Pokládání laminátu na betonovou podlahu se substrátem

P ol by měl být teplý, protože když jsou naše nohy zmrazené, celé tělo se nemůže zahřát. Pokud jste šťastným vlastníkem betonové podlahy a zvolili jste laminát jako podlahu, pak je pro Vás následující materiál. Pokládka laminátu na betonovou podlahu se substrátem se provádí podle pravidel. A není jich dost. V opačném případě nebudete mít krásnou podlahu, ale něco, co by se mělo brzy změnit. A bude to drahé.

Pokládání laminátu na betonovou podlahu se substrátem

Výpočty

Před pokládkou laminátu na betonovou podlahu je třeba určit jeho množství, vybrat podklad a zakoupit nástroje potřebné pro práci. Tato fáze je velmi důležitá, protože správné nástroje a přítomnost podkladu mohou prodloužit životnost nátěru, protože napomáhají správné instalaci.

Pro výpočet množství je třeba postupovat podle těchto kroků:

 • Výpočet podlahové plochy místnosti. To se provádí jednoduchými matematickými výpočty: šířku násobíme délkou.
 • KVýsledná hodnota by měla být přidána 7%, pokud položíte kryt kolmo na okna, a 15% - pokud je úhlopříčně.
 • Výsledný údaj je rozdělen na čtvereční metry, které jsou uvedeny na obalu laminátu: výsledkem je počet balení, které je třeba zakoupit.

Vrstvení laminátu na korkový podklad

Kalkulačka pro výpočet množství laminátu

Pokud jde o podklad, všechno není tak zřejmé, jak se zdá, protože kvalita budoucího podlaží bude záviset na jeho kvalitě (tloušťce). Správné podložení:

 • má tloušťku od 3 do 5 mm;
 • vyrobené z polyethylenu nebo korku;
 • má antibakteriální léčbu;
 • nesmí projít vlhkostí.

Nástroje, které budou v práci potřebné:

 • tužka;
 • pravítko nebo roh;
 • ruleta;
 • kladivo, gumové kladivo;
 • tmel;
 • skládačka;
 • dřevěné čepele;
 • ocelový držák.

Příprava povrchu

Kontrolujeme kvalitu základny, tj. Betonové podlahy. Neměly by to být horizontální rozdíly, valy a jiné vady. I když odstraníte starý nátěr a je celý, nezaručuje to ideálnost betonového podkladu.

Přítomnost otvorů a nerovností povede k vytvoření dutin pod laminátem, což sníží jeho životnost.Takové slabé oblasti vedou k nepříjemným zvukům při pohybu po podlaze. Je uvažován normální rozdíl 2 mm pro každé 2 m délky podlahy.

Plnění nového potěru pro laminát

Již zmíněné dutiny pod laminátem určitě způsobí potíže, jako například:

 • Vzhled pískání.
 • Porucha zámků.
 • Mohou vést k vypořádání místa pod laminátovými nežádoucími obyvateli, jako je například hmyz.

Při přípravě betonového základu je nutné dosáhnout jeho hladkosti, protože zajistí těsné přilnutí povlaku, pevnost a rovný povrch vodorovněa.

Související článek:

Je možné položit laminát na laminát? Jak nainstalovat na starou podlahu, dřevěnou podlahu nebo linoleum? Více ve speciální publikaci.

Metody přípravy povrchu

\ t

Před pokládkou pokládku laminátu na betonovou podlahu se substrátem vyrovnejte. Má-li plocha betonu monolitickou konstrukci a nejsou zde žádné významné vady, postačí lokální opravy. Praskliny jsou čištěny na monolitickou vrstvu a to by mělo být provedeno po celé délce. Tyto jámy, které se objeví, budou muset být pečlivě natřeny speciální směsí. Poté nalijte cementovou kompozici, abyste dosáhli úrovně se společnou vrstvou. Pro tuto dokonalou směs suchých oprav, ve které stačí pouze přidat vodu.

Pokud jsou velké kapky nebo závady, budete muset vyplnit novou kravatu. Tento proces nebudeme podrobně popisovat, protože to bude trvat příliš mnoho času. Stojí za povšimnutí: taková výplň může vybrat použitelný prostor výškou, takže během této operace vezměte v úvahu tloušťku laminátu a substrátu.

Pokud tyto kapky nejsou příliš velké, pak by bylo nejlepší použít samonivelační sloučeniny. Rychle ztvrdnou a vše, co musíte udělat, je rozpustit je v požadovaném množství vody a nalijte ho na podlahu, pak pěšky pomocí speciálního jehlového válce, abyste odstranili vzduchové bubliny.

Práce se samonivelační směsí pro betonovou podlahu

Další možností přípravy je umístění desek OSB z dřevotřískové desky odolné proti vlhkosti nebo na betonovou podlahu. Ano, to je vynikající volba pro laminát, ale to vyžaduje hodně výšky - asi 15-20 cm, mimochodem, listy musí být také namontovány na rovnou podlahu. Pamatujeme si, co povedou dutiny pod nátěrem.

Vyrovnání podlahy OSB deskami

Pokládání podkladu

Substráty na betonové podlaze při pokládání laminátu by měly být dva, každý s vlastním funkčním účelem.

№1. Parotěsná zábrana - to může být jednoduchý plastový film. Musí být položen tak, aby nedocházelo k žádnému průniku vlhkosti. K tomu je třeba nejprve překrýt a za druhé lepit spoje speciální páskou. Není tlustýu vysoce kvalitní parotěsné zábrany by měla být nejméně 200 mikronů.

№2. Zvuková izolace a změkčovací substrát. To je jeden multifunkční materiál. Dej to na vrchol filmu. Hlavní úkoly substrátu:

 • Snížení dopadů na betonovou podlahu při chůzi po podlaze.
 • Zvuková izolace.

Pro upevnění medu se stejnou páskou je nutné položit ho pouze na konec.

Upevnění pod laminátem

Pokud jde o volbu samotného substrátu, existují na trhu dvě možnosti - přírodní korek a polymer. A to, a druhý dokonale zvládá úkoly. Korek je však přírodní materiál a polymer je chemická látka.

Montáž laminátu

Po zvolení způsobu pokládky můžete přistoupit k němu. Bez ohledu na zvolenou možnost by to mělo být provedeno z rohu místnosti. Laminát má dvě možnosti připojení:

 • Zámek - to znamená, že panely jsou vloženy do sebe v horizontální rovině. Panely z druhé řady se vkládají do panelu druhé řady, po které se kladou kladivem nebo kladivem za účelem minimalizace mezer mezi nimi.

Montáž laminátu kolmo

 • Kliknout - jedná se o uzamčení spojení. Jeden panel je vložen do druhého pod úhlem 45 stupňů a spuštěn na podlahu, dokud neuslyšíte cvaknutí. Když dosáhnete takových spojení ke zdi,a tam je nemožné, aby se takhle, konzola přijde na záchranu: jsme upevnit jednu stranu v teplotním spoji. Druhý konec je třeba poklepat, aby se zmenšil šev.

Zabití laminátu gumovým kladivem

Závěry

Pokládání laminátu na betonovou podlahu se substrátem je pohodlné a praktické. Substrát poskytne prodloužení životnosti nátěru a zajistí jeho znehodnocení, jakož i nepřítomnost zvuku. Je důležité provádět všechny pokládky správně, což zajistí pouze příjemné dojmy jak práce, tak použití nátěru.

Video: Pokládání laminátu na betonovou podlahu se substrátem