Podlahový plastový podstavec

V proti společnému názoru jsou podlahové široké plastové sokly dokonale integrovány do interiérů malých místností, ale nejen velkých bytů. Patro z PVC, polyuretanu, jiných polymerních materiálů je nezávislým prvkem dekoru, má vysoký zdroj.

Podlahová lišta plastová podlahová

Video: instalace širokého podlahového soklu

Druhy a kritéria výběru

\ t

Podlahové plastové sokly mají výšku 70-150 mm, proto se často označují jako hranice. Tvar dekorativních lamel je mnohem pestřejší než u úzkých - od klasických „bot“ až po vypouklé reliéfy s četnými filety, hranami.

Paleta dřevěných soklů na výšku

Agresivní reklama producentů širokých filetů není pravdivá:

 • Nábytek nemůže být umístěn blízko stěny, protože tyč má stále určitou tloušťku (obvykle 25 - 30 mm);
 • Většina výrobců nábytku završuje boční stěny skříní na křižovatce podlahy a stěn, avšak tyto zářezy jsou určeny pro běžné použití.sokl, takže při výběru široké modifikace se prádelník bude pohybovat dále od zdi;
 • úzká základní deska je silnější, do jejích kanálů se vejde tlustý kulatý optický kabel, v úzkém vysokém zaoblení mohou být skryty pouze ploché kabely.

Z tohoto důvodu je polymerový podlahový filet vhodnější pro zdobení otevřených volných prostorů pro nábytek. Výrobci berou v úvahu požadavky na instalaci podlah, takže tloušťka lamely umožňuje uzavřít štěrbiny po obvodu místností, klapku pásky. Je třeba poznamenat, že široké zaoblení se nevejde pod nízko položené topné registry. Ořezávání sníží estetiku interiéru.

Není vždy možné umístit široké topné těleso pod topná tělesa

Existuje mnoho možností pro připevnění ke stěně, specifická technologie je zvolena v závislosti na konstrukci stěn / příček, obložení vertikálních ploch. Vysoká bageta usnadňuje mokré čištění místnosti, protože utírání polymerních materiálů je mnohem jednodušší než obklady stěn.

Vlastnosti soklu

Podlahové plastové sokly jsou vhodnější než dřevěné s ohledem na přítomnost vnitřních dutin, větší pružnost a rozpočtovou cenu. Dřevěné zaoblení je obtížné přitlačovat proti radiální stěně, polymerní materiál se snadno ohýbá kolem zakřivených povrchů. Vlastnosti plastů jsou však poněkud odlišné.

Užitečné informace!Imitace štuku mápouze venkovní bagety z polyuretanu. Široký PVC sokl má vždy hladký povrch ozdobného dílu.

Polyuretan

Podlahový plastový podstavec z polyuretanu je často zaměňován se stropními výplněmi, které jsou vyrobeny z pěnového nebo extrudovaného polystyrenu. Široké filety z polyuretanu mají vlastnosti:

 • bílá barva standardně, možnost nátěru v libovolném barevném schématu (obvykle s akrylovými barvami);
 • vysoká elasticita, pevnost vůči mechanickému poškození;
 • odolnost proti povětrnostním vlivům (materiál se nebojí změn vlhkosti, teploty, slunečního ultrafialového záření);
 • nízká hmotnost, nevytváří dodatečné zatížení na výkonovém rámu budovy.

Hrany polyuretanových výrobků jsou měkké, což umožňuje skrýt drobné vady v plochosti stěn, vodorovné potěry. Na rozdíl od PVC fólií je polyuretanová bageta jednodílná, proto se před montáží položí dráty a kabely.

Široký polyuretanový pásek s imitací štuku

Doplňkové prvky pro zdobení rohů pro výrobky z polyuretanu obvykle chybí, proto je hrana v hadříku vyříznuta pod úhlem 45 °. K ozdobným deskám jsou připevněny bez víček.

PVC plast

Vysoká tuhost je charakteristická pro široké plastové podlahové sokly z PVC. Pro zakrytí vad podlahy /stěn jsou hrany výrobku zvětšeny pryžovými nebo polyuretanovými hranami.Čelní lišta PVC modifikací je obvykle odnímatelná, což usnadňuje instalaci komunikace po instalaci. Na těchto bagetách chybí imitace štuku, přední část je natřena nebo laminována pod dýhou cenných vzácných skal s jednobarevným barevným schématem.

Podlahový PVC sokl s odnímatelnou deskou

Výrobky z PVC mají několik možností montáže pro různé materiály na stěnách. Další prvky jsou:

 • rohy - vnější a vnitřní, nasazené na lamely, mohou být opakovaně demontovány, mají kabelové kanály pro komunikaci;
 • konektory - opatřené drážkami na obou stranách pro spojování zaoblení v délce při stavbě;
 • - zástrčky - jsou instalovány na obložení dveří nebo zavírají konec soklu na stěnách.

Doplňkové prvky pro sokl z PVC

Demontované vinylové filety jsou levnější, PVC sokly s odnímatelnými ozdobnými lamelami jsou dražší.

Široká, neoddělitelná PVC soklová deska

Instalační technika

Podlahová plastová podlaha 100 mm z polyuretanu se obvykle lepí na stěny speciálními látkami. Tekuté nehty ničí strukturu materiálu, a proto aplikují buď rychleschnoucí tmel, nebo tmely. Výlisky na křivočarých úsecích jsou navíc upevněny kováním:

 • malé nehty - čepice jsou buď odříznuty analogickyplatbands, nebo jsou zapuštěny, později oni jsou puttied, maloval;
 • samořezné šrouby - víčka jsou zapuštěná, lepená nebo zdobená speciálními zástrčkami stejné barvy jako samotný proužek;
 • lepidlo - směs se aplikuje na všechny prvky sousedící se stěnou.

Lepení širokých polyuretanových soklových lišt

Podlahové plastové podlahy s kabelovým kanálem PVC mají více možností montáže:

 • oboustranná páska - pouze na přímých místech s nízkým provozem v nepřítomnosti domácích zvířat;
 • adhezivní kompozice - použití tmelů, tmelů, tekutých hřebíků;
 • hřebíky - odnímatelný pásek se demontuje na odnímatelných úpravách, vyvrtá se sokl, do něhož se vsune hmoždinka, sešroubuje se samořezný šroub šroubovákem nebo šroubovákem proti dorazu, přičemž lamel se vrátí na místo;

Upevnění polymerového podlahového širokého soklu s hmoždinkami

 • držáky - montované v 30-40 cm stupních na rovných úsecích, dodatečně instalované v místech, kde je nutné zakrýt vady stěn na stěnách nebo zatlačit sokl na podlahu na jámách, po kterých se tvarovka zaklapne do speciálních držáků zámky umístěné vzadu.

Montáž širokého podlahového plastového soklu na konzoly

Závěr

Široké soklyZ polymerních materiálů si můžete vybrat a namontovat sami. Připevňují se na betonové /cihlové zdi hmoždinkami nebo sponami, nalepenými na sádrokartonové desce nebo mechanicky připevněné k přepravce.

Video: Tajemství montáže plastového podstavce