Ponorná míchačka: která možnost je lepší zvolit podle sady důležitých kritérií

Řada domácích kuchyňských spotřebičů je tak široká, že každý uživatel má určité potíže s výběrem. Významné značky a noví výrobci pravidelně prezentují vybavení s nejlepšími spotřebitelskými vlastnostmi. Což je lepší ponorný mixér, bude snadnější porozumět po přečtení tohoto článku. Zde je řečeno principy práce zařízení, pravidla hodnocení různých modelů.

Blender - standardní vybavení moderní kuchyně

\ t

Jak si vybrat domácí mixér

Vysoce kvalitní kuchyňské spotřebiče zjednodušují provádění náročných a složitých pracovních operací. Chcete-li zjistit, která je lepší zvolit ponorný míchač, je třeba pečlivě analyzovat. Obecné závěry jsou uvedeny na konci článku. Je však zřejmé, že následující faktory by měly být hodnoceny v kombinaci:

  technické specifikace;
 • snadná manipulace;
 • odolnost vůči vnějším vlivům;
 • trvanlivost;
 • cena.

Vzhled rovněž záležitostí

Pozor!Krásný stacionární model nemusí být po použití vložen do skříňky. Správně zvolená technologie dokáže vyzdobit místnost. Jeho estetické vlastnosti by měly být v souladu se stylem konkrétního interiéru.

Účel a princip činnosti

\ t

Hlavní funkcí míchačky je míchání různých složek potravin v procesu vytváření nádobí. K provedení tohoto úkolu se používá speciální tryska. Je upevněn na dlouhé kladce, aby se pracovní nástroj snadno ponořil do hloubky směsi. Pro rotaci se používá elektrický pohon.

"Manuální" model v rozebrané formě

Stacionární míchač

Komponenty:

 • tělo nádoby;
 • rotační mixér;
 • hřídel;
 • (4, 5) prvky, které zajišťují těsnost dokovací stanice;
 • (6,7) dolní části mísy;
 • případ;
 • elektromotor;
  1. Tlačítko napájení.

Druhy zařízení

Chcete-li se rozhodnout, která z nich je lepší zvolit ponorný míchač, musíte zjistit vlastnosti různých modelů.

Pohodlný ruční mixér

Tato technika je vhodná pro použití v různých situacích. Trochu váží. Používá se v kombinaci s nádobami různých velikostí. Nezáleží na objemu podávání a tvaru misky.

Stacionární zařízení

Zařízení této třídy plní své funkce offline. Proto je přípustné dlouhodobé zpracování výrobků bez únavy uživatele. Ve stacionárním mixéru můžete instalovat výkonný elektromotor pro broušení pevných složek.

Zařízení a příslušenství

\ t

Abychom zjistili, co je lepší zvolit mixér, nestačí zkontrolovat ceny a fotografie. Při výběru vhodné varianty je třeba vzít v úvahu následující nuance.

Plastová mísa

Pro výrobu této části konstrukce s použitím vysoce kvalitních polymerních sloučenin. Je vhodný pro práci s lehkými miskami.Průhledné stěny nebrání vizuální kontrole.S příslušnými značkami není obtížné měřit objem naložených složek. Takové produkty neabsorbují pachy a barviva, očistí se od nečistot bez námahy. Nepodléhají destruktivním korozním procesům.

Ocelová miska

Nosnost nerezové oceli je dražší. Je však určen pro těžké náklady. Nebude zraněna: padající z velké výšky, silné rány, vysoké a nízké teploty. Dlouhá životnost vrátí počáteční investici.

Horké výrobky lze smíchat se skleněnou mísou ve stacionárním mixéru

Tato kapacita je chemicky neutrální. Nedochází ke zhoršení chuti složek, snadno se umývají tuky a dalšíznečištění. Jeho pevnost je menší než pevnost ocelového protikusu. Při pečlivé manipulaci je však životnost neomezená.

Přílohy

Takové zařízení významně rozšiřuje základní funkce ručního směšovače. Šlehací metla vejce. Zeleninové kotlety. Nože různých tvarů jsou vhodné pro řezání výrobků "slámy", úzké řezy. Všechny tyto nástroje jsou poháněny odnímatelnou jednotkou s integrovaným elektromotorem. S některými tryskami se používá jako standardní ruční mixér.

Kompletní s miskou, transformuje se do stabilního stacionárního modelu

Kontroly

Je třeba zkontrolovat vhodnost a funkčnost úprav:

 • Pokud existuje režim „Turbo“, znamená to, že jedním stisknutím příslušného tlačítka můžete zapnout maximální rychlost otáčení.
 • „Impulzní“ - cyklické rotace /zastavení. V tomto režimu je snadnější sekat ořechy, jiné pevné složky.
 • V některých modelech výrobci nastavili až 25 úrovní rychlosti. Je však lepší, když je zařízení vybaveno hladkým nastavením. V tomto případě není obtížné zvolit optimální režim rotace.

Dotykové ovládání, barevný displej

Taková zařízení jsou instalována v zařízeních odborné třídy. Tato technika je schopna pracovat na různých programech.Senzorické systémyOvládací prvky jsou vhodné pro výběr požadovaných položek menu, uživatelských nastavení.Barevné displeje znázorňují důležité informace ve vizuální podobě. Další výhodou je absence mezer, mechanických pohonů řídicích jednotek. To zvyšuje celkovou úroveň spolehlivosti.

Supovark

Navenek se tento míchač neliší od standardních modelů. Vestavěný topný prvek jej však převádí na plnohodnotné kuchyňské vybavení. Po promíchání složek se zapne požadovaný režim - a během několika minut bude hotová teplá polévka.

Pomocí speciální vložky můžete vařit vejce

Parník

V tomto modelu je instalováno ošetření parou. Má jemný účinek na potraviny, zachovává užitečné vitamíny a minerály. Toto zařízení je vhodné pro přípravu dietní a dětské výživy.

Co je lepší zvolit ponorný mixér: hodnocení oblíbených modelů

Obrázek Značka /Model Výkon elektromotoru, kW Objem mísy, l Cena, rub. Poznámky
Bosch /MSM6A3R 0,1 0,7 4200-
4800
Ponorné, s proměnlivou rychlostí, bezdrátové.
Braun MR /730cm 0,6 0,5 3800-
5300
Bezdrátové, nástěnné. Velký rozsah cenrozdíl v úrovních výbavy.
Redmond /RHB-2919L 1 0,5 a 0,6 2200-
2600
Kabelové, hladké seřízení.
Braun /MultiQuick 9 MQ 9087X 1 1,5 a 0,35 9400-
10500
Velká sada trysek.
ProfiCook /PC-UM 1006 1,2 1,8 7200-
8100
Stacionární, skleněná mísa, elektronické řízení.
Věnujte pozornost!Chcete-li zjistit, který z nich je pro vás vhodnější zvolit ponorný míchač, nejprve si vytvořte seznam individuálních požadavků.

Který mixér je lepší zvolit podle majitelů: ponorné nebo stacionární

Pro volbu ponorného mixéru budou užitečné uživatelské pohledy:

Svetlana Nikiforova (Bosch /MSM6A3R):„Velmi pohodlný mixér, malý, ale produktivní. Další výhodou je nepřítomnost vodičů. S takovou technologií můžete pracovat bez jakýchkoliv omezení na jakémkoli místě. “
Ekaterina Skulkina (ProfiCook /PC-UM 1006):„Pro velkou rodinu potřebujete vhodné kuchyňské vybavení. Tento výkonný mixér byl velmi intenzivně provozován více než rok, ale zatím nejsou žádné komentáře. “
Alexander Sukhorukov (Braun /MultiQuick 9 MQ 9087X):„Aktivně se podílím na technickém vybavení kuchyně. Tento model byl zvolen z důvodu rozšířené funkčnosti. Mixér pracuje bez zbytečného hluku, rychle provádí pracovní operace. “

Doporučení a závěry

\ t

Kromě výše uvedených faktorů je třeba zvážit i tyto nuance:

 • Nejen dlouhá šňůra poskytne nejlepší autonomii. Na vestavěné baterii pracují některé nové modely ručních zařízení.

Směšovač, který běží na vnitřní baterii

 • Pogumované nohy mají dobrou stabilitu a žádné škrábance. Ergonomické rukojeti jsou pohodlné na uchopení. Věnujte pozornost základním a pokročilým funkcím, abyste získali opravdu kvalitní model.

Kolik je mixér, který vyhovuje charakteristikám nákladů. Ale v každém případě byste měli zvolit techniku ​​s očekáváním konkrétního způsobu aplikace. Chcete-li provést základní práce, můžete si koupit kompaktní ruční model. Na druhou stranu je třeba mít na paměti široké možnosti multifunkčních míchaček. Některé z nich nejsou horší ve svých parametrech než plnohodnotní zpracovatelé potravin.

Video: jak si vybrat mixér