Postaráme se o chlupatou vrhu: vlastníma rukama uděláme kočku poškrábáním

Příroda poskytla kočičí škrábance z nějakého důvodu: drápy jsou velmi nezbytné pro ochranu šelmy, vylézt na svislé plochy jako stromy. Za přirozených podmínek, kočky dělají manikúru, škrábání stromy, kameny a půdu s jejich drápy. Domácí kundičky jsou zbaveny této příležitosti, zejména pokud nemají možnost chodit. Redaktoři HomeMyНome.ru se obávají o domácí zvířata a prohlašují, že s řádnou přípravou, kočičí poškrábání post s vlastními rukama je záležitost pro každého.

Nepřenášejte se okamžitě na výstřižek a snažte se dělat něco složitého: pro začátečníky můžete udělat jednoduchou verzi návrhu

Proč potřebujeme kočičí místnost pro kočky

Kočičí drápy rostou celý život své kočky, a tak jejich velikost nepřekračuje pohodlnou míru, zvířata je odřezávají a něco poškrábají.

„Šéfe, žádný škrabák? Takže máte další nábytek! “

Ano, kočky v každém případě něčím paží a zbavují je této možnosti kruté. Pokud nejsou drápy drženy v pořádku, pak nebudou žádné trhliny a hranolky, bude snadné vylézt stromy.

Dlouhé drápy narážejí na šelmu na bolest při chůzi, existuje reálná šance získat dráp a podvrtnout!

Pokud kočička navštěvuje ulici, pak potřebuje ochranu a bez manikúry je cesta na ulici plná problémů.

Příroda stanovila růst čelistí a jejich broušení. Vytváříme tedy vhodné podmínky pro kočku!

Tip!Všimněte si, který kus nábytku kočka slzy s určitou horlivostí. Hlava zubu, pokrytá stejným materiálem, odvrátí mazlíčka od špinavé práce s předmětem, který není určen k poškození.

Jak se liší drápy s tvarem, velikostí a materiálem výroby

Bravo fantazie tvůrčích lidí: existují různé typy drápů.Liší se od sebe tvarem, velikostí a materiálem. Níže na fotografii jsou vybrané druhy zařízení pro manikúru koček.

Sloup může být kulatý a ne vysoký, obvykle je potažen motouzem

Koberec může být namontován na podlaze nebo namontován na podlaze

Materiál, jehož se návrh týká, je odlišný: motouzy, dřevo, vlnitá lepenka, silná tkanina. Stavby mají rozdíly: může to být celé město s dětským hřištěm, místy na spaní, mosty.

Výrobky mohou mít několik úrovní

Rozměry výrobků se také liší: až do výšky jednoho metru, více než jednoho metru. Pro jednu kočku nemá smysl stavět obrovský hrad.

Jak udělat vlastní ruce jednoduchý dráp pro kočku

Jednoduché konstrukce nevyžadují při práci s nástroji zvláštní dovednosti. Chápeme, jak vyrobit kogteralku karton a dřevo.

Výroba vlastních lepenkových drápů

Karton je materiál, z něhož lze vyrobit cokoliv. Skladujeme s lisovanou lepenkou ze skladových zásuvek, papírenského nože, lepidla nebo lepidla. Můžete si vzít lepící pistoli s tyčemi. Stojí za zvážení, jakou látku použít pro čalounění.

Vybíráme libovolný formulář. Pro jednoduchost doporučujeme zůstat v kruhu. Karton jsme rozřezali na stejnou šířku pásu, který se postupně začal otáčet jeden po druhém a spojovat je dohromady.

Dostaneme zajímavou misku, která je stočená ve spirále

Kruh by neměl být menší než 45-50 cm v průměru na základě soupravy střední velikosti. Pro stabilitu mísy z kartonu řezáním požadovaného tvaru a lepení dohromady tvoří nohy. Venku je dráp zdoben látkou nebo lepicí fólií. Pro pokročilé formuláře budete potřebovat schopnost manipulace s montážními nástroji a schopnost navrhovat. Je jasné, že tento proces je prezentován ve videu.

Video: prkno z vlnité lepenky

Jak vyrobit škrabku na dřevo

Nejjednodušší možností by bylo najít v lese nebo v parku log nebo hustou zlomenou větev. Kůra je zcela očištěna železným kartáčem, dřevo je sušeno na suchém tmavém místě. Nabízíme dvě možnosti: sloup je upevněn svisle na stabilní stojan nebo je rozřezán na polovinu a svisle připevněn ke stěně.

Kočka bude věnovat větší pozornost plavidlu, pokud je kulatina zdobena jutou nebo tlustým lanem. Ale v této formě se kočka dostane dolů k podnikání.

Někteří neznají název lana pro škrabku. Rádi vám navrhneme: sisal, bavlněné lano a jutové lano. Každé lano má své vlastní vlastnosti a sílu.

Podrobné pokyny pro výrobu domácích podlahových drápů s fotografickými příklady

Pokud se jednoduchá verze nezdá být přitažlivá a ruce touží po vytvoření něčeho zajímavějšího, zvážíme původní možnosti.

Master ClassDo-it-Yourself Plochá škrabka na kočky

Nabízíme kogteralku: po 3 hodinách může kočička udělat manikúru pro sebe.

\ t
Ilustrace Popis akce
Vezmeme vylisovanou lepenku a odřízneme rovné úzké proužky klerickým nožem.
Lepidla přilepte s bílým lepidlem. Smear rovinu každého pásu.

Umístěte pásky mezi dvě knihy nebo krabice - pro vyrovnání.
Po 2 hodinách se všechno slepilo a lepidlo se usušilo. Po obvodu vše přilepíme lepicí páskou.
Sledujte, jak kočka používá nový předmět.

Jak vyrobit kočičí poškrábaný sloupek vlastníma rukama

Teď je čas zjistit, jak udělat škrabadlo pro kočku ve formě baru.

Ilustrace Popis akce
Připravte si dva listy dřevotřískové desky (možné ze starého nábytku), kanalizační potrubí o průměru 100 mm. Jeho výška je asi 60-70 cm.
Domácí kompas nebo běžný tažený kruh na dřevotřískové desce.

Menší kruh v průměru bude základnou a větší - na vrcholu lehátka.
S pražcem viděl řezat kruhy a zkusit, jak bude produkt vypadat.
Trubka je upevněna rohy nábytku ve třech rozíchkruh Sloupec je omotán lanem a nalepen na základnu a nahoře. V případě potřeby jsou základna a lehátko zdobeny látkou a sešívačkou na nábytek. Pod látkou z lehátka budete potřebovat syntetický zimník nebo pěnovou gumu.

Výroba kočičího domu s drápovým stehem

Nejtěžší konstrukce: připravit list překližky, desky z dřevotřískové desky nebo MDF, několik trubek z PVC o průměru 100 mm, šrouby, šroubovák, pila, vhodný kompas. Takže, jak udělat poškrábání pro kočku s herním komplexem, pracujeme vlastníma rukama. Fotografie ukazuje proces práce.

Ilustrace Popis akce
Na list dřevotřískové desky nakreslete dva kruhy s ohledem na velikost vašeho domácího mazlíčka. Vyřízněte je.
Chcete-li sestavit dům, musíte řádně snížit překližku - kolmo na vlákno, aby se mohla zvlnit. Řez široký pruh, mějte na paměti, že kočka by neměla být příliš těsně uvnitř domu.
Montujeme dům kruhů a pásů překližky s předřezaným otvorem
4 obdélníkové PVC trubky by měly být připevněny k obdélníkové dřevotřískové desce. K tomu, uvnitř základny trubky, můžete dát malou dřevěnou chopik-plug ve velikosti potrubí. Nyní jsou trubky upevněny šrouby v rozích desky. Na této fixaci průběžně končí. Dále jsou připraveny zbývající prvkyshromáždit ve hře komplexu, aby zjistili, co se stane na konci. Poté je téměř celá konstrukce demontována a zabýváme se dekorativní úpravou každého prvku. Poté následujte konečnou montáž s fixací.
V budoucnu police vyříznout otvory pro trubky v rozích skládačky. Police je umístěna v určité vzdálenosti od podlahy. Třetí vrstvu zvyšujeme stejnou metodou, ale ve formě desky z dřevotřískové desky další - můžete řezat roh. Nedaleko je 4. patro. Mezi nimi bude upevněna na PVC trubce na základě třetí vrstvy domu.
Držáky jsou vyrobeny s použitím rohů nábytku.
Na konci shromáždění poběží pet v komplexu a obdivuj práci.

Vzory a velikosti pro výrobu vlastních rukou pro kočičí drápy s lůžkem

Abychom usnadnili montáž škrabky s prknem sami, nabízíme řadu systémů, které mohou být užitečné.

Výška se volí libovolně. Pokud se kočka ráda vyšplhá výš, pak nemá smysl dělat lehátko na úrovni kolen

Vícevrstvé struktury není snadné vyrobit, ale co můžete udělat pro vaši oblíbenou kočku?

Má smysl instalovat solárium nebo dům shora - zdola z koťátka se může radovat z nového pohodlného „pisoáru“, který není ve vašich očích

Váhy by měly být pro kočku pohodlné. Pokud budou na policíchskok Maine Coon, pak je vyžadována pevná konstrukční velikost

Fantazie a usilovnost - klíč ke štěstí koček!

Samonavíjecí popruh pro kočky s fotografickými vzorky

\ t

Každá kočka má svůj vlastní charakter s preferencemi. Tam jsou kundičky, šťastně poškrábání sloupků s drápy, jiní jsou rádi, že dělat manikúru na rovnou podlahu dráp. Doporučujeme zvážit modely stěn.

Kogtetochka na rovině zdi

Kogtetochku není upevněn na holé stěně, ale na dřevěném panelu. Šířka může být libovolná a výška by měla být v ideálním případě dvojnásobek délky kočky bez ocasu.

Jako základ se používá dřevěný panel nebo překližka. Výška 70 cm je více než dost.

Vrták potřebuje vyvrtat 6 otvorů, které vloží šrouby, a samotná deska je velmi těsně zabalena jutovým motouzem. Panel je přišroubován k dřevěnému panelu na stěně pomocí šroubů a jméno kočky.

Jednoduché a pohodlné!

Kotofey již nebude roztrhávat nábytek

Kogtetochka v rohu zdi

Pro tento model není nutné přidělit oddělené místo na stěnách - můžete si vypůjčit libovolný volný vyčnívající roh.

Konstrukce je zhotovena stejným způsobem jako jednoduchý model stěny, používají se však dva dřevěné panely, které jsou umístěny na rohu

Model nezabírá mnoho místa pod úhlem

Ořezávátko Cat Claw Sharpener - Kteréjet po silnici

Ihned učinit výhradu, že zvláštní silniční spojky nejsou zajištěny: pokud je trasa dlouhá, pro pohodlí domácího mazlíčka, vezmou s sebou plochý model - nezabere mnoho místa.

Pokud cesta projde s pohodlím, můžete si přivézt malý model

Hračka rozptýlí domácí zvíře od dlouhé cesty. Takový model se podobá konstrukci se sloupem, ale bez solária. V srdci může být cokoliv. Pokud existuje silniční sloup, bude to vynikající základ.

Je lepší vzít si na výrobu ne příliš chlupatého lana. Pokud se výrobek na cestě zhorší, bude problematické získat nový. Nemůžete zabalit sloup s lanem, a pomocí nábytku sešívačky zabalit koberec.

Jak vysvětlit kočce, kde je lepší trhat drápy

Zpočátku nemusí domácí zvíře chápat, že povolujete ostré drápy ze srdce s novým předmětem. K přilákání pozornosti k poškrábání je vedle ní umístěna závěsná hračka a kočka, která přišla hrát, je aktivně chválena. K dispozici jsou také spreje na bázi valeriánských a kočičích vůní. Jsou aplikovány na povrch objektu a kočka prostě neprojde.

Za kolik si můžete koupit kočičí škrabadlo - přehled cen

Pokud se najednou objeví touha po koupi kogteralku pro domácího mazlíčka, ale inspirace pro manuální práci se nerozsvítila, můžete si koupit jakýkoli výrobek. Modely s jedním stupněm a lehátkem na nejvyšší náklady od 700 do 3000 rublů. Dům kočky s drápem je zakoupen za cenu 4000 rublů.Herní komplex s několika patry bude stát majiteli nejméně 6500 rublů. Jednoduchý plochý design v podobě postele nebo koberce stojí asi 350 rublů. Stavět nebo koupit kočka extravaganza, nechte pet být šťastný ve vašem domě!