Ploty a ploty pro dům: fotografické nápady a originální řešení

Nejdůležitější vlastností venkovského domu je dobrý a praktický plot. Chrání panství před nezvanými hosty. Rozmanitost zajímavých materiálů a designových nápadů vám umožní vybrat si nejlepší ploty a ploty pro dům. Sbírka fotografií stylových řešení vám pomůže učinit správnou volbu. Při výběru možnosti, musíte vzít v úvahu celkový styl krajiny design a hlavní budovy. Ploty se mohou lišit ve spolehlivosti, designu a výšce. Před volbou zvažte hlavní typy v závislosti na použitém materiálu.

Oplocení vytvoří zvláštní atmosféru kolem domu a zvýrazní celkový styl

.

Odrůdy a funkce uzavíracích konstrukcí

\ t

Zvýšené požadavky jsou kladeny na moderní uzavřené konstrukce. Kromě ochranných vlastností by design měl mítestetické vlastnosti. Při jeho výrobě by měly být použity pouze kvalitní materiály. Než si vyzvednete plot na svých stránkách, měli byste zvážit fotografii krásných plotů pro venkovský dům.

Pro ochranu území lze použít světlé konstrukce s komplexním designem

.

V moderních budovách můžete využít jak tradiční materiály, tak výrobky nejnovějších technologií. Objekty hrází mohou být hluché nebo běh s vůlí.

Modely s mezerami vždy vypadají originálně

V tomto případě má plot mnoho funkcí:

 • usnadnit stanovení hranic místa, po průzkumu jsou zřízeny ploty, které jasně označují hranice;​​
 • vykonávají ochrannou funkci, jíž lze přiřadit ochranu před prachem a větrem, jakož i před neoprávněnými osobami a před pronikáním různých zvířat;
 • pomáhají vytvářet pocit pohodlí, protože můžete relaxovat nebo pracovat, aniž byste přitahovali pozornost zvědavých očí;
 • estetická funkce se stala důležitou.

Ploty ze dřeva mohou obsahovat prvky, které jsou naskládány úhlopříčně, vertikálně, horizontálně i v různých úhlech. Mohou být také vyrobeny ve formě vánočního stromu, neobvyklého šachu, tradičního žebříku a plotového plotu.

Zajímavá architektonická řešení jsou vyrobena ze dřeva

Kovové modelyz vlnité, profilové trubky, síťoviny nebo evroshtaketnika. Kovové výrobky jsou zároveň dražší než dřevěné konstrukce.

Kovové verze mohou vypadat velmi drahé a elegantní

Také ploty mohou být vyrobeny z betonu. V tomto případě vypadají struktury jako sloupy s prohloubeními, kde jsou namontovány vhodné panely. Poptávané výrobky z cihel. Jsou postaveny na pásovém základě. Pro tyto konstrukce byly použity modely obkladových cihel.

Užitečné informace!Moderní designy jsou často vyrobeny z polykarbonátu, evroshtaketnika nebo profesionální list. Tyto materiály se stávají stále populárnější díky vynikajícím výkonovým vlastnostem a snadné instalaci.

Není nutné dělat konstrukci zcela z cihel, tento materiál může sloužit jako slušný rám

Kovové ploty a zábrany pro domácnost: fotografie a možnosti

\ t

Kovové výrobky jsou velmi oblíbené. Jsou známé svou trvanlivostí a rozmanitostí možností. Velkolepé kovové ploty a oplocení domu můžete vidět na fotografii níže. Nevyžadují časté opravy, ale povrch musí být ošetřen antikorozními sloučeninami. Kovová konstrukce se obtížně deformuje nebo poškozuje. Mohou být instalovány na dacha.

Podobné modely se vyznačují všestranností

.

Využití konstrukcí z tvarovaných trubek pro kované ploty a ploty pro dům: fotografie nejlepších nápadů

Svařované profilové modely tvarovaných trubek lze provádět v různých konfiguracích. Taková zařízení jsou vhodná pro většinu domácností.

Modely vyrobené z tvarovaných trubek se vyznačují jednoduchostí

Mezi elitní modely patří kované ploty a oplocení domu, které jsou na fotografii zastoupeny. Tyto konstrukce mají vysoké náklady. Chcete-li ušetřit peníze, můžete vytvořit kombinovanou strukturu, která kombinuje prvky kování a polykarbonátu. Můžete vytvořit zajímavý design, ve kterém design nebude vypadat těžce.

Kované výrobky mohou být hodnou výzdobou jakéhokoli domu

.

Aby se snížily náklady na kovanou konstrukci, je možné vytvořit hlavní části jednoduchého materiálu a vstupní bránu a částečně brány ozdobit vzory. Ke snížení kované části plotu lze použít levnější podpěry a betonové parapety.

Kované předměty jsou dokonale kombinovány s jinými materiály

Nejdůležitější výhodou kovaných staveb je jejich individualita. Vzory se budou vždy lišit v různých ochranných provedeních.

K nalezení neobvyklých a rozpočtových možností stojí za to prozkoumat možnosti na internetu. Na níže uvedené fotografii vidíte ploty z vlnitého plechu s kovacími prvky a cihlovými podložkami s kovovou základnou.

Užitečné informace! Pro připojení kovových dílů s polykarbonátem je nutné použít samořezné šrouby s dlouhou nohou, které jsou v podložce doplněny pryžovým těsněním.

Modely z profilového listu

U levných výrobků zahrnují modely vlnité lepenky. Vyznačují se nízkou hmotností, nekomplikovaným designem a rychlou konstrukcí.

Výrobky z profesního listu se vyznačují praktičností a všestranností

Kombinace plechu s prvky z tepaného železa je populární, což dává plotu zvláštní jedinečnost. Podobný soubor může být doplněn kovaným vzorem v schodech, verandě nebo baldachýnem. Fólie s kováním je také kombinována s podpěrami z různých cihel.

Na fotografii vlnitých plotů s cihlovými sloupy vidíte, jak tato kombinace zlepšuje vzhled plotu a dodává mu pevnost. Takový plot bude vypadat dobře na pozadí velkého domu.

Související článek:

Plot z profesního listu vlastními rukama. Příklady fotografií, zajímavá řešení a nuance úprav s užitečnými tipy v samostatné publikaci našeho portálu.

Použití zásuvného modulu

Kovový plot je rychlý a snadno se montuje. Podobné konstrukce mohou být jak plynulé tkaniny, tak i záblesky. Prvky evroshtaketnik mohou být doplněny cihlovými nebo betonovými prvky. To vám umožní vytvářet odolnější návrhy.

Eurostroke je trvanlivý materiál, který vypadá skvěle

Užitečné informace!Můžete použít evroshtaketnik s imitací přírodního dřeva. Tento materiál je velmi podobný dřevěným protějškům.

Kovové pletivo s nízkým rozchodem

\ t

Kovové pletivo se považuje za nenákladnou variantu: hitter nebo řetězový článek. Tento design je vyroben z masivního pásu nebo různých částí. Tyto mřížky se často používají k označení čar.

Podobné stavby umožňují rychle a levně oplotit území

Užitečné informace!Řetězová síť se používá v krajině k vytvoření živého plotu.

Vlastnosti dřevěných plotů a plotů pro dům: foto - sbírka

Na fotografii můžete vidět krásné dřevěné ploty a ploty pro dům. Mají mnoho výhod. Především je to šetrnost k životnímu prostředí, všestrannost a vynikající absorpce zvuku. V případě potřeby lze změnit odstín nátěru. Také design se snadno instaluje.

Dřevo vám umožňuje vytvořit silné a krásné ploty

Výhody dřevěných konstrukcí činí z tohoto oplocení skvělý doplněk krajiny. Ploty ze dřeva mohou být otevřené, neslyšící nebo kombinované.

Dřevěné ploty se vyznačují konstrukčními vlastnostmi a ochrannými prvkyvlastnosti:

 • souvislé plátno je vyrobeno bez mezer, může být vyrobeno z horizontálně nebo vertikálně orientovaných desek. Sloupy jsou z kovu, kamene nebo dřeva;

Pevné modely umožňují skrýt dvůr před zvědavýma očima

 • Plotový plot se vyznačuje velkými mezerami;

Šerm umožňuje rychle vybudovat kvalitní plot

 • palisáda je svisle montované tyče se špičatým vrcholem;

Podobné konstrukce přidávají barvu a originalitu ke každé konstrukci

 • ranch je struktura vyrobená z horizontálních prvků, které jsou namontovány na pólech v určité vzdálenosti od sebe;

Tento plot je vhodný pro velké prostory

 • mřížová struktura sestává z mnoha různých kolejnic, které jsou namontovány kolmo na připravený rám;

Mřížka může být neobvyklou výzdobou nádvoří

 • design šachovnice je instalace dvou řad desek;

Tento design vypadá moderně

 • oplocení z vyřezávaných prvků vypadá neobvykle.
Užitečné informace!Dřevěná mřížka je schopna doplnit jakoukoliv krajinu. Ploty jsou nejlépe vyrobeny z jasanu, olše, dubu nebo modřínu.

Nestandardní nápady a dekorativní řešení

Po prokázání tvořivosti můžete pro dům použít původní ploty a ploty, fotografie vám umožní zobrazit nejlepší možnosti. Materiály pro tyto výrobky mohou sloužit jako palety, sloupy stromů, láhve nebo automobilové pneumatiky.

Následující možnosti stojí za zvážení:

 • klasická a zároveň neobvyklá proutěný plot se považuje za opci;

Pletenka se provádí v různých verzích

 • stylové ploty z kamene;

Kamenný plot je neobvyklým dekorem

Takové ploty dobře uzavírají území

 • je původní řešení považováno za zbarvení ve formě pastelek;

Taková konstrukce vyžaduje pečlivé zbarvení

 • Bambusové ploty vypadají neobvykle.

Takový plot je lehký a trvanlivý

Užitečné informace!Plotový plot se zrcadlemreflexe, stejně jako plot s vestavěnými policemi uvnitř, které jsou nezbytné pro skladování zahradního nářadí nebo květin v květináčích.

Krásné a praktické ploty mohou být spolehlivou ochranou vlastnictví domu a stát se stylovou výzdobou území. Pro správnou volbu podobného provedení stojí za to zkoumat vlastnosti materiálu a vlastnosti konstrukce plotu.

Video: domácí ploty z různých materiálů