Pračka-sušička: přehled nejlepších modelů 2017-2018

Dnes není možné si představit dům bez tohoto asistenta pračku. Každý rok výrobci vybavení vylepšují modely tak, že pracují tiše, umývají se efektivně a rychle. Pojďme si promluvit o tom, co je pračka se sušičkou, jak si vybrat, hodnocení nejlepších modelů 2017–2018. Redaktoři HomeMyHome.ru analyzovali více než 40 modelů moderních technologií a jsou připraveni vám sdělit o nich to nejlepší.

Je hezké vyjmout již suché prádlo

Popis praček s funkcí sušení

\ t

Pračka s funkcí sušení není novinkou, takový výrobek lze nalézt na trhu před několika desítkami let. Po dlouhou dobu nebyl populární a hostesky dávaly přednost k sušení oděvů starým způsobem, na ulici. Zřejmé mínus je naše deštivé vlhké podnebí. Někdy proces sušení trvá dva dny. V zimě je ještě obtížnější sušit oblečení, v horkém chladu je třeba dokončit sušení věcí na bateriích . Takový model se odlišuje od běžného stroje přítomností přídavného topného prvku, topného článku a vzduchového kanálu. Pračka se sušičkou má tedy současně dva tepelné prvky.

Topné těleso - topné těleso

První topné těleso je nejčastěji umístěno na dně, ohřívá vodu vstupující do nádrže. Druhý ohřívač je umístěn nahoře a slouží k ohřevu vzduchu, který vstupuje do nádrže po mytí a lisování pod tlakem přes speciální potrubí. Rovnoměrnost sušení zajišťuje stálý houpací buben s plátnem. Teplý vzduch přijímá vlhkost a kondenzuje. Pro tento účel byl uvnitř stroje vytvořen speciální zásobník.

Druhy praček sušiček

\ t

Všichni výrobci pračky Snažte se, aby život žen v domácnosti byl pohodlnější minimalizací nákladů na pracovní sílu. Samotný proces sušení se však příliš nezměnil, pokud porovnáme technologii před deseti lety s moderním.

Moderní pračka

Existují dva typy sušení:

 • je jednoduchý;
 • obtížné.

Podívejme se v tabulce na jejich rozdíly.

Název Pracovní princip Dostupnost přídavných zařízení Režimy
Jednoduché Časovačem. Majitel nastaví dobu sušení a spotřebiče. Zkontrolujte, zda je prádlo suché, a to až po uplynutí nastaveného času. č Odlišují se v čase, například 30, 40, 60 minut.
Obtížné V závislosti na vlhkosti nastavené počítačem stroje, sušení pokračuje, dokud není dosaženo požadovaného výsledku. Vestavěný teploměr a vlhkoměr sledující vlhkost a teplotu uvnitř bubnu. Uvedeno výrobcem, například: „mírně vlhké“, „suché“, „velmi suché“.

Při správně nastaveném režimu je možné získat požadovanou vlhkost prádla

Jednoduché sušení má vážnou nevýhodu: může buď nevyschnout, nebo sušit věci. Druhá možnost je plná ztráty kvalitního prádla. Hádání samotného času sušení je téměř nemožné, protože ovlivňujehmotnost, typ vláken, počet oděvů vložených do bubnu. To je důvod, proč tento typ technologie nebyl příliš populární.

Moderní modely se sofistikovaným systémem mají vyšší kvalitu, zachovávají kvalitu prádla a řídí teplotu a vlhkost uvnitř bubnu. Technika suší oblečení na určitou teplotu - stroj se automaticky vypne. To je výhodné, jedinou negativní je vysoká cena zboží.

Elektronické vyhodnocovací stroje s komplexním sušením

Druhy programů sušení

\ t

Programy sušení s jednoduchým systémem jsou omezeny na stanovení doby provozu režimu. Jeho trvání jako celek závisí na výkonu topného článku.

Důležité!Kombinované modely vozidel nabízejí dvě možnosti sušení: podle času a stavu vlhkosti prádla.

Komplexní režimové programy jsou následující:

 • základní (jemný, pro železo, suché, velmi suché - různí výrobci mohou mít různá jména);
 • doplňkové funkce (suché praní, čerstvost, žehlení).

Moderní Electrolux pračka

Promluvme si o dodatečných funkcích domácích spotřebičů. Mohou se pochlubit pouze moderními modely.

Jméno Popis funkce
Žehlení To neznamená fyzické žehlení, praní a sušení se příliš nezvrásní,proč bude snazší žehlit.
Suché praní Praní parou, která je nezbytná pro některé typy oděvů.
Občerstvení Pára může být použita k čištění malých skvrn na oblečení, bez vody.

Sušení na baterii se postupně stává minulostí

Upozorňujeme na skutečnost, že existují věci, které nelze prát v psacím stroji. Mají značku „dry clean only“. Čištění bylo dříve možné provádět pouze v čistírně, zatímco náklady byly závažné. Moderní vozy jsou dnes vybaveny parní funkcí, která vám umožní umýt komplexní skvrny vlhkým vzduchem bez poškození věcí. Tento proces je ideální pro tkaniny z vlny, dolů, bundy na polstrování polyesteru a dolů. Parní myčka a sušička jsou ve sbírce každého z oblíbených výrobců strojů.

Jemné tkaniny vyžadují speciální přístup k praní

Porovnání praček se sušárnami a sušárnami

Existuje dojem, že pračky se sušičkou se často prasknou, a proto si při výběru dávají přednost koupi pračky a sušárny zvlášť. Podle odborníků se většina poruch vyskytuje v důsledku nesprávného provozu. Sušárna může sušit nejen oblečení, ale také boty, bundy, rukavice. Zvládne své funkce. Práce se provádějí na úkor zabudovaného topného tělesa ve stropě nebo dole. Vlhkost kondenzuje a jde do ventilačního boxu.

Skříň na sušení

Průměrná doba schnutí oblečení a obuvi ve skříni je 3 hodiny, což je mnohem déle než v bubnu. Kromě toho by měl být design umístěn někde, as malou plochou bytu je to téměř nemožné. Rozměry a působivý vzhled - hlavní nevýhodou designu. Obecně se jedná o dobrý systém s mnoha výhodami.

Hlavní technické vlastnosti vestavěných praček se sušičkou

Promluvme si o vestavěných domácích spotřebičích. Může být umístěn uvnitř skříňky na nábytek a skryta lidským očím. Toto je účinné řešení pro koupelny a koupelnu.

Vestavná technika

Při výběru modelu mají jeho vlastnosti vždy velký význam.

Kapacita a rozměry

Každý výrobce nejprve sny, že kupující mohl kvalitativně umyt co nejvíce kilogramu prádla. Hlavním parametrem je kapacita nádrže, která je vyjádřena v hmotnosti suchého prádla naloženého do nádrže během mytí. Vypočítejte, kolik je potřeba, můžete pomocí níže uvedené tabulky.​​

Počet členů rodiny Nakládání prádla kg
1 4
2-3 4-6
4-5 5-8
Více než 5 10

Velikost nádrže ovlivňuje jiný parametr zařízení, jeho celkové rozměry. Pokud je místo v domě malé a musíte si vybrat meziprostorná nádrž a kompaktnost dávají přednost tomu, co je nezbytnější.

Odborný pohled
Igor Svetlakov
Obchodní asistent maloobchodní sítě Eldorado
Položit otázku\ t
„Pračky s funkcí sušení mají jednu nevýhodu: při maximálním naplnění bubnu nebude možné tento objem prádla zcela vysušit. Pokud zařízení otře 6 kilogramů prádla, může sušit jen 3-4 libry. “

Volba technologie je obtížný úkol

Při volbě dávejte pozor na funkci automatického vážení, když počítač nezávisle zvolí režim v závislosti na objemu špinavého prádla. Než začnete mluvit o rozměrech, zamyslete se nad tím, kam umístit zařízení. Závisí na něm nejen výška, šířka a hloubka, ale také typ zatížení. Má dva druhy:

 • vertikální;
 • horizontální.

Nejoblíbenější modely jsou horizontální typ zatížení. Standardní výška většiny typů je 85 centimetrů. To je jeden z těch parametrů, které se zřídka mohou změnit. Šířka se také zřídka mění a je 60 cm (méně často - 40), ale hloubka je charakteristikou, která se obvykle mění.

Kompaktní pračka

Níže uvádíme tabulku parametrů strojů čelního typu.

Typ Kompaktní Úzké Úzká Plná velikost
Výška, cm 70 85-90 85-90 85-90
Šířka, cm 47-50 60 60 60
Hloubka, cm 43-45 32-35 35-40 60
Nakládka kg 3 3,5-4 3,5-5 5 a vyšší

Vozy s nejvyšším zatížením vybírají majitelé studií. Jsou malé velikosti s významnou kapacitou prádla. Nevyžadují další prostor vpředu, protože náklad je nahoře.

Model se svislým zatížením

Spotřeba energie

Proces sušení vyžaduje mnoho energie, takže důležitým parametrem je spotřeba elektrické energie elektronických zařízení.

Třídy spotřeby energie

Tip!Při nákupu spotřebičů s vysokým výkonem se ujistěte, že všechny kabely v bytě jsou nové a nevyžadují náhradu. Máte-li jakékoli pochybnosti, pozvěte elektrikáře.

Třída spotřeby energie je uvedena na kufru vozidla v obchodě. Zvolte úspornou elektřinu: A ++, A +, A, B. Jsou uvedeny v pořadí, počínaje od nejnižšího napájení.

Typ řízení

\ t

Existují dva typy kontroly:

 • mechanické;
 • elektronické.

Nejnovější modely jsou „inteligentnější“ a moderní. Nastavují všechny parametry praní nezávisle na sobě. Mechanické modelypožadovat, aby osoba nastavila parametry. Praní nastane na jednou naprogramovaném kruhu. Pokud si ceníte maximálního komfortu, zvolte elektroniku. Mimochodem, strojní zařízení s mechanickým ovládáním je snadnější opravit.

Pračky s parou a sušičkou

\ t

Jedná se o skutečnou novinku v oblasti technologií, jako je chemické čištění doma. Pračka s párou a sušičkou je uspořádána jinak. V zadní části je parní generátor. Má mnoho výhod:

 • pára umožňuje, aby se prášek důkladněji rozpustil ve vodě a na oděvu umýval dokonce i odolné nečistoty;
 • promývání se zkracuje v čase;
 • režim páry nekazí textilii;
 • teplota páry dosahuje 500 ° C, což vám umožňuje opláchnout skvrny a zničit mikroby.

Významný mínus je vysoká cena modelu.

Pračka se sušičkou a žehlením

Dnes si můžete koupit pračku se sušičkou a žehlit. Poslední funkcí je, že v procesu praní a sušení oblečení jsou méně zmačkané, takže žehlení je snazší. To je známo mnoha hostesky. Výrobcům se to podařilo dosáhnout díky dvěma nuancím:

 • jemná rotace;
 • zvýšený příjem vody.
Pohled odborníka
Igor Svetlakov
Obchodní asistent maloobchodní sítě Eldorado
Položit otázku\ t
"Otírání v noci aVyjmutí prádla pouze v dopoledních hodinách, riskujete, že budete mít výlučně vrásčité oblečení, a to i při žehlení. “

Výhody úzké pračky /sušičky

Úzké vybavení je pro hostesku v malém bytě skutečným nalezením. Velmi často stavitelé šetří právě v oblasti našich kuchyní a koupelen, kde se nachází tento domácí spotřebič. Kromě toho, že se může ubytovat i v „nouzových“ podmínkách, zaznamenáváme přítomnost funkce sušení prádla. Sušička prádla nemůže být umístěna ani v malém bytě, ale oblečení, které je již suché a čerstvé, odstraníte.

Úzký model

Jak vybrat nejlepší myčku-sušičku: aktuální hodnocení 2017−2018

Výběrem domácích spotřebičů je třeba stavět na skutečných okolnostech:

 • dostupnost volného místa;
 • ubytování;
 • spotřeba energie;
 • druh prádla prádla;
 • kapacita;
 • ceny.

V závislosti na tom, jakou techniku ​​chcete vidět, měli byste si vybrat. Doporučujeme se seznámit s nejlepšími modely tohoto i loňského roku.

8 místo: pračka se sušičkou LG F12U1HDM1N

Tento model byl v prodeji poměrně nedávno.

Pračka se sušičkou LG F12U1HDM1N

Specifikace:

 • ovládání: elektronika;
 • funkceautomatické vyvážení: k dispozici;
 • rozměry (W × D × H): 600 × 450 × 850;
 • hmotnost, kg: 64;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 7 /3,5;
 • počet programů praní /sušení: 14/5;
 • příkon: třída B.
Pros Minusy
V konstrukci nemá rychle opotřebitelné díly. Nemá funkci páry.
Nízká hladina hluku během provozu.

7. místo: pračka Bosch série 6 WKD28541OE

Ekonomický model s funkcí dezinfekce.

Pračka sušičky řady Bosch 6 WKD28541OE

Specifikace:

 • řízení: mechanika;
 • funkce regulace pěny: ano;
 • rozměry (W × D × H): 595 × 584 × 820;
 • , hmotnost: 83: 83;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 7/4;
 • počet programů praní /sušení: 8/4;
 • příkon: třída B.
Pros Nevýhody
Vysoká rychlost odstřeďování. Nemá funkci páry.
Systém ochrany před únikem. Nemá funkci rychlého sušení.

6 místo: pračka se sušičkou "Electrolux" EWX147410W

Plně vestavěný model.

Myčka a sušička "Electrolux" EWX147410W

Specifikace:

 • ovládání: elektronika;
 • funkce zpoždění startu: přítomná;
 • rozměry (W × D × H): 596 × 555 × 818;
 • hmotnost, kg: 69,5;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 7/4;
 • počet programů praní /sušení: 18/4;
 • příkon: třída B.
Pros Nevýhody
Vysoká rychlost odstřeďování. Vysoké náklady.
Systém ochrany před únikem. Vysoká spotřeba vody na cyklus.

5. místo: Miele WTH130 WPM P Wash 2.0 & TDos

pračka

Profesionální systém s automatickým dávkováním tekutého prášku.

Pračka sušička Miele WTH130 WPM PWash 2.0 & TDos

Specifikace:

 • kontrola: mechanika;
 • funkce žehlení: ano;
 • rozměry (W × D × H): 596 × 555 × 818;
 • hmotnost, kg: 69,5;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 7/4;
 • počet programů praní /sušení: 21/17;
 • příkon: třída A.
Pros Nevýhody
Nízká spotřeba energie. Vysoké náklady.
Systém úpravy páry. Závislost na nákupu kapalných detergentů vlastní výroby Miele.
Systém žehlení.

4 místo: pračka se sušičkou Samsung WD5500K

"Inteligentní" technika, která suší velké množství prádla.

Samsung WD5500K

Specifikace:

 • kontrola: mechanika;
 • funkce namáčení s bublinkami: ano;
 • rozměry (W × D × H): 600 × 600 × 850;
 • hmotnost, kg: 72;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 8/6;
 • počet programů praní /sušení: 18/8;
 • spotřeba energie: třída A.
Pros Minusy
Nízká spotřeba energie. Plná velikost.
Umožňuje otevřít kryt poklopu při mytí, přidávat špinavé prádlo nebo odstraňovat přebytečné množství.

3. místo: Pračka s cukrovinkami GVW 264 DC

Rozpočtový model vysoké kvality, oblíbený mnoha hosteskami.

Myčka nádobí se sušičkou GVW 264 DC

Specifikace:

 • řízení: mechanika;
 • rozměry (W × D × H): 440 × 600 × 850;
 • hmotnost, kg: 70;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 6/4;
 • počet programů praní /sušení: 16/5;
 • příkon: třída B.
Pros Nevýhody
Ovládání pěny. Standardní hloubka.
Nízkánákladů
Nízká spotřeba vody.

2 místo: pračka AEG se sušičkou L8WBC61S

Nízký hluk je schopen dobře opláchnout zbytkový prášek.

Pračka AEG se sušičkou L8WBC61S

Specifikace:

 • ovládání: elektronika;
 • rozměry (W × D × H): 600 × 630 × 850;
 • hmotnost, kg: 81;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 10/6;
 • počet programů praní /sušení: 16/5;
 • spotřeba energie: třída A.
Pros Nevýhody
Funkce dezinfekce. Vysoké náklady.
Režim úpravy páry. Velká velikost.

Jeden z nejlepších modelů této značky. Mimochodem, pračka Electrolux se sušičkou pro stejný objem má stejné náklady.

1 místo: pračka se sušičkou Siemens WD14H442OE

Standardní model vynikající kvality.

Pračka Siemens se sušičkou WD14H442OE

Specifikace:

 • ovládání: elektronika;
 • rozměry (W × D × H): 600 × 590 × 845;
 • hmotnost, kg: 85;
 • druh nakládky: čelní;
 • mytí /sušení v bubnu, kg: 7/4;
 • počet programů praní /sušení: 15/5;
 • spotřeba energie: třída A.
Pros Minusy
10 let záruka na netěsnost. Vysoké náklady.
Režim úpravy páry. Velká velikost.

2017 Recenze praček a sušiček

Kupující zanechává zpětnou vazbu na technologii zahrnutou v našem hodnocení. Níže je jen několik z nich.

LG F12U1HDM1N model revize:

Přečtěte si více o IRecommend: http://irecommend.ru/content/mashinka-s-sushkoi-veshch

Bosch Series 6 WKD28541OE Přehled modelů:

Více na Yandex.Market: https://market.yandex.kz/product/6186382/reviews?track=rev_mc_marked&grade_value=4

Zpětná vazba na model Electrolux EWX147410W:

Více na Yandex.Market: https://market.yandex.kz/product/8232003/reviews?track=rev_mc_marked&grade_value=4

Recenze modelu Candy GVW 264DC-07:

Přečtěte si více o společnosti IRecommend: http://irecommend.ru/content/byudzhetnaya-stiralno-sushilnaya-mashina

Recenze modelu Siemens se sušením WD14H442OE:

Více na Yandex.Market: https://market.yandex.kz/product--stiralnaia-mashina-siemens-wd-14h442/11002463/reviews?canonical=stiralnaia-mashina-siemens- wd-14h442 & product = 11002463 & lr = 0 & r = 221

Související článek:

Která společnost má pračku lepší. Jak se dostat k výběru, musíte se rozhodnout, který model technologie je lepší a lepší. Pokusíme se tuto otázku podrobně vyřešit s touto otázkou.

Přezkum cen na pračkách se sušičkami

Tabulka. Orientační ceny pro moderní modely.

Obrázek Model Průměrné náklady (k dubnu 2018), rub.
Siemens WD14H442OE 106000
Série Bosch 6 WKD28540OE 55800
Miele WTH130 WPM PWash 2.0 & amp; TDos 200000
Electrolux EWX147410W 78500
LG F12U1HDM1N 36000
AEG L8WD87695 99800
Candy GVW 264 DC 22500
Samsung WD5500K 64500

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se jich v komentářích. Náš redakce vám rád pomůže s výběrem perfektních domácích spotřebičů.