Plynové kotle na vytápění soukromého domu - jak si vybrat zařízení bez přeplatku za zbytečné funkce

Věčná otázka, která vyvstává od majitelů soukromých domů - jaký druh topného zařízení je lepší instalovat v domácnosti. Samozřejmě, instalace elektrického ohřívače vody může být velmi výhodnou volbou, ale pokud použijete podobný ohřívač vody i vody, každý měsíc budou účtovány účty za elektřinu. Ideální, v tomto případě mohou být plynové kotle pro vytápění soukromého domu. Jak si vybrat takové zařízení pro každý konkrétní případ, nyní pochopíme.

Plynový kotel instalovaný v soukromém domě

Plynový nástěnný kotel s elektronickým řízením

Obsah
 1. Možnost poskytnutí jednoho plynového kotle a topení a teplé vody v soukromém domě
 2. Optimální plynové kotle pro vytápění soukromého domu - hlavní volby volby
 3. Nástěnné a podlahové plynové kotle - výhody a nevýhody každého typu
 4. Jaký typ zařízení je výhodnější pro nákup - s jedním nebo dvěma okruhy
 5. Vlastnosti a výhody a nevýhody spalovacích komor s otevřeným i uzavřeným typem
 6. Jaké informace jsou potřebné pro výpočet výkonu plynového kotle
 7. Kalkulačka pro výpočet požadovaného výkonu plynového kotle
 8. Kalkulačka pro výpočet požadovaného výkonu plynového kotle
 9. Obecná pravidla a předpisy, které musí být dodrženy při výměně plynových zařízení
 10. Požadavky na instalaci plynových kotlů v domácnostech - co potřebujete vědět
 11. Video: samoinstalace plynového kotle
 12. Co potřebujete vědět při výměně starého kotle za nový
 13. Podle toho, v jakém režimu je plynový kotel instalován
 14. Co potřebujete vědět před volbou stabilizátoru napětí pro plynové kotle a proč je potřeba
 15. Jaký je rating plynových kotlů v závislosti na modelu a výrobci výrobce
 16. Specifikace PROTHERM BEAR 40 TLO
 17. VIESSMANN VITOGAS 100-F GS1D870 - jaké rozdíly má tato jednotka
 18. Plynový kotel AOGV-23.2-3 Komfort N, domácí výroba
 19. Další ruský model - AOGV-11.6-3 ECONOM
 20. BUDERUS LOGANO G234 WS-38 - dražší vybavení
 21. Další ze zahraničních zástupců na trhu s plynárenskými zařízeními - BAXI SLIM 2300 Fi
 22. VAILLANT ecoVIT VKK INT 366 - jeho cena je zjevně příliš vysoká
 23. Hodnocení nejlepších plynových kotlů na stěnové ubytování - nejvíce zakoupených modelů
 24. Plynový kotel WOLF CGG-1K-24 - s nímž přitahuje pozornost
 25. Baxi LUNA-3 COMFORT 240 Fi s dálkovým ovládáním
 26. Navien DELUXE 24K - levnější, ale ne nižší funkce
 27. Protherm Cheetah 23 MOV pro připojení podlah
 28. BOSCHGAZ 4000 WZWA 24-2 A - nic zvláštního
 29. Kondenzační kotel VAILLANT ecoTEC PLUS VUW INT IV 246

Možnost zajištění jednoho plynového kotle a topení a tepléhozásobování vodou v soukromém domě

Při výběru plynových zařízení chce každý zařízení, aby poskytoval jak topení, tak teplou vodu. Dobrá volba zde může být i akvizice dvouokruhového plynového kotle. Hlavním úkolem je vypočítat požadovaný indikátor výkonu, dostatečný pro jednu nebo druhou podlahovou plochu. Hlavní výhodou těchto zařízení je úspora ve srovnání s elektrickými ohřívači vody - výplata účtů za plyn bude citlivě nižší. Při výběru takových zařízení je hlavním úkolem určit, jaká funkce je specifická pro konkrétní budovu, aby nedošlo k přeplatku za zbytečnou energii atd. Každý měsíc

Klasifikace topných těles pro domácnost. Zařízení pro různá paliva a elektřinu

\ t
Důležitý tip!Dobrý plynový kotel pro soukromý dům nemůže být levný, ale příliš drahé vybavení s přemrštěnými vlastnostmi se nedostává k ničemu. Nejlepší volba bude ze střední cenové kategorie.

Plynové kotle lze klasifikovat podle několika kritérií. Hlavní věc je samozřejmě podle způsobu instalace. Zařízení v tomto směru může být podlahové nebo namontované. Následující klasifikace - podle zařízení spalovací komory - uzavřená nebo otevřená. Velmi důležitý je také typ kotle podle počtu možných připojení. To může být jednookruhový plynový kotel, který má schopnost připojení pouze k vytápění. Na rozdíl od něj lze připojit dvojitý okruhsoučasně do systému teplé vody.

Zajímavá konstrukce ohřívače plynu

Pokud se pokusíme rozebrat hlavní výhody jednoho nebo jiného typu plynových kotlů, získáme následující:

 • V soukromých domech by nejlepším řešením bylo zařízení podlahového typu, zatímco nástěnné zařízení by bylo vhodnější pro instalaci v bytech;
 • „ otrava oxidem uhelnatým je vyloučena;
 • Výhody dvouokruhových kotlů před jednookruhovými kotli jsou univerzální. Při připojování a vytápění a zásobování teplou vodou v domě není nutné žádné další zařízení ani druhý ohřívač.

Probíhá oprava elektronické jednotky plynového kotle

Jak již bylo zmíněno, hlavním úkolem je zvolit správný plynový kotel, který je nezbytný bez přeplateku za zbytečné funkce. A teď vezměte v úvahu všechna kritéria pro takový výběr.

Optimální plynové kotle pro vytápění soukromého domu - hlavní volby volby

Pokusme se podrobněji zvážit typy plynových zařízení a jejich účel pro úplnější pojetí všech nuancí výběru plynových zařízení. Začnětenásleduje volba volby instalace. Protože v tomto případě diskutujeme o zařízení instalovaném v soukromém domě, pak by bylo nejracionálnější volbou zařízení instalované na podlaze. Faktem je, že tato zařízení jsou odolnější v provozu a mají větší výkon. Obvykle pro průměrný výpočet trvá přibližně 1 kW na 10 m2 .

Různé modely kotlů. Vypadají skvěle

Pokud jde o náklady, i když je vyšší než u elektrických ohřívačů vody, v důsledku toho bude s nižší cenou plynu výsledkem toho, že vytápění prostor zařízeními na modré palivo bude výhodnější. A abychom nebyli neopodstatněni, dáváme příklad. Cena plynového kotle pro vytápění soukromého domu do 100 m2v průměru 15 000 rublů. Současně musí být výkon na úrovni 11 kW. Průměrná spotřeba v zimě, chladných měsících bude asi 350 m3plynu za měsíc, což za peníze bude asi 1700 rublů. Srovnáme-li to s elektrickým kotlem s výkonem 6 kW, budeme muset „položit“ asi 4 500 měsíčně. A pak byl k dispozici nízkoenergetický kotel o výkonu 2 kW. A ne skutečnost, že takový prostor dokáže zahřát.

Některé kotle mohou pracovat také na zkapalněném plynu

Navíc nezapomeňte, že po důkladném vytápění domu bude spotřeba plynu klesat, protože intenzivní práce kotle již nebude zapotřebíPokud jde o zařízení spalovací komory, je lepší zvolit uzavřený typ. Taková topidla mají větší bezpečnost, i kdyžexistuje rozdíl v cenách směrem nahoru.Jejich instalace je povolena v prostorách bytových domů, i když v soukromém sektoru budou přijatelné. Volba plynového kotle pro vytápění soukromého domu je spíše komplikovaný proces, který vyžaduje zvážení mnoha aspektů a zvážení různých nuancí, jako jsou průvleky, volné okenní rámy, dveře atd. A musíte k němu přistupovat co nejspolehlivěji.

Plynový kotel s možností řízení z dálkového ovládání

Nástěnné a podlahové plynové kotle - výhody a nevýhody každého typu

Jak již bylo zmíněno, nástěnná zařízení jsou kompaktnější a jsou ideální pro byty, a to i na malé ploše. Umístěte podobný plynový kotel, například v koupelně, může být zcela bez poškození užitné plochy. Ale právě díky své kompaktnosti mají tato zařízení hlavní nevýhodu - nízký výkon.

Docela kompaktní nástěnný kotel

I když si myslíte, že o tom, že nemusí být teplá voda v bytových domech, ale topení je obvykle přítomen. V takovém případě bude takový plynový kotel dostačující. Stačí se řídit jedním pravidlem - neotevírejte příliš mnoho horké vody do vodovodních baterií namontovaných v hlavě do sprchy, pokud je jedna z domácností v koupelně. Některá zařízení s nízkým výkonem v takovém případě se nemohou vyrovnat, ale nakonec se voda ve sprše stane ledovou. Moderní zařízení mají samozřejmě o něco vyšší výkon"Bolesti."

Pokud jde o zařízení se dvěma obrysy typu stěny, je situace mnohem lepší. Toto zařízení lze použít v soukromých domech. Pojďme se pokusit porovnat podobná zařízení různých značek a pro jednu věc zjistit, jaká je cena plynového kotle s dvojitou stěnou pro vytápění soukromého domu.

Zařízení dvouokruhového plynového kotle - každý detail je viditelný

Tabulka 1. Modely nástěnných kotlů

značka a
model
Výkon
n,
kW
Tempera
Vytápění,
Stupně
Produktivita,
l /min
Řízení Průměrné náklady
,
rub.
ARISTON FAST EVO 14 B 24 65 14 Mechanické 10 000
GORENJE GWH10NNBWC 20 65 10 Elektronické 9000
EDISSON S 20 G (Megapolis) 20 75 10 Mechanické 5400

Lze tedy chápat, že je zcela možné zvolit rozpočtovou verzi nástěnného plynového kotle, který je téměř stejně dobrý jako drahé modely.

Podlahové kotle mají velké rozměry

No, nyní má smysl porovnat dimenzionální pohled, který vyžaduje samostatnou místnost během instalace, protože když je instalován, například v koupelně, užitná plocha, která v těchto místnostech není moc, dramaticky sníží. Zvažte, jaká cena může být.dvoupodlažní plynový kotel pro vytápění soukromého domu, jako příklad uvádíme některé modely různých firem.

Tabulka 2. Modely podlahových kotlů

značka a
model
Výkon
n,
kW
Teplota ohřevu,
stupňů
Objem výroby
,
l /min
Management Průměrná
cena,
rub.
Rostovgazoapparat AOGVK 11,6 11,6 75-95 3,5 Mechanické 14200
Baxi SLIM 2.230 i 22,1 5-65 12 Elektronické 99500
Lemax Premium-16B 16 90 5 Mechanické 24500

Kotelna, vybavená v přízemí

Jak je patrné z porovnání, jsou podlahové plynové kotle mnohem dražší než nástěnné kotle, jsou však mnohem spolehlivější a jejich životnost je, pokud je správně používána, samozřejmě 3-4krát delší.

Souhrnem průběžného výsledku lze konstatovat, že volba typu umístění takového zařízení závisí na ploše bytu, jakož i na finančních možnostech vlastníka.

Dobrá rada!Instalace podlahových plynových kotlů pro vytápění domácností je povolena v prvním a přízemním podlaží budovy, v místech s pohodlným přístupem. Zároveň by toto zařízení nemělo zasahovat do domácností. Pokud jsou prostory malé, například bydlení v bytovém domě, pak by bylo vhodné instalovat nástěnné plynové kotle.

Čistý a kompaktní kotel v koupelně

Který typ zařízení je výhodnější pro nákup - s jedním nebo dvěma okruhy

Před analýzou výhod a nevýhod každého typu je nezbytné pochopit podstatu fungování každého z nich a rozhodnout, jaké cíle se při nákupu těchto zařízení sledují.V případě nákupu jednookruhového plynového kotle musí být připraven na to, že bude provádět pouze funkce topení. Pokud v budoucnu bude třeba instalovat teplou vodu, budete muset navíc koupit elektrický ohřívač vody nebo plynový ohřívač vody.

Tento druh plynového sloupu lze umístit do koupelny

Dva okruhy v tomto smyslu jsou výhodnější. Zajišťují jak teplou vodu, tak vytápění. Proto jsou náklady na takové zařízení poněkud vyšší. Pokud se podíváte, má smysl si pořídit jednookruhový plynový kotel, pouze pokud je v bytě instalován centralizovaný přívod teplé vody nebo je instalován gejzír nebo elektrický ohřívač vody. V ostatních případech byste neměli šetřit na koupi kotle - je lepší koupit dvojitý okruh.

Schéma zapojení jedno kotle s kotlem

Možnost současného zapnutí TUV a vytápění je však stále k dispozici. Jedná se o použití jednookruhového plynového kotle s nepřímým topným kotlem. Princip jeho práce je následující. Samotný kotel je nádrž s výměníkem tepla, tzn. spirálová trubkauvnitř nádrže. Ohřátá voda, která prochází topným systémem, jím prochází, čímž dochází k ohřevu. Takový provoz umožňuje ušetřit na elektřině, vynaložené na vytápění vody na mytí nádobí, prádla atd.

Správné připojení kotle k vodovodu

Co se týče principu provozu plynového kotle se dvěma okruhy, je to trochu podobné předchozímu, tj. voda pro koupelnu a dřezy neohřívá přímo z plynu, ale přijímá teplo z topného systému. Taková zařízení mají velké a malé obrysy a kapalina určená pro topný systém se nemíchá s přívodem vody. Veškerá práce probíhá takto:

 • Systémy ohřevu vody neustále cirkulují ve velkém okruhu, ohřívají se z plynového hořáku;
 • Při otevírání kohoutku s horkou vodou se spustí ventil, který uzavře velký okruh a spustí cirkulaci malým potrubím;
 • Potrubí horké vody, umístěné v malé nádrži malého okruhu, se zahřívá z ohřevu, v důsledku čehož TUV funguje;
 • Když je ventil uzavřen, ventil se vrátí do původního stavu a opět zapne topný systém ve velkém kruhu.

Rozměry plynového kotle a potrubí pro přívod a odtok vody

Ukazuje se tedy, že při spotřebě vody v systému TUV se neprovádí vytápění soukromého domu s plynovým obtokovým kotlem.

Vlastnostivýhody a nevýhody otevřených i uzavřených spalovacích komor

Zde je smysluplné zjistit, jaké jsou konstrukční znaky a rozdíly mezi otevřenými a uzavřenými spalovacími komorami plynových kotlů a který typ je pro tuto místnost vhodnější.

Plynový kotel v analýze

Za prvé, zařízení s otevřenou spalovací komorou mají určité nevýhody, které často způsobují neschopnost instalovat taková zařízení v některých bytech.Skutečností je, že takové plynové zařízení musí být nutně spojeno s kouřovým výstupem ze sporáku nebo krbu, což je, jak vidíte, nereálné, pokud žijete v bytovém domě.Navíc existuje nebezpečí otravy oxidem uhelnatým, což znamená, že instalace přístroje s otevřenou spalovací komorou bude vyžadovat nucené větrání.

Větrání v kotelně je nezbytné

Naproti tomu v těchto parametrech se jedná o nástěnné dvouokruhové plynové kotle s uzavřenou spalovací komorou. Takové jednotky mají svůj vlastní komín, kterým proudí čerstvý vzduch, a proto je vhodnější instalovat. A nebezpečí otravy spalovacími produkty v případě použití takových ohřívačů zmizí.

Pokud však hovoříme o plynovém kotli s uzavřeným typem, který je umístěn v podlaze, je postup jeho provozu zcela identický. V případě jeho instalace v oddělené místnosti nebude nutné žádné nucené nebo jiné zařízení.větrání, a tak je tento typ ohřívače přijatelnější a snadno instalovatelný.

Výpočet výkonu vyžadovaného kotlem pro vytápění určité plochy

Jaké informace jsou potřebné pro výpočet výkonu plynového kotle

Požadovaná kapacita plynového zařízení se vypočítá na základě plochy vytápěných prostor. Současně stojí za to koupit zařízení o něco silnější, než je nutné, na základě přítomnosti průvanu a jiných úniků tepla, bez kterých nemůže jednolůžkový pokoj udělat.

Systém tepelně izolované podlahy z plynové mědi

Jak již bylo uvedeno, průměrný výkon plynového kotle by měl být 1 kW na 10 m2čtverce. Stojí však za to zdůraznit, že se jedná pouze o průměr. A protože například moc plynový kotel na 100 metrů čtverečních. m by neměla být 10 kW, ale alespoň o něco více než 11.A to je předmětem vytápění domu. Pokud je v topném systému zahrnuta skleněná, ale ne zahřátá veranda, indikátor napájení by měl být minimálně 12-13 kW. Nezanedbávejte tyto výpočty při výběru zařízení pro vytápění, protože příliš slabý kotel nebude schopen zajistit komfortní teplotu v areálu, a nadměrně silný zvýší množství v měsíčních účtech za plyn, které budou vynaloženy zcela zbytečně.

Velmi výkonné plynové kotle - to je příliš pro soukromý dům

Pro jednoduchost takových výpočtů jsme vyvinuli vhodnou ilustracionline kalkulačka pro výpočet požadovaného výkonu plynového kotle, s přihlédnutím k mnoha parametrům místnosti. Výpočet se provádí pro každou místnost a výsledné hodnoty jsou shrnuty. Podle konečného obrázku můžete bezpečně vyzvednout kotel požadovaného výkonu.

Kalkulačka pro výpočet požadovaného výkonu plynového kotle

Obecná pravidla a předpisy, které musí být dodrženy při výměně plynových zařízení

Vzhledem k tomu, že plyn je výbušný a jeho únik může mít za následek nenapravitelné následky, je jakákoli práce na instalaci kotlů svěřena odborníkům. Totéž platí pro výměnu zařízení v důsledku vývoje zdroje nebo předčasného úplného selhání. Samozřejmě, instalace a výměna je možná vlastníma rukama, ale pro to je třeba znát některá pravidla pro výrobu takové práce a být naprosto sebevědomá ve svých schopnostech a možnostech samostatného a především správného připojení plynového kotle.

Připojte plynový kotel - vše by mělo vypadat čistě

Za tímto účelem má smysl se podrobně zabývat stávajícími instalačními normami.

Požadavky na instalaci plynových kotlů v domácnostech - co potřebujete vědět

Protože neuvažujeme o počáteční instalaci, tedy o výměně plynového zařízení, nemá smysl se teď zastavit, abychom se dohodli a schválili potřebnou dokumentaci - budeme o ní diskutovat níže. Rozumí se, že je orámován na starém kotli, což znamená, že nemusítepřekročit horní výkon stanovený v aktech.

Demontáž a výměna plynového kotle

Při demontáži starého zařízení by neměly být žádné potíže. Uzavřete přívod vody a plynu do kotle, je nutné otevřít vypouštěcí zátku zařízení, které je obvykle umístěno níže, pak odšroubovat všechna připojení ze zařízení, např. Přívod a odtok topení a přívodu vody, jakož i přívod plynu.

Namísto demontovaného kotle je instalováno nové, připojení je přišroubováno. Pokud se trubky nehodí, je nutné je prodloužit nebo zkrátit.

Kouřovod z nerezové oceli vypadá esteticky

Důležité rady!Pokud existuje možnost nabytí plynového kotle stejné značky a firmy, která byla instalována dříve, pak byste jej neměli zanedbávat. Pokud to není možné, je nejlepší změřit vzdálenost mezi vstupy a výstupy na starém zařízení a najít novou se stejnými parametry. To značně usnadní instalaci. Kromě toho se tato doporučení vztahují jak na venkovní, tak na zavěšené zařízení.

Podobný systém by měl být k dispozici při připojení kotle

Je-li takové zařízení instalováno poprvé, je nutné koordinovat plán s hasičským sborem a podrobnou studii instalačních norem pro plynové kotle, které jsou specifikovány v dokumentaci hygienických norem a pravidel (SNiP).

Video: instalace do-it-yourselfnástěnný plynový kotel

\ t

Pokud se rozhodnete instalovat plynový kotel sami, podívejte se nejprve na toto video:

Co potřebujete vědět při výměně starého kotle za nový

Hlavní věcí, která bude vyžadována při instalaci nového zařízení, je zařízení pro odsávání spalin, jakož i dodávka čerstvého vzduchu. Tento problém je zvláště důležitý při výměně zařízení s otevřenou spalovací komorou za zařízení s uzavřeným. Dokonale zvládne tuto funkci speciální komínový komín pro plynový kotel. Představuje dvě trubky různých průměrů, z nichž menší je vložena do větší. Zároveň nepřicházejí do styku a vytvářejí dvojitý okruh v tandemu. V jednom z nich se spaliny vypouštějí a ve druhém se přivádí čerstvý vzduch, aby se zachoval požadovaný plamen.

Toto vypadá, jak vypadá koaxiální komín

Pokud byl dříve instalován i nástěnný kotel s podobným systémem větrání spalovací komory, při výměně samotného zařízení podléhá i starý koaxiální komín, uvnitř kterého se mohou usazovat saze, což ztěžuje odstraňování spalin.V tomto případě, zejména pokud je staré a nové zařízení stejné značky, je možné namontovat nástěnný plynový kotel vlastníma rukama, což vám ušetří dodatečné náklady na provozovatele plynárenské služby.

Obdobnou instalaci lze provést s vlastním zařízenímrukama

Podle kterého systému je instalován plynový kotel

Před zahájením instalace plynového zařízení je nutné pečlivě prostudovat veškerou technickou dokumentaci, která je k němu připojena. Konec konců, každý model má své vlastní nuance a rysy, které stojí za to vědět předem. Zvláštní roli hraje připojení dvouokruhového plynového kotle, schématu, podle kterého je na zařízení namontován vodovod, vytápění a plyn. Pokud jsou všechny potřebné papíry studovány správně, neměly by vzniknout problémy.

Potrubí opouštějící kotel by mělo být přednostně označeno

Zvláštní pozornost je třeba věnovat také oznamování a odstavování ochranného alarmu. Speciální čidla úniku plynu pomáhají včas vypnout jeho tok v případě nouzové situace, což je velmi důležité. Je také nutné zajistit nejen normální provoz větrání místnosti, kde je instalován plynový kotel, ale také duplikovaný vývod. To je také stanoveno pro SNiP při instalaci podlahového vybavení na "modré" palivo.

Toto vypadá, jak vypadá senzor úniku plynu

Důležité upozornění!Je nutné důkladně dodržovat hygienické normy a pravidla pro instalaci plynového kotle v soukromém domě.

Co potřebujete vědět před volbou regulátoru napětí pro plynové kotle a proč je potřeba

Veškerá automatika převažujícího počtu modelů plynových kotlů pracuje na síti s napětím 230 V. Jen takovýIndikátor je nezbytný pro normální fungování přístroje. Tato hodnota je však u nás zřídka stanovena na podobné úrovni a může se pohybovat od 180 do 270 c. Neexistuje tedy žádná jiná cesta, jako nákup stabilizátoru.

Stabilizátor napětí uloží přístroj před přepětím

Co by tedy bylo pro plynový kotel lepší? Který stabilizátor zvolit tak, aby dokonale zapadl do vybavení? Taková zařízení mohou mít tři typy:

 • Relé;
 • Elektromechanické;
 • Elektronické.

Schéma zapojení stabilizátoru k plynovému kotli

Pro porovnání technických specifikací stojí za to se podívat na stůl.

Tabulka 3. Srovnání stabilizátorů napětí pro plynové kotle

Parametry Relé Elektromechanické Elektronické
Životnost v letech 3-5 1-5 10-15
Záruka v letech 1 1 3-5
Rozsah napětí 120-160 150-250 120-300
Služba Není vyžadováno Jednou ročně Nevyžaduje se
Reakční rychlost, volty za sekundu 50 10 250
Ochrana proti napěťovým rázům,% 50 20 90
Přesnost vyrovnání,% 5-8 2-3 3-0,8
Přibližná cena, rub. 700-1500 900-1600 2500-6000

Je tedy zřejmé, že elektronické regulátory napětí neponechávají navzdory vyšším nákladům jiné možnosti.

Nejjednodušší stabilizátor ruské výroby

Pokud jde o výběr a nákup plynových zařízení, stojí za to zvážit některé značky a modely, aby bylo možné pochopit, jaké funkce mohou být takové zařízení a porovnat jejich přibližné ceny.

Jaký je rating plynových kotlů v závislosti na modelu a výrobci společnosti

Samozřejmě, když přijdete do obchodu, musíte si vybrat plynové zařízení podle svých preferencí a vlastností zařízení. Pro úsporu času je však lepší zúžit řadu modelů na ty, které jsou stále ještě preferovány, a tím stojí za to pochopit, jak velké jsou rozdíly mezi značkami plynových zařízení. Důležité jsou i ceny, které se liší v různých značkách.

Takto vypadá kotlový panel PROTHERM BEARS 40 TLO

Proto se nyní snažíme nejprve posoudit vlastnosti a poté provést malé hodnocení plynových kotlů podle značky a modelu v kategorii nejznámějších.

Specifikace PROTHERM BEAR 40 TLO

Výkon, kW Počet obvodů Účinnost Typ instalace Funkce Náklady, rub.
35 1 90 Venkovní Teploměr, manometr 79500

Hlavní problémyjako plynový kotel v nepřítomnosti kotle, což znamená, že jej budete muset zakoupit zvlášť. Nebo budete muset nainstalovat plynový ohřívač vody pro horkou vodu, což povede k dodatečným nákladům.

VIESSMANN VITOGAS 100-F GS1D870 - jaké rozdíly má tato jednotka

Výkon, kW Počet obrysů Účinnost Typ instalace Funkce Náklady, rub.
29 1 92 Venkovní Automatické zapalování, modulace plamene 106200

Nižší výkon tohoto plynového kotle kompenzuje mírně vyšší účinnost. Z jakéhokoli důvodu je cena citlivě předražená - není to jasné. Je to kvůli přítomnosti auto zapalování. Ale je těžké tomu uvěřit. S největší pravděpodobností se jedná o běžný poplatek za povědomí o značce.

A toto je vzhled VIESSMANN VITOGAS 100-F GS1D870

Plynový kotel AOGV-23.2-3 Comfort N, domácí výroba

Výkon, kW Počet obrysů Účinnost Typ instalace Funkce Náklady, rub.
23,26 1 88 Podlaha Teploměr 23700

Je úžasné, jak odlišná cena kotle může být pro soukromý dům, mezi zahraničními značkami a domácími výrobci. Takové zařízení je dostačující pro vytápění prostor, s plochou až 200 m2 , což znamená, že zatímco tento model je na prvním místě našeho hodnocení. Kromě hovorupodpora domácího výrobce je vždy relevantní.

Ruský vývoj - plynový kotel AOGV-23.2-3 Komfort N

Další ruský model - AOGV-11,6-3 ECONOM

AOGV-11,6-3 HOSPODÁŘSTVÍ

Výkon, kW Počet obvodů Účinnost Typ instalace Funkce Náklady, rub.
11,6 1 86 Podlaha Teploměr 16800

Zde je jasný důvod snížení ceny, indikátor napájení je dvakrát nižší než předchozí verze. Nicméně i takový výkon je dostačující pro vytápění o ploše 100 m2 , což znamená, že takové zařízení lze považovat za zcela hodné místa v našem malém hodnocení.

BUDERUS LOGANO G234 WS-38 - dražší vybavení

Výkon, kW Počet obrysů Účinnost Typ instalace Funkce Náklady, rub.
38 1 93 Podlaha Teploměr, automatické zapalování, modulace plamene 105000

Jak je zřejmé, zahraniční výrobce stanoví pro plynové kotle poměrně vysokou cenu, kterou si ne každý může dovolit. V tomto případě musíte hledat alternativu, protože obvykle v soukromých domech, neexistuje prostě žádná jiná cesta jak instalovat takové vybavení.

Plynový kotel BUDERUS LOGANO G234 WS-38 - vypadá dobře

Další ze zahraničních zástupců na trhuplynová zařízení - BAXI SLIM 2300 Fi

Výkon, kW Počet obrysů Účinnost Typ instalace Funkce Náklady, rub.
29,7 2 90 Podlaha Teploměr, zapalovač, modulace plamene, tlakoměr 122000

O něco vyšší náklady na tento model lze vysvětlit přítomností druhého okruhu, což znamená, že je možné připojit horkou vodu bez instalace dalších zařízení. Plynový kotel Baxi Slim 2300Fi se zabudovaným kotlem bude velkým asistentem v boji za pohodlné bydlení v soukromém domě, s výhradou dostupnosti finanční možnosti jeho pořízení.

BAXI SLIM 2300 Fi - vypadá velmi esteticky

No, poslední v našem žebříčku top modelů plynového kotle s nejvyššími náklady.

VAILLANT ecoVIT VKK INT 366 - jeho cena je zjevně příliš vysoká

Výkon, kW Počet obrysů Účinnost Typ instalace Funkce Náklady, rub.
31 4 109 Podlaha Teploměr, zapalovač, modulace plamene, tlakoměr 163000

Účinnost 109% je samozřejmě působivá, ale náklady na jednookruhový plynový kotel jsou samozřejmě příliš velké. I když má někdo tuto značku rád, má takové zařízení právo existovat, stejně jako jedno z míst v našem žebříčku nejznámějších značek a modelů.

Nicmimořádné, vyjma ceny v VAILLANT ecoVIT VKK INT 366 ne

Související článek:

Plynové kotle pro vytápění domácností. Z této publikace se naučíte, jak si vybrat taková zařízení, jejich vlastnosti, výhody a nevýhody.

Hodnocení nejlepších plynových kotlů nástěnného ubytování - nejčastěji zakoupené modely

Po řešení nejznámějších značek a modelů plynových kotlů můžete přistoupit k nejoblíbenějším. Konec konců, čím vyšší je poptávka po určité značce, tím větší je důvěra v tuto značku. Z tohoto důvodu stojí za to zvážit 6 nejoblíbenějších plynových kotlů, které jsou zastoupeny v regálech prodejen domácích spotřebičů u nás.

Plynový kotel WOLF CGG-1K-24 - s nímž přitahuje pozornost

Jedná se o dvouokruhový plynový kotel o výkonu 24 kW. Typ umístění - stěna. Mezi výhody patří teplota ohřevu, která je 90 ° C pro ohřev a 60 ° C pro horkou vodu, jakož i přítomnost nádrže o objemu 8 litrů. Nelze však také potírat přítomnost kontroly uzavírání plynů, ochrany proti přehřátí a zamezení zamrznutí.

Náklady na dvoukruhový turbodmychadlový plynový kotel WOLF CGG-1K-24 je přibližně 66 000 rublů, což je relativně málo. Proto můžete tomuto modelu bezpečně dát první místo v našem hodnocení.

Vzhled modelu WOLF CGG-1K-24 je asketický, ale není špatný

Baxi LUNA-3 COMFORT 240 Fi s dálkovým ovládáním

Tento dvouokruhkotel má výkon 25 kW, s účinností 93%. Docela zajímavá elektronická výplň vám umožní spravovat