Posuvné dveře do šatny: výhody, typy a instalace

Zpravidla se šatna v bytě vyskytuje v důsledku jejího přestavby a vzhledu volného prostoru. V této situaci se však počítá každý metr, a proto je důležité zajistit pohodlný a opravdu rychlý přístup do místnosti s oblečením. Vynikajícím řešením pro tento účel by byly posuvné dveře do šatny, které nejen ušetří spoustu místa, ale také dokonale zapadnou do každého konstrukčního řešení.

Posuvné panely - stylové a praktické řešení pro každý interiér

Posuvné dveře do šatny: výhody a nevýhody provedení

Vestavěné skříně se staly nedílnou součástí moderních bytů, kde jsou jim přiděleny celé místnosti. Když není dostatek místa, úložný prostor pro boty, oblečení a doplňky se stává šatní skříní, ve kteréposuvné dveře.

Varianta návrhu šatny s tímto designem

Montážní instalace posuvných dveří

 • Úspora místa v místnosti. Nemusíte se starat o to, zda je dostatek místa před šatnou, aby se dveře otevřely, křídlo jednoduše odejde na stranu, aniž by opustilo dveře.
 • Snadná instalace. Posuvné dveře pro šatnu můžete instalovat i za nepřítomnosti speciálních dovedností a znalostí pomocí běžných nástrojů. Kromě toho, za účelem vytvoření takové konstrukce, není třeba měnit stávající dveře, a pokud se křídlo zlomí, je snadné zvednout a nainstalovat nový díl.
 • Estetika. Díky velkému výběru různých materiálů, barev a dekorativních prvků toto řešení dokonale zapadne do každého interiéru.
 • Bezpečnost. Posuvná klapka nemůže svírat prsty, navíc nemůže vichřit větrem, což je důležité pro rodiny s malými dětmi.

Posuvné konstrukce mají obrovskou variabilitu

Nevýhody, které stojí za zvážení při instalaci posuvné konstrukce

 • Hluk. Při otevírání posuvných dveří do šatny dochází k šustění nebo chrastění, které lze minimalizovat správným výběrem a instalací konstrukce.
 • Nestabilita. Takové dveře je třeba zavřít a otevřít co nejpřesněji, zejménaTo platí pro tenké panely levných tenkého skla. Kromě toho mají posuvné dveře tendenci se uvolňovat v průběhu času, což je také třeba zvážit před nákupem.
 • Permeabilita pachů Tenké panely mohou snadno proniknout do šatny, takže se ujistěte, že váš byt má dobré větrání, protože jinak vaše oblečení bude cítit jako jídlo a jiné domácí vůně.

Při špatném větrání budou vaše věci shromažďovat všechny pachy z bytu

Související článek:

Dveře dřevěné žaluzie. Jak si vybrat nejvhodnější model a jaké jsou jeho výhody, řekneme ve speciální publikaci našeho portálu.

Posuvné dveře do šatny: fotografie a popisy různých typů

Existuje mnoho možností pro posuvné dveře do šatny, jejichž fotografie jsou uvedeny v tomto článku, z nichž všechny mají své vlastní vlastnosti a výkonnostní charakteristiky. Pečlivě si přečtěte níže uvedené informace, než dáte přednost jednomu z následujících typů:

 • Posuvné dveře- „skříň“ .Tyto dveře mají speciální design, když se otevřou, dveře jdou do zvláštního zvláštního výklenku. Tato možnost je optimální, pokud není dostatek místa pro umístění šatny. Měla by však také zohlednit skutečnost, že uspořádání válcovacích zařízení vyžaduje značné finanční investice, acelek je mnohem složitější než jejich jednodušší protějšky.

Příklad případu „tužkového případu“

 • Dveře kupé .Tato volba je jednou z nejpopulárnějších dnes, a to v žádném případě není náhodné, protože kombinuje nezbytnou funkčnost, snadnost instalace a přiměřené náklady. Takové řešení je optimální s malou šířkou otvoru, a pokud si zakoupíte dveře pro šatnu, můžete instalovat dvě nebo tři dveře, které se díky speciálnímu válečkovému mechanismu volně pohybují paralelně k sobě.

Původní skříň

 • Skládací dveře do šatny .Velmi stylové minimalistické řešení, ve kterém se listy nevracejí, ale skládají. Mějte však na paměti, že vzhledem k zvláštnostem jeho konstrukce bude tato možnost vyžadovat mnohem více prostoru pro otevírání, než například dveře dvířek. Tam jsou také dveře-akordeony, které mají podobnou strukturu, ale ne sčítat dvakrát, a jsou rozděleny do více částí.

Skládací dveře-akordeon vypadají příznivě v minimalistickém interiéru

 • Dveře - „techno“ .V mnoha ohledech se podobají dveřním prostorům pro šatnu, jejichž fotografie jsou uvedeny výše, ale všechny přípravky, válečky a vodítka jsou umístěny na horní části konstrukce, což vylučuje možnost zaháknutí a porušení spodních prvků.

Techno-dveře jsou bezpečnější a praktičtější než dveře do komor

 • Roto-dveře .Nejdražší a obtížně realizovatelná volba mezi všemi. Kromě toho takové zařízení nemá hlavní výhodu všech posuvných konstrukcí - neukládá prostor. Díky své jedinečné struktuře je však schopna otáčet a otevírat se v libovolném směru, což je jeho jedinečná kvalita.

Původní řešení - roto-dveře

Níže je uvedena malá fotografická kolekce stylových návrhů šatny.

)

Související článek:

Šatníkové místnosti: projektové projekty, foto. Ve speciální publikaci jsou uvedeny tipy na skříň zařízení a příklady úspěšných rozvržení.

Materiály pro kluzné konstrukce: popis, výhody a nevýhody použití každé z navrhovaných možností

Při výběru materiálu je třeba vzít v úvahu celou řadu faktorů, mezi které patří především cena, síla, trvanlivost a význam pro konkrétní rozhodnutí o návrhu a uspořádání.

Před nákupem byste měli pečlivě vybírat materiál, který bude stručně zapuštěn do místnosti

.
 • Dřevo, dřevotřískové desky a MDF .Toto řešení vypadá luxusně adrahé, zejména pokud jsou panely skutečně vyrobeny z přírodního dřeva. Jako více rozpočtových možností, můžete zvážit dřevotřískové desky a MDF, které, se správným výběrem, vypadají horší než drahá plemena. Dřevěné konstrukce jsou pevné a odolné a kromě toho vypadají příznivě se zrcadly a dalšími dekorativními prvky.

Dveře z přírodního dřeva

 • Zrcadlo a sklo .Takové materiály jsou ideálním řešením pro ty, kteří chtějí prostor vizuálně rozšířit. Zrcadlo a skleněné desky pro šatnu jsou vyráběny s očekáváním častého pohybu, proto jsou velmi odolné a nepoškrábají. Jako ozdoba na těchto panelech lze provést jakoukoliv rytinu nebo kresbu.

Stylová kresba na zrcadle

 • Bamboo .Původní a unbanální verze, která se kromě estetických vlastností vyznačuje také šetrností k životnímu prostředí a nízkou hmotností.

Posuvné dveře: náklady od různých výrobců

Nejrozpočtovou variantou je dřevotřísková deska a MDF, kde je průměrná cena 4 500 rublů na kus. Přírodní dřevo se nemůže pochlubit skromnou cenou a za dubovou clonu budete muset zaplatit 17 000 až 40 000 rublů.

Dřevěné dveře mají poměrně vysoké náklady

Skleněná a zrcadlová řešení budou stát od 10 000 kusůrublů však při použití dalších dekorací, kreseb a vitráží jejich cena zvýší a může činit až 40 000 rublů.

Kvalitní zrcadlo a sklo je poměrně drahé, ale bude trvat déle než jejich levné protějšky

Užitečné informace!Přesnější cenu lze nalézt na internetových stránkách výrobců, kde bude přesná cena vypočítána v závislosti na materiálu, šířce a výšce otevření a dalších kritériích.

Instalace dveří do šatny vlastníma rukama

Při správné přípravě a dostupnosti potřebných nástrojů není obtížné instalovat dveře kabiny do šatny vlastníma rukama.

Pokud jste důkladně připravili, pak se instalace struktury nezdá jako něco těžkého pro vás

 • Upevnění vodítek .První věc je pevná horní vodící lišta, která je již zaostřena na ni, vroubkovaná směrem dovnitř o 9-18 mm, v závislosti na typu zařízení.

Montáž vodítek

 • Řezání nože, instalace všech potřebných dílů .Pokud skříňový panel vyrobíte vlastními rukama, pak se z vybraného materiálu vyřízne závěrka, která přesně odpovídá předběžným měřením. K tomu jsou připojeny válce, rámy a profily na každé straně.

Instalace potřebného hardwaru

 • Přímá instalace .Filmyjsou zasunuty do horního vodítka a pak jsou tlačeny pružinové základny ve spodní části panelu a jsou také instalovány do spodního panelu.

Je důležité správně vložit panel do slotů - pak se bude úhledně zavírat

Dobrá rada!V případě potřeby lze polohu ventilů nastavit pomocí běžného šestihranného klíče a šroubů umístěných ve spodní části bočních profilů.

Takto vypadá kompletně sestavená struktura

Další možnost pro oddělenou místnost

Závěry vypracování

Není tedy tak těžké vybrat a instalovat posuvnou konstrukci, pokud budete postupovat podle výše uvedených tipů a doporučení. Pro více sebevědomí se podívejte na video níže.

Správně zvolený panel bude vynikajícím doplňkem a výzdobou v místnosti

Video: montáž do-it-yourself