnoměrnost záření, zabraňuje nadměrnému teplu.
 • Tenká hliníková vrstva
  navíc vyhlazuje vyzařovací diagram elektromagnetických vln v infračerveném spektru.
 • Uvedené složky jsou uzavřeny v pevné polymerní skořepině
  . To nebrání šíření užitečného záření, ale spolehlivě chrání před pronikáním vlhkosti, mechanickými účinky.
 • Obrázek ukazuje holografickou značku , kterou výrobce stanoví pro identifikaci potenciálních produktů potenciálním kupujícím.

Instalační schéma a princip činnosti

Ve stropní konstrukci je instalován infračervený ohřívač PLEN (filmový radiátor). Je připojen k síti přes termostat. Radiace v tomto rozsahu prochází dekorativní vrstvou, zahřívá podlahu, nábytek a další předmětyoblasti dopadu. Po dosažení požadované teploty se systém vypne, aby se šetřila energie. Uživatelsky nastavený teplotní režim se dále udržuje automaticky.

Výhody a nevýhody systému vytápění PLEN

Následující seznam uvádí výhody, vlastnosti a některé důležité parametry systémů jakosti v této kategorii:

 • Přeměna elektřiny na teplo se provádí efektivně, bez zbytečných ztrát. Účinnost dosahuje 90-95%, což je o 15-20% lepší ve srovnání se standardními ohřívači oleje.
 • Teplota vnějších ploch topných fólií PLEN nepřesahuje + 50 ° C. To znamená, že pro splnění nejpřísnějších požadavků protipožárních předpisů nejsou nutná žádná další opatření.
 • Přijatelné umístění topného tělesa PLEN v blízkosti dřevěných a plastových dílů. To zjednodušuje instalaci a výběr vhodných konstrukčních prvků, dokončovacích materiálů.
 • Při této teplotě nespálí mechanické částice, které jsou obsaženy v atmosféře místnosti.
 • Konvekční proudy v každém případě umístění topného systému PLEN jsou minimální. To zabraňuje pohybu prachu, znečištění areálu, výskytu alergických reakcí.
 • Malá tloušťka filmu znamená hospodárné využití volného prostoru.
 • Infračervené zářiče tohoto typu jsou skryty za dekorativními panely a funkčními povlaky. Nemají žádný vliv na estetiku interiéru.
 • Pro připojení takového topného systému není třeba blízkost potrubí.
 • Pokládání kabelových tras je levnější než instalace potrubí. Pracovní operace jsou zjednodušeny nízkou hmotností, vysokou pevností filmových struktur.
 • Stropní infračervené topení plní své funkce bez komínů, cirkulačních čerpadel, kotlů a kotlů.
 • Filmové zářiče zajišťují rychlé vytápění, pracují naprosto tiše.
 • Jejich minimální setrvačnost spolu se zásadami kontroly jsou vhodné pro začlenění do moderních řídicích systémů kategorie „inteligentní domácnost“.
 • U vhodných zařízení není obtížné udržovat teplotu v oddělených místnostech s vysokou přesností (± 1 - 1,5 ° C).
 • Dobrá ochrana před vnějšími vlivy v kombinaci s mírnými teplotními podmínkami zajišťuje dlouhou životnost. Moderní modely si zachovávají dobré spotřebitelské vlastnosti po dobu 50 let a více.

„Plusy“ PLEN: jednoduchá instalace, levné součásti, racionální rozložení teploty vzduchu

Podle recenzí má ohřívač filmu skutečně mnoho výhod. Pro objektivní analýzu je však třeba vzít v úvahu „nevýhody“, které uvádějí vlastníci a někteří specializovaní odborníci.

Topná plocha je omezena radiační směrovostí. Mimo příslušné zóny je teplota vzduchu znatelně nižší. Pro rovnoměrnou údržbuteploty v místnosti musí být pokryty velkoplošnými zářiči.

Navzdory vysoké účinnosti a relativně nízké spotřebě na 1 m2. PLEN bude muset zohlednit významné provozní náklady. Náklady na vytápění s využitím elektřiny jsou dnes vyšší než plyn. Pro připojení potřebujete odpovídající zdroj napájení.

Pokud instalujete nejjednodušší „kamna“ a zabýváte se nezákonnou těžbou dřeva, můžete ušetřit více

Závažná analýza pomůže přesněji odhadnout skutečné náklady při porovnávání FLEN s alternativními topnými systémy. To lze provést nezávisle, s ohledem na individuální potřeby, provozní podmínky. Poznamenejte si následující údaje:

 • Pro použití kapalných topných systémů je nutné zakoupit a instalovat radiátory, trubky, uzavírací zařízení, kotle, ostatní komponenty.
 • Při použití takových zařízení je nezbytné zajistit spolehlivou ochranu před zamrznutím, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene.
 • Skladování relativně levného pevného paliva bude vyžadovat sklad. Manipulace s ním je doprovázena dodatečnými náklady práce.
Informace!V některých komentářích se uvádí následující „závada“: povinná izolace objektu v souladu s normami platných stavebních předpisů. Ve skutečnosti jsou však taková opatření nezbytná při vybavení jakéhokoliv topného systému. Jsouzvýšení energetické účinnosti objektu.

Rozsah topného systému PLEN

Použití vysoce kvalitních infračervených zářičů je neškodné pro lidské zdraví, domácí zvířata, rostliny. Nepoškozuje dekorativní nátěry a funkční části stavebních konstrukcí. Absence významných omezení předurčuje široký rozsah použití.

Vytápění FLEN slouží k vybavení bytů a chat, kanceláří a školek, veřejných a průmyslových zařízení. Při instalaci ve skladech a v jiných velkých prostorách je možné montovat radiátory pouze nad pracovištěmi, v uličkách. Racionální umístění zařízení pomůže vytvořit příjemné prostředí bez zbytečných nákladů na instalaci a údržbu.

Vzhledem k dobré ochraně před nepříznivými vnějšími vlivy je přípustné používat ohřev FLEN v širokém rozsahu vlhkosti a teplot. Přesné hranice jsou stanoveny v průvodní dokumentaci výrobce.

Důležité!Při vývoji systému je třeba vzít v úvahu oficiální doporučení pro provozní parametry termostatů a dalších komponent. Požadovaný stupeň zabezpečení je kontrolován podle standardů klasifikace IP.

Přepínač ve speciální verzi plní své funkce spolehlivě i v otevřeném prostoru

Hlavní technické vlastnosti vytápění PLEN

Při výběru sálavých filmů věnujte pozornost následujícím parametrům.:

 • Napájení. Tyto výrobky jsou zpravidla určeny pro připojení ke standardní jednofázové síti 220 V. Někteří výrobci uvádějí přípustný rozsah odchylky napětí (v%), při kterém jsou zaručeny jmenovité technické vlastnosti.
 • Velikost maximální spotřeby proudu pomůže vybrat správná ochranná zařízení pro jednotlivé elektrické obvody.
 • Hustota toku záření je uvedena v W na 1 m2. Tato hodnota určuje účinnost zařízení, umožňuje správně posoudit kapacitu topného systému pro vytápění určité místnosti.
 • Výkon jednoho prvku je užitečný pro výpočet celkové spotřeby.
 • Teplota na povrchu moderních modelů nepřesahuje + 45 ° C.
 • Pro výpočet požadovaného počtu ohřívačů PLEN jsou potřebné rozměry.
 • Minimální tloušťka typického FLEN (přibližně 0,3 mm) může být během vývoje projektu zanedbána.

Někteří výrobci nabízejí kompletní nebo oddělené termostaty pro nastavení systému vytápění, bloků GSM. Parametry těchto výrobků jsou kontrolovány podle individuálních potřeb. V případě potřeby si můžete zakoupit analoga jiných značek s nejlepším výkonem.

Varianty uvolňovací formy pro ohřívače PLEN

Sortiment domácího výrobce infračervených zářičů filmů

Standardní výrobky jsou vyráběny v šířce přibližně 0,5 m, délce 1 až 5 m. Není těžké si vybratsada, která přesně odpovídá velikosti a konfiguraci konkrétní místnosti. Všimněte si modifikace označené šipkou. Jedná se o samostatný ohřívač filmu, který lze namontovat na zeď v libovolném místě.

V této konstrukci se PLEN stává prvkem dekorativní výzdoby interiérů

Vliv infračerveného záření z ohřevu PLEN na lidské zdraví

\ t

Kvalitativní zařízení tohoto typu vytvářejí vlny o délce více než 9 mikronů. Toto záření je pro člověka bezpečné. Není schopen proniknout do hloubky kůže. Nelze jej použít pro opalování. Příslušná certifikace potvrzuje možnost využití vytápění PLEN ve zdravotnických zařízeních, školách, univerzitách, školkách, obytných budovách.

Informace!V případě vysoce kvalitní izolace místnosti pracuje vysílač fólie 4-10 minut za hodinu (po zvýšení teploty vzduchu na pracovní hodnotu).

Druhy systémů PLEN umístěných topných těles

Typický způsob instalace ve stropě je nepovinný. S výhradou obecných pravidel je možné použít i jiné možnosti.

Stropní systémy

V nejjednodušším provedení nelze instalovat dekorativní nátěr

Vezměte prosím na vědomí, že pod radiátorem je instalován odrazný povrch (fóliový izolační materiál, další vrstva podobného účelu). Takový přídavek nasměruje záření na pracovní stranu.

Příručky zjednodušují čistou instalaci. Tato žebra budou užitečná později pro upevnění sádrokartonových desek, jiných typů stropního obložení

Upevnění ohřívačů pod úhlem k horizontále

Podlahové systémy

Vytvoření komfortních teplotních podmínek v koupelně

Vytápění PLEN je vhodné pro vybavení těchto prostorů díky spolehlivé ochraně proti vlhkosti. Silný film může být instalován pod keramickou dlažbu, parkety, jiné druhy podlah. Jak bylo uvedeno v přehledech, spotřeba energie během provozu teplého podlahového filmu není příliš velká. Reálné ukazatele však závisí na konkrétním projektu.

Informace!Při provádění takových projektů nezapomeňte na různé tepelné vodivosti materiálů. Vrstva betonu, keramiky, přírodního kamene - minimální ztráty. Parkety na silné překližce vytváří kvalitní vrstvu izolace, která snižuje účinnost ohřívačů.

Související článek:

Podlahové vytápění pod dlaždicí, které je lepší? Z této publikace se dozvíte o nuancích používání TP pod dlaždicí, o jemnosti instalace, výhodách a nevýhodách různých typů podlah.

Meze montáže topného systému PLEN

Elektrický obvod

Zde je metoda připojení tří síťových zářičů infračerveného filmu k napájecí síti. Pro reflexní vrstvu můžete použít "izolon""Alyufom", další fóliový materiál. Zapojení je instalováno v branách (vhodné pro kabelové kanály ). V elektrickém panelu namontované automaty odpovídající zátěži. Úroveň montáže termostatu je pro uživatele zvolena vhodně.

Informace!Při výšce stropu větší než 5 m je požadována hustota výkonu větší než 230 W /m2. Fólie s takovými parametry nejsou uvolňovány, aby nebyly porušeny požadavky bezpečnostních předpisů. Stačí 2,8-3,2 m, 120-130 W /m2.

Pro účinné vytápění, s přihlédnutím k domácím klimatickým podmínkám, se doporučuje pokrýt nejméně 65% plochy stropu /podlahy filmovými zářiči. Pokud je průměrná roční teplota pod -5 ° C, zvýší se na 75-85%.

Systém vytápění PLEN: recenze skutečných vlastníků

BabaFros9, Moskva. Používá se pro infračervené vytápění domácností. Přehled:Výhody: Tento systém je jedním z nejlepších úspor energie, a proto šetří vaše peníze. Neshromažďuje prach, a to je také velké plus, protože při vysoké teplotě ohřevu topných zařízení začíná prach emitovat škodlivé látky do místnosti. Klimatizace je užitečná věc, můžete si vybrat teplotu, kterou potřebujete v každé místnosti, ve které budete pohodlně. Udržuje rozdíly napětí, nevýhody: drahá instalace.Přečtěte si víceo Otzovik: https://otzovik.com/review_5612472.html.
filipok49, Nevyansk. Instalovaný infračervený teplý strop. Recenze:Plusy: Praktické, ekonomické. PLENohnivzdorný, úsporný na energii, má nejvyšší stupeň ochrany-lp67, nebojí se ani odmrazování, přepětí nebo úniku vody Nevýhody: málo lidí o něm málo ví o reklamě.Přečtěte si víceo Otzovikovi: http: //otzovik.com/review_1298791.html

Náklady na zařízení pro vytápění PLEN - kde koupit, ceny, katalogy, výrobci

\ t \ t
Jméno výrobceRadiační výkon, W /m sq. Cena, rub. /M sq. Poznámky
„Nosník“ /PLEN 120-150 1200-1400 Typický design: odpor, hliník, lavsan film.
"PSO" /Zebra EVO-300 220-225 1250-1440 Sekce o rozměrech 0,5 x 0,6 m. Je přípustné kombinovat prvky s tvorbou pole požadované konfigurace
"Technologie ESB" /PLEN 150 a 175 v závislosti na úpravě 1150-1300 Výrobce nabízí několik verzí s ochranou dle IP třídy: 44, 54 a 67.

Při volbě vytápění PLEN, technických vlastnostech, kupní ceně, ceně dodatečného vybavení a instalace se uvažuje v kombinaci. Tento přístup minimalizuje chyby. Použijte komentáře k článku pro více informací, podvod podvod, vlastní zpětnou vazbu na produkty od různých výrobců.

Video: instalace PLEN